Shadow of the Tomb Raider | PC

hb4o_title_(2).jpg

Title: Shadow of the Tomb Raider
Developer: Eidos-Montréal & Crystal Dynamics
Publisher: Square Enix
Genre: Action/Adventure
Players: Single player, Co-op
Release Date: 14-Sep-2018
Platforms: PC - PS4 - XBOX ONE
بالاخره شایعاتی که چند سال در مورد نسخه ی بعدی Tomb Raider به گوش میرسید، درست بود. این نسخه توسط Eidos-Montréal و Crystal Dynamics ساخته خواهد شد. استودیو Nixxes Software وظیفه ی پورت بازی رو بر روی PC و با کمک Nvidia بر عهده داره. طبق سایت store.square-enix.com برای PC فقط بر روی استیم عرضه میشه و برای اکتیو کردن به اینترنت نیاز دارید.

8xfo_3_story_-_copy.jpg

در Shadow of Tomb Raider همانند بازی های قبلی در نقش لارا کرافت هستید. داستان این شماره ادامه ی دو شماره ی قبلی و پختگی لارا کرافت و تبدیل شدن اش به Tomb raider هست. در Shadow of Tomb Raider باید جلوی آخرالزمان مایاها را بگیرید و دنیا را نجات بدین. در این بین گروه Trinity هم به دنبال یه شی باستانی مایاها هستند. شروع بازی در مکزیک و در روز مردگان اتفاق می افتد. همونطوری که تایید شده این بازی پایان داستان Trinity و پختگی لارا کرافت هست که شروع اش از سال 2013 بود.

a2vv_a333447bdf8f813d935bbb099d0a5f95.jpg

در طول بازی دوستانی هم به کمکتان خواهند آمد. Jonah یکی از شخصیت هایی است که تاکنون تایید شده. دشمنان بازی هم گروه Trinity و رهبر آنان Dominguez می باشد ولی بر خلاف شماره های گذشته در کنار Trinity ، قبیله ی مایاها هم هستند که باید با آنها مبارزه کنید. هر دوی این گروه ها با هم دشمن هم هستند و در طول بازی شاهد درگیری آنها هم خواهید بود. حیوانات متعدی هم در بازی هستند، مانند خرس، آهو، پلنگ و ....

1auu_6d26299fd3fccf25b579da5b0f781fb0.jpg

10ly_4_gearguide_-_copy.jpg
شبیه دو نسخه ی قبلی میتوانید از تیر کمان،چاقو، اسلحه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده کنید. قابلیت راه رفتن بر روی دیوار با طناب یا بالا رفتن از آن با دو تبر مخصوص خود را هم دارید. قابلیت ارتقای اسلحه و ساخت وسایل و تجهیزات جدید رو هم دارید. برای درست کردن هم به متریال خاص نیاز دارید که میتونید از کشتن پوست حیوانات یا با جست و جوی اجساد دشمنان به دستشون بیارید. به تازگی به صورت PDF تجهیزات لارا منتشر شده و تا جایی که بتونم عکس ها رو ترجمه میکنم و توی همین پست میزارم. عکس ها حجمشون بالاست (~4 مگ)

4z8_5_locations_-_copy.jpg

شروع بازی در مکزیک هست. بازی شامل جنگل های مکزیک، مقبره های مایاها هم هست. بر عکس شماره های قبلی غارهای عظیم زیرزمینی و گشت و گذار در محیط های زیر آبی هم هستید که طبق گفته ی خود سازنده بسیار وسیع تر و شمل تونل های تو در تو و عمیق است. پازل ها هم که جز لاینفک بازی هستند. مقبره ها هم روی زمین قرار دارند و خبری از مقبره های زیر زمینی به وسعت قبل نیستیم. محیط بازی بسیار خطرناکتر و بی رحمتر از قبل می باشد. از وسایل و تجهیزات یا محیط پیرامون خودتون برای غلبه بر دشمنانتون میتونید استفاده کنید. مثلا سریع حمله کنید و بعد بر روی درختان یا سایه ها پنهان بشید. حتی میتونید از گِل برای استتار استفاده کنید. بزرگترین مپ تاریخ بازی های Tomb raider در این شماره قرار داره. مانند نسخه های قبلی شامل چندین مپ میشه که میتونید آزادانه در آنها گردش کنید و ماموریت های فرعی و اصلی رو انجام بدین.

5kfk_e478adca725c7ef103446251b21bfe76.jpg

bghj_media.jpg

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
خب نشخه اول،با اینکه الان steam spy فروش دقیق نمیزنه از 5 میلیون رد شد
نسخه قبل از 2 تا گذشت
این نسخه از 200 هزار رد کرده
شاید توقعشون 5 تا بوده
همه TR ها بین 500 الی یک میلیون زده بجز نسخه TR 2013 و ROTR
اینم که زوده ولی با گذشت زمان به فروش ROTR میرسه
درکل فروشش کمه:D

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
خوب اونا ماله عهد بوق بودن،خیلیاشون تو دوران زوال pc بودن.توقع الان از pc gaming خیلی بالا رفته.
فروش بعضی بازیها رو pc از کنسول بیشتره.کاری کرد که انحصاری هر دو کنسول بریزن رو pc
اون قدیما گذشت.وقتی بازی 中国式家长 تو استیم تو دو هفته از مرز 500 تا گذشته
یه بازی indie توقع نداری که 200-300 هزار تا فروش راضی کنه.

• Like
Reactions: kamyy

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
خوب اونا ماله عهد بوق بودن،خیلیاشون تو دوران زوال pc بودن.توقع الان از pc gaming خیلی بالا رفته.
فروش بعضی بازیها رو pc از کنسول بیشتره.کاری کرد که انحصاری هر دو کنسول بریزن رو pc
اون قدیما گذشت.وقتی بازی 中国式家长 تو استیم تو دو هفته از مرز 500 تا گذشته
یه بازی indie توقع نداری که 200-300 هزار تا فروش راضی کنه.
آخر گفتم دیگه فروشش کمه
حالا فروش کم دلیل داره
اول اون تریلر که دادن خیلیا از بازی ناراضی بودن + این مقایسه ها و عکسایی که شبیه U4 بودن + نمرات ضعیف
یه ریبوت بزنن یا نزن ولی بهرحال باید داستان بازی رو بهتر کنن + یکم به شوتینگ برسن
این بازی پتناسیل به شدت بالایی داره ولی متاسفانه آنچنان روش وقت نمیذارن

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
آخر گفتم دیگه فروشش کمه
حالا فروش کم دلیل داره
اول اون تریلر که دادن خیلیا از بازی ناراضی بودن + این مقایسه ها و عکسایی که شبیه U4 بودن + نمرات ضعیف
یه ریبوت بزنن یا نزن ولی بهرحال باید داستان بازی رو بهتر کنن + یکم به شوتینگ برسن
این بازی پتناسیل به شدت بالایی داره ولی متاسفانه آنچنان روش وقت نمیذارن
چون هیچ فرقی نسبت به نسخه قبلی نداره مخصوصا انیمیشن های بازی خیلی تو ذوق میزنه

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
چون هیچ فرقی نسبت به نسخه قبلی نداره مخصوصا انیمیشن های بازی خیلی تو ذوق میزنه

نسخه قبل عالی بود . اگه پسرفت نداشته (حداقل) می شه به عنوان نیمه پر لیوان دیدش . (من هنوز نرفتم)

گرافیکشم بهبود داشته

• Like
Reactions: New Shredder

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
بازیا قدیمی این سری مال زمانی بودن که چیزی به نام استیم وجود نداشت قطعا اون زمونا فروشش رو کرده بازی که به اینجا رسیده منتهی الان یکی مثل اسکوار اومده بالاسر این بازی که فک میکنه حالا که 120 ملیون خرج این بازی کرده باید هفته اول یک میلیون رو رد کنه نمیگه ریدیم سر بازار یابی و نمایشای بازی ! بعید میدنم فروش کلی بازی به یک میلیون نسخه هم رسیده باشه اسکوار با دستای خودش و مدیریت غلط و حرس و طمع زیادی که کرد این IP رو تا اینجا کار خاکش کرده زیر خروار ها خاک احتملا هم این اخرین بازی ساخته شده از این سری زیر دست این ناشر بی فکر و بدرد نخوره باشه متاسفانه ! کاری که داشت با هیتمن میکرد که خوب سریع از زیر دستش فرار کردن اونا. بازی رو که اول اومد با یـ تیزر ساده معرفی کرد خشک خالی بعدم نمایش خصوصی دادش که همه منتقدا بستنش به توپ و کلا تو فضای مجازی حجمه علیهش ایجاد شد بعدم که نمرات ضعیف و تر و کلا همه چیز به ضررش تموم شد همش رو همش رو تقصیر خودشون بود الانم اگه میبینم بازی رو تخفیف زده نشون از پر توقع بودنشون رو میرسونه بازم به نظرم دلیل نداشت تخفیف بزنن 200 هزارتا کمه ولی بازم عدد خیلی ضعیف به حساب نمیاد نمیدونم چه فکری اینا با خودشون میکنن در هر حالت بازی گند زده و با تخفیف اینا هم درست بشو نیست با این تفاسیر در کل باید با این IP خداحافظی کنیم مگه اینکه بخواد مثل هیتمن بفروشتش که بعید میدونم کسی خریدارش باشه

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
بازیا قدیمی این سری مال زمانی بودن که چیزی به نام استیم وجود نداشت قطعا اون زمونا فروشش رو کرده بازی که به اینجا رسیده منتهی الان یکی مثل اسکوار اومده بالاسر این بازی که فک میکنه حالا که 120 ملیون خرج این بازی کرده باید هفته اول یک میلیون رو رد کنه نمیگه ریدیم سر بازار یابی و نمایشای بازی ! بعید میدنم فروش کلی بازی به یک میلیون نسخه هم رسیده باشه اسکوار با دستای خودش و مدیریت غلط و حرس و طمع زیادی که کرد این IP رو تا اینجا کار خاکش کرده زیر خروار ها خاک احتملا هم این اخرین بازی ساخته شده از این سری زیر دست این ناشر بی فکر و بدرد نخوره باشه متاسفانه ! کاری که داشت با هیتمن میکرد که خوب سریع از زیر دستش فرار کردن اونا. بازی رو که اول اومد با یـ تیزر ساده معرفی کرد خشک خالی بعدم نمایش خصوصی دادش که همه منتقدا بستنش به توپ و کلا تو فضای مجازی حجمه علیهش ایجاد شد بعدم که نمرات ضعیف و تر و کلا همه چیز به ضررش تموم شد همش رو همش رو تقصیر خودشون بود الانم اگه میبینم بازی رو تخفیف زده نشون از پر توقع بودنشون رو میرسونه بازم به نظرم دلیل نداشت تخفیف بزنن 200 هزارتا کمه ولی بازم عدد خیلی ضعیف به حساب نمیاد نمیدونم چه فکری اینا با خودشون میکنن در هر حالت بازی گند زده و با تخفیف اینا هم درست بشو نیست با این تفاسیر در کل باید با این IP خداحافظی کنیم مگه اینکه بخواد مثل هیتمن بفروشتش که بعید میدونم کسی خریدارش باشه
آره کاملا حق باشه فقط چرا بعیده کسی بخره؟
بازی کوچکی نیستا. دست یه استدیو و ناشر درست بیفته مطمئنا می تونن بازی شاخی بسازن. پتانسیل فوق العاده زیادی داره

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
خودمونیم . تا الان بازی های معروف مثل این و اساسین کرک نشدند . بتل هم حالا حالاها کرک نمی شه
داداش فک نکنم ربطی داشته باشه یهو دیدی کرکهای عزیز عشقش کشید بتل یه روزه زد هیچی معلوم نیست
ولی دیر کرک شدن یه خوبی که داره باعث میشه با آپدیت و DLC کرک بشه :D این بازیم که گویا 7 تا DLC داستانی داره همون بهتر آخر کرک کنن:D

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
داداش فک نکنم ربطی داشته باشه یهو دیدی کرکهای عزیز عشقش کشید بتل یه روزه زد هیچی معلوم نیست
ولی دیر کرک شدن یه خوبی که داره باعث میشه با آپدیت و DLC کرک بشه :D این بازیم که گویا 7 تا DLC داستانی داره همون بهتر آخر کرک کنن:D

الان بازی ها یکی پس از دیگری دارند کرک می شوند . امیدوارم اینم زود کرک بشه .

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
الان بازی ها یکی پس از دیگری دارند کرک می شوند . امیدوارم اینم زود کرک بشه .
این بازی که دیروز فک کنم DLC اولش اومد بازی رو خراب کرده و هی کرش می کنه
الان کرک بشه بدرد نمی خوره حداقل نه با آدپیت و DLC آخر
برای همین میگم کرک دیر این چیزاش خوبه

• Like
Reactions: kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
این بازی که دیروز فک کنم DLC اولش اومد بازی رو خراب کرده و هی کرش می کنه
الان کرک بشه بدرد نمی خوره حداقل نه با آدپیت و DLC آخر
برای همین میگم کرک دیر این چیزاش خوبه
برای من داستان بازی کافیه. دنبال فرعیات و الحاقی نیستم. هر موقع کرک شد فقط سالم و بی نقص باشه کافیه

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
دوستانی که بازی رو تمام کردن می تونند در تگ اسپویل روش حل و نکات ریز در حل معماهای مراحل اصلی و یا حتی فرعی که به کمک بقیه بیاد قرار بدهند و تاپیک به روز کنند .

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
من که بازیش خیلی حال کردم حالا اگر همین عنوان اسم uncharted روش می خورد متاش 90 می شد همه هم تعریف می کردن.
راستش حالا منم یک چیزی بگم، منم خودم نه دو نسخه آخر آنچارتد رو درست رفتم نه این رو، با اینکه همه هم پیش خرید کرده بودم، آنچارتد 4 رو نزدیک 1 سال بعد از خرید نشستم ریز ریز تموم کردم. lost legacy هم که کلا جز intro هنوز نرفتم، اینم با اینکه هر دو نسخه قبلش رو کامل 100 % کرده بودم، واقعا باز بنظرم کشش نداره. فقط آنچارتد 4 چون خوب محیط به نصبت به اینا محدود تر بود با اون واقعا بیشتر حال کردم. در کل ولی بازی برای من شدیدا حوصله سر بره... نمیدونم مشکل از تحمل منه یا نه، زیاد دیگه حوصله بازیی که آدم رو بخواد درگیر کنه ندارم. بیشتر R6 یا for honor میرم، 2 دست بازی میکنم و تمام.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر