PlayStation Shadow of the Colossus

8ews_sotcps4otteaser_bc.jpg

توسعه دهنده: Bluepoint Games / SIE Japan Studio
ناشر: Sony Interactive Entertainment
پلتفرم: PS4
ژانر: Action-Adventure
تاریخ انتشار: February 6, 2018 (سه شنبه، 17 بهمن 1396)
باکس آرت:

m16_information_600.jpg

Shadow of the Colossus که در ژاپن با نام "وندر و کلوسوس" (ワンダと巨像 Wanda to Kyozō) شناخته می شود، در سال 2005 انحصارا برای کنسول PlayStation 2 منتشر شد. این عنوان در زیر شاخه سبک اکشن-ماجراجویی قرار می گیرد و توسط Fumito Ueda طراحی و کارگردانی شده است. این عنوان که به نوعی دنباله ای معنوی برای عنوان موفق و خوش ساخت ICO شناخته می شود یکی از برترین عناوین کنسول مذکور به شمار می رود تا جایی که کمپانی Sony و استدیوی Bluepoint Games در سال 2011 مجموعه ای از این دو عنوان را تحت نام The Ico & Shadow of the Colossus Collection که با گرافیکی ارتقا یافته همراه بود برای کنسول PlayStation 3 عرضه کردند؛ با این حال Sony اینبار و در همکاری دیگری با استدیوی Bluepoint Games این عنوان را در قالب یک Remake در کنفرانس E3 2017 خود برای کنسول نسل هشتمی PlayStation 4 معرفی نمود

fxlx_news_600.jpg

• Remake یا بازسازی عنوان Shadow of the Colossus در کنفرانس مطبوعاتی Sony در E3 2017 معرفی گشت
  • این بازسازی توسط استدیوی Bluepoint Games و با همکاری SIE Japan Studio در دست توسعه قرار دارد
  • با انتشار تریلری جدید در جریان Paris Games Week 2017، تاریخ انتشار بازی مشخص شد؛ این عنوان در تاریخ 6 فوریه سال 2018 با قیمت 39.99 دلار در دسترس قرار خواهد گرفت
  • به گفته ی استدیوی سازنده کلیه Asset ـهای این عنوان از ابتدا و بر مبنای استاندارد های کنونی ساخته شده اند
  • بازی بر روی PS4 Pro از دو حالت "Cinematic" و "Performance" پشتیبانی می کند . در حالت Cinematic، رزولوشن در 4K (به طور دقیق 1440p Checkerboard) و فریم 30 و در حالت Performance، رزولوشن در 1080p و فریم 60 تنظیم می شود
  • نسخه Special Edition بازی با محتویاتی شامل جعبه فلزی، کتابچه راهنما، محتویات دانلودی اضافه، نقشه و ... معرفی گشت . این نسخه با قیمت 49.99 دلار در دسترس خواهد بود
  • بازی دارای قابلیت Photo Mode نیز خواهد بود که از فیلترهای مختلف تصویری و کنترل آزادانه ی دوربین پشتیبانی خواهد کرد (در قسمت تصاویر می توانید تعدادی تصویر که با استفاده از این ویژگی تهیه شده اند را مشاهده کنید)
  • لیست تروفی های بازی منتشر شد
  • نقدها و امتیازات بازی منتشر شد؛ در این تاپیک می توانید لیست کاملی از آن را مشاهده کنید
xbb0_characters_600.jpg

Wander: او شخصیت اصلی بازی است . یک مرد جوان با گذشته ای مبهم که به سرزمین ممنوعه پا نهاده تا دختری به نام "Mono" را احیا کند ؛ Dormin به او می گوید در صورت نابود کردن شانزده کلوسی در سرتاسر سرزمین ممنوعه، Mono به زندگی بازخواهد گشت. البته این بهای سنگینی نیز در پی خواهد داشت که Wander با آغوشی باز آن را می پذیرد
Mono: "او به خاطر سرنوشت خود قربانی شده است" این تنها چیزی است که Wander در مورد Mono می گوید . Mono دختر جوانی است که جان خود را از دست داده و برای احیا، توسط Wander به سرزمین ممنوعه آورده شده است
Agro: تنها یار و دوست همیشگی Wander در مقابل تنهایی، سکوت و سختی های خفته در دل سرزمین ممنونه . Agro اسب شجاع و چابکی است که همواره گوش به فرمان و مطیع Wander است حتی اگر جانش در خطر باشد
Dormin: موجودی اسرار آمیز که هر بار صدای او را در پرستشگاه سرزمین ممنوعه خواهید شنید؛ Wander در ابتدای بازی برای احیای جان Mono از او طلب کمک می کند. Dormin از بهای سنگین اینکار به Wander می گوید اما او از تصمیم خود باز نخواهد گشت
Lord Emon: او در انتهای بازی به Wander می گوید: "یک روز شاید برای کاری که انجام دادی از تو به خوبی یاد شود" . انگیزه اصلی او در بازی نامشخص است و از او هم به عنوان یک شخصیت مثبت و هم منفی تعبیر می شود

znoh_picture_artworks_600.jpg

E3 2017

TGS 2017

Paris Games Week 2017

PlayStation Experience 2017

Photo Mode

Digital Foundry

gw42_videos_trailers_600.jpg

5ar5_e32017.jpg

Shadow of the Colossus - PS4 Trailer | E3 2017

آپارات -- HQ 1080 -- HQ 4K -- YouTube

5rpj_v_tgs2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – TGS 2017 Trailer | PS4
آپارات -- HQ 1080 -- YouTube

l48j_v_pgw2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – Paris Games Week 2017 Trailer | PS4
آپارات -- YouTube

ew3x_v_pgw2017gp.jpg

Shadow of the Colossus | PGW 2017 Gameplay Trailer | PS4

09yy_v_ps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus PS3 vs PS4 Pro 4K Graphics Comparison
(PS3 Remaster vs PS4 Remake)
آپارات -- YouTube

kohc_v_psx2017_ps2vsps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus - PSX 2017: Comparison Trailer | PS4
(PS2 Original vs PS3 Remaster vs PS4 Remake)

آخرین ویرایش:

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
سلام - چیزی که یادمه اینه برای تایم اتک ها باید +NG هارد برید یعنی مجسمه همه کلوسوس ها باید سالم باشن ، بروید جلوی هر کدوم از مجسمه ها دعا کنید تا براتون تایم اتک باز بشه وقتی موفق شدین همه رو روی تایم بزنید بلافاصله مجدد +NG این بار روی نرمال برید
یادتون باشه باید سیو +NG نرمال جایگزین سیو +NG هارد بشه و نباید فایل جدید ایجاد کنین ، مجدد جلوی همه مجسمه ها دعا کنید تایم رو بزنید با این کار این تروفی Speed King رو هم میگیرین
مواظب باشین هیچ کدوم از کلوسوس ها رو از قلم نندازین چون تموم زحماتتون خراب میشه و باید از اول انجام بدین

کاش تروفی اسپید ران رو میزاشتین بعد از این کارا چون قراره سلاح خفن گیرتون بیاد

* از شاهکار تکرار نشدنی Fumito Ueda لذت ببر \m/
ممنون تازه فهمیدم قضیه چیه، دستت درد نکنه، فکر میکردم یه مود جدیده، پس داخل بازی نیو گیم پلاس قبل زدن باسها، اول برم جلو مجسمه ها و تایم اتک بزنمشون همشون رو که زدم، یه سیو دستی بکنم و بعد، برم منو و یه نیو گیم پلاس بزنم و همون فایل دستی که سیو کردم (بعد تموم کردن تایم اتک) رو انتخاب کنم و درجه سختی جدید رو انتخاب کنم و دوباره نرم سراغ باس ها و فقط برم تایم اتک،
درسته دیگه؟
فقط زدن کلوسی ها تو تایم اتک فرق داره با بازی یا همون رواله؟
بعد میشه اول تایم اتک نرمال برم بعد هارد؟
اسپید ران رو همشانسی گرفتم، هارد بازی کردم دیدم تو 3 ساعت و نیم تمام شد،
برا تروفی ابگریت خون و استقامت چیکار کنم، الان سه دور بازی کردم و هر دور خون و استقامتم بیشتر میشه ولی تروفی نداده

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
ممنون تازه فهمیدم قضیه چیه، دستت درد نکنه، فکر میکردم یه مود جدیده، پس داخل بازی نیو گیم پلاس قبل زدن باسها، اول برم جلو مجسمه ها و تایم اتک بزنمشون همشون رو که زدم، یه سیو دستی بکنم و بعد، برم منو و یه نیو گیم پلاس بزنم و همون فایل دستی که سیو کردم (بعد تموم کردن تایم اتک) رو انتخاب کنم و درجه سختی جدید رو انتخاب کنم و دوباره نرم سراغ باس ها و فقط برم تایم اتک،
درسته دیگه؟
فقط زدن کلوسی ها تو تایم اتک فرق داره با بازی یا همون رواله؟
بعد میشه اول تایم اتک نرمال برم بعد هارد؟
اسپید ران رو همشانسی گرفتم، هارد بازی کردم دیدم تو 3 ساعت و نیم تمام شد،
برا تروفی ابگریت خون و استقامت چیکار کنم، الان سه دور بازی کردم و هر دور خون و استقامتم بیشتر میشه ولی تروفی نداده

فقط تایم اتک رو برو لازم نیست بری بزنیشون ، هارد تموم شد درجا بزن +NG نرمال
سیو کردن روی سیو قبلی فراموش نشه
بهتره اول هارد بری چون کارت برا نرمال راحت میشه چون وقتی هارد تموم بشه یک ریوارد خفن بهت میده
برا آپگرید خون و استقامت باید مارمولک و میوه بخوری
خیلی خیلی دیر این تروفی رو بهت میده
من این یکی از آخرین تروفیهایی بود که گرفتم
تموم میوه رو روی تموم درختها میخوردم بازم تروفی نمیداد مجبور میشدم +NG بزم تا دوباره درختها میوه بدن

• Like
Reactions: AMIN-PASHA

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
آقا کسی ژاپن کاری نداره؟ دارم یه سر میرم پیش جناب اوئدا برای طلب پوزش و مغفرت!
بنده در کمال حیرت تا همین چند روز پیش Shadow of the Colossus رو تموم نکرده بودم! :| توی PS2 بازی رو گرفته بودم و تا یه جایی هم رفتم (آخرین چیزی که یادم میاد اونی بود که توی یه جای کلوسیوم مانندی بود و می‌اومد بالا تیر می‌خورد می‌افتاد پایین) ولی یادم نیست چی شد که ولش کردم (شاید سطح شعورم بهش نمی‌رسیده! :-")
سال‌ها گذشت و روی PS3 ریمستر شد و باز سراغش نرفتم. دوباره چند سال گذشت و ریمیک بازی روی PS4 اومد و تصمیم داشتم حتماْ‌ بگیرمش، ولی باز نمی‌دونم چی شد که اصلاً یادم رفت همچین چیزی اومده! :|
الآن بالاخره وقتی بازی رو برای Plus دادن، یادم افتاد همچین چیزی هم هست و بازی کردم و... الله اکبر! :|
چقدر محشر بود این بازی! چه اتمسفری! چه فضاسازی حیرت‌انگیزی! چه غول‌ها و طراحی‌هایی! چه داستانی! کلاً بازی نابودم کرد، اون هم با اینکه کاملاً برام تازه نبود و قبلاً تا یه جایی بازی کرده بودم و پایان داستان رو هم کم و بیش می‌دونستم. یعنی با این حالتی که من سراغش رفتم هم منهدم شدم از شدت عظمت این بازی، چه برسه به اینکه بدون اطلاعات قبلی بازی‌ش می‌کردم! یعنی قشنگ از اون بازی‌هایی که سال‌ها از زمان خودشون جلوتر هستن و نمیشه با بازی‌های دیگه مقایسه‌شون کرد.
بازی‌ای که فقط ۱۶ تا غول جلوت می‌ذاره و خبری از مأموریت‌های عریض و طویل یا شخصیت‌های زیاد و کلی دیالوگ و... نیست ولی توی همون فضای خاص و منحصربفرد خودش جوری داستان رو روایت می‌کنه که فقط می‌تونی سازنده‌ش رو تحسین کنی. بازی‌ای که بی‌ایراد نیست و مشکلاتی توی گیم‌پلی و دوربین داره، ولی حس و حال و اتمسفرش کاری می‌کنه که این ایرادات رو بذاری کنار و توی یکی از عجیب‌ترین تجربه‌های ممکن غرق بشی.
چقدر خوب بود طراحی غول‌ها! اون عظمت و ابعاد عجیب در کنار ظاهر جالب‌شون و صحنه‌ی مرگ هرکدوم همراه اون موسیقی و... باعث می‌شه تک‌تک اینا لحظاتی به‌یادموندنی بسازن. بقیه رو نمی‌دونم، ولی من که دلم برای همه‌شون موقع مرگ می‌سوخت و نابود می‌شدم. :(
همه‌ی مبارزات رو دوست داشتم و واقعاً سخته رتبه‌بندی، ولی اگه بخوام انتخاب کنم غول سوم (اون شمشیریه) و غول پرنده وسط بیابون دیگه اوج کار بودن. یعنی همین الآن که به اون غول دراز که وسط بیابون پرواز می‌کرد فکر می‌کنم، حیرت می‌کنم که چطوری میشه همچین چیزی رو به این زیبایی توی یه بازی کامپیوتری پیاده‌سازی کرد! واقعاً دم اوئدا گرم بابت همچین کاری و همین‌طور دم بروبچ Bluepoint که تونستن یه ریمیک درجه یک بسازن که هم اتمسفر بازی اصلی رو حفظ کنه و هم گرافیک رو انقدر محشر تحویل آدم بده.
کلاً Shadow of the Colossus رو میشه از اون بازی‌هایی دونست که وقتی یکی میگه بازی کامپیوتری نمی‌تونه هنر محسوب بشه، خیلی شیک و راحت می‌تونی بازی رو بذاری جلوش تا طرف لال بشه! :D از اون بازی‌هایی که هر نسل چند تا دونه بیشتر نداریم و باید حتماً سر وقت سراغ‌شون رفت، نه مثل من که روی PS2 نصفه نیمه رفتم و بعدها هم نرفتم سراغش تا الآن که ۱۵ سال از اومدنش می‌گذره!
یه سری عکس هم از بخش‌های مختلف بازی گرفتم که شامل اکثر غول‌ها میشن و اگه کسی هنوز بازی رو تجربه نکرده (که باید مثل من توبه کنه)، بهتره عکس‌ها رو بزرگ نکنه.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
آقا کسی ژاپن کاری نداره؟ دارم یه سر میرم پیش جناب اوئدا برای طلب پوزش و مغفرت!
بنده در کمال حیرت تا همین چند روز پیش Shadow of the Colossus رو تموم نکرده بودم! :| توی PS2 بازی رو گرفته بودم و تا یه جایی هم رفتم (آخرین چیزی که یادم میاد اونی بود که توی یه جای کلوسیوم مانندی بود و می‌اومد بالا تیر می‌خورد می‌افتاد پایین) ولی یادم نیست چی شد که ولش کردم (شاید سطح شعورم بهش نمی‌رسیده! :-")
سال‌ها گذشت و روی PS3 ریمستر شد و باز سراغش نرفتم. دوباره چند سال گذشت و ریمیک بازی روی PS4 اومد و تصمیم داشتم حتماْ‌ بگیرمش، ولی باز نمی‌دونم چی شد که اصلاً یادم رفت همچین چیزی اومده! :|
الآن بالاخره وقتی بازی رو برای Plus دادن، یادم افتاد همچین چیزی هم هست و بازی کردم و... الله اکبر! :|
چقدر محشر بود این بازی! چه اتمسفری! چه فضاسازی حیرت‌انگیزی! چه غول‌ها و طراحی‌هایی! چه داستانی! کلاً بازی نابودم کرد، اون هم با اینکه کاملاً برام تازه نبود و قبلاً تا یه جایی بازی کرده بودم و پایان داستان رو هم کم و بیش می‌دونستم. یعنی با این حالتی که من سراغش رفتم هم منهدم شدم از شدت عظمت این بازی، چه برسه به اینکه بدون اطلاعات قبلی بازی‌ش می‌کردم! یعنی قشنگ از اون بازی‌هایی که سال‌ها از زمان خودشون جلوتر هستن و نمیشه با بازی‌های دیگه مقایسه‌شون کرد.
بازی‌ای که فقط ۱۶ تا غول جلوت می‌ذاره و خبری از مأموریت‌های عریض و طویل یا شخصیت‌های زیاد و کلی دیالوگ و... نیست ولی توی همون فضای خاص و منحصربفرد خودش جوری داستان رو روایت می‌کنه که فقط می‌تونی سازنده‌ش رو تحسین کنی. بازی‌ای که بی‌ایراد نیست و مشکلاتی توی گیم‌پلی و دوربین داره، ولی حس و حال و اتمسفرش کاری می‌کنه که این ایرادات رو بذاری کنار و توی یکی از عجیب‌ترین تجربه‌های ممکن غرق بشی.
چقدر خوب بود طراحی غول‌ها! اون عظمت و ابعاد عجیب در کنار ظاهر جالب‌شون و صحنه‌ی مرگ هرکدوم همراه اون موسیقی و... باعث می‌شه تک‌تک اینا لحظاتی به‌یادموندنی بسازن. بقیه رو نمی‌دونم، ولی من که دلم برای همه‌شون موقع مرگ می‌سوخت و نابود می‌شدم. :(
همه‌ی مبارزات رو دوست داشتم و واقعاً سخته رتبه‌بندی، ولی اگه بخوام انتخاب کنم غول سوم (اون شمشیریه) و غول پرنده وسط بیابون دیگه اوج کار بودن. یعنی همین الآن که به اون غول دراز که وسط بیابون پرواز می‌کرد فکر می‌کنم، حیرت می‌کنم که چطوری میشه همچین چیزی رو به این زیبایی توی یه بازی کامپیوتری پیاده‌سازی کرد! واقعاً دم اوئدا گرم بابت همچین کاری و همین‌طور دم بروبچ Bluepoint که تونستن یه ریمیک درجه یک بسازن که هم اتمسفر بازی اصلی رو حفظ کنه و هم گرافیک رو انقدر محشر تحویل آدم بده.
کلاً Shadow of the Colossus رو میشه از اون بازی‌هایی دونست که وقتی یکی میگه بازی کامپیوتری نمی‌تونه هنر محسوب بشه، خیلی شیک و راحت می‌تونی بازی رو بذاری جلوش تا طرف لال بشه! :D از اون بازی‌هایی که هر نسل چند تا دونه بیشتر نداریم و باید حتماً سر وقت سراغ‌شون رفت، نه مثل من که روی PS2 نصفه نیمه رفتم و بعدها هم نرفتم سراغش تا الآن که ۱۵ سال از اومدنش می‌گذره!
یه سری عکس هم از بخش‌های مختلف بازی گرفتم که شامل اکثر غول‌ها میشن و اگه کسی هنوز بازی رو تجربه نکرده (که باید مثل من توبه کنه)، بهتره عکس‌ها رو بزرگ نکنه.

به گیمپلی و کلیت اثر شادو او د کلوسوس زیاد میشه نقد وارد کرد ولی به قول شما الله و اکبر اون زمان چی ساخته بودند (ناخوداگاه یاده MGS3 در همون بازه زمانی افتادم! بازیها چقدر مفهوم داشتند)

یکی از اخبار ناراحت کننده این نسل این بود که سونی با اوئدا همکاری رو ادامه نداده! (هرچند به صورت رسمی خبر نیامده ولی خب وقتی اوئدا رسما گفته دنبال ناشر برای بازی جدیدش هست یعنی خبری از سونی نیست دیگه)

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
بازی روی هر دو اکانتم پلات شد
ولی دوربینش بعضی جاها اشکمو درآورد مخصوصا باس آخر :D
منم فقط یه تروفیم مونده
استقامت و خون رو مکس کنم،
دور 5م رو تازه شروع کردم فکر کنم چند تا کلوسی اول رو بکشم تمومه

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,011
نام
روزبه
منم امشب بازی رو تمام کردم و میگم چرا اینقدر دیر تحربش کردم

من زمان Ps2اصلا نمیدونسم این بازی وجود داره نسل 7که کالکشن hdخودش و icoروی پلاس عرضه شد بازم امروژ فردا کردم بازیش نکردم
روی Ps4که نخریدمش یا بهتره بگم. یادم رفت
ولی روی Ps5به لطف پلاس تحربش کردم

و گفتم صد حیف که اینقدر دیر

باید از اودا پرسید چطور تو یه باژی فقط با 16کلسوس تونستی جادو کنی و این رو ساختی

نه دشمنی نه Npc فقط یه دنیا عظیم با یه اسب جادو میکنه که دوست داری تا اخرش یه ضرب بری

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,985
نام
احمد
دوستان بازیش خیلی سخته؟ من چیزی پیدا نمیکنم چطوریه؟
عقده این بازی داره برام وارد 20 سال میشه زمان پلی 2 نتونستم پلی بدم، پلی 3 هم نتونستم، پلی هم نتونستم پلی 5 هم هنوز نتونستم :|

• Poker Face
Reactions: Sepi_60

Mo7aMMaD

کاربر سایت
Dec 11, 2007
1,205
نام
محمد
عقده این بازی داره برام وارد 20 سال میشه زمان پلی 2 نتونستم پلی بدم، پلی 3 هم نتونستم، پلی هم نتونستم پلی 5 هم هنوز نتونستم :|
نه چالش خاصی نداره، شمشیر بگیر بالا برو به سمتی که نور متمرکز میشه

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
نه اصلا
بازی xx تا باس داره ، هرکدوم هم یه قلق خاصی دارن,
کل بازی باس هست و همشون هم خاص و قلق خودشون رو دارن، برا پلات کردن هم باید 4 بار بازی رو تموم کنی، که خیلی راحت و لذت بخش هست، البته بار اول سخته یکم تا قلق و نقطه ظعف هر باس رو پیدا کنی،

• Like
Reactions: Paradise Lost

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,985
نام
احمد
نه اصلا
بازی xx تا باس داره ، هرکدوم هم یه قلق خاصی دارن,
کل بازی باس هست و همشون هم خاص و قلق خودشون رو دارن، برا پلات کردن هم باید 4 بار بازی رو تموم کنی، که خیلی راحت و لذت بخش هست، البته بار اول سخته یکم تا قلق و نقطه ظعف هر باس رو پیدا کنی،

بازی دستم اومد دمتون گرم
الان میفهمم چرا سونی بهترین کمپانی بازی سازی هست، واقعا اون زمان همچین شاهکار های پر ابهت و فوق العاده ای داشته، لست و گاد رو ول کن این خودش به تنهایی نصف صنعت گیمه
تا کلاسوس 6 رو زدم واقعا بازی خیلی خوبه فقط یکم دوربینش اذیت میکنه:|

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,985
نام
احمد
از ساعت 8 شب دیروز بازی کردم تا الان که ساعت 7.08 صبح هست، کل کلاسوس ها رو زدم و بالخره موفق شدم این عقده تاریخی رو از وجودم پاک کنم، نمیدونم مرضی داشت واقعا هیچ وقت رو PS2 و PS3 تمومش نکردم، الان هم تمومش کردم بیشتر بخاطر راهنمایی های بود که سر کلاسوس ها دیدم مخصوصا اخری که دیگه داشتم برای 50 بار میفتادم پایین و اعصابم رو خراب کرده بود...
فقط یک جایی میخوام داستان بازی رو گفته باشه، خدایی دارم اتیش میگیریم از این وضعیت بلاتکلیفی، اخه چرا پایان بازی این طوری بود؟ انتظار نداشتم واقعا ناراحت شدم8-|
دوستان بخش هارد مود برای زدن تایم اتک برمشون یا سخته بیخیال بشم؟

• Like
Reactions: SMM9

Iman Shadow

کاربر سایت
Apr 5, 2022
87
دوستان کسی اینجا هست که هم نسخه ps2 رو بازی کرده باشه هم remake ؟
یادمه سر نسخه ps2 فقط به دلیل دوربین سر گیجه ش ولش کردم!
با این موج جدید پورت بازی‌های سونی برای PC امکان عرضه اینم هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر