PlayStation Shadow of the Colossus

8ews_sotcps4otteaser_bc.jpg

توسعه دهنده: Bluepoint Games / SIE Japan Studio
ناشر: Sony Interactive Entertainment
پلتفرم: PS4
ژانر: Action-Adventure
تاریخ انتشار: February 6, 2018 (سه شنبه، 17 بهمن 1396)
باکس آرت:

m16_information_600.jpg

Shadow of the Colossus که در ژاپن با نام "وندر و کلوسوس" (ワンダと巨像 Wanda to Kyozō) شناخته می شود، در سال 2005 انحصارا برای کنسول PlayStation 2 منتشر شد. این عنوان در زیر شاخه سبک اکشن-ماجراجویی قرار می گیرد و توسط Fumito Ueda طراحی و کارگردانی شده است. این عنوان که به نوعی دنباله ای معنوی برای عنوان موفق و خوش ساخت ICO شناخته می شود یکی از برترین عناوین کنسول مذکور به شمار می رود تا جایی که کمپانی Sony و استدیوی Bluepoint Games در سال 2011 مجموعه ای از این دو عنوان را تحت نام The Ico & Shadow of the Colossus Collection که با گرافیکی ارتقا یافته همراه بود برای کنسول PlayStation 3 عرضه کردند؛ با این حال Sony اینبار و در همکاری دیگری با استدیوی Bluepoint Games این عنوان را در قالب یک Remake در کنفرانس E3 2017 خود برای کنسول نسل هشتمی PlayStation 4 معرفی نمود

fxlx_news_600.jpg

• Remake یا بازسازی عنوان Shadow of the Colossus در کنفرانس مطبوعاتی Sony در E3 2017 معرفی گشت
  • این بازسازی توسط استدیوی Bluepoint Games و با همکاری SIE Japan Studio در دست توسعه قرار دارد
  • با انتشار تریلری جدید در جریان Paris Games Week 2017، تاریخ انتشار بازی مشخص شد؛ این عنوان در تاریخ 6 فوریه سال 2018 با قیمت 39.99 دلار در دسترس قرار خواهد گرفت
  • به گفته ی استدیوی سازنده کلیه Asset ـهای این عنوان از ابتدا و بر مبنای استاندارد های کنونی ساخته شده اند
  • بازی بر روی PS4 Pro از دو حالت "Cinematic" و "Performance" پشتیبانی می کند . در حالت Cinematic، رزولوشن در 4K (به طور دقیق 1440p Checkerboard) و فریم 30 و در حالت Performance، رزولوشن در 1080p و فریم 60 تنظیم می شود
  • نسخه Special Edition بازی با محتویاتی شامل جعبه فلزی، کتابچه راهنما، محتویات دانلودی اضافه، نقشه و ... معرفی گشت . این نسخه با قیمت 49.99 دلار در دسترس خواهد بود
  • بازی دارای قابلیت Photo Mode نیز خواهد بود که از فیلترهای مختلف تصویری و کنترل آزادانه ی دوربین پشتیبانی خواهد کرد (در قسمت تصاویر می توانید تعدادی تصویر که با استفاده از این ویژگی تهیه شده اند را مشاهده کنید)
  • لیست تروفی های بازی منتشر شد
  • نقدها و امتیازات بازی منتشر شد؛ در این تاپیک می توانید لیست کاملی از آن را مشاهده کنید
xbb0_characters_600.jpg

Wander: او شخصیت اصلی بازی است . یک مرد جوان با گذشته ای مبهم که به سرزمین ممنوعه پا نهاده تا دختری به نام "Mono" را احیا کند ؛ Dormin به او می گوید در صورت نابود کردن شانزده کلوسی در سرتاسر سرزمین ممنوعه، Mono به زندگی بازخواهد گشت. البته این بهای سنگینی نیز در پی خواهد داشت که Wander با آغوشی باز آن را می پذیرد
Mono: "او به خاطر سرنوشت خود قربانی شده است" این تنها چیزی است که Wander در مورد Mono می گوید . Mono دختر جوانی است که جان خود را از دست داده و برای احیا، توسط Wander به سرزمین ممنوعه آورده شده است
Agro: تنها یار و دوست همیشگی Wander در مقابل تنهایی، سکوت و سختی های خفته در دل سرزمین ممنونه . Agro اسب شجاع و چابکی است که همواره گوش به فرمان و مطیع Wander است حتی اگر جانش در خطر باشد
Dormin: موجودی اسرار آمیز که هر بار صدای او را در پرستشگاه سرزمین ممنوعه خواهید شنید؛ Wander در ابتدای بازی برای احیای جان Mono از او طلب کمک می کند. Dormin از بهای سنگین اینکار به Wander می گوید اما او از تصمیم خود باز نخواهد گشت
Lord Emon: او در انتهای بازی به Wander می گوید: "یک روز شاید برای کاری که انجام دادی از تو به خوبی یاد شود" . انگیزه اصلی او در بازی نامشخص است و از او هم به عنوان یک شخصیت مثبت و هم منفی تعبیر می شود

znoh_picture_artworks_600.jpg

E3 2017

TGS 2017

Paris Games Week 2017

PlayStation Experience 2017

Photo Mode

Digital Foundry

gw42_videos_trailers_600.jpg

5ar5_e32017.jpg

Shadow of the Colossus - PS4 Trailer | E3 2017

آپارات -- HQ 1080 -- HQ 4K -- YouTube

5rpj_v_tgs2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – TGS 2017 Trailer | PS4
آپارات -- HQ 1080 -- YouTube

l48j_v_pgw2017.jpg

SHADOW OF THE COLOSSUS – Paris Games Week 2017 Trailer | PS4
آپارات -- YouTube

ew3x_v_pgw2017gp.jpg

Shadow of the Colossus | PGW 2017 Gameplay Trailer | PS4

09yy_v_ps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus PS3 vs PS4 Pro 4K Graphics Comparison
(PS3 Remaster vs PS4 Remake)
آپارات -- YouTube

kohc_v_psx2017_ps2vsps3vsps4.jpg

Shadow of the Colossus - PSX 2017: Comparison Trailer | PS4
(PS2 Original vs PS3 Remaster vs PS4 Remake)

آخرین ویرایش:

hbmss

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,312
نام
hosein
یه سوال

این بازی کلا جز اون غولهاش دیگه هیچ دشمنی توش نیست؟ هر چی میبینم تو یوتوب فقط همون غولها هستن....یعنی کلا باید غول بکشی؟
بله همین ها هستن ویدئو مهم نیست بازی خودتون باید بازی کنید ببینید چیه تو زوم جی هم یه مطلب در مورد نظریه هاش نوشته بودن خیلی خوب بود برید بخونید شاید خوشتون اومد

Mazi_z

کاربر سایت
May 14, 2008
366
نه مشکلی که ندارم با این مدل بازی ها...اون last guardian هم خیلی دوست داشتم...کلا گفتم ببینم فقط غول ها هستن یا چیز دیگه هم هست....100 درصد که میگیرمش

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
الان ریمیک رو تموم کردم و برای انمین بار باز هم تحت تاثیر داستان و پایان خفنش قرار گرفتم. یه بازی چقدر میتونه خوب باشه آخه؟ بعد 12 سال هنوز یکی از تاثیرگزارترین پایان هایی که تو ویدئو گیم دیدم برای همین بازیه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
آقا الان رفتم دوباره پایان بازی رو دیدم، اونجایی که پسره عین اون سایه ها شده، میخواد بدوعه سمت دختره اما اون نور داره میکشتش سمت خودش... آقا من دیوانه این سکانسم قشنگ پشمام میریزه گریه میکنم یا بقیه هم همینطورن؟ اصن یه چیز خیلی وحشناک بدیه اینجا. دوش رو بسازه فیلم هندی بشه، بزرگ بشه با هم ازدواج کنن من در آرامش بمیرم.

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
آقا الان رفتم دوباره پایان بازی رو دیدم، اونجایی که پسره عین اون سایه ها شده، میخواد بدوعه سمت دختره اما اون نور داره میکشتش سمت خودش... آقا من دیوانه این سکانسم قشنگ پشمام میریزه گریه میکنم یا بقیه هم همینطورن؟ اصن یه چیز خیلی وحشناک بدیه اینجا. دوش رو بسازه فیلم هندی بشه، بزرگ بشه با هم ازدواج کنن من در آرامش بمیرم.
قشنگ انتهاش باز موند ، بعد از دیدن اون صحنه خیلی متعجب شدم چرا تا الان ادامش نیومده
اون بچه برام درگیری ذهنی شده بود که بزرگ بشه چی میشه !؟

• Like
Reactions: Sam _Fisher

Sam _Fisher

کاربر سایت
Dec 10, 2011
142
نام
علی
من سر اونجا که Mono بیدار میشه و Agro میاد سمتش خیلی داغون شدم. یعنی قبل از اون تیکه احساساتی شده بودم ولی وقتی Mono بیدار شد و Agro با اون پای آسیب دیده ش اومد کنارش مثل ابر بهاری داشتم اشک میریختم دیگه. :D مخصوصاً وقتی اونجا صدای Agro میاد همزمان موسیقیی که داشت پخش میشد هم به یه جای ناجوری میرسه، اونجا دیگه قشنگ بغضم ترکید. الانم هروقت آهنگ اونجا رو گوش میدم به اون تیکه که میرسه اشک تو چشمام جمع میشه. :D
واقعاً پایان بازی برای من از همه نظر محشر و بی نقص بود. این جایی که گفتم عملاً برای من بهترین پایان ممکن بود ولی بعدش که ادامه پیدا کرد و نشون داد جای Wander یه نوزاد/بچه ی شاخدار اومده اصلاً وارد یه سطح عجیب غریبی شد دیگه. اونموقع دیگه اشکامو ول کردم همینطوری حیرت‌زده به صفحه خیره موندم ببینم Ueda داره چیکار میکنه باهام. :D
پایان بازی انقدر کامل بود که به هیچ وجه دوست ندارم ادامه ی مستقیمی براش ساخته بشه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
نمیدونستم عجب
پس واجب شد Ico هم واسه PS4 بیاد

البته هیچ وقت این قضیه به صورت رسمی اعلام نشد. خود اوئدا گفته که دنیای بازی هاش به هم ربط دارن، و وقتی واندا بچه میشه و شاه در میاره نتیجه ای نمیشه گرفت جز اینکه ایکو هست. چون ایکو هم دقیقا درباری یه پسربچه است که چون شاخ داره روستا تردش کردن میخوان بکشنش. خیلی به آخر داستان شدو میخوره.

من سر اونجا که Mono بیدار میشه و Agro میاد سمتش خیلی داغون شدم. یعنی قبل از اون تیکه احساساتی شده بودم ولی وقتی Mono بیدار شد و Agro با اون پای آسیب دیده ش اومد کنارش مثل ابر بهاری داشتم اشک میریختم دیگه. :D مخصوصاً وقتی اونجا صدای Agro میاد همزمان موسیقیی که داشت پخش میشد هم به یه جای ناجوری میرسه، اونجا دیگه قشنگ بغضم ترکید. الانم هروقت آهنگ اونجا رو گوش میدم به اون تیکه که میرسه اشک تو چشمام جمع میشه. :D
واقعاً پایان بازی برای من از همه نظر محشر و بی نقص بود. این جایی که گفتم عملاً برای من بهترین پایان ممکن بود ولی بعدش که ادامه پیدا کرد و نشون داد جای Wander یه نوزاد/بچه ی شاخدار اومده اصلاً وارد یه سطح عجیب غریبی شد دیگه. اونموقع دیگه اشکامو ول کردم همینطوری حیرت‌زده به صفحه خیره موندم ببینم Ueda داره چیکار میکنه باهام. :D
پایان بازی انقدر کامل بود که به هیچ وجه دوست ندارم ادامه ی مستقیمی براش ساخته بشه.

منم اصلا دوست ندارم ادامه براش ساخته بشه چون عالی بود و عالی هم تموم شد، اما باز خیلی هم دوست دارم دوباره کلوسوس هارو ببینم. یا واندا بزرگ بشه به مونو برسه:D نامردی بود تهش.

Wąnda

Sacred Spirit
کاربر سایت
Dec 31, 2009
2,173
نام
حسین
عجب تاپیک وزین و شایسته ای، به به! :D
من که هنوز فرصت نکردم نه این ریمیک و نه اون لست گاردین لعنتی رو بازی کنم :D
امروز اتفاقی اومدم اینجا یه سری زدم و دلم یه دفعه برا زندگی و بساطم توی این انجمن خوب تنگ شد! :D
ولی قصد دارم حتما لست گاردین رو به زودی تجربه کنم...

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,990
نام
sami
تو این بازی جطوری میشه مکان غول ها رو پیدا کرد؟؟
من غول اولی رو همینطوری پیدا کردم و کشتم منتها این غول بعدی رو پیدا نمیکنم...مپشم خیلی بزرگه

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

آخرین ویرایش:

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
تو این بازی جطوری میشه مکان غول ها رو پیدا مرد؟؟
من غول اولی رو همینطوری پیدا کردم و کشتم منتها این غول بعدی رو پیدا نمیکنم...مپشم خیلی بزرگه

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

کاش خودت کشفش میکردی که همینم کیف داشت
.
.
.
.
.
شمشیرت رو ببر بالا بعد بچرخ سمتی که نوری که از شمشیر بیرون میزنه به صورت فلش تیز بشه برو به اون سمت
البته باید زیر نور خورشید باشی

naruto u

کاربر سایت
Apr 15, 2011
423
نام
フセイン
این بازی قابل مقایسه با هیچ عنوانی نیست
جوری که تو خود ژاپن ازش بعنوان یه اسطوره یاد میکنن.
جنگ برای زنده کردن عشق
و پایان زیبا.
این بازی واقعا شاهکار اندر شاهکاره.

آخرین ویرایش:

ARTHUR WESKER

“We can’t change what’s done, we can only move on.
کاربر فعال
Jan 25, 2018
6,600
نام
Albiceleste
عجب تاپیک وزین و شایسته ای، به به! :D
من که هنوز فرصت نکردم نه این ریمیک و نه اون لست گاردین لعنتی رو بازی کنم :D
امروز اتفاقی اومدم اینجا یه سری زدم و دلم یه دفعه برا زندگی و بساطم توی این انجمن خوب تنگ شد! :D
ولی قصد دارم حتما لست گاردین رو به زودی تجربه کنم...

خسته نباشی!:)):D

به به:hearteyes::hearteyes::hearteyes::hearteyes::hearteyes:

IMG_20181104_203456_614.jpg

و باز هم به به:hearteyes:

IMG_20180605_235905_870.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر