Saw™:The Video Game

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
سلام به همه ... :smile:

saw.jpg

Published by: Konami
Developed by: Zombie
Release Date: October 6, 2009
Genre: Action

فیلم اره رو همه میشناسن ... :biggrin1:

حالا کونامی داره بازی این فیلم مهیج و حال بهم زن رو که توسط شرکت Zombie ساخته شده میسازه ... :biggrin1:

saw-the-videogame-20090402053618707_640w.jpeg

جیگسا (Jigsaw) والدین شما رو کشته و زندگیتونو نابود کرده ... :(

و حالا شمارو تو یک جای زندان مانند انداخته که خودش به تنهایی کنترلش رو در دست داره ... :biggrin1:

saw-the-videogame-20090402092839176_640w.jpg

از پس تله های مرگبارش بگزرید و زنده بمونید تا بفهمید پشت صجنه این بازی چیه و چه چیزی باعث میشه این قاتل سریالی اینهمه آدم بکشه ... :biggrin1:(اونم به نحوه های فجیع :sick:)

saw-the-videogame-20090402053614051_640w.jpeg

در ساخت این بازی از موتور قدرتمند کمپانی Epic یعنی Unreal Engine 3 استفاده شده. :love:
همچنین از استودیوهای Lions Gate و Twisted pictures هم کمک گرفته شده تا محصول نهایی کیفیت به مراتب بهتری داشته باشد. :love:

--------------------------------------------------------------------------------

حالا من نوشته هایی رو که آقای loyal تو بخش معرفی بازی زحمتشو کشیده بودن میزارم :

xkxezr.png

این متن پیشنمایشی از بازی اره است که بسیاری از نکات مبهم را روشن میسازد : :biggrin1:

هر کسی از عنوان جدید کونامی یعنی SAW انتظاری جز ترس , دلهره و اضطراب نداره . این بازی لایسنس شده یک فیل سینمایی تحت همین عنوان است
ما طی نمایشگاه E3 این بازی رو امتحان کردیم . قبل از این همه افراد دیدگاه بدی نسبت به این بازی داشتند ولی این بازی دارای پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک عنوان خوب را داراست . ولی ناگفته نماند که بازی دارای عیب هایی است ولی با وجود این عیب ها تجربه نشان داده که چه عنوان سینمایی یا حتی خود بازی دارای ویژگیهای فراوانی است که هر شخصی رو به ادامه دادن آن ترغیب می کند .

شما در نقش کاراگاه Trapp هستید . شخصی که گرفتار تله مرگبار جیگسا شده است ( تله شکار خرس که بر سرش قرار گرفته ) . زمانی که من قبل از شروع نمایشگاه E3 این بازی رو امتحان کردم , دکمه هایی که برای فرار بر روی تصویر ظاهر میشدند بسیار کم نور و نامشخص بودند که این مشکل به نظر میرسه حل شده باشه . دکمه ها به سرعت کنار تله ظاهر میشوند . بدین ترتیب باعث می شوند که از اولین تله جان سلام بدر ببرید یا در توصیف بهتر اولین صحنه مرگ وحشتناک را از دست بدهید ( فکر کنم نویسنده روانی باشه ) .

من نمی خوام کل دمو رو با تمامی جزئیاتش براتون توضیح دهم ولی انصافا طولانی بود , یه نیم ساعت مفید . هدف شما پس از اولین رهایی پیدا کردن و آزاد کردن آماندا ( شاگرد جیگسا در اره 3 ) است. زنده موندن آماندا بستگی به این داره که شما پیداش میکنید یا خیر , و صد البته او دارای جواب سوال هایی است که ذهن شما رو مشغول کرده است . در طول مسیر با چندین پازل متفاوت برخورد کردم که نشان دهنده ی تنوع بالایSAW است .

ابتدایی ترین آنها تله های مرگبار پنهان مربوط به درهاست . زمانی که این درها رو باز می کنید دوربین نزدیک می شود تا یک قرقره که در حال رها شدن است را نشان دهد یک سری دکمه روی صفحه ظاهر می شود تا با به موقع زدن آنها گرفتار تله نشید . اگر موفق نشوید سرتون به طرز وحشتناکی منفجر میشه . این مشخصه که بعد از دیدن این صحنه قدر زندگی کردن رو یکم بیشتر میدونید . جیگسا ازت ممنونیم که تمام تله هات رو به ما یاد دادی .

مثال ساده دیگر و در عین حال جذاب زمانی است که دستتان را باید برای بدست اوردن چیزی داخل شیئی کنید . درست شبیه به وضعیتی که ما آن را در مرده خانه تجربه کردیم ما در آنجا با 4جسد روبه رو شدیم که همشون به نظر مرده میومدند . داخل یکی از این اجساد کلید دری که شما رو به سوی آماندا هدایت می کنه وجود دارد . نکته مهم در این قسمت این هست که فقط یکی از این چهار نفر مرده و کلید داخل شکم او هست و بقیه زنده هستند . انتخاب اشتباه یکی از این افراد باعث میشه که فرد داد و فریاد زیادی کند که نتیجه ی آن این است که یکی از آدمکش ها جیگسا بیدار شود و در قسمت های جلوتر بازی برای شما مشکل ساز شود و به تعقیب شما می پردازد . بگذریم زمانی که شما بدن فرد مورد نظررا برش دادید یک مینی گیم شروع میشه به این صورت که با استفاده از اشعه ی ایکس داخل شکم مرده را می بینید ولی نکته جالب اینجاست که کلید به همراه تیغ های برنده به صورت شناور در شکم فرد قرار دارند . شما باید دست خود را به دقت داخل شکم جسد برده و کلید را بردارید در غیر این صورت دست شما در اثر برخورد با تیغ ها جراحت برمیدارد و مقداری از سلامتی خود را از دست میدهید .

مینی گیم ها سهم زیادی در بازی SAW دارند . در برخی از آنها میشه اشتباهی را انجام داد , ولی بعضی از آنها بسته به زمان هستند که شما رو واقعا تحت فشار میزارند . یکی از آنها این است که با چرخاندن اتصالات به گونه های متفاوت , در نهایت باعث شوید که همه ی آنها به درستی در جایگاه خود قرار گیرند و ادامه ماجرا . در مراحل ابتدایی بازی نشانی از محدودیت زمانی برای این قسمت نبود ولی خوشبختانه در بازی گنجانده شد . باز کردن قفل ها هم به این صورت هست که هر دکمه رو در گوشه و کنار قفل تشخیص بدید و در زمان مناسب دکمه مورد نظر رو بزنید . هم اکنون شما تصوری ذهنی نسبت به SAW پیدا کرده اید که شامل : وجود تعداد زیادی مینی گیم , تله های مرگبار و جست جو و کاوش در محیط می شود .

تنها تله ها شما رو تهدید نمی کنند بلکه در بازی آدم های اجیر شده توسط جیگسا و دیگر افراد گرفتار شده برای شما مشکل ساز می شوند . مبارزات ساده ولی در عین حال قابل قبول هستند . در بازی یک دکمه طراحی شده است که حالت کاراکتر رو از حالت کاوشگری به مبارزه ای تبدیل می کند . در حالت مبارزه ای از کلیه وسایلتان میتوانید برای دفاع و همچنین از ضربات سبک یا سنگین برای آسیب رساندن استفاده کنید . در قسمت های اولیه بازی دشمنان سریع شکست می خوردند , و این کار با شکستن گردن یا یه ضربه دقیق میله به سرشون تحقق پیدا میکرد .

تمام این اتفاق ها در حالی به وقوع می پیوندد که جیگسا در تمام این مدت با استفاده از مانیتور هایی که در سیاه چال بزرگ خود کارگذاشته است مشغول به تضعیف روحیه و صحبت با شما است . جو بازی بسیار گیراست حتی تعدادی فلش بک در بازی قرار دارد که بازگو کننده ی گذشته است .

SAW از عالی بودن خیلی فاصله دارد . کاراکتر شما بسیار کند حرکت میکند و در محیط مانند بازی شخصیتهای اکشن Star War عمل می کند . همچنین تعدادی باگ در بازی وجود دارد ( مخصوصا به صورت قطع شدن سریع وناگهانی مکاله ها ) , مشکلاتی در صدا و در آخر هم وقوع یکسری از اتفاقات در بازی که به موقع انجام نمیشود و چیدمانشان بد است . بعضی از این مشکلات تا قبل زمان انتشار این بازی یعنی October قابل حل شدن هستند ولی فکر نمیکنم بتونن مشکلات حرکتی و استایل کاراکتر رو تغییر بدن . حداقل که این یک بازی اکشن نیست و از نگرانی من کمی کاسته میشه .

----------------------------------------------------------------

عکس های بازی :

تریلر های بازی :

آخرین ویرایش:

p.s

کاربر سایت
Jun 10, 2009
239
نام
پیام
از آقای a.REWER برای زدن این تایپیک ممنون هستم چون خودم از طرفدارای سر سخت این فیلم هستم اونطور هم که گفتی حال بهم زن نیست:biggrin1::laughing:
و در باره بازی بش میاد بازی عالی باشه هم عکساش خوب بودن هم توضیحات دوستان و صد البته موتور بازی :love:
به هر حال ممنون :love::blushing:

Dr.Freeman

کاربر سایت
Apr 18, 2009
511
نام
نوید
ظاهرا یکی از خبرنگاران پشت در های بسته این بازی رو تست کرده و خیلی هم از بازی راضی نبوده . من فکر نکنم چیز خوبی از آب در بیاد . آخه SAW هیچ پتانسیلی برای ساخت بازی نداره .

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
از آقای a.REWER برای زدن این تایپیک ممنون هستم چون خودم از طرفدارای سر سخت این فیلم هستم اونطور هم که گفتی حال بهم زن نیست:biggrin1::laughing:
و در باره بازی بش میاد بازی عالی باشه هم عکساش خوب بودن هم توضیحات دوستان و صد البته موتور بازی :love:
اگر توجه کنید من اون متن پیشنمایشی رو ننوشتم و آقای loyal هم ننوشتن ... :biggrin1:
ایشون فقط ترجمه کردن ...
اون که گفته افتضاحه یک خارجی گفته که احتمالا هم راست گفته ... :-"

p.s

کاربر سایت
Jun 10, 2009
239
نام
پیام
اگر توجه کنید من اون متن پیشنمایشی رو ننوشتم و آقای loyal هم ننوشتن ... :biggrin1:
ایشون فقط ترجمه کردن ...
اون که گفته افتضاحه یک خارجی گفته که احتمالا هم راست گفته ... :-"

درسته من هم منظورم از توضیحات. نظر اون کسی که تست کرده نیست. هرکی از یک سبک خوشش میاد من از اره خیلی خوشم میاد و حتی اگه بازیش بدترین بازی سال بشه باز من تجربه اش میکنم تازه تنها مشکل حرکت آرومه و بقیه چیز ها هم درست میشن
تازه منکه گفتم یکی از فنهاش هستم میخواین چی بگم:biggrin1::biggrin1:

arthas

کاربر سایت
Jan 24, 2006
414
نام
آرشام
ببخشيد يه سوالي برام پيش اومد . چيه موتور بازي توجهت رو جلب كرد ؟:confused:

برا چه پلتفورمهایی قراره بیاد؟
فعلا براي PC=Oct 6, 2009 و Ps3= Oct 31, 2009 و X360= Oct 6, 2009 تاييد شده ...

امیدوارم این بازی لیاقت اسم اره رو داشته باشه
كه فكر نمي كنم خيلي اينطوري باشه

دموشو كه ديدم به نظرم بازي قشنگيه...
ديگه يه اكشن-ادونچره متوسطه كه صرفا براي طرفداراي فيلم ساخته شده ...
ولي احتمالا به خاطر سرعت حركت پايين كاراكتر مركزي من خيلي نتونم باهاش حال كنم . ...
از معماي شماره رمز در اولش هم خوشم اومد .... كه از بستن در دستشويي ها و نگاه كردن تو آينه بدستش آورد ...

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,824
نام
نـــــــویـــــــــد
فکر کنم برای حل کردن هر معما باید حتما یه بار بمیری تا دفعه بعد بتونی حلش کنی :biggrin1:

بازیه متوسطی میشه به نظرم !

Hagear

کاربر سایت
Jun 24, 2009
125
نام
hamed
بیشتر بازی هایی که از فیلمش یا سریالش میسازن خوب در نمیاد مثل lost باید منتظر بمونیم این هم اینطوریه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر