S.T.A.L.K.E.R :Shadow of Chernobyl | PC

سلام نميدونم چرا كسي از اين بازي حرف نميرنه يعني واقا اين بازي رو نميشناسيد !؟ خيلي عجيبه !

اين بازي يكي از بهترين بازي هاي سبك Sci-Fi First-Person Shooter است (كه لازم به توضيح نيست) كه تا الان در تاريخه اين سبك نظير نداشته , البته ناگفته نماند اين بازي از سبك پرطرفداره RPG هم بهره ميبره يني ميشه دو سبك !!! واقا جاي تعجب داره.استالكر كه از كمپاني THQ منتشر ميشه از سال 2001 شروع به ساخت شده (تقريبا ميشه 5 سال) كه در نمايشگاه E3 2005 هم از طرف developed اين بازي يعني شركت GSC GameWorld اعلام شد كه با رودست زدن به بازيه half life 2 اين بازي رو به ارمغان در بيارن.ولي جاي تاسف داره كه بگم اين بازي بار ها و بار ها به تاخير افتاده به دليل تغيير يافتن نسخه DirectX 9 آن كه به 10 منتقل يافت.اين بازي كه قرار بود در فوريه 2006 به بازار عرضه بشه به اكتبر 2006 تغيير يافت ولي اين خبر هنوز قطعي نشده چون در هيچ سايت معتبري به طور رسمي اعلام نشده.

از محتويات بازي :

داستان اين بازي از واقعيت گرفته شده , از اينجا شروع ميشه كه: نزديك به 25 سال شهري بنام چرنوبيل كه در اكراين (روسيه) واقع هست يك نيروگاه اتمي وجود داشته كه در زير زمين واقع بوده.در سال 1985 اين نيروگاه به دليل ناامن بودن و مشكلاتي كه داشته منفجر ميشه و به دليل پخش مواد راديو اكتيو كه در شهر پخش ميشه به تعداد 30 ميليون نفر از افراد به گونه هاي مختلف از بين ميرن و در حال حاضر راديو اكتيو هنوز در 100 كيلومتري اون شهر وجود داره كه حتي نميشه نزديك اون شهر شد ! كه در كل يك شهر مطروكه ميمونه.

گيم پلي اين بازي در كل به سبك ترسناك ميباشد و از عمق صحنه ي بسيار بالايي برخوردار هست ميتونم بگم به اندازه يك شهر كه ميتونيد از تماميه امكانات اون شهر بهره ببريد از جمله : تماميه خيابانها_بيابانها_ساختمانها_خانه ها_پارك ها_حتي كوها و تپه ها_كه ميتونيد با استفاده از ماشين تماميه اون شهر رو گشت بزنيد ! عمق صحنه اين بازي اينقدر زياده كه فكر كنم يك شهر كامل رو توي اين بازي طراحي كردن.

از لحاظ موزيك اين بازي خيلي روش كار شده به سبك موسيقي هاي تاريك و ترسناك كه يك نمونه از اون رو ميتونيد توي official site اين بازي بشنويد www.stalker-game.com (حتما بريد توي سايتش).

گرافيك اين بازي فوق الاده عجيب هست به گفته THQ بعد از موتور گرافيكه قدرتمنده Unreal 3 , موتوره استالكر يعني x-ray engine رو ميتوان قويترين موتوره جهان شناخت ! جالب اينجاست كه اين موتور گرافيكي از كارايي بخصوصي برخوردار هست از جمله : روز و شب شدن اتوماتيك در بازي ! كه يكي از دلايل واقعي بودن اين بازي همين هست كه دقيقا مثل ساعات شبانه روز جلو ميره ! (سعي كنيد حتما تريلر هاي اين بازي رو ببينيد.)

علاقه مندان در اين بازي با 16 نمونه صلاح پيشرفته آشنا ميشوند كه 5 نمونه ي آن از دوربين دار و تك تير زن برخوردار هست ! كه بنده صلاح دونستم اين عكسها رو براي دوستان بزارم :

hrjybb.jpg
AKM Assault Rifle

hrjybp.jpg
AS (Val)

hrjyow.jpg
Fabrique Nationale Herstal FN2000

hrjyp4.jpg
Groza OC-14

hrjyqd.jpg
LM-300ML Assault Rifle

hrjz28.jpg
PMM (PM Makarov, Pistolet Makarova)

hrjz9k.jpg
SVD

hrk0wj.jpg
SVU Sniper Rifle (Snayperskaya Vintovka Ukorochennaya)

hrjzb4.jpg
TOZ-34 Shotgun

hrk12x.jpg
VSS

hrk4ly.jpg
RG-6

hrk4md.jpg
RPG-7

اينم يك نمونه عكس از جزييات گرافيك اين بازي (تعجب نكنيد !) :

Last edited by a moderator:

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
نوشته شده توسط behzadr:
خيلي جالب هست...من اصلا نمي دونستم كه اين شهر هنوز هم متروكه هست...

مي توني بيشتر در مورد شهر و اتفاقي كه دراون افتاده بيشتر توضيح بدي....من خارج از موضوع بازي علاقه مند شدم به داستان واقعاي اين بازي

چشم بهزاد جان واست توضيح ميدم.

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
چرنوبيل در واقع شهري بود كه در زمان جنگ جهاني دوم روسيه از اونجا براي نگهداري سلاح ها و بمب هاي اتمي در زير زمين اون شهر استفاده ميكرد.اين شهر كه 30 ميليون جمعيت داشت در سال 1985 نيروگاه اتمي آن با مشكل مواجه شد (به چه دليل راستش رو بخاين خودم هم نميدونم) حتي اين مشكل اينقدر بزرگ شده بود كه كار به منفجر شدن آن نيروگاه هم كشيده شد كه در طي 2 روز تماميه افراد اون شهر به شكلهاي گوناگون از رفتند. !

راديو اكتيو : اشعه اي نامعلوم و خطرناكي هست كه در بمب هاي اتمي به كار ميرود ! اينقدر اين اشعه قوي و خطرناك است كه حتي با يك تماس كوچك به انسان كه در هوا پخش ميشه باعث ميشه كه اون فرد در زمان مدت كمي تغيير شكل دهد و هر كدام از آنها به گونه اي عجيب غريب (ميشه گفت ترسناك) از بين ميروند.

بعد از اينكه اين نيروگاه در زير زمين منفجر ميشه مردم از پخش راديو اكتيو در كل شهر با خبر نبودند اين باعث شد در طي 2 روز افراد اون شهر به اين نوع بيماري ناعلاج مبتلا شوند و از بين بروند.روسيه از با خبر شدن اين موضوع اقدام به هيچ نوع خبر در شبكه تلويزيوني نشد ولي تنها گفته آن اين بود كه فقط 3 ميليون نفر از افراد از بين رفتند ولي آمريكا در طي تحقيقات متوجه شد كه اين خبر صحت نداشته و 30 ميليون نفر از بين رفتند ! و اونوقت دست روسيه هم رو شد.

اينم يك عكس گرفته شده از يك قسمت اون شهر : خلاصه اين بود داستان چرنوبيل.

Saman

Administrator
Sep 22, 2005
1,069
ببين علي جان ،

اين عكسايي كه شما ميگي مربوط به قبل از ارايه رسمي بازي هست.تو نسخه نهايي علاوه بر اينكه هميشه يه چيزايي اضافه ميشه يه چيزايي هم حذف ميشه.گرافيك اين عكسا كه شما گذاشتي هم اصلا بالاتر نيست.
بازي دووم 3 هم اين اتفاقات براش افتاده.تو نسخه نهايي يك مرحله بازي به كل حذف شده كه عكس هاي اون مرحله تو اينترنت موجوده.

در مورد هف لايف 2 هم يه سري تفنگ ها هست كه من عكساش رو قبلا ديدم و تو بازي نهايي حذف شده ...

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
نوشته شده توسط Saman:
ببين علي جان ،

اين عكسايي كه شما ميگي مربوط به قبل از ارايه رسمي بازي هست.تو نسخه نهايي علاوه بر اينكه هميشه يه چيزايي اضافه ميشه يه چيزايي هم حذف ميشه.گرافيك اين عكسا كه شما گذاشتي هم اصلا بالاتر نيست.
بازي دووم 3 هم اين اتفاقات براش افتاده.تو نسخه نهايي يك مرحله بازي به كل حذف شده كه عكس هاي اون مرحله تو اينترنت موجوده.

در مورد هف لايف 2 هم يه سري تفنگ ها هست كه من عكساش رو قبلا ديدم و تو بازي نهايي حذف شده ...

شايد حرفت درست باشه ولي...
مگه ميشه يك اسلحه و چند مرحله كه كلي پاش زحمت كشيدن رو حذف كنن !!؟
در مورد گرافيك اين بازي هم كه مطمعن هستم پايين تره چون من به غير از عكس تريلرش رو هم ديدم حتي اسمه مراحل بازي هم فرق ميكنه ! برو توي IGN تريلر هاش است زياد هم هست !اينم لينك :
http://media.pc.ign.com/media/492/492830/vids_7.html
حتما تريلر ها رو ببين بعد بيا قضاوت كن.
اين چند تا عكس هم ببين ! ديگه ام ميخواي بگي از لحاظ گرافيك و مراحل فرقي نداره

htifxl.jpg

htigpz.jpg

htih07.jpg

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام

بسيار علاقه مند شدم به موضوع واقعي اين بازي ...ممنون علي جان

من تا الان اين بازي رو فقط به خاطر گيم پلي و گرافيك خوبش مي خواستم...حالا داستان هم اضافه شد

فكر كنم يكي از نكات كاملا برجسته اين بازي داستان واقعاي گراي اون هست كه دركمتر بازي ما شاهد اون هستيم...

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
نه من لينكي از اين موضوع ندارم يعني اصلا دنبالش نبودم !
فقط يه چيزي بگم اين نسخه اي هم كه شما برداشتين متاسفانه اصلي نيست ! نسخه اصلي اين بازي رو در عكسهاي پايين مشاهده كنيد !.حتي يك سلاح هايي هست كه تا حالا نديديم با يك مراحل ديگه با يك سطح گرافيكه بالاتر ! ببينيد :
اين مرحله بوده ؟
واقعا خنده داره!!!:)
من می گم نسخه اوریجینال بازی را دارم بعد شما می گی حتما اون اصلی نیست!!!
ببین علی جان یک نسخه از HL2 بیشتر موجود نیست نوع دیگری هم نداره لااقل اینو مطمئن هستم. شما هم نمی دونم تا حالا وارد Steam شدید یا نه ولی در اونجا لیست کامل بازی های شرکت Valve موجوده و یک نمونه بیشتر نیست. این عکس ها هم همان طور که سامان جان گفت احتمالا از قسمت های حذف شده بازی هستند. (شاید هم اصلا باشند چون من خیلی وقته بازی نکردم) شاید این حرف حذف کردن برای شما عجیب بیاد ولی بعضی اوقات در فیلم ها که هزینه هاشون خیلی بیشتر از ساخت بازی است قسمت هایی را حذف می کنند دیگه بازی که جای خودشو داره.
در ضمن من الان 2 از تا تریلر هایی را که لینکشو گزاشته بودید دانلود کردم و گرافیکش هیچ تفاوتی با این نسخه ایران نداره. (البته توجه کنید که تمام گزینه های گرافیکی در این دمو ها روی بالاترین حد هستند)

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
نوشته شده توسط Lich King:
واقعا خنده داره!!!:)
من می گم نسخه اوریجینال بازی را دارم بعد شما می گی حتما اون اصلی نیست!!!
ببین علی جان یک نسخه از HL2 بیشتر موجود نیست نوع دیگری هم نداره لااقل اینو مطمئن هستم. شما هم نمی دونم تا حالا وارد Steam شدید یا نه ولی در اونجا لیست کامل بازی های شرکت Valve موجوده و یک نمونه بیشتر نیست. این عکس ها هم همان طور که سامان جان گفت احتمالا از قسمت های حذف شده بازی هستند. (شاید هم اصلا باشند چون من خیلی وقته بازی نکردم) شاید این حرف حذف کردن برای شما عجیب بیاد ولی بعضی اوقات در فیلم ها که هزینه هاشون خیلی بیشتر از ساخت بازی است قسمت هایی را حذف می کنند دیگه بازی که جای خودشو داره.
در ضمن من الان 2 از تا تریلر هایی را که لینکشو گزاشته بودید دانلود کردم و گرافیکش هیچ تفاوتی با این نسخه ایران نداره. (البته توجه کنید که تمام گزینه های گرافیکی در این دمو ها روی بالاترین حد هستند)

چي چي رو خنده داره عزيز من ؟!
من كي گفتم اون نسخه اي كه برداشتين اريجينال نيست ؟
من منظورم اين بود كه نسخه اي كه عكسها و تريلر هاشو ديدي با ماله شما فرق داره.
بايد بگم قبل از اينكه اين بازي بياد من سطح گرافيك اين بازي رو بهتر و بيشتر قبول داشتم ولي موقعي كه اومد به كلي فرق داشت از همه لحاظ.
در مورد تريلر هايي كه لينكشو گذاشتم فكر نكنم نگاه كرده باشي چون اگه دقت كرده باشي هم از لحاظ گرافيك فرق داره هم از لحاظ گيم پلي و اكشن بازي.
ناگفته نماند اين تريلر ها مربوط به 2,3 سال پيش هست ! شايد هم حق با شما باشه ولي هيچ دليل قانع كننداي در اين مورد نيست چون من تمامه تريلر هاي اين بازي رو ديدم و ميدونم جريان از چي قراره ! اگر هم حرف شما درست باشه و اين نسخه رو حذف كرده باشن واقا كار احمقانه اي كردن چون خود من نسخه اي كه دارم ازش تعريف ميكنم رو قبول دارم نه اين نسخه اي كه در بازار هست.
در ضمن بهتره كه اين بحث اتمام پيدا كنه چون اين تاپيك مربوط به بازيه ديگه اي هست!ممنون
اگر هم خواستيد بحث كنيد يه تاپيك جدا بزنيد در موردش بيشتر حرف ميزنيم.خداحافظ

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
نوشته شده توسط behzadr:
سلام

بسيار علاقه مند شدم به موضوع واقعي اين بازي ...ممنون علي جان

من تا الان اين بازي رو فقط به خاطر گيم پلي و گرافيك خوبش مي خواستم...حالا داستان هم اضافه شد

فكر كنم يكي از نكات كاملا برجسته اين بازي داستان واقعاي گراي اون هست كه دركمتر بازي ما شاهد اون هستيم...

دقيقا همينطوره آقا بهزاد
ميخوام در مورد گيم پلي اين بازي بيشتر صحبت كنم !
داستان اين بازي دقيقا از سال 2012 شروع ميشه از جايي كه اين حيوانات و انسانهاي ترسناك به اوج خود ميرسند.
در قسمت اول بازي بايد از training عبور كرده تا با همكاري دوستان شما رو با استفاده از هليكوپتر در منطقه چرنوبيل پياده كرده تا از شما براي كشف اطلاعات استفاده كنند.
زماني كه شما در طي انجام ماموريت هستيد ناگهان تماس شما با دوستان به گونه اي قطع ميشود كه دوستان شما فكر ميكنند از بين رفته ايد ! تا اينكه در اين شهر پي در و پيكر در بين ترس و وحشت اسير ميشويد.ناگهان صدايي از رئدوبرق و باران به گوش ميرسد و شما به طرف ساختمانها و پارك هاي متروك شده ميرويد و در آنجا با انسانها و حيوانات ترسناكي رو به رو ميشويد كه اين داستان از سال 2012 تا 2030 به طول مي انجامد و در طي اين چند سال همينطور درگيري ها ادامه دارد ... (در طي اين درگيريها موزيكي آروم و ترسناكي هم به گوش ميرسد) ادامشو خودتون توي بازي ميفهميد.

اين بازي از يك نقشه ي هدايت كننده ي بسيار خوبي بهره مند هست كه در بالاي صفحه بازي هميشه هست و اينطور كه به نظر ميرسه از توي ماهواره فضا هدايت ميشه ! اينم چند عكس از نقشه :

hu4ops.jpg
hu4qdt.jpg

سلاح هايي كه داريد خيلي خوب و دقيق هستند از جمله تك تير زنها و دوربين دارها كه خودتون ميدونيد در بازي هايي كه عمق صحنه زياد هست خيلي خوب كارايي داره (البته استالكر استثناست.!)

چند عكس از گيم پلي :

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام

من اصلا به بحث شما دوستان كاري ندارم....ولي نكته ابهام آميز اين وسط اين هست كه چند مدلبازي هاف لايف در بازار موجود هست؟!

ميخوام در مورد گيم پلي اين بازي بيشتر صحبت كنم !

از توضيحاتي كه مي دي علي جان ممنون....

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
اين داستان از سال 2012 تا 2030 به طول مي انجامد و در طي اين چند سال همينطور درگيري ها ادامه دارد ...

چطور تونستن 18 سال يه بازي رو در حالت معلق در طي بازي كردن نگه دارن؟!!

ببينم علي جان

اين داستان كه ديگه قطعي هست

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
نوشته شده توسط behzadr:
چطور تونستن 18 سال يه بازي رو در حالت معلق در طي بازي كردن نگه دارن؟!!

ببينم علي جان

اين داستان كه ديگه قطعي هست

ببين من اين داستان 18 سال رو توي فروم استالكر خوندم توي خود سايتش !
اصلا شايد اين داستان به كلي تغيير كنه چون ماله 3 سال پيش هست , و احتمالش زياده ! , منم چيزي كه توي فوروم نوشته بود رو واسه شما ترجمه كردم و گفتم.
اتفاقا يك نمونه بازي هم وجود داره كه داستان بازي از سال 1941 تا 1945 ميگذره و اونم كه مشخصه moh و cod كه هميشه در طي 2 روز اين بازي تموم ميشه ولي داستان بازي در 5 سال خلاصه شده.

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
اتفاقا يك نمونه بازي هم وجود داره كه داستان بازي از سال 1941 تا 1945 ميگذره و اونم كه مشخصه moh و cod كه هميشه در طي 2 روز اين بازي تموم ميشه ولي داستان بازي در 5 سال خلاصه شده.

ببينم...از اين بازي هنوز دموي قابل بازي كردن ارايه نشده؟

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
راستش من يه نسخه ي دمو رو توي يك "مجله الكترونيكي بازيهاي كامپيوتري" رو بازي كردم ولي ماله 4 سال پيش بود يني 2001 ! ولي در رابطه با نسخه فعلي چيزي نميدونم.

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
مقدار تفاوت وسيله هاي نقليه در بازي رو در عكسهاي پايين مشاهده كنيد !:

hx94x0.jpg

hx955k.jpg

-------------------------------------------------------------

hx95af.jpg

hx95b7.jpg

-------------------------------------------------------------

hx95cj.jpg