PlayStation Rise of the Ronin

1.jpg
بازی جدید تیم نینجا به صورت انحصاری برای PS5 State of Play معرفی شد.
--------------------------------------------
سازنده: Team Ninja
ناشر: PlayStation Studios
تاریخ عرضه: 22 مارس 2024 (دوم فروردین 1403)
پلتفرم: PS5
--------------------​
اطلاعات
  • حوادث بازی در ژاپن و در دوران ادو (1867-1603) اتفاق میافتد.​
  • شما در نقش یک رونین بازی میکنید، جنگجویی که به هیچ کس وفاداری ندارد و خود تصمیم میگیرد.​
  • سلاحهای سرد و گرم، از کاتانا تا Revolver و Musket در دسترس پلیر میباشد.​
  • سبک بازی Open Word Action-RPG عنوان شده.​
تریلرها
-------------

آخرین ویرایش:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,801
نام
شیخ صدرا
یا خدا:D
کاش حداقل رو یک مود درست اجرا می شد.

هی اینجا ترول کردی و هیت دادی و اسب بازی مسخره کردی بعد رفتی بازی اول همه گرفتی این چه حرکت رونالدینهویی بود؟ :)

E0B6ACB2-1BEC-4FFC-910C-3CA870F0AEE6.jpeg

دليلش☝🏻

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
خبر خوب اینکه نقاط قوت بازیهاشون که مبارزات و سیستم پیشرفت باشه همچنان قوی و شماره یکه.
مشکلشون اونجاییه که تو نقاطی که ضعف داشتن پیشرفتی حاصل نشده ، جهان باز شدنش هم کار اینها نبود و خب نمره نهایی کمتر شد.

خب اگه با این دید بریم سمت بازی به نظرم بازی همچنان میتونه بازی خوبی قلمداد بشه چون همه این موارد ضعیفی که الان منتقدها لیست میکنن تو بازیهای قبلیشون هم بوده و خیلی هامون لذت میبردیم.

@SΛDrA-HhH
صدرا بشین بازی کن.
جدای از شوخیهایی که میکنیم بازی واقعا به نظرم میتونه خوب و حتی جذاب باشه.

آخرین ویرایش:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,801
نام
شیخ صدرا
خبر خوب اینکه نقاط قوت بازیهاشون که مبارزات و سیستم پیشرفت باشه همچنان قوی و شماره یکه.
مشکلشون اونجاییه که تو نقاطی که ضعف داشتن پیشرفتی حاصل نشده ، جهان باز شدنش هم کار اینها نبود و خب نمره نهایی کمتر شد.

خب اگه با این دید بریم سمت بازی به نظرم بازی همچنان میتونه بازی خوبی قلمداد بشه چون همه این موارد ضعیفی که الان منقدها لیست میکنن تو بازیهای قبلیشون هم بوده و خیلی هامون لذت میبردیم.

@SΛDrA-HhH
صدرا بشین بازی کن.
جدای از شوخیهایی که میکنیم بازی واقعا به نظرم میتونه خوب و حتی جذاب باشه.

ضعيفم باشه بايد بازى كنم انتخاب ديگه ايي دارم؟ :D

• Like
Reactions: reza8

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,801
نام
شیخ صدرا
عه فکر کردم میشه ریفاند کرد و...
پس هیچی لذت ببر :D

انتخابم اين بود و dd2 كه اين حالا حداقل اسب (!) داره من حوصله ندارم با افت فريم با يه گله آدم پياده تو كوه و دشت راه بيفتم با محيط درگير باشم :D

• Like
Reactions: reza8

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,258
نام
امیر حسین
انتخابم اين بود و dd2 كه اين حالا حداقل اسب (!) داره من حوصله ندارم با افت فريم با يه گله آدم پياده تو كوه و دشت راه بيفتم با محيط درگير باشم :D
میومدی سمت بازیه ما (انگار صاحبشیم:)) ) جای پیاده روی یا اسب نفله سواری، چوکوبو سواری میکردی :D

20240321_220843.jpg

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
819
نام
سید محمد حسین
من یه ۳ ساعتی از صبح بازی کردم .از بازی خوشم اومد ولی میتونم درک کنم چرا متای پایینی گرفته.اول از همه واقعا گرافیک بازی خوب نیست و انیمیشن های کاراکترها و حرکات و دویدن و اسب قشنگ یه نسل عقبه .گیم پلی مثل همیشه نقطه قوت تیم نینجا هست ولی بازم به نظرم نسبت به نیو پسرفت داشته اون حالت سولز لایکی را من بیشتر دوست داشتم.سیستم لوت بازی شبیه به بازی های قبلی تیم نینجا هست و نکته مثبت بازی نسبت به بازی های قبلی تیم نینجا وجود یه داستان درست و حسابی تو بازیه .
بازی حالا دیگه اپن ورلد شده و اینجا قشنگ شبیه به بازی های یوبیسافت هست که باید یکسری چک لیست و کالکتیبل جمع کنید و یه قول معروف نقشه را پاکسازی کنید.
یه سیستم باند هم بازی داره که هر منطقه را که بیشتر ماموریت هاشو برید باند اون منطقه که افزایش پیدا میکنه ایکون ها تو اون منطقه اتوماتیک تو نقشه ظاهر میشن.
سیستم باند با کاراکترهای دیگه هم دارید میتونید بهشون گیفت بدید یا ماموریت ها را با هم برید و...
چقدر صداگذاری انگلیسی بازی افتضاحه من حتی یاکوزا ۸ را هم انگلیسی رفتم ولی اینو نمیتونم تحمل کنم :-&
در کل بازی بدی نیست ولی از نیو ضعیفتره و به نظرم متایی که گرفته حقشه و عادلانه است

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
منم ۳ ۴ ساعتی بازی کردم. بیشتر گفتنیارو ‌که قبلا گفتیم و خوندیم و شنیدیم. بازی عملا چیز جدیدی برای ارائه نداره. یعنی اگه طرفدار بازیای تیم نینجا باشید و با فرمول استاندارد یا همون یوبی‌سافتی بازیای جهان‌باز هم مشکل نداشته باشید، میتونید سرگرم شید و حتی بعضی مواقع لذتشم ببرید ولی خب تا الان همه چیز قدیمی و تکراری بوده. امیدوارم هر چه زودتر از شر این انجین قدیمیشون خلاص بشن چون واقعا به شکل عجیبی دستو پاشونو بسته. تمام انیمیشن‌ها دقیقا مال نی‌اوه هستن. چیزی که از همه بیشتر منو آزار میده همینه. گرافیک بازی هم حتی یه جاهایی خوب و قشنگه البته از نمای دور و به لطف نورپردازی خوبش. وقتی از دور دار و درختارو نگاه میکنی و نور از لاشون میزنه بیرون، نمای خیلی خوبی درست میشه. از انیمیشنای خود کرکتر بگذریم، حیوونایی که داخل بازی میبینیم هم داغونن واقعا. خرگوش به طور مثال انگار خیلی ناراحته وقتی میخواد حرکت کنه! یا سنجابش یه ابعاد عجیبی داره اصن. کلا با طراحی حیوون مشکل دارن بیچاره‌ها. استفاده از دوال سنس خوبه. هپتیک فیدبک خصوصا. وقتی گربه‌هارو پت میکنید خیلی حال میده. موقع دویدن رو سطوح مختلف هم فرقشو حس میکنید.

گیم‌پلی و کامبت بازی خیلی خووبه. درسته یه جورایی ساده شده‌ی همون نی‌اوهه ولی خب همچنان جذابه. مقدار زیادی خین و خین‌ریزی داره به همراه قطع اعضای بدن که خیلی حس خوبی داره. تا الان دو تا سلاح جدید که Polearm و Saber اجنبی‌ها باشه رو تست زدم و هر دو عالی بودن. حتی نیزه هم خیلی خووبه. من تو سری نی‌اوه خیلی با نیزه حال نمیکردن. سرعت مبارزات کمتر شده نسبت به بازیای قبلیشون و سنگینی ضربات هم بیشتر حس میشه. پَری کردن خیلی حس خوبی داره ولی جلوی بعضی انمی‌ها سخته و برای بعضی هم راحت. بستگی به نوع اتکشون داره و اینکه چقدر زود قلقش دستتون بیاد. اکتیویتی‌ها خیلی ساده و معمولی هستن ولی خب من با این مورد مشکل ندارم. کلا همین سیستم ساده‌ی جهان‌باز رو ترجیح میدم تا اینکه ول شم تو مپ و خودم راهو پیدا کنم. از همین چیزای ساده و مپ پر از آیکون خوشم میاد. ریواردای خوبی میده از همین اولی. نمیدونم چندتا رریتی خواهیم دیدی اما تو همین چند ساعت ۵ ۶تا آیتم طلائی داده بهم. تنوع لباساش خیلی خووبه خصوصا به لطف حضور عمریکایی‌ها. لباساشون تو تن کرکتر خیلی باحال میشه. بازی ازین آپشنایی که کار رو واستوت راحت کنه زیاد داره. مثلا اوتو لوت که تمام آیتمارو خودش برمیداره حتی زمانی که سوار اسب هستید. وقتی اسب رو احضار میکنید خودش سریع میپره بالا. میتونید مسیری رو مارک کنید و اسب خودش شمارو میبره به مقصد دقیقا مشابه اسسینز کرید. اوتو دیسمنتل/سل داره که میتونید تعیین کنید آیتما با رریتی پایین خودکار دیسمنتل یا فروخته بشن. ۲۰۰۰تا جا برای آیتم‌هارو هم که قبلا گفتم. چیزای کوچیک و شاید بی‌ارزشی باشن اما میتونن یه سری کارای دستو پاگیر رو حذف کنن. این گرپل‌هوک خیلی خوب دراومده. چه برای جابه‌جایی تو محیط و چه مبارزات تن‌به‌تن و کشتن انمی‌ها در حالت مخفی‌کاری.

بازی رو با زبان جاپونی شروع کردم و حقیقتا جرئت ندارم حتی انگلیسی رو تست کنم چون به اندازه کافی توی تریلرا شنیدم صداگذاری عجیبشونو! جاپونیش خیلی خووبه. البته هنو کرکترای مهم رو ندیدیم ولی خب کیفیت کار بالاس. صداگذاری هم همون همیشگیه یه جورایی. موسیقی‌ خوبه. کات‌سین‌هارو خوب دراوردن. داستان بازی به نظر خوب میاد ولی باید منتظر موند و دید چی میشه. اول بازی میتونید دوتا کرکتر هم همون Twin Blade باشن رو بسازید. میتونید دوتا زن یا مرد هم بسازید. ساخت کرکتر هم همون همیشگیه.

حرف آخر اینکه همچنان میشه با بازی سرگرم شد و قطعا هر چی جلوترم بریم بهتر میشه به خاطر آپگریدا و آیتمای جدید ولی خب متای بازی همین ۷۸ ۷۹ مناسبه. امیدوارم تیم نینجا یه تکون اساسی به خودش بده. با همین فرمون بخوان ادامه بدن بازی بعدیشون تا ۶۰ هم میاد پایین. تمام چیزایی که الان دارن رو باید بریزن دور و کلا از نو بسازن بیان جلو. واقعا به شکل عجیبی حس تکرار و قدیمی بودن میده. دیگه وقتشه یکم احترام قائل شن واسه طرفداراشون. یه بخشیمون این بازی رو هم گرفتیم ولی قطعا اگه همینطور پیش برن دیگه نباید پولی خرج بازیاشون کرد.

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
550
نام
Ahmadreza
بازی برای من که اولین باره تو این سبک دارم گیمی انجام میدم جالب و سرگرم کننده ست.

داستان بازی تا اینجا خیلی خوب داره میره جلو و جذابه.

به نظرم مشکل اصلی بازی همونطوری که بقیه دوستان هم اشاره کردن انیمیشن ها و صداگذاری های نچندان خوبشه. البته از این موضوع دور نشم که طراحی محیط های بازی به نظرم خوبه.

طراحی گیم پلی رو دوست دارم و حالت co-op هم جالب و چالشی هست.

فعلا تو 2 ساعتی که بازی میکنم منو به ادامه ش ترغیب کرده. ببینم چطور پیش میره

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
یه چیزی که خیلی تو بازی حال میده اینه که میزنه با شمشیر دست و پا و سر قطع میکنه یه حس ارضا شدن خاصی به ادم میده.بهترین ویژگی بازی تا الان بوده B-)

خیلی حال میده :D اصن برخورد تک‌تک ضرباتت بهشون رو حس میکنی. همونطور که گفتم تمام سلاح‌ها هم حس خوبی دارن و تا اینجا از همشون استفاده کردم و به نظرم بالانس خوبی دارن. این پَری کردنش لعنتی خیلی حال میده خصوصا وقتی چندتا اتک رو پشت سر هم پَری میکنی و انمی استگر میشه. کامبت بازی همچنان خوش میگذره.
یه چیز عجیب و البته جالب دیگم اینکه برای به دست آوردن متریال از حیوونا نیاز نی بکشیشون. مثلا میری کنار مرغ و خروسا، پَرشون رو میکنی اون بدبختام بال بال میزنن فرار میکنن. یا مثلا دنبال خرگوش و سنجاب میکنی یه چیزی ازشون میکنی و میری دنبال کارت. یعنی هم خواستن از حیوونا یه چیزی به دست بیاری واسه کرفتینگ هم اینکه بیچاره‌هارو نکشی :D
این npcهای تکراری عالین تو بازی. مثلا تو یه خونه وسط ناکجا آباد میبینی یه پیرمردی خَم شده همینجوری زُل زده به زمین بعد چند متر میری بالاتر میبینی دقیقا همون شخص تو یه نقطه دیگه از مپ با همون پوزیشن وایساده. دهن سرویس تو این مورد عجیب غریب کو ن گشاد بازی دراوردن :D یا انیمیشن صورتاشون وقتی دیالوگ میگن واقعا خنده‌داره. یعنی نمیدونم خودشون وقتی اینو بازی میکنن چه فکر میکنن و چی میگن. محیط بازیم خیلی سوت و کوره. ولی وقتی ۴تا انمی میبینی و وارد مبارزه میشی تمام این مشکلات مسخره به فراموشی سپرده میشن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر