Resident Evil بعدی در لندن؟ ایده‌های کاواتا در مورد نسخه بعد

Sweet Jesus

کاربر سایت
کیس استوارت خبرنگار گاردین در یک روز برفی دیداری با ماساچیکا کاواتا تهیه کننده Resident Evil 5 (مردی که سخت معتقد به بازگشت به تاریکیست) داشت و در این مصاحبه نکاتی در مورد آینده سری بازی گفته شد.

london-snow-415x275.jpg

کاواتا در ابتدا به شوخی در پاسخ به این سوال که رزیدنت ایول بعدی کجا اتفاق خواهد افتاد به شوخی می‌گوید لندن، چرا که نه! اما بعد با توضیحات او در مورد ترسناک بودن محیط لندن و پتانسیل کار در آن و علاقه‌اش به مهندسی‌های ترسناک نئوکلاسیک، کوچه‌های باریک و مه‌آلود لندن انگار قضیه جدی می‌شود: کاواتا واقعا یک ایده جدید پیدا کرده است!

او در ادامه این گفتگو کاواتا می‌گوید رزیدنت ایول بعدی این سری بازی را به مرحله جدیدی خواهد برد، تصمیمی که مدت‌هاست بحث آن در میان سازندگان بازی مطرح است: تبدیل کامل رزیدنت ایول به یک بازی اکشن ادونچر یا بازگشت به سوروایوال هارر؟

او می‌گوید امیدوار است تصمیم مدیران شرکت برای رنسانس دوباره در رزیدنت ایول باشد، کاواتا معتقد است با تکیه بر افزایش سطح گرافیکی بازی و معرفی المان کو-آپ در بازی، از ماهیت اصلی آن دور شده بودند و او سخت معتقد است که باید با حفظ این نکات مثبت،‌ بازی را به سوی ماهیت اصلی خود (ژانر Survival Horror) انتقال داد.

در آخر کاواتا در پاسخ به این‌که وقتی رستاخیز زامبی‌ها واقعا آغاز شود اسلحه مورد استفاده او چه خواهد بود بلافاصله می‌گوید: Shuriken!

دوستان اگه بره لندن که خیلی خوبه.جو خوف و ترسناکی به بازی میده.مخصوصا لندن که همیشه شب های تاریک و مه آلودی داره.(به طرز عجیبی یه لحظه یاد شرلوک هولمز افتادم!)

اول باید این حالت CO OP رو کلا ور دارن یعنی خودت باشی و زامبی ها
دوم باید جو بازی رو تاریکتر و تنها تر بسازن
سوم باید زامبی ها رو بهتر درست کنند مثل نسخه های اول
چهارم باید معماها رو بیشتر و ترسناک تر درست کنند طوری که هر معمایی که میخوای حل کنی یک بلایی سرت بیاد.

شنیده بودم پاریس میشه ولی لندن خیلی بهتره
با توجه به اینکه شهر بزرگی هستش ممکنه داستان خیلی گسترده تر شه که اینجوری یه جورایی بد اکشن میشه!
من فقط یک چیز از این بازی میخوام و اون وجود جیل به عنوان شخصیت اصلی هستش اونم تنها نه با پارتنر
ببخشید ولی مگه RE4 چطور تغییرات کلی تو بازی ایجاد کردن؟
Capcom نشون داد در عرصه ی Retro+Remix خیلی خلاقه(SF4)بعید نیست برا RE هم یه Spin off با گرافیک خدا و زاویه ی دوربین ثابت بدن...

ببخشید ولی مگه RE4 چطور تغییرات کلی تو بازی ایجاد کردن؟
Capcom نشون داد در عرصه ی Retro+Remix خیلی خلاقه(SF4)بعید نیست برا RE هم یه Spin off با گرافیک خدا و زاویه ی دوربین ثابت بدن...

اینا رو با من بودی؟! من که ایرادی چیزی نگرفتم!
منظور من این بود که re تا حالا تو جاهای کوچیک بود و بزرگترینش همون راکون سیتی بودش که اونم یه جورایی یه شهرک تحت حفاظت شدید بود. حالا فرض کنیم یه موجوداتی بیان لندن رو تصرف کنن خب مطمئنن شرایط فرق میکنه و لندن راکون نیستش که یه موشک بزنن و فرت! حالا لندن یه خورده دور افتادست اگه پاریس بود که اصلا نمیشد جلوی انتشار ویروس رو گرفت و قضیه بزرگتر میشد ولی به هر حال لندن هم جای کوچیکی نیست و بازی باید تحولاتی داشته باشه که به احتمال زیاد اکشن تر میشه

به نظر من کلا جمع کنن برن دیگه انقدر گند نزنن به این بازی و خاطرات خوب همه ما.
سر RE5 هم این حرفا زیاد بود.

به نظر من می خواستن تو بازی RE یه تنوع ایجاد کنن که طرفدارانش احساس تکراری بودن نکنن. همینکارم کردن ولی خیلی جالب از کار در نیومد.البته من حتی اگه ER به سبک استراتژیکیم بیاد!)(1/1000000) بازم عاشق این بازیم و از بازی کردنش لذت می برم.یه تنوع توی این بازی لازم بود ولی حالا دیگه وقته بازگشت زامبی هاس.یه خبر بد : Resident Evil : Afterlife Delayed to 2011 :(

آخرین ویرایش:
بازی را هر کاری میخوان بکنن ولی خدا نکنه دوباره نتونی تو بازی حین راه رفتن شلیک کنی و وقتی میخوای از دشمن فرار کنی باید برگردی فرار کنی و دوباره برگردی شلیک کنی و نتونی هنگام شلیک کردن یه قدم عقب بیای تا دشمن مثل گاو نزدیکت بشه که این ضعف تو RE5 هم دیده میشد .
بازی با چنین چیزهایی ترسناک نمیشه هیچ بلکه کمک میکنه تا آدم به معلول یا خول و چل بودن شخصیت ایمان بیاره ! ترسی که از جو بازی به وجود نمیاد بلکه ترسی که از خول و چل بودنه شخصیت بدست میاد !

چطور DEAD SPACE که این همه نیرو و قدرتی که داشت ولی بازی فوق العاده ترسناک بود که بنده به شخصه این بازی را ترسناکترین بازی ساخته شده تا به الان میدونم .

آخرین ویرایش:
رزیدنت از اول تاریخش تا الان کنترش Tank Style f بوده، و شناسنامه این سری به حساب می‌آد،‌ این تز شما همونقدر جذابه که چرا فینیکس نمیتونه بدون چسبیدن به یه مانع ازش بره بالا ؟

چی خبر بد؟ انشالله کلا کنسل میشه آقای اندرسون دست زنشو میگیره میرن یه فیلم دیگه میسازن

شما از کجا می دونی بده؟چون RESIDENT EVIL 2 ,RESIDENT EVIL 3 بد بودن ایجوری میگی؟! اتفاقا" تو این شماره بازیگرای معروفی مثل : Wentworth Millerو Jensen Ackles , بازی میکنن از کجا انقدر مطمئن حرف می زنی؟

مثل اینه که بگی از کجا میدونی شاید فیلم اوه بول اسکار برد مثلا... اولا قرار نیست هر فیلمی بازیگر خوب داشت کارش خوب باشه، این آقایون هم به نظر من اصلا قاطی بازیگرای برتر حساب هم نمیشند چه برسه به اینکه بخوان خوب بودن فیلم رو تضمین کنند،‌ وقتی تراولتا و ویلیامز نتونن فیلمی رو نجات بدند، میلر که ابدا نمیتونه نجات بده

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or