Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
ماشالا هر روزِ روز اینجا بنیان های سینما از ابعاد فنی گرفته تا مارکتینگ و تحلیل و نقد و اینا داره مورد موشکافی قرار میگیره:D
نکته جالب تر اینه که برای اینکه مثال بزنن که نمره و منتقد کاملا بی پایه و اساسه، Separation رو مثال میزنن:D
نکته جالب تر اینکه لینکی که توی گوگل سرچ کردن و اینجا میان میکوبن رو میز، توش Separation طبق یک علم جدیدی Sepertaion نوشته شده که حتما غلط تایپیه و جز این امکان نداره:D
بعد من یه سوالی دارم، وقتی این پیش فرض رو داریم که "تمامی منتقدها" و "تمامی و سایت ها و بلاگ های مربوطه" کاملا از روی قصد و غرض دارن نمره میدن، زمینه بحث فنی هم که به حمدالله فراهم نیست:D و تنها چیزی که به عنوان ملاک میمونه "سلیقه شخصی" ه، بهتر نیست سر این بحث کنین که "رنگ ارغوانی" بهتره یا "رنگ زرد"؟:D
آقاجان یه نوع از فیلم هست بهش می‌گیم فیلم منتقد پسند. اینا رو می‌سازن که منتقد‌ها + یه سری روشنفکرنما ازشون تعریف کنن. مثال می‌خوای؟ "طعم گیلاس" کیارستمی، "گذشته" فرهادی و یا تمام فیلم‌های لوک-گدار.
الان یعنی این افرادی که از این فیلم ها تعریف میکنن، واقعا از فیلمه خوششون میاد یا فقط دارن ظاهر سازی میکنن؟
می‌فهمید که گذشته یک فیلم قلابی هست.
این یعنی چی اونوقت؟!! یه ملودرام خانوادگی چرا باید چیز بدیعی داشته باشه؟ چنتا از فیلمایی که در طول یک سال ساخته میشن با این معیار قلابی نیستن؟!
اما گذشته چه پیشرفتی نسبت به جدایی داشت؟
در رابطه با جدایی باید بگم به چه دلیل آرگو اسکار برد ولی The Master رو اصلاً حساب نکردنش؟
1.معنای اسکار رو درک کنید لطفا، اسکار تقریبا هیچوقت به بهترین فیلم ها داده نمیشه (بگذریم که انتخاب جدایی یکی از انتخاب های محبوب اسکار بود، هم بین مردم، هم بین منتقدا هم تو خود Industry)
2.چنتا کارگردان در طول تاریخ داشتیم که هر فیلمشون نسبت به فیلم قبلشون پیشرفت داشته باشه؟ یا دائم در حال تغییر باشن؟ با این استدلال ها میشه از ایناریتو گرفته تا اندرسون (اندرسون دلقک نه PTA:D) تا ملیک رو کوبید.
جدا از این‌ها الان چند تا منتقد درست حسابی داریم؟ همون راجر خدا بیامرز هم آخرای سنش نقد‌هاش به شدت افت کرده بود.
شما چنتا منتقد درست حسابی میشناسی که الان در قید حیات نیستن؟ حتما آرتور نایت لابد؟:D
اما امسال ببینید گذشته که CیاC نیست اصلاً اسکار می‌بره یا نه.
1. یعنی "جدایی" سیاسی بود؟!
2. "گذشته" خیلی وقته که مشخص شده که شرایط بردن اسکار رو نداره.
البته کسی که جدایی رو شاهکار می‌دونه تکلیفش معلومه.
:d
شوخی.
ضمن اینکه شوخی، ولی:
[LTR]180 top ten lists (12 top spots)
95% Rating on Metacritic(41 Reviews, All of them Positive)
[/LTR]

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
آقایون،blue اصلا کاندید نشده!تواین short list هم نیست.
منظور گلدن گلوب بود!
توی اونجا همراه با The Past نامزد هست اما احتمال زیاد Blue بخاطر موضوعش میگیره :| چون بشدت این موضوعات از طرف دولت حمایت میشه! خودتون میدونید دیگه!

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
saving mr banks
فیلم زیبای بود با داستانی احساسی و جالب و البته بازی های عالی اما تامپسون و تام هنکس به خوبی در نقششون فرو رفتن به خصوص تامپسون . کالین فارل هم با این که حضورش کوتاه بود ولی بسیار خوب بازی کرده بود پایان فیلم هم زیبا بود .

امتیاز 8.5 از 10

carrie

یک فیلم نیمه ترسناک خوشساخت و قابل قبول . البته من نسخه ی کلاسیک کار برایان دی پالما رو ندیدم ولی اون طوری که درباره فیلم شیندم بد نبود . استیون کینگ این بار در داستانش فرهنگ رایج و شرایط جامعه رو به نقد می کشه که چگونه باعث میشن دختری معصوم تبدیل به هیولایی بی رحم شود . تاثیر این داستان بر فیلم های بعدش (البته بخود کتاب و فیلم کلاسیک منظورمه ) به راحتی مشخصه حتی میشه درونمایه اشو تو دنیای بازی ها هم دید (بازی شاهکار بیاند اثر دیوید کیج از خیلی جهات یادآور کری است ) , بازی کلوئه عزیز مثل همیشه عالیه و از همون آغاز فیلم بیننده رو به کاراکتر کری علاقه مند می کنه جولین مور هم بعد مدت ها که نقش های مشابه بازی می کرد این جا خوب ظاهر شده . صحنه های خشن فیلم هم قابل قبول هستن نه زیاد نه کم پایان بندی فیلم هم کمی گنگه و امکان داره بعدا ادامه ای براش ساخته شه .
در کل در سال 2013-104 من دو تا بازسازی از فیلم های کلاسیک دیدم که هردو برام لذت بخش بودن یکی اش همین کری بود و دیگری مرده شریر یا کلبه وحشت . امیداورم این روند ادامه پیدا کنه

امتیاز 8 از 10

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
منظور گلدن گلوب بود!
توی اونجا همراه با The Past نامزد هست اما احتمال زیاد Blue بخاطر موضوعش میگیره :| چون بشدت این موضوعات از طرف دولت حمایت میشه! خودتون میدونید دیگه!
موقعی که یکی گفت منتقدا حقوق بگیر کمپانی هستن هیچی نگفتم، بحث سیاسی بودن اسکار هم باز برای بار هزارم مطرح شد و بازم تصمیم گرفتم سکوت کنم چون انقدر این حرفا رو آدمهای مختلف تکرار کردن که دیگه بحث کردن در موردشون کاملاً بی فایده‌س ولی ...
کل حزب جمهوریخواه معتقده که ه م ج ن س گ ر ا ها باید در وسط میادین شهر به آتیش کشیده بشن چون دارن مرتکب یه عمل شیطانی میشن. کدوم حمایت دولت آخه؟
گلدن گلوب رو هم Hollywood Foreign Press Associations میده. معنی کلمۀ Foreign هم که کاملاً مشخصه دیگه.

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
Dallas.Buyers.Club عالی بود بازیMatthew McConaugheyخدا بود
8/10
Bad.Grandpaخوب بود کلی خندیدم

:DBlue.Is.the.Warmest.Color
7/10
حوب بود ولی زیاد باهاش حال نکردم.صحنه های خیلی زیبایی داشت:D
Don.Jon
6/10

Gravity
9/10
شاهکار بود بازی بولاک و جلو های فیلم عالی بود

Rush
8/10عالی بود بازی این بازیگره خیلی خوب بود اسمشو نمیدونم:D

The.Hobbit.The.Desolation.of.Smaug
اینم مثل قبلی زیاد باهاش حال نکردم شاید دلیلش سری ارباب حلقه باشه
6/10

Runner.Runner
کلیشه ی ولی سرگرم شدیم
5/10

Bec

عضو جدید
Apr 12, 2012
138
نام
رضا
اگه قرار بود به خاطر مسائل فرا سینمایی (!) به A Separation اسکار بدن که خیلی فیلمهای بدتر (از نظر همون مسائل فراسینمایی منظورمه) ایرانی وجود داشتن که به راحتی میشد به اون ها اسکار داد. اسکاری که A Separation گرفت به خاطر خود فیلم بود مسلما حالا کاری به درست یا غلط بودن نظر داورهای اسکار ندارم.

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
آخه می دنید چیه؟بحث اینجاست که سر فیلم دیوید لینچ که حرف نمی زنیم که یه عده بگن شاهکاره یه عده بگن مزخرف!حدایی که فیلم کالت نیست خیلی فیلم ساده ای هست و هر کسی می تونه به خوب بودن ساختارش ایمان بیاره.حالا من نمی دونم الان دوستانمون از رقیب های جدایی چی دیدن که به نظرشون اسکارش الکی بود.به شخصه flowers of love رو نزدیک ترین فیلم به جدایی می دونم که اونم با سطحی نگری زیادی رو به رو بود و اگر بازی عالیه بیل نبود به یه فیلم خیلی عادی تبدیل می شد.
................
کلا در بین منتقد های ایرانی فراستی یکی از احمق ترین ها به شمار میاد که امیر پوریا یه بار از دستش تو یه مباحثه سر به بیابون گذاشته بود.منظروم اینه که با مخالفت با واضحات همیشه باکلاس نمی شیم..

mohsen7337

کاربر سایت
May 21, 2010
661
نام
mohsen
gravity 5/5

این فیلم هیچ نقطه منفی نداره از سمفونی های عالی گرفته تا بازی معرکه بولاک و صدای دلنشین کلوونی , جلوه های ویژه تا فیلمبرداری دیگه آدم از یه فیلم چی میخواد ؟ کارگردانیش که نمیتونم چیزی بگم از بس خوب بود
آدم ناراحت میشه وقتی میبینه اگر مثلا این فیلم اسکار ببره قراره در کنار فیلم آرگو قرار بگیره , البته احتمالا پارسال هم ریلیز میشود آرگو عزیزم اسکار میبرد :d

A.M.K

کاربر سایت
Mar 16, 2008
2,334
نام
arash
Gravity
عالی‌.واقعا نمیخواستم‌۹۰‌ دقیقه تموم بشه.واقعا هیجان منتقل میکرد. بعضی صحنه هاش که خودمو جاشون میزاشتم واقعا میترسیدم و وحشتناک بود.
کلا خعلی :d لذت بردم.
۱۰/۱۰

mohsen7337

کاربر سایت
May 21, 2010
661
نام
mohsen
Gravity
عالی‌.واقعا نمیخواستم‌۹۰‌ دقیقه تموم بشه.واقعا هیجان منتقل میکرد. بعضی صحنه هاش که خودمو جاشون میزاشتم واقعا میترسیدم و وحشتناک بود.
کلا خعلی :d لذت بردم.
۱۰/۱۰

اگه با این شکل فیلم 1 ساعت دیگه هم ادامه داشت من جم نمیخوردم از جلوی مانیتور , مونده بودم چطور اینقد سریع تموم شد :d ولی ost فیلم رو بگیر شماره 15 آدم پرواز میکنه :d

A.M.K

کاربر سایت
Mar 16, 2008
2,334
نام
arash
اگه با این شکل فیلم 1 ساعت دیگه هم ادامه داشت من جم نمیخوردم از جلوی مانیتور , مونده بودم چطور اینقد سریع تموم شد :d ولی ost فیلم رو بگیر شماره 15 آدم پرواز میکنه :d

Soundtrack هاش خیلی خوب بود. صداگذاری هم عالی بود.که نصف هیجان فیلم مدیون این دوعامل بود.
یه جاهایی یاد dead space می‌افتادم:d

Cube 1997
اول حس کردم با یک فیلم قوی مرموز روبرو‌هستم اما بعدش فهمیدم‌ نه خبری نیس ... اگر فیلمی ندارید ببینید اینو ببینید
۵/۱۰

KAMY-GAME

کاربر سایت
Jul 12, 2012
945
نام
K @ M Y A B
Gravity
واقعا یکی از شاهکار های این دهه بودش . هر چی بگم کم گفتم . کاشکی 2-3 ساعت بودش خیلی زود تموم شد
10/10 حقشه
فقط کاشکی نقش جورج کلونی بیشتر بودش :(

Rush
اینم همه چیش عالی بودش فقط مشکلش این بود که مسابقات رو بدون سر و ته نشون میداد یهو از یه سکانس اروم میپرید رو سکانس مسابقه که یکم رو مخ بودش
8/10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر