Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

The god father:
100%-Rotten Tomatoes

A separation:99%-Rotten Tomatoes

یعنی‌ فرق این فیلم و گادفادر یک درصد ؟
من آمارشو گذشتم،حالا دیگه از عقلت استفاده کن,خودت ببین آیا اون ۳۰ هزار و این چیزا معیار یا نه!
لازم نیست از عقل استفاده کرد :دی A sepration یک شاهکار بود! حالا تو قبول نداری دیگه ربطی نداره! حالا شاید 99% حقش نباشه ولی فیلمی که شاهکاره باید یک همچین نمراتی هم بگیره!
حالا اصلا Rotten ـو بیخیال شو نگاه نمره IMDb کن! 9.2 کجا 8.5 کجا :|

الان میشه دقیق توضیح بدی منتقدا واسه چی میخواستن فیلمو الکی ببرن بالا؟ بعد کی از این قضیه سود میبره ؟ :| مرض دارن ؟

لازم نیست از عقل استفاده کرد :دی A sepration یک شاهکار بود! حالا تو قبول نداری دیگه ربطی نداره! حالا شاید 99% حقش نباشه ولی فیلمی که شاهکاره باید یک همچین نمراتی هم بگیره!
حالا اصلا Rotten ـو بیخیال شو نگاه نمره IMDb کن! 9.2 کجا 8.5 کجا :|

الان میشه دقیق توضیح بدی منتقدا واسه چی میخواستن فیلمو الکی ببرن بالا؟ بعد کی از این قضیه سود میبره ؟ :| مرض دارن ؟

اولا فک کنم imdb کلا کاربرا نمره میدان!!دیگه اون حسابش کلا جدا می‌شه از سایرین!

دومن با این جملت دیگه هیچ حرفی‌ برام نذاشتی :دی:
لازم نیست از عقل استفاده کرد

اولا فک کنم imdb کلا کاربرا نمره میدان!!دیگه اون حسابش کلا جدا می‌شه از سایرین!

دومن با این جملت دیگه هیچ حرفی‌ برام نذاشتی :دی:
الان تو که دم از عقل میزنی :دی تو که میگی اینا همش الکی نمره میدن و خمارن و ... ! الان دلیلشو بگو! :دی
بگو چرا؟ مثلا چه دلیلی میتونه داشته باشه تا یک فیلم ایرانیو الکی نمرشو ببرن بالا؟

بعدشم اگه فیلم یک شاهکار نباشه نمره 8.5 از IMDb نمیگیره اونم با 99 هزار رای! تا آخر 2011 هم بالاترین نمره سال رو داشت! الانم نمرش از Gravity و 12 Years a Slave و Rush و ... هم بالاتره!
حالا میگیم منتقدا دستشون توی یک کاسه هست! کاربرا هم دستشون توی یک کاسه هست؟ :| :دی

الان تو که دم از عقل میزنی :دی تو که میگی اینا همش الکی نمره میدن و خمارن و ... ! الان دلیلشو بگو! :دی
بگو چرا؟ مثلا چه دلیلی میتونه داشته باشه تا یک فیلم ایرانیو الکی نمرشو ببرن بالا؟

بعدشم اگه فیلم یک شاهکار نباشه نمره 8.5 از IMDb نمیگیره اونم با 99 هزار رای! تا آخر 2011 هم بالاترین نمره سال رو داشت! الانم نمرش از Gravity و 12 Years a Slave و Rush و ... هم بالاتره!
حالا میگیم منتقدا دستشون توی یک کاسه هست! کاربرا هم دستشون توی یک کاسه هست؟ :| :دی

پسر هر لحظه منو بیشتر از خودت نا امید میکنی‌ متاسفانه...دو تا نکته میام که خیالت راحت شه:

۱-imdb کاربر ایرانی‌ بیشتر از Bazicenter داره!

۲-یکم از عقل هم استفاده کن, خوبه:دی

اینا دستشون تو جیب کمپانی هاس!کمپانی رقیب فیلم بسازه،سریع یه طومار چرتو پرت مینویسن دربارش و تهش یه متای پائین بش میدن. کمپانی خودی بسازه،سریع یه کتاب دربارهٔ عظمت این اثر تاریخی‌ و جاودان مینویسن!
:-?
_____

الحمدالله david o'rossel هم زیر سوال رفت تو تاپیک...من هنوز گراویتی و گرگ وال استریت رو ندیدم که از شانس های اصلی اسکار حرف بزنم ولی american hustle صحبت های زیادی خواهد داشت...من کم کم دارم عاشق این طرف می شم,بعد sliver linings اومده american hustle رو ساخته و fighter هم تو کارنامه داره...عالیه!!فعلا که با دو تا فیلم قبلیش دو تا اسکار(بیل واسه فایتر و لارنس واسه سیلور لاینینگز)گرفته...

دوما،هرچی‌ یه مشت منتقد هنگام نئشگی گفتن که نشد ملاک!

اینا دستشون تو جیب کمپانی هاس!کمپانی رقیب فیلم بسازه،سریع یه طومار چرتو پرت مینویسن دربارش و تهش یه متای پائین بش میدن. کمپانی خودی بسازه،سریع یه کتاب دربارهٔ عظمت این اثر تاریخی‌ و جاودان مینویسن!

1154.gif

پسر هر لحظه منو بیشتر از خودت نا امید میکنی‌ متاسفانه...دو تا نکته میام که خیالت راحت شه:

۱-imdb کاربر ایرانی‌ بیشتر از Bazicenter داره!

۲-یکم از عقل هم استفاده کن, خوبه:دی
آقا تو بگیر من اصلا عقل ندارم! :دی

سلطان عقل:دی اینیشتین!
تو اگه راست میگی چرا جواب سوالی که من تو 5-6 تا پستای قبلیم پرسیدم رو نمیدی؟ :| واقعا یک دلیل بیار! فقط یکی! رو هوا حرف نزن :|
الان تو که دم از عقل میزنی :دی تو که میگی اینا همش الکی نمره میدن و خمارن و ... ! الان دلیلشو بگو!
:biggrin1:
-------------
راستی یعنی 99 هزار نفر ایرانی هستن؟ اون شونصد هزار نفری که اونور دنیا فیلمو دیدن اصلا رای ندادن دیگه ؟ :| :دی
ایرانیا اونایی بودن که رفتن به کلاه قرمزی 89 رای 10/10 دادن! نه کسایی که به A Sepration رای دادن! :دی
اونقدر با اطمینان میحرفی انگار از عالم آدم باخبری :دی
------------

یا تو کلا خیلی بد بینی یا مارو گیر آوردی دیگه :دی
همه منتقدا و آدما از نظر تو دستشون توی یک کاسس :دی و هر فیلمی که تو خوشت نیاد و نمره ی بالایی گرفته باشه فکر میکنی منتقدا دست به یکی کردن :|
اون دفعه هم گیر دادی بودی به ملت که چرا شما منتظرین Gravity کیفیت خوبش بیاد :| بشینین همینو ببینین :|

آقاجان یه نوع از فیلم هست بهش می‌گیم فیلم منتقد پسند. اینا رو می‌سازن که منتقد‌ها + یه سری روشنفکرنما ازشون تعریف کنن. مثال می‌خوای؟ "طعم گیلاس" کیارستمی، "گذشته" فرهادی و یا تمام فیلم‌های لوک-گدار. اینا رو من نمی‌گم خیلی‌ها می‌گن، خود برگمان هم گفته. فیلم خوب مفهومی بخواید از کارگردان‌های خوب ببینید فلینی، برگمان، کوروساوا، برسون و ... هستن. وقتی به اندازه کافی فیلم دیده بایشد می‌فهمید که گذشته یک فیلم قلابی هست. این‌هایی رو که نام بردم هر کدومشون با بالا رفتن سن فیلم‌هاشون پیشرفت داشته. حتی کوروساوا گفته که کارگردان‌ها تازه بعد از 80 سالگی فیلم خوب می‌سازند. اما گذشته چه پیشرفتی نسبت به جدایی داشت؟ کیارستمی که سر جمع یکی دو تا فیلم خوب ساخته و منتقد‌ها می‌پرستنش چی؟ چرا مردم می‌تونن پرسونای برگمان رو تا آخرش ببینن و لذت ببرن، اما از نفس افتاده گدار رو به زور می‌شه دید؟ اینه که می‌گم یه سری کارگردان قلابی داریم که شبیه به کارگردان‌های خوب هستن.

جدا از این‌ها الان چند تا منتقد درست حسابی داریم؟ همون راجر خدا بیامرز هم آخرای سنش نقد‌هاش به شدت افت کرده بود. در رابطه با جدایی باید بگم به چه دلیل آرگو اسکار برد ولی The Master رو اصلاً حساب نکردنش؟ به همون دلیل هم جدایی اسکار برد. اما امسال ببینید گذشته که CیاC نیست اصلاً اسکار می‌بره یا نه. اون موقع دیگه چی می‌خواید بگید؟ البته کسی که جدایی رو شاهکار می‌دونه تکلیفش معلومه. :d شوخی. :d

آقاجان یه نوع از فیلم هست بهش می‌گیم فیلم منتقد پسند. اینا رو می‌سازن که منتقد‌ها + یه سری روشنفکرنما ازشون تعریف کنن. مثال می‌خوای؟ "طعم گیلاس" کیارستمی، "گذشته" فرهادی و یا تمام فیلم‌های لوک-گدار. اینا رو من نمی‌گم خیلی‌ها می‌گن، خود برگمان هم گفته. فیلم خوب مفهومی بخواید از کارگردان‌های خوب ببینید فلینی، برگمان، کوروساوا، برسون و ... هستن. وقتی به اندازه کافی فیلم دیده بایشد می‌فهمید که گذشته یک فیلم قلابی هست. این‌هایی رو که نام بردم هر کدومشون با بالا رفتن سن فیلم‌هاشون پیشرفت داشته. حتی کوروساوا گفته که کارگردان‌ها تازه بعد از 80 سالگی فیلم خوب می‌سازند. اما گذشته چه پیشرفتی نسبت به جدایی داشت؟ کیارستمی که سر جمع یکی دو تا فیلم خوب ساخته و منتقد‌ها می‌پرستنش چی؟ چرا مردم می‌تونن پرسونای برگمان رو تا آخرش ببینن و لذت ببرن، اما از نفس افتاده گدار رو به زور می‌شه دید؟ اینه که می‌گم یه سری کارگردان قلابی داریم که شبیه به کارگردان‌های خوب هستن.

جدا از این‌ها الان چند تا منتقد درست حسابی داریم؟ همون راجر خدا بیامرز هم آخرای سنش نقد‌هاش به شدت افت کرده بود. در رابطه با جدایی باید بگم به چه دلیل آرگو اسکار برد ولی The Master رو اصلاً حساب نکردنش؟ به همون دلیل هم جدایی اسکار برد. اما امسال ببینید گذشته که CیاC نیست اصلاً اسکار می‌بره یا نه. اون موقع دیگه چی می‌خواید بگید؟ البته کسی که جدایی رو شاهکار می‌دونه تکلیفش معلومه. :d شوخی. :d
جدایی بنظر من یک شاهکار بود! 3 بار هم دیدمش! من مگه چی بشه یک فیلمو بشینم 3 بار ببینم! با این فیلم از بس حال کردم اینقدر دیدم!
هر کسی نظری داره دیگه! :دی

بنظر من که کاملا اسکار حقش بود!
فیلم دیدن زیاد هم باعث نمیشه آدم منتقد بشه که :|
گذشته هم اسکار که نامزد نشد ولی گلدن گلوب که نامزد شد ولی در مقابل Blue is wamest colour (بخاطر موضوعش :|) احتمالا نمیتونه بگیره!

- - -ویرایش - - -

راستی من جنبه CیاC اسکار جدایی رو نفهمیدم یکی میشه بگه :|

جدایی بنظر من یک شاهکار بود! 3 بار هم دیدمش!
هر کسی نظری داره دیگه! :دی

بنظر من که کاملا اسکار حقش بود!
فیلم دیدن زیاد هم باعث نمیشه آدم منتقد بشه که :|
گذشته هم اسکار که نامزد نشد ولی گلدن گلوب که نامزد شد احتمال داره بگیره ولی با وجود Blue is wamest colour (بخاطر موضوعش :|) احتمالا نمیتونه بگیره!

البته من منتقد نیستم ولی چند ساله که دارم کتاب و اینا زیاد می‌خونم در رابطه با سینما و فیلمسازی. چند سال هم هست که رو ادیت فیلم/عکاسی/فیلمنامه‌نویسی کار می‌کنم به عنوان شغل دوم در آینده. ولی خب! منتقد بازی می‌شه گفت هستم به خاطر سابقه‌ی نویسندگی حرفه‌ای و رشته‌ای که انتخاب کردم ولی فیلم نه. هنوز زوده. خب منم دارم نظرم رو می‌گم. :d هر‌چند که نظر من به نادرست بودن نظر تو اشاره داره. :d

بله هر کس نظری داره ولی این مثل این می‌مونه که من بیام بگم تیم ملی ایران از اسپانیا قوی‌تره! :d خب این هم نظر منه اما واقعیت چی رو می‌گه؟ قبول دارم که هنر سلیقه‌ای هست ولی وقتی بخوای به صورت حرفه‌ای/استاندارد‌ جهانی بهشون نگاه کنی اون وقت اوضاع فرق می‌کنه. اون وقته که یه سری معیار‌ها و چارچوب‌ها به وسط میاد که ارزش بالای فیلمی مثل Wild Strawberries رو در مقابل فیلم ضعیفی مثل Vivre Sa Vie مشخص می‌کنه. (هر چند بخوایم زیاد تو فلسفه‌ی قضیه بریم اصلاً باید بپرسیم که این‌ها از کجا آمدن و یا درست هستن که من واردش نمی‌شم چون نه جاش هست و نه حوصلش رو دارم) اصلاً فیلم رو ببینی می‌فهمی طرف می‌خواد بگه من خیلی می‌فهمم. خب مثلاً طعم گیلاس چی بود؟ موضوع کلیش خوب بود ولی فیلمنامه و فرم ضعف شدید داشتن. یا مثلاً هامون قصدش از نشون دادن اون کتاب‌ها چی بود؟ که بگه مهرجویی این‌ها رو خونده یا خیلی می‌فهمه؟ :d یا مثلاً من باید برای اون پدر تو جدایی گریه کنم؟ همین پدر رو با خواهر Eva تو Autumn Sonata مقایسه بکن. اصلاً می‌فهمی کدومشون قلابی هست یا نیست. آره اشک آدم رو در میاره،‌ ولی به چه دلیلی؟ چه نیازی؟ منم می‌تونم فیلم بسازم بعد بیام یه بچه رو توش بکشم. خب شما هم می‌شینید گریه می‌کنید. :d ولی واقعی نیست، تاثیرگذار نیست. فرهادی ایده‌هایی که بهش می‌پردازه خوبه، ولی بد می‌نویسه/کارگردانی می‌کنه.

آهان! :d الان چرا Blue is... به خاطر موضوعش احتمال داره جایزه ببره؟ خب خودت داری جواب خودت رو می‌دی دیگه. :d به همین دلیل جدایی جایزه گرفت. البته بحث ایران جدا از این‌ها هست و حساسه. وگرنه چرا The Hunt زیاد بهش توجه نشد؟ اگه همین فیلم تو ایران اتفاق می‌افتاد شرط می‌بندم اسکار رو درو می‌کرد!

خب من نمی‌دونم چجوری نفهمیدی ولی بدون که نمی‌تونم بیشتر از اینی که الان داری می‌خونی توضیح بدم چون خودت می‌دونی اوضاع چطور هست الان. همون که زیاد فضا تاریک بود و ایران و تقریباً فرهنگ مردم رو بد نشون می‌داد (که البته متاسفانه درست هم هست). ولی یه ذره اغراق شده بود و این چیزی هست که اون وری‌ها خیلی دوست دارن. حالا چه واقعیت باشه چه نباشه. فیلم متوسط باشه براشون کافیه. یا ماجرای رابطه‌ی کیارستمی با... که احتمالاً شنیدی و نمی‌تونم این‌جا بگم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or