Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

ghost

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,680
نام
پویا
gone girl

خوب بود. از فینچر کمتر از این نمیشه انتظار داشت ولی کم کم دارم متقاعد میشم بیشتر از اینم نمیشه ازش انتظار داشت. :d اگه فیلمنامه رو میداد یکی دیگه بنویسه شاید بهتر از اینم میشد. وقتی فیلنامه ی اقتباسی رو بدی همون نویسنده بنویسه مشکلش اینه که طرف بیش از حد به کتابش وفادار میمونه و دلش نمیاد کوچکترین تغییری ایجاد کنه.
ولی اگه کتاب با narrative جلو میره فیلم باید با تصویر جلو بره. اسون ترین و بی دردسر ترین کار همینه که خیلی چیزارو از زبون شخصیت بشنوی و یه راوی رو فیلم باشه.
میشد داستان فیلم دقیقا مثل کتاب نباشه و غیرقابل حدس تر اش کرد یا پیچش های داستانیش رو بیشتر کرد یا خیلی کارای دیگه برا خیلی شخصیت ها کرد... ولی عمده تفاوت ها مربوط میشد به بعضی داستان های جانبی و کاراکتراهای خلاصه شده که فیلم مدت زمانش طولانی تر از این نشه. من فکر میکنم اگه میخواستم دقیقا نسخه ی تصویری و کوتاه تر شده ی کتاب رو بخونم خب از اول همون کتاب رو میخوندم :d
ولی از لحاظ اتمسفر و فضا مثل بقیه کارای جناییش تمام و کمال بود. فینچر مثل یه جور نسخه ی افسرده و روبه خودکشی وس اندرسون می مونه. هرچی اندرسون سراغ صورتی و بنفش و قرمز میره و بیشترین کنتراست رو ازشون بیرون میکشه، فینچر میره دنبال سایه ها و نورپردازی مدل فیلمای نوآر.
درکل فینچر انقدر استایل و تجربش خوبه که فکر کنم هرسالی که فیلمی بسازه راحت میتونه جزو یکی از بهترین کارگردان های اون سال باشه. ولی من شخصا از میستری/تریلرهای فینچر که اوجش زودیاک بود خسته شدم. امیدوارم پروژه ی بعدیش یه تجربه ی متفاوت تر باشه.
7.5/10

آخرین ویرایش:

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,307
نام
شایان
Gone Girl

8 از 10.

توضیحات کامل رو که آقا پویا دادن! لذت هم بردیم! :D
یکم انتظاراتم بیشتر بود! دوس داشتم پیچیدگی های بیشتر و همینطور پایان بهتری داشته باشه.. ولی اتمسفر فیلم و بازی بن افلک مخصوصا 20 دقیقه ابتدایی خیلی خوب بود.. همینطور Neil Patrick..

The Equalizer

7 از 10.

صحنه های اکشن و فیلم برداریش و همینطور بازی دنزل واشنگتون خیلی خوبه .. این فیلم رو حقیقتا به خاطر آهنگ Guts Over Fear ـه ام دانلود کردم! :D ولی خب برای پر کردن وقت اضافه خیلی خوب هست.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
این
Gone Girl خیلی رو اعصابمه :| یعنی از دیشب که دیدمش هنوز اعصابم خورده !! چی بود چی شد :| چرا !! عجب ...
خیلی فیلم خوبی بود از فینچر غیر این انتظار نداشتم

kratos.ir

کاربر سایت
May 4, 2007
220
نام
رامتین
sincity: A dame to kill for 8/10
فرانک میلر بار دیگه نشون داد استاد به تصویر کشیدن یه دنیای سیاه سیاهه. درسته تقریبا همه المان های فیلم کپی نسخه ی اول هست ولی برای من بازم مثل قبل لذت بخش و جذاب بود . از اون دست فیلم هایی هست که وقتی می بینی خدا رو شکر می کنی که چه زندگی خوب و سالمی داری . خشونت ، مواد مخدر ، قمار ، سکس و .... فقط تو فیلم این قدر لذت بخشه . :d

fifa13

کاربر سایت
Jan 5, 2012
918
این
Gone Girl خیلی رو اعصابمه :| یعنی از دیشب که دیدمش هنوز اعصابم خورده !! چی بود چی شد :| چرا !! عجب ...
خیلی فیلم خوبی بود از فینچر غیر این انتظار نداشتم
تو این فیلم Fincher اعصابت خورد شده؟ :|
فیلمهای دیگش رو ببینی‌ چی‌؟ :d

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
gone girl

9/10

خیلی خوب بود. هرچند وسطش یکم غیر منطقی شد ولی پایانش واقعا خوب بود. قشنگ پایانش مثل هفت و زودیاک آدم رو می گذاشت تو خماری . که داستان تموم نشده و هنوز ادامه داره

بازی افلک هم عالی بود و قشنگ پرسوناش با کاراکتر هماهنگ در اومده . روزاموند پایک هم بعد یک عمر نقش دوم و فراموش شدنی تو فیلم های مختلف تونست یک جا خودی نشون بده و احتمالا از این به بعد مثل رونی و کیت مارا (که اولی تو دختری با خالکوبی اژدها و شبکه اجتماعی و دومی تو سریال هاس آو کاردز با فینچر همکاری موفقی داشتن ) ازش فیلم های بهتر و مهم تری می بینیم . نیل پاتریک هریس اتفاقا به نظرم بازی معمولی ای داشت و همون بارنی بود که بار طنز و کمیک اش رو حذف کرده بودن و روایت هم اون رو به عنوان موفق ترین فرد داستان معرفی نمی کرد

در کل فینچر بار دیگر کیفورمان کرد

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
The Equalizer
The_Equalizer_poster.jpg

انصافا این چی بود؟
افتضاح بود به نظرم ، واقعا فیلم هیچی نداشت:| ، اصن وقتی اون دیالوگ های مثلا فلسفی رو از زبون شخصیت ها میشنیدم یا اون موسیقی متن بسیار چیپ فیلم رو ، دوست داشتم سرمو بکوبم تو دیوار! ، تقریبا بد ترین فیلمی بود که امسال دیدم
جالب اینه شخصیت منفی فیلم چقدر واسش زور زده بودن شبیع کوین اسپیسی بشه:-&
درسته فیلم اکشنه و نباید خیلی گیرد داد ولی آخه تا این حد بد ؟:| من واقعا انتظار بیشتری از فیلم داشتم با توجه به تریلرش ...
0/10

آخرین ویرایش:

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,295
نام
بابک
TMNT : 2014
واقعا فیلم مزخرفی بود. ترنسفورمرز حداقل چهار تا جلوه ویژه خفن داره این همون رو هم نداشت :-&:| بازی مگان فکس فوق العاده نچسب بود و چهار تا لاکپشت هم دقیقا از روی "بامبل بی" و "جز" تقلید شده بودن.
تنها نکته مثبتش کاراکتر سامورایی بود.
3/10

The Kop

کاربر سایت
Oct 5, 2008
4,506
نام
امیر
Predestination 2014

چقدر یه فیلم میتونه قشنگ باشه؟! مبهم باشه؟سردرگم کنه آدم رو تا آخر داستان و نفهمی تا انتها از چه قراره.
با یه شروع عالی از روایت داستان و مقدمش شروع میکنه و خیلی قشنگ ولی مبهم بهش پایان میده. واقعا من بشخصه از این فیلم لذت بردم.
داستان اصلی فیلم از یه سوال سادست .. اول تخم مرغ بوده یا مرغ؟ ذهن قشنگی داشته نویسنده، باید بهش تحسین گفت.
از کلمات فیلم تقریبا تا آخر داستان هیچکدوم رو متوجه نمیشدم. و تنها سوالی که باقی موند از این فیلم، جین چطوری به وجود میاد؟
در کل یه نتیجه میشه گرفت ؛ توسط خودش بدنیا میاد و توسط خودش کشته میشه! اگه کسی از دوستان دیده دیگه ای داره حتما درمیون بزاره چون یکم پیچیدست:D

به نظرم نمره قابل قبول برای این فیلم 8/8 از 10 هست . کاره به یاد ماندنی از برادرانِ Spierig

آخرین ویرایش:

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,642
نام
وحید
Predestination 2014

چقدر یه فیلم میتونه قشنگ باشه؟! مبهم باشه؟سردرگم کنه آدم رو تا آخر داستان و نفهمی تا انتها از چه قراره.
با یه شروع عالی از روایت داستان و مقدمش شروع میکنه و خیلی قشنگ ولی مبهم بهش پایان میده. واقعا من بشخصه از این فیلم لذت بردم.
داستان اصلی فیلم از یه سوال سادست .. اول تخم مرغ بوده یا مرغ؟ اصلا ذهن قشنگی داشته نویسنده، باید بهش تحسین گفت.
از کلمات فیلم تقریبا تا آخر داستان هیچکدوم رو متوجه نمیشدم. و تنها سوالی که باقی موند از این فیلم، جین چطوری به وجود میاد؟
در کل یه نتیجه میشه گرفت ؛ توسط خودش بدنیا میاد و توسط خودش کشته میشه! اگه کسی از دوستان دیده دیگه ای داره حتما درمیون بزاره چون یکم پیچیدست:D

به نظرم نمره قابل قبول برای این فیلم 8/8 از 10 هست . کاره به یاد ماندنی از برادرانِ Spierig
از اول تا اخر منطق فیلمش اشتباه و مثال نفض بود ولی در کل فیلم بدی نبود

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,231
نام
امیرحسین

What if : 8/10 یا The F Word

خیلی کم پیش میاد که سراغ Romance ها برم، همین هم باعث میشه که اول سعی کنم از خوب بودن فیلم مطمئن بشم و بعد ببینمش :| اما دیدن یه سری از فیلم های این ژانر واقعا لذت بخشه و دلت می خواد که واقعا همچین شرایطی رو تجربه کنی! و حداقل کار اینه که فردا دوباره فیلم رو ببینی :D توی این سه چهار سال
About Time ، The Perks of Being a Wallflower ، Silver Linings Playbook و (500) Days of Summer برام همچین فیلمایی بودن و حالا What if هم به این لیست اضافه شد :D

bardia_b

کاربر سایت
May 18, 2013
40
نام
x
images

ماهی و گربه
10/9
نه از ده

بالاخره تونستم فیلم ماهی و گربه رو ببینم . با این که شهرام مکری کارگردان این فیلم ایده ای که تو این فیلم دنبال کرده بود رو قبلا در فیلم محدوده دایره استفاده کرده بود اما خیلی خوب تونسته بود این ایده رو در فیلم جدیدش صورتبندی کنه و با این که داستان فیلم در نگاه اول به نظر خیلی پاپ و عامه پسند بیاد اما در نهایت تونسته بود این داستان رو به نفع فرم فیلم به کار بگیره.
فیلم برداری فیلم عالی بود و استفاده از دوربین روی دست به اتمسفر کلی فیلم کمک زیادی کرده بود.
در کل این فیلم تو سینمای مسخره امروز ایران واقعا اثر عالی ای بود و خلاقیت اش در فرم منحصر به فرد بود و توصیه می کنم اگر به سینما علاقه مندید حتما این فیلم رو ببینید چون واقعا با فیلم های دیگه فرق داره و شایسته تقدیره. امیدوارم این فیلم جریان جدیدی رو در سینمای ایران راه بندازه.

• Like
Reactions: Miniature Rose

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,340
نام
Majid
Gone_Girl_Poster.jpg

Gone Girl: 8.4/10

واقعا فیلم تر و تمیزی بود!
داستان فیلم بطوریه که در طول فیلم یک شخصیت میزنه ذهن آدمو به هزار راه میکشه! از دقیقه اول فیلم آدم هزار تا حدس میزنه قضیه چی بوده و آخرش چجوری تموم میشه که بعد از رسیدن به آخر فیلم متوجه میشی اون شونصد تا حدسی که زدی همش برا خنده خوب بوده و کل فیلم داشتی خر میشدی :D خیلی با این فیلما حال میکنم.
بازی بن افلک خیلی خوب بود همینطور حظور patrick harris ـم که کلا نکته مثبت حساب میشه اصلا مهم نیست چجوری بازی کرده :D
توضیح خاص دیگه ای نمیشه داد در موردش و فقط میتونم بگم عالی بود و قطعا جز خفن ترین فیلمای امسال هست :)

خلاصه دم فینچر گرم :> :x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر