Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

$ Connor $

کاربر سایت
Jul 18, 2012
1,207
نام
SHAHiN
Tammy-720p.jpg

Tammy 3.5/10

شخصاً بازی ملیسا مککارتی رو دوست دارم ولی دیگه داره یه روند مسخره رو پیش میگیره. فیلم تقریباً توو مایه های The Heat بود.
اگه فیلم رو نبینید هم چیزی از دست نمیدید.
------------------------------
Lets-Be-Cops-720p.jpg

Let's Be Cops 7.5/10

آقا عالی بود. به شخصه بعد یه مدت با یه فیلم کمدی حال کردم. داستانش خیلی خوب بود. فقط کاشکی از بازیگر قوی تر و معروف تری استفاده می کردن.

Devil-Girl

کاربر سایت
Aug 24, 2012
1,238
Only Lovers Left Alive

8.5/10

Only-Lovers-Left-Alive-2013-poster.jpeg

کستِ عالی، موسیقی های متن زیبا، روایت داستان متفاوت و کلن... متفاوت. به نظر من تو فیلمهای امسال اگر این فیلم رو جزو رده ی رومانس بزاری یکی از متفاوت ترین، عجیب ترین و در عین حال قشنگ ترین رومانسهایی بود که دیدم. برخلاف خیلی ها که در مورد این فیلم بد گفتن، اونو بی محتوا و مزخرف تلقیش کردن و ناراحت بودن چرا چنین کست قوی و خوبی برای چنین پلات بیخودی بازی کردن من کاملا باهاشون مخالفم. البته که فیلم مثه فیلمهای هالیوودی سرگرم کننده نیست چون جیم جارموش به عنوان یه کارگردان مستقل این اثر رو ساخته ولی دیالوگها، روند داستان، صحنه ها و اسامی همه چیز معنی داره و قشنگ و ظریفه. کمی جو تاریک داره ولی خسته کننده نیست من طی دیدن این فیلم حس فوق العاده خوبی داشتم. کنار هم قرار گرفتن تضاد دو کاراکتر اصلی آدام و ایو ( آدم و حوا با نقش آفرینی تام هیدلستون و تیلدا سوئینتون ) و در عین حال نیروی جاذبه ای که بینشون وجود داره شما رو متحیر می کنه. یکی سیاهه سیاه دیگری سفید...

به نظر من فیلم زیبایی بود. ممکنه هر کسی خوشش نیاد ولی جو فیلم موسیقی های متنش واقعا دلنشین بود.

fifa13

کاربر سایت
Jan 5, 2012
918
Devdas - Bollywood 2002 : 9.5

36933609656824093772.jpg

یکی‌ از بهترین و غمناکترین فیلمهای بالیوود
فیلم با کارگردانیه کارگردان بزرگ Sanjay Leela Bhansali و بازی زوج موفق بالیوود ایشواریا و شاهرخ خان تبدیل به یکی‌ از بهترین فیلمهای این سبک شده است.
شاهرخ خان در برخی‌ از نقاط جهان طرفداران زیادی دارد و به King of Bollywood مشهور است
طرفدارانش حتی او را بهترین بازیگر سینما می‌دانند

بزرگترین نکتهٔ جالبه این فیلم هم بازیگریه خارق‌العادهٔ شاهرخ خان است
به نظر من او در این فیلم بهترین بازی خود را به نمایش گذاشته.
فیلم داستان بسیار زیبایی دارد و یکی‌ از بهترین‌ Love Storyهاست
فیلم چنان غمناک هست که حتی مجله Bravo هم توصیه کرده قبل از دیدن این فیلم حتما یک بسته دستمال کاغذی کنار خود داشته باشید.
Devdas-Greatest Dialog Ever
صحنه‌ای از بازیگری شاهرخ خان در نقش Devdas
Shahrukh is an alcoholic - Devdas

آخرین ویرایش:

$ Connor $

کاربر سایت
Jul 18, 2012
1,207
نام
SHAHiN
Teenage-Mutant-Ninja-Turtles-720p.jpg

Teenage Mutant Ninja Turtles 7/10

من تا حالا هیچ فیلمی از لاکپشت های نینجا ندیده بودم و حدس میزنم این فیلم یک ریبوت باشه.
خوشمان آمد.
تیکه های مایکل خیلی خوب بود. مگان فاکس که اوووف :))

the sorvinho

کاربر سایت
Jul 29, 2014
746
نام
سروش
ماهی و گربه .
اجازه بدین که بررسی فیلمو بکنم دو بخش،یکی از نظر تکنیک،یعنی به تکنیک و نوآوریش،یکیم از نظر کلی و اینکه حالا این تکنیک با این داستان درکل چیزه خوبی شده؟
1-تکنیک.خب فیلم دو سه تا تکنیک خیلی جالب داشت.یکی اینکه فلش بک میزد.یکی اینکه هر حادثه رو از زبان یکی میگفت(با فلش بک فرق داره :D) و یکیم که زمانو میشکست فکر کنم :d حالا جالبیه اینا چیه؟خب جالبیش اینه کارگردان اصلا فیلمو قطع نمیکنه و هر بازیگر تقریبا 5-6 بار یه دیالوگو یه صحنه رو با زاویه متفاوت تقریبا هر بار عینه بار پیش میگه.اما متاسفانه من فکر میکنم کارگردان و فیلمنامه نویس یه جاییش دیگه کم اوردن و نتونستن حالا چه از نظر فکری(که وافعا هم تنظیم همچین پروسه ای سنگینه)چه از نظر مالی و زودتر تموم کردن پروژه،از یه جا به بعدو سپردن به امون خدا! و بیخیال شدن اصطلاحا.یه سری باگ ها هم داشت. اما خب از یه فیلم مستقل اونم با این تکنیک خوب قابل قبوله. تقریبا اکثر تکنیکاش ناقص موند به جز یدونه!اونم بیان ماجرایی که توی یه محیط تقریبا کوچیک رخ میده هر بار از زبون یکی به طرز بسیار قشنگی که خودتون تحسینش میکنین.فیلم vantage point رو اگر دیده باشین،کارگردان میاد ماجرای ترور رو از دید سه چهار شخص ،سه چهار بار نشون میده.البته با کلی تدوین و ادیت!حالا این فیلم میاد اینکارو میکنه ولی بی تدوینه کامپیوتری.که اینش واقعا عالی بود.

2-کلیت فیلم و ترکیب این تکنیک و داستان و کلا! :d : خب از این نظر...رک بگم،افتضاح بود :d دو ساعت فیلمه که حوصلتونو سر میبره فقط هر بار که تکنیکای کارگردانو میبینین یکم سر ذوق میاین.یادمه یه فیلم دیگه هم بود که تو همین مایه ها بود خارجی بود،خب اون واقعا قصه و فیلم رو جذاب دراورده بود،اما این فیلم جذاب نبود.
انگار کارگردان یه جور مستند ساخته و هنرشو نشون داده،در این حد خوبه.چه خوب که تو همین بخش کم سانسه هنر و تجربه نشونش میدن :d

تکنیکش:8/10
فیلمش: 3/10
کلا 6-5 از10

آخرین ویرایش:

$ Connor $

کاربر سایت
Jul 18, 2012
1,207
نام
SHAHiN
Autómata-2014.jpg

Automata 5/10

صرفاً این فیلم رو بخاطر بازی باندراس دانلود کردم. داستان فیلم آینده ی نه چندان دور رو نشون می ده که بخاطر انفجار های خورشیدی باعث مرگ بسیار زیادی از مردم میشه و باعث می شه ربات ها جای آدم ها رو بگیرن.
دیدنش خالی از لطف نیست.

Fallen_Angel

کاربر سایت
Sep 20, 2014
114
نام
میشا
Euro Trip
9/10

فوق العاده بود. یکی از بهترین کمدی های teen agerی بود که تا حالا دیدم. با اینکه قدیمی بود (2004) اما حرف نداشت. یکی از دوستام میگفت که این فیلم توی دهه 80 خودمون یکی از اون فیلم هایی بود که توی دانشگاه دست به دست همه میچرخید.
حرف نداشت!

80484105506390796077.jpg

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
url

The Babadook

بزارید از همین اول بگم که من انتظار خیلی الکی و زیاد بالا بود البته تقصیر من هم نبود و تو نقد هایی که میخوندم بطرز شدیدی از ترسناک بودن فیلم میگفتند . بصورت کلی کیفیت فیلم عالیه . قرار نیست این فیلم فقط شما رو بترسونه و درونش یه داستان جالب و مفهومی داره .
داستان فیلم درباره یه زن هست که شوهرش رو بر اثر تصادف رانندگی از دست میده و 7 سال بعد از اون اتفاق یه پسر 7 ساله داره ، تو زندگی خیلی دپرس هست و خلاصه اینکه بعد از 7 سال هنوز نتونسته که Move on کنه یا فراموش کنه این موضوع و حداقل کمکی به بچه اش بکنه تا اینکه یه شب یه کتاب رو برای خوندن بهمراه پسرش انتخاب میکنه و ....
اینجاست که فیلم واقعا اون روی زیبای خودش رو نشون میده ، فیلم اصلا قرار نیست یه داستان ترسناک براتون تعریف کنه ! در واقع داره نشون میده که یه زن که همسرش رو از دست داده چجوری به حد نهایت از طرف اطرافیان و حتی بچه اش میرسه که به مرز دیوانگی کشیده میشه و توهم های شدید میزنه ! اون کتاب Mister Babadook دقیقا ساخته ذهن اون زن هست یا حداقل از نصفه کتاب تخیلاتش میشه ! کل اتفاق این فیلم داره داخل توهمات این زن میگذره ! همون لحظه ای که ما شاهد این هستیم که اون سوراخ پشت یخچال واقعی نیست ، فیلم خودش عملا به ما میگه که اینها همش توهم هست ! خیلی جالبه که Babadook یا همون شوهر این زن در اخر هم کارش تموم نمیشه و بازم حاضر نمیشه که این خاطرات و درگیری ها رو فراموش کنه و فقط یه جا خاکشون میکنه ! فیلم از لحاظ این نوع روایت به شکل عجیبی منو یاد Life After Beth میندازه !

همونطور که قبلا هم گفته شد فیلمبرداری فیلم واقعا عالیه و فضی فیلم هم کاملا مناسب یه همچین نوع روایتی از فیلم های ترسناک به اصطلاح Boogyman هست . موسیقی انچنان خاص و قابل توجهی در طول فیلم نمیشنویم و نکته منفی ای هم حساب نمیشه چون نیازی نداره !
در کل خیلی خیلی خوب بود ولی زیاد رو عنصر ترسناک بودن فیلم توجه نکنید و سعی کنید از داستانش لذت ببرید .

7/10

Fallen_Angel

کاربر سایت
Sep 20, 2014
114
نام
میشا
One Flew Over the Cuckoo's Nest 1975
9.5/10

"این فیلم توی ایران به اسم (دیوانه از قفس پرید) و یا (پرواز بر فراز آشیانه فاخته) شناخته میشه"

به راستی دیوانه کیست و به چه کسی دیوانه گفته می شود؟ خط دیوانگی کجاست و دنیای دیوانگان چگونه است؟
"جملات ابتدایی نقد فیلم توی سایت نقد فارسی"

فیلم به معنای واقعی کلمه بی نظیر بود! خارق العاده! بازی بازیگرا حرف نداشت. به حدی بازیشون فوق العاده بود که من از خودم پرسیدم اینا واقعن بیمار روانین که دارن ازشون فیلم میگیرن یا بازیگر. همه اینا به علاوه نقش آفرینی محشر جک نیکلسون! نمیدونم داورانِ ............ اُسکار چه فکری کردن که اُسکار رو بهش ندادن!

طعنه و کنایه های فیلم به جامعه اون موقع usa (دهه 70) حرف نداشت. یه بخش دیگه از نقد جالب آقای البرز محبوب خواه از سایت نقد فارسی رو میزارم:
زندان/تیمارستان به واقع گوشه ی کوچکی از تقسیم بندی های مدرن از یک جامعه است. جدا کردن دسته ای از آدم ها از جامعه با این عنوان که "شما مشکل روانی دارید" و حتی فجیع تر اینکه دسته بندی کردن خود روانی ها با عناوین بیماران مجاز و بیماران غیر مجاز (در سکانسی که قرار است بیماران مجاز برای گردش توسط اتوبوس به بیرون از محوطه تیمارستان برده شوند) عینیت یک نوع خرد ابزاری صرف در مواجهه با جامعه است. نفس تقسیم بندی روانی انسان ها را شاید بتوان گونه ای دیگر از تقسیم بندی های طبقاتی-سیاسی-اقتصادی-اجتماعی خواند طوریکه با حذف گروهی از انسان ها از بازی موجود در واقع آنها را در نظم از پیش معین خود ادغام میکند. (حذف ادغامی)
اما این نوع نگرش و خوانش از جامه پیشاپیش ابتذال خود را در متن خود فریاد میزند چه آنکه دست زدن به یک نوع اعمال قدرت بر انسان ها یا بهتر بگویم مراقبت و تنبیه آنها میتواند دایره خود را گسترده تر کرده و نوع انسان را در بر بگیرد. همچنانکه نمونه های این نوع نگرش در بعدی وسیع تر در تفکر فاشیسم، نازیسم و حتی ناسیونالیسم به وضوح پیداست: آنجا که مک مورفی به رئیس بیمارستان میگوید: "اگه اینجوری باشه که همه ی آدما دیوونن!".
به واقع که همینطوریه :d گاهی وقتا لازمه از دید اونا به جامعه نگاه کنیم تا بفهمیم شاید واژه مجنون میتونه به یه قشر دیگه از جامعه اطلاق بشه.......

58269338143158586946.jpg

PAUSE

کاربر سایت
Jun 9, 2008
3,631
نام
سعید
The Fighter 8.5/10
چقدر بیل توش خوبه لامصب! اگه نگیم بهترین بازیش، قطعا یکی از بهترین بازیهاشه..
===
چرا پستم در مورد تابور پاک شد ؟ :| یک اپسیلون چیزی توش نبود که باعث شه کسی پاکش کنه! آدم هنگ میکنه به خدا!

Sɯαsƚikα

April 26 , 2016
کاربر سایت
Jan 2, 2013
4,620
نام
peɪmɑːn
^ در مورد One Flew Over the Cuckoo's Nest
5 تا اسکار گرفته ( فیلم کارگردان فیلمنامه و بازیگر اول مرد و بازیگر اول زن ) که اسکار جک نیکلسن هم شاملشون میشه :d

Sherytto

کاربر سایت
Jul 26, 2011
1,906
نام
شروین
Sin City: A Dame to Kill For

ebec2f274107b0176cd19e72a84f1e52.jpg

نمره 5 از 10 رو میدم
داستان فیلم تعطیل بود نسخه اول خیلی داستانش بهتر بود این نسخه محتوای خاصی نداشت و فقط حاشیه نسخه اول رو داستان فیلم کردن که به نظرم جالب در نیومد
این 5 نمره هم بخواطر فضای فیلم و موزیکش

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

The Aviator 2007

cba3b750731cf3880e38ebafc5e8392d.jpg

نمره 7 از 10 رو میدم
مثل همیشه اسکورسیزی و دیکاپریو فوقالعاده کار کرده بودن ولی کمی به نظرم موضوع خسته کننده بود که البته برای ژانر فیلم مناسب بود و میتونم بگم برای من شاید خسته کننده بود چون با بیوگرافی زیاد حال نمیکنم

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر