Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
پونیو ضعیفترین کارشه بنظرم در کنار Howl's Moving Castle
هاول یعنی ضعیف بود؟! اول باید برم Sprited Away رو ببینم تعریف ها ازش زیاده. ولی با این حال فکر نکنم به اندازه هاول بهم بچسبه. بعدش هم پرنسس مونونوکه رو میبینم. :)
خدا کنه به این زودی ها بازنشست نشه من تازه از کاراش خوشم اومده.
ولی این قلعه متحرک هاول عجب چیزی بود هنوز تو فکرشم ...

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
همیشه اینطور نیست. مثلا برای پورکو روسو puristها ممکنه ژاپنی رو ترجیح بدن. تعداد کمی دوبله انگلیسی و خیلیا فرانسوی. ورژن فرانسوی که ژان رنو نقش پورکو رو داره خیلی بهتر از ژاپنیه و حتی خود میازاکی هم موافقه. من بنظر خودم این تنها کارشه که دوبله انگلیسی(یا دیزنی) از ژاپنی خیلی بهتره. مایکل کیتون در نقش پورکو یه ذره بتمن, خوک و بوگارت رو با هم قاتی کرده نتیجه اش خیلی خوبه.
در حالت کلی البته حق با شماست ولی کارای استثنا هم هست. مثلا Cowboy Bebop یه نمونه دیگه.
من پورکو روسو رو فقط با دوبله ژاپنی دیدم. ولی مشتاق شدم یه بار هم با دوبله فرانسوی ببینمش!! در کل من خودم به زبان ژاپنی عادت کردم و شاید purist باشم، اما در مورد HMC فکر میکنم دوبله ی انگلیسیش متوسطه.
کارایی مثل Cowboy Bebop یا تو درجات پایین تر Death Note هم واقعا کم هستند و همون لفظ "استثناء" براشون درسته. دلیل کیفیت بالاشون هم به خاطر محبوبیته زیاد این انیمه ها تو غرب هست. مثلا CB از معدود انیمه هایی هست که تو غرب و بخصوص امریکا خیلی خیلی موفق تر از ژاپن بوده.
تا اون جا که یادم میاد گفته بود پونیو آخرین فیلمم هست و می خوام بازنشست بشم
من نمیدونم گفته بود یا نه ولی بعد از پونیو داره دنباله ی همین پورکو روسو رو میسازه. اما اگر بازنشسته بشه هم من یکی ناراحت نمیشم. چون اولا به نظر خودم از HMC به بعد روند نزولی رو داره طی میکنه، دوما اینقدر کارنامه ی درخشانی داره که برای باقی موندن اسمش کافی باشه،سوما خیلی از کارگردانای جوان ژاپنی هستند که با استایل های خاص خودشون دارن یجورایی راهشو ادامه میدن (مثلا شینکای). البته قبلا هم همچین کسایی بودن که کارایی داشتن که از خیلی از کارهای میازاکی قویتر بودن. مثل همین واتانابه کارگردان Cowboy Bebop (و Samurai Champloo که یجورایی ورژن ژاپنی تر شده ی همون CB هست)

پ.ن: از کارای میازاکی، فیلم My Neighbour Totoro رو هم ببینید. زیادی قدیمیه ولی به نظر من فوق العاده است.

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,664
نام
امین
میشه چندتا کارگردان توپ در حد میازاکی معرفی کنین؟:d

من هم توتورو و مونونوکه رو از همه کارهاش بیشتر دوست دارم.

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
میشه چندتا کارگردان توپ در حد میازاکی معرفی کنین؟:d

من هم توتورو و مونونوکه رو از همه کارهاش بیشتر دوست دارم.
علی الحساب 5 Centimeters per Second رو از مائوتو شینکای ببینید. یه کار رومنس تو یه فضای رئال، بر خلاف کارای میازاکی!! ولی کار خیلی خوبیه.

از تاکاهاتا فیلم Grave of the Fireflies رو ببینید. داستان خواهر و برادری تو ژاپنی که وسط جنگ جهانی هست. بازم جو نسبتا رئال، برخلاف کارای فانتزی محور میازاکی!

به عمد دو تا کاری که معرفی کردم، کارای متفاوتی نسبت به کارای میازاکی هستن، صرفا به خاطر اینکه دوستان با قدرت کارگردانای ژاپنی توی فضای رئال هم آشنا بشن. اکثر ماها به خاطر این بازی ها و چیزایی که از ژاپنی ها دیدیم، فکر میکنیم که ژاپنی ها فقط توی فانتزی متبحر هستن.

و اگر حوصله ی دیدن سریال 26 قسمتی دارید، انیمه ی محبوب من، Cowboy Bebop رو از واتانابه ببینید.

پ.ن: فکر کنم اگر این بحث تو تاپیک انیمه ادامه پیدا کنه بهتر باشه. البته به من ربطی نداره ها، همینطوری گفتم که تو روال امتیاز گذاشتن بچه ها تو اینجا خللی وارد نشه :D

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
راستی راجع به دوبله ی کاراش: همه ی کاراش به انگلیسی دوبله شدن ؟! چون من الان میخوام دنبال بقیه فیلم هاش برم نمیدونم دنبال ژاپنیش برم یا انگلیسی.
البته آنچنان زیاد برام فرقی نداره. ولی اگه مثل همین هاول توسط والت دیزنی دوبله شده باشه خیلی خوبه. خداوکیلی کارشون عالی بود.

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
میازاکی چون از معدود شرقی های نام آور توی غرب و هالیووده، اکثر کارهاش دوبله شدن. اینجور کارها کلا حتی اگه اکران هم نشد، Direct to DVD و دوبله میشن!
منم فقط ژاپنی رو توصیه میکنم نمونش 5CM که انگلیسیش خوب بود، اما همون حس دوبله اصلی رو القا نمیکرد.

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,261
نام
مهرداد
از تاکاهاتا فیلم Grave of the Fireflies رو ببینید. داستان خواهر و برادری تو ژاپنی که وسط جنگ جهانی هست.
این انیمیشن واقعا بی نظیر.
در مورد میازاکی هم من چندتا ازش مصاحبه خونده بودم که در مورد بازنشستگیش گفته بود ولی مثل اینکه پشیمون شده،بهتر.

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,851
نام
صفا
Shawshank Redemption
ماجرای فرد بیگناهی که میفته زندون و بعدِ فهمیدن بی گناهیش تصمیم به فرار میگیره !
فوق العادس !
امتیاز 9 و خرده ای هم داره تو IMDB

سگانه Lord of The Rings
بینظیر و لذیذ !

Tangled
عالی ! یکی از بهترین انیمیشن هایی که این چند وقته دیدم و خیلی هم لذت بردم ! :D

The Man

کاربر سایت
Dec 22, 2010
18
نام
سپهر
فیلمای میازاکی علاوه بر داستان و فضای خوبشون، موسیقی فوق العاده ای هم داره. اگر موسیقی Hisaishi نبود شاید فیلماش انقدر نمیچسبید ولی همه ی کاراش ارزش دیدن دارن.
من شخصا با Castle in the Sky و مونونوکه بیشتر حال کردم Spirited Away هم خوب بود. Naussica هم خوبه (فکر کنم اولین فیلمه بلندش بود) دیدن توتورو هم که بر همگان واجبه :d هاول و پانیو هم خوب بودن
همه ی کاراش خوبه :d

=========
Super 8

220px-Super_8_Poster.jpg

خیلی منتظر فیلم بودم. لیاقت انتظار هم داشت. فیلم خیلی خوبی بود از لحاظ داستانی یه خورده ضعف داره ولی بجز اون فیلم در سطح خوبی قرار داره. استایل اسپیلبرگ با عنصر J.J :d
8/10

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر