Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
Shape of Water 2017​

شکل آب از نظر ظاهری واقعا دلنشین است، پروداکشن دیزاین جذابی دارد و عناصر فانتزی هم در آن به خوبی پیاده شده. این، به اضافه بازی خوب نقش اصلی، تنها ویژگی های تحسین برانگیز فیلم برایم بودند. شکل آب از مشکلات جدی فیلمنامه رنج میبرد، رفتار کاراکتر های منفی کاملا بدون منطق روایی و باور پذیری است. و فیلم حتی در قابل ارتباط و مهم نشان دادن موجود بیگانه و سمبلیک اش لنگ میزند. در نتیجه ما به اوج های هیجانی و احساسی اتفاقات داستان آنطور که باید اهمیتی نمیدهیم و محتوای فیلم هم که درباره نقصان ارتباط و تنهایی انسان است تا اواخر فیلم Force feed شده و غیر تاثیرگذار ادراک میشود.

7.5/10​

• Like
Reactions: only sony

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
128518
فیلمی که همینطوری داره همه جوایز ممکن رو درو میکنه!
حوصله متن طولانی نوشتن نیست :D فقط اینکه بعد از دیدنش کاملا معلوم میشه که چرا انقدر مورد استقبال هم منتقدین و هم بیننده ها قرار گرفته.

داستان کلی فیلم خیلی ساده هست (و قبلا مشابهش رو دیدیم) و خود فیلم صحنه های هیجان انگیز و اکشن تقریبا نداره ولی بعد از 5 دقیقه ابتدایی، فیلم ادم رو انقدر جذب خودش میکنه که نمیخواید صحنه ای رو از دست بدید و به قولی میخکوب صفحه نمایش میشید.
فکرکنم همه افرادی که اخبار سینما و ... رو دنبال کنن از نحوه فیلم برداری و بدون کات بدن 1917 شنیدن و از این نظر واقعا فیلم فوق العادست، ولی یه نکته ای که کمتر دیدم بهش اشاره بشه ( و به نظرم مهمتر هم هست) جزئیات و پس زمینه های سکانس ها هستن. خیلی از صحنه های فیلم بیشت شبیه یه پوستر پر جزئیات هستن و در کل حتی برای کسی مثل من که دانش خاصی از فیلم برداری نداره، نگاه کردن به خود صحنه ها و فریم ها واقعا لذت بخش بود.

در کل از بهترین فیلم های سال هست و دیدنش پیشنهاد میشه :D
9/10

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,504
نام
محمد
Joker

jaz4_top-quotes-from-joker-2019.jpg

در مورد جوکر، دوستان کامل توضیح دادن، خصوصا در مورد پیام‌هایی که می‌خواد به مخاطب بده و همین طور ایرادات داستان، بخوام نظر خودم رو بنویسم خیلی طولانی و حوصله سربر میشه :D ولی به صورت خلاصه در مورد کلیت فیلم باید بگم به نظرم این فیلم بیشتر حول محور بازی محشر واکین فینیکس می‌چرخه و عملا مهم نیست دیگه چه اتفاقی داره می‌افته چون تمام سکانس‌ها، این بابا داره برای خودش هنرنمایی می‌کنه! به نظرم اگه این بازی درخشان نبود فیلم اینقدر خوب نمی‌شد چون ایراداتی تو نحوه روایت وجود داره، ولی فینیکس به تنهایی فیلم رو بالا می‌کشه. در ضمن با وجود تفاوت‌های زیاد با چیزهایی که قبلا در مورد جوکر دیدم یا خوندم، نحوه ارتباط جوکر با گاتهام و خانواده وین رو خوب در آوردن. 8/10

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
A Walk to Remember
5/10

128705

به نیت اینکه یه me and the earl and the dying girl از توش دربیاد نگاش کردم ولی متاسفانه حتی درحد یه فیلم معمولی هم نبود.
کلا از چهارتا فیلم با موضوع مشابه که دوتاش فیلم های بالا باشن و دوتای بعدی
The Perks of Being a Wallflower
و
The Fault in Our Stars باشن، فیلم me and the earl با اختلاف بهترینه!

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
Breathless
1960
« از نفس افتاده»، اثر کلاسیک ژان لوک گدار، دو کاراکتر عمیق و کاملا غیر عادی دارد که رابطه خیلی جذابی هم دارند و بعد از دیدن فیلم حداقل تا چندساعت اگر نه چندروز در ذهنتان میمانند. درباره کاراکتر ها حرف بیشتری نمیزنم بهتر است خودتان ببینید. اما ستاره دیگر این اثر برای من فیلمبردارش است که واقعا کارش در یک اثر شصت سال پیش شوکه ام کرد، کل فیلم بصورت روی شانه فیلمبرداری شده (آنهم در زمانی که دوربین ها بسیار سنگین بوده ) و استایل فیلمبرداری مثل کاراکتر هایش بی بند و بار و بی چارچوب است. ازین که بگذریم حتی تدوین فیلم هم قوانین سنتی را به هیچ حساب کرده و کارگردان بصورت متوالی و زیاد از jump cut استفاده کرده است که بدجوری هم دلنشین و مناسب درآمده. در آخر باید بگویم که من یک مخاطب نسبتا تفریحی سینما هستم و تا بحال با دوره ای به اسم «موج نو فرانسه» آشنایی نداشتم، و «از نفس افتاده» بسیار سورپرایزم کرد و بعنوان یک اثر شصت سال پیش واقعا برایم جذاب بود. قطعا درآینده به این فیلم برمیگردم.

10/10

Network
1974​

«شبکه» شاهکاری طنز آلود است از سیدنی لومت همان کارگردان دوازده مرد خشمگین، فیلم درباره فساد و مضحکه بازی های بیزنس تلوزیون و اخبار و رسانه است. جدای از کیفیت روایت بی نقص اش چیزی که درباره فیلم دوست دارم این است که به نشان دادن اتفاقات و ارتباطات در این دنیای تلوزیون بسنده نمیکند و به کاراکتر ها نزدیک میشود، به درونشان میرود و به ما نشان میدهد که چرا و چطور به این وضع افتاده ایم. نتورک را که اولین بار سال پیش دیدم همان موقع بشکل قطعی جزؤ بهترین های عمرم شد و از آن فیلمهاست که بطور سالانه به بازدیدش میروم!

10/10

آخرین ویرایش:

mostafaskip

کاربر سایت
May 28, 2015
502
نام
مصطفی
Uncut_Gems_poster.jpg

Uncut Gems

9/10

به هیچ وجه فکرش رو نمیکردم با یه همچین فیلم متفاوت و خوش ساختی طرف باشم
از لحظه ای که فیلم شروع میشه انگار 5 دوز آدرنالین تزریق کردن تو رگ‌هام و هیجانش تا الان که فیلم تموم شده هنوز برقراره
خیلی هنر میخواد 136 دقیقه ریتم هیجانی فیلم رو حفظ کنی و حتی نذاری 10 دقیقه هم این ریتم افت کنه
بازی آدام سندلر هم که دیگه جای حرفی باقی نمیذاره

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
uncut-gems-e1580842961113-700x332.jpg

Uncut Gems
2019

مهم نیست که در اسکار راهت ندهند، مهم این است که تا آخر تخت گاز رفته و برنده شدی !!
حس تعلیق این فیلم از اول تا آخر کاهش و افزایش میابد اما هیچوقت قطع نمیشود
آنکات جمز به حدی متفاوت هست که نتوان آن را صرفا اثر هیچکاکی مدرن نامید
و این متفاوت بودن را تا حد زیادی مدیون کاراکتر بی نظیرش است
که با بازی عالی آدام سندلر نقش زیادی در ایجاد حس اضطراب فیلم دارد
علاوه بر این استایل فیلمبرداری و حتی رنگبندی هم در خدمت این چشم انداز هنری متفاوت و هیجان انگیز سازنده است:
یعنی ایجاد 130 دقیقه سواری پر شور و هیجان و بازی با پیچ استرس مغز بیننده!
آنهم بازی ای که فقط ظاهر نیست و حرف هم دارد.

10/10

آخرین ویرایش:

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
Uncut Gems حتی اون اولین تریلرش هم کلی ادرنالین و استرس به ادم میداد :D خود فیلم هم که حرفی برای گفتن باقی نمیزاره و خیلی خیلی خوش ساخت هست.
بازی adam sandler، نحوه تدوین فیلم، موسیقی متن و اون روند دیوانه وار و سریع فیلم روتوی کمتر فیلمی میشه دید.
حتی پایان فیلم هم بی نقص و عالی هست و واقعا به نظرم فیلم نمیتونست بهتر تموم بشه.
+
دوستان حتما Good Time، فیلم قبلی برادران سفدی با بازی فوق العاده Robert Pattinson، رو ببینید.
با اینکه به نظرم در کل Uncut gems فیلم بهتری هست ولی یجورایی good time رو بیشتر دوست دارم من :D

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
Jojo Rabbit 6.5/10
فیلم خوبی بود. یه کم پایانش کلیشه ای بود وگرنه تا 7 هم میومد بالا.(شاید هم بیاد البته. شاید هم تا 6 بره پایین! باید چند روزی وایسم)
جدا از فیلمنامه خیلی خوبش(اگه یه وقت فردا جایزه فیلمنامه اقتباسی رو ببره تعجب نمیکنم)، بازی همین پسره و مادرش هم خیلی خوب بود. با وجود فضای شاد فیلم، تاثیری که میخواست درباره جنگ بزاره رو کاملا میزاره. صحنه های کمدی فیلم خیلی زیاد نیست ینی به انتظار خندیدن نباید برید سمتش. همین صحنه ها هم عمدتا به حضور سم راکول وابسته است.
یه 20 دقیقه ای هم طول میکشه تا جذب فیلم بشید.
تایکا واییتیتی یه یه چهار تا فیلم تو همین حال و هوا ساخته که همه هم ریت بالایی دارن.
اسکارلت جوهانسون به حق بازیگر سال هالیوود بوده. هرچقدرم اند گیم به نظرم مزخرف باشه به هرحال پرفورش ترین فیلم تاریخ سینما شد و این جزو بازیگرای اصلیش بود. علاوه بر این تو دو فیلم دیگه بازی کرد و تو دو رشته نامزد اسکار شد.
امشب فورد علیه فراری ور هم میبینم تا از نامزد های فردا فقط 1917 و زنان کوچک مونده باشه که ندیدم.(که کیفیت خوبشون موجود نیست فعلا)
کماکان ایرلندی به نظرم با اختلاف کم نسبت به انگل و روزی روزگاری، بهترین فیلم سال بوده.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,507
نام
سپهر
129001

شنای پروانه 1398
8.5/10

اگر از کمرنگ شدن قهرمان قصه فیلم متری شیش و نیم در پرده سوم و سردرگمی قهرمان (شاهین) فیلم مغزهای کوچک زنگ زده در پرده دوم و سوم گله مند هستید، شنای پروانه به لطف فیلم نامه و کارگردانی جسورانه، به خوبی هوای قهرمانش را دارد. شاید پس از قیصر، این دومین اثری باشد که قهرمان قصه هم داینامیک و هم قابل تامل و همپذات پندار با مخاطب است. سوژه فیلم شباهت ریز و درشتی با مغزهای کوچک زنگ زده و از همان ابتدا شاید کمی قابل پیش بینی باشد اما رفته رفته با سفر انتقام جویانه و ماجراجویانه قهرمان، فیلم رنگ و بوی دیگری به خود می گیرد و پایانی را رقم می زند که شاید یکی از بهترین پایان بندی های سینمای ایران باشد. بازی ها یکدست و بسیار مناسب هستند و در راس جواد عزتی ست که غوغا می کند. اگر سینمای ایران باز دچار سندرم از نوع سندرم روستایی شده است، هیچ ایرادی ندارد. این فیلم تقلید نیست و اگر هم تقلید باشد، قهرمانی پردازی اش آن را از این موقعیت شبه مانند روستایی و سیدی دور می کند. قطعا ارزش دیدن دارد.

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
129090

روز صفر
6.5/10
داستان : روایت دستگیری عبدالمالک ریگی
اولین فیلم سعید ملکان

روز صفر اولین فیلم اکشنه ایرانه که جلوه های ویژش زیاد توی ذوق نمیزنه
این یک قدم رو به جلو برای سینمای ایرانه ( در ژانر اکشن )
از نکات مثبت فیلم بازی خوب امیر جدیدی و ساعد سهیلی هست ولی فیزیک سهیلی برای نقش ریگی زیاد خوب نیست
فیلم برداری و موسیقی فیلم، طراحی صحنه و لباس خوبه
اثرات فیلم های هالیوودی از لئون بگیر تا 24 ، هوملند، جیمزباند و ... به وضوح در در روز صفر مشهوده .
اما ایرادات فیلم : مشکل بزرگ فیلم پرداخت ضعیف شخصیت ریگی ، سکانس نهایی ( در هواپیما ).
تقابل قهرمان و ضد قهرمان به شدت خام و ضعیفه.
فیلم نامه میتونست خیلی بهتر از این باشه
دیالوگ انتهایی فیلم هم که رسما سفارشی بود که میگه ماها دوست نداریم مردم در خیابان صدای گلوله بشنون :-j

خلاصه بگم فیلم از لحاظ فنی و تکنیکی خوبه ولی از نظر روایت داستان و مخصوصا فیلم نامه چنگی به دل نمیزنه و خیلی سادست .

پ.ن : متاسفانه فیلم شنای پروانه اینجا اکران نکردن خیلی دوست داشتم ببینمش :sob:

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
Marriage Story

"فیلم فاقد هویت است، من شناسنامه در اثر نمیبینم، کارت ملی هم نیست، محض رضای خدا کارت یارانه هم وجود ندارد"
خب بالاخره اراده کردم این فیلمو دیدم، فیلم خوب و روانی هست از دیدنش عموما خسته نشدم،
جالبه مشکل اصلی که باهاش داشتم همون جمله ای بود که چند روز قبل تو پیج فراستی آفیشال تر خونده بودم :D
ینی باورم نشد این طرف واااقعا فیلما رو نقد میکنه داخل طنزش!!
اولش فکر میکنی فیلم درام کمدی شبیه به وودی الن هست، بعدش درام واقعگرا میشه بدون اینکه کامل واقعگرا بشه، بعد یه جاهایی دوباره کمدی میشه، اصلا روح مشخصی نداره و بزرگترین مشکلش هم همینه، مشکل دیگه که عدم پیوستگی ریتم سکانس های فیلم هست باز ریشه در همان موضوع داره، بازیگر ها اما بسیار خوب هستن و اگر مشکلی هم باشه از کارگردانی هست، و یک نکته بسیار مثبت هم برای من ظاهر فیلم بود، یک پالت رنگ خیلی زیبا و روشنی داره که واقعا یکی از دلایل خسته نشدنم بود. سکانس مورد علاقه ام هم یکی ابتدای فیلم بود که ویژگی های مثبت همدیگه رو میگن و منتاژی از تصاویر زندگی ورق میخوره، و دیگری اواخر فیلم که آدام درایور با دوستاش قرار داره تو اون کافه و یک آواز رو اجرا میکنه که نمیدونم چرا خعلی به دلم نشست.

7.5/10​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر