Rate your last seen movie (قوانین:اسم فیلم را بنویسید، عکس کم حجم باشد، امتیاز از 10)

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
1,239
2,514

40726883_303.jpg

Blade Runner 2049

دنباله ای که شبیه سایر دنباله ها نیست! بلکه درجای خودش یک فیلم کامل و باهویت است،
بلید رانر 2049 از آن فیلمهاییست که هر از گاهی می آیند تا شوق ما را سرجایش برگردانند که بودجه های فضایی
و جلوه ویژه عالی همیشه صرف فیلمهای چیپ و سرهم بندی نمیشوند و فیلم هایی هم ساخته میشوند که
با همین ابزار های مدرن به تخیل هنرمندانه انسانی رنگ واقعیت میبخشند،
بلید رانر از نظر ظاهری در حدی است که میشود حتی آن را بدون صدا تماشا کرد و همچنان خسته نشد.
داستان فیلم هم بسیار فکر شده و مغز دار است طوری که با دیدن آن در دفعات بعدی حتی بیشتر میتوان به عمق و معنی این قصه کاراکتر K پی برد
مهم نیست که هستی و ریشه ات کجاست، رویای کسی شدن را فراموش کن و حالا زندگی کن.

10/10

doomhammer65ir

کاربر سایت
May 1, 2015
21
11
View attachment 127252

Midsommar - 2019
خلاصه بگم به لحاظ داستانی بدترین فیلمی بود که طی سال اخیر دیدم. داستان فیلم تا وسط جریانات یک سیر منطقی و جذاب رو طی میکرد ولی بعد از اون کاملا بی معنی شد. یاد این عکس افتادم!
View attachment 127257

فیلم اصلا ترسناک محسوب نمیشه، میشه گفت به صورت عجیب غریبی چندش آور و خشونت آمیزه ولی ترسناک اصلا
فیلمبرداری قطعا نقطه قوت فیلمه، اینو میشه براش امتیاز لحاظ کرد.
خلاصه داستان و منطق فیلم رو به طور خلاصه بخوام بگم : don't use hallucinogens too much
امتیاز 3/10
به شخصیتهای فیلم ( البته به جز دختره ) زیاد توجه نکنید
به مردم دهکده توجه کنید . دینی که دارند و رسم و رسومشان
شخصیتها بهانه اند برای به تصویر کشیدن مردم دهکده

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
875
2,251
نام
محمد
View attachment 127252

Midsommar - 2019
خلاصه بگم به لحاظ داستانی بدترین فیلمی بود که طی سال اخیر دیدم. داستان فیلم تا وسط جریانات یک سیر منطقی و جذاب رو طی میکرد ولی بعد از اون کاملا بی معنی شد. یاد این عکس افتادم!
View attachment 127257

فیلم اصلا ترسناک محسوب نمیشه، میشه گفت به صورت عجیب غریبی چندش آور و خشونت آمیزه ولی ترسناک اصلا
فیلمبرداری قطعا نقطه قوت فیلمه، اینو میشه براش امتیاز لحاظ کرد.
خلاصه داستان و منطق فیلم رو به طور خلاصه بخوام بگم : don't use hallucinogens too much
امتیاز 3/10
کلا این Ari Aster عادتشه! فیلم قبلیشم که Hereditaryاهه هم یه فیلم چندش آور بدون ذره ایی منطق بود!8-|

• Like
Reactions: mohsen_mzh

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,127
22,788
نام
ali
به نظرم یکی از سالهای ضعیف سینما بود
حداقل بین چیزایی که من دیدم
اریشمن بشدت طولانی و خسته کننده بود، تدوین بدی داشت (اسکورسیزی بین سینما و تلویزیون دو دو میکرد)
5/10
پارازیت هم به نظرم بهترین فیلم بود ولی به قول فراستی بشدت اتفاقات نقش پررنگی در روند داستان داشت و به نظر ضعف فیلمنامه شدید بود
6/10
مریج استوری هم بشدت پسند کردم و بشدت سعی میکرد بی نقص به نظر برسه ولی با وارد کردن نفرات سوم تر زد به کل ساختار فیلمنامه
5.5/10
هالیوود ترانتینو هم فیلمی بدون داستان! موندم چه طوری جوایز بهترین فیلمنامه رو برده!
3/10
ad astra
تلفیقی از ادیسه و گراویتی و ... شروع قدرتمندی داره ولی در ادامه نمیدونه چه طوری باید به نقطه پایان برسه و دیالوگ اخر برد پیت همون لذت اولیه فیلم هم از بین برد
3/10
جوکر هم بشدت از کارگردانی ضعیف رنج میبره ولی خب فضاسازی به لطف فیلمبرداری و موزیک ش خیلی خوب درامده. در ضمن بازی خواکین فنیکس به نظرم نصف مستر هم نبود!
5.5/10

یکسری دیگه هم بود مثل جان ویک 3، اونجرز اخر، شیر شاه، ready or not، و ... که کیلویی بهشون 2 میدم

در ادامه هم منتظر نسخه وب و یا بلوری uncut gems، زنان کوچک و 1917 هستم. البته از knives out هم زیاد تعریف کردند.

Origami 2008

کاربر فعال
Oct 2, 2014
2,666
5,988
نام
سپهر
اریشمن بشدت طولانی و خسته کننده بود، تدوین بدی داشت (اسکورسیزی بین سینما و تلویزیون دو دو میکرد)
5/10
پارازیت هم به نظرم بهترین فیلم بود ولی به قول فراستی بشدت اتفاقات نقش پررنگی در روند داستان داشت و به نظر ضعف فیلمنامه شدید بود
6/10
مریج استوری هم بشدت پسند کردم و بشدت سعی میکرد بی نقص به نظر برسه ولی با وارد کردن نفرات سوم تر زد به کل ساختار فیلمنامه
5.5/10
هالیوود ترانتینو هم فیلمی بدون داستان! موندم چه طوری جوایز بهترین فیلمنامه رو برده!
3/10
ad astra
تلفیقی از ادیسه و گراویتی و ... شروع قدرتمندی داره ولی در ادامه نمیدونه چه طوری باید به نقطه پایان برسه و دیالوگ اخر برد پیت همون لذت اولیه فیلم هم از بین برد
3/10
جوکر هم بشدت از کارگردانی ضعیف رنج میبره ولی خب فضاسازی به لطف فیلمبرداری و موزیک ش خیلی خوب درامده. در ضمن بازی خواکین فنیکس به نظرم نصف مستر هم نبود!
5.5/10

یکسری دیگه هم بود مثل جان ویک 3، اونجرز اخر، شیر شاه، ready or not، و ... که کیلویی بهشون 2 میدم

در ادامه هم منتظر نسخه وب و یا بلوری uncut gems، زنان کوچک و 1917 هستم. البته از knives out هم زیاد تعریف کردند.
بی اعصابی کاملا در نگارشت موج میزنه. قابل تقدیر است ولی امیدوارم موقع تماشای آنکات جمز اینگونه ننویسی، چون اون موقع اگه همچین امتیازهایی بدی، دلیل قانع کننده ازت میخوام! B-):-??

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
1,239
2,514
5/10
6/10
5.5/10
3/10
ad astra
3/10
5.5/10

جذاب ترین پستی که چند وقت اخیر دیدم تو این تاپیک :D
احیانا فراستی رول مدلت نیست؟
(just kidding-no offense,etc...)

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
506
1,626
نام
مبین

View attachment 127274

Blade Runner 2049

دنباله ای که شبیه سایر دنباله ها نیست! بلکه درجای خودش یک فیلم کامل و باهویت است،
بلید رانر 2049 از آن فیلمهاییست که هر از گاهی می آیند تا شوق ما را سرجایش برگردانند که بودجه های فضایی
و جلوه ویژه عالی همیشه صرف فیلمهای چیپ و سرهم بندی نمیشوند و فیلم هایی هم ساخته میشوند که
با همین ابزار های مدرن به تخیل هنرمندانه انسانی رنگ واقعیت میبخشند،
بلید رانر از نظر ظاهری در حدی است که میشود حتی آن را بدون صدا تماشا کرد و همچنان خسته نشد.
داستان فیلم هم بسیار فکر شده و مغز دار است طوری که با دیدن آن در دفعات بعدی حتی بیشتر میتوان به عمق و معنی این قصه کاراکتر K پی برد
مهم نیست که هستی و ریشه ات کجاست، رویای کسی شدن را فراموش کن و حالا زندگی کن.

10/10

بلیدرانر نمونه اعلای دنباله سازی پرمغزه.
وقتی با دنباله سازی دنبال سواستفاده از حس نوستالوژی ملت نیستی.
وقتی راه خودتو میری.
وقتی کلیشه هارو تماما به هم میزنی.

بلید رانر به خودی خود احتیاج به دنباله نداشت.
فیلم کامل بود.
وقتی خبر ساخت دنباله اش اومد اصلا خبر خوبی نبود برام.
ولی ویلنوو کاری کرد کارستان!
با اینکه خیلی متن های حاج محمدی تو زومجی رو نمیپسندم ولی متنش راجب این فیلم فوق العاده بود.
باقیشو میزارم تو اسپویلر
اولین شجاعت کارگردان این بود که از اول تکلیفشو مشخص کرد. این فیلم کلون بلید رانر قبلی نبود. دنباله مستقیم فیلم ۳۰ سال پیش بود. کسی اگه اونو ندیده باشه، فیام جدیدو اصلا نمیفهمه چی به چیه!
دومین شجاعتش جایی بود که زد زیر همه کلیشه ها و خیلی زود مشخص کرد که جو اون بچه موعود نیست. چیزی که مشابهش رو زیاد دیده بودیم و واقعا نخ نما شده بود.
سومین حرکت قابل تحسینش تموم کردن فیلم بدون هیچ جنگ گروهی بزرگ و پر زرق و برق بود. جو یه قهرمان بود. ولی عمل قهرمانانه اش رهبری نیرو های شورشی و ... نبود. صرفا رسوندن یه پدر به دخترش بود. بعدشم خیلی اروم جون داد و مرد. به همین سادگی.

از فیلمبرداری راجر دیکنزم باید گفت که به نظرم در کنار بردمن، از گور برگشته و گراویتی(هر ۳ از امانوئل لوبفسکی) بهترین فیلمبرداری های دهه بودن. واقعا فیلم مثل تابلوی نقاشی ۳ ساعته بود.
اتفاقا فروش نه چندان مناسب فیلم هم ، یکی از دلایلش همین خلاف کلیشه حرکت کردن ها بود.
این فیلمم مسیر بلید رانر اصلی رو رفت.
فروش نه چندان مناسب.
ولی بعد چند سال جایگاهشو پیدا میکنه. مثل فیلم اصلی.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,127
22,788
نام
ali
بی اعصابی کاملا در نگارشت موج میزنه. قابل تقدیر است ولی امیدوارم موقع تماشای آنکات جمز اینگونه ننویسی، چون اون موقع اگه همچین امتیازهایی بدی، دلیل قانع کننده ازت میخوام! B-):-??
:D نه بابا بی اعصابی نیست ولی یکم نا امید کننده بود برام فیلمهایی که دیدم، هر کدوم به نوعی یک عیب و ایراد گل درشت داشتند که تو ذوق بزنه. انکات جمز هم خیلی منتظرم بلوری بیاد.

جذاب ترین پستی که چند وقت اخیر دیدم تو این تاپیک :D
احیانا فراستی رول مدلت نیست؟
(just kidding-no offense,etc...)
نه بابا فراستی مدل نیستم :D ولی خب سعی میکنم یک مدت از فیلمهایی که دیدم بگذره و بعد نمره بدم که از حالت جوگیری بیرون امده باشم و ببینم چقدر موندگار بوده برام. از جوکر یکم مفصل تر نوشته بودم تو همین تاپیک که فکرکنم بهش 7 داده بودم ولی خب با گذرزمان ارزشش برام کم شد

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
506
1,626
نام
مبین
:D نه بابا بی اعصابی نیست ولی یکم نا امید کننده بود برام فیلمهایی که دیدم، هر کدوم به نوعی یک عیب و ایراد گل درشت داشتند که تو ذوق بزنه. انکات جمز هم خیلی منتظرم بلوری بیاد.

نه بابا فراستی مدل نیستم :D ولی خب سعی میکنم یک مدت از فیلمهایی که دیدم بگذره و بعد نمره بدم که از حالت جوگیری بیرون امده باشم و ببینم چقدر موندگار بوده برام. از جوکر یکم مفصل تر نوشته بودم تو همین تاپیک که فکرکنم بهش 7 داده بودم ولی خب با گذرزمان ارزشش برام کم شد
دیگه فعلا این روز ها(بعد از دیشب درواقع)، روز های حکمرانی تو ، داخل فرومه.
گردن ما هم از مو باریک تر. :D:D:D
حالا منم بگم امسال جزو تاپ۳ دهه بوده، به هرحال این روز ها علی ونوم تو فروم حرف اولو میزنه.

ولی خب مخالفم. راجب اکثر فیلمایی که گفتی هم قبلا بحثامون رو کردیم. خصوصا ایرلندی و فیلم ترانتینو رو باید بهشون فرصت مجدد بدی. فک کنم نظرت عوض شه.

• Haha
Reactions: Ali Venom

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
506
1,626
نام
مبین
بنظرم موقع نمره دادن نباید فراموش کنیم که درصد بالایی از فیلمهایی که منتشر میشن دربرابر امثال فیلمهایی که نقد کردی مثل جوک هستن، فیلم های بی هویتی که فقط برای پول سر هم بندی میشن و بیشترشون شاید اسمش هم بگوشمون نخوره، و مثال های ایرانیش رو موقع رانندگی گاهی در تابلوی سینما ها میبینیم و تنها تماسمون باهاشون همون نگاه گذرا به پوستر های جذابشونه!

و ساختن یک فیلم به کیفیت فیلمهای مذکور واقعا کاری استادانه و پرزحمت و پرهزینه است، حتی اگر ایراداتی داشته باشند که نتونیم عالی و شاهکار خطابشون کنیم، پیرو همین موضوع اکثر فیلمهایی که براشون یادداشت مینویسم نمره ۷ به بالا دارن، به این دلیل ساده که آن سوی طیف واقعا فیلمهایی هستن که مستحق ۶-۵و... باشند، وقتی به مرد ایرلندی ۵ میدهی به Baywatch چند میخوای بدی؟!
البته
یه نکته ای بگم
اینو از فراستی نقل قول میکنم.( فراستی رو نمیپسندم ولی این حرفش درسته)
یه فیلم برا نمره دادن، باید با خودش سنجیده شه. با حرفی که میخواست بزنه. و میزان موفقیتش در بیان اون حرف.
من البته تقریبا با همه نمرات بالای علی مخالفم و امسال به نظرم در کنار اون سالی که بردمن رو داشتیم، بهترین های دهه بودن.
ولی خب کاملا محتمله یه فیلم اسکورسیزی از یکی نمره ۲ بگیره ولی مثلا جان ویک ۳ نمره ۹!
نه که الزاما فیلم نمره ۹، از اون فیلم نمره ۲، بهتر باشه. بلکه برا اینکه اون فیلم نمره ۹، هدف به مراتب کوچیک تری دنبال میکرد و گرچه در نهایت هیچ جوره ارزش برابر با اون فیلم نمره ۲ رو نداره، ولی چون بهتر به هدفش رسیده، نمره بالاتری هم میگیره.
حالا من همچین چیزی رو تو گیم هم قبول دارم و خصوصا سر rdr2 خیلی بحث کردم با یکی دوتا از دوستان.

پ.ن: جان ویک ۳ مثال بود ها! طرفداراش بهشون برنخوره. من خودم خیلی دوستش داشتم. هرفیلمی میخواسد بزارید جاش‌

• Like
Reactions: saeed_sg

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
2,911
3,837
نام
Ali

اتفاقا به نظر من یکی از سال های خیلی خفن سینما بود :-"
و برای من فیلم های خیلی زیادی بودن که خیلی خیلی ازشون لذت بردم.
+
Uncut gems دقیقا 2 هفته_31 ژانویه_ دیگه کیفیت خوبش میاد، (روی نتفلیکس پخش میشه)
+
the lighthouse هم از فیلم های خیلی خوب امساله که پیشنهاد میشه همه ببینن :-"

samadi741

کاربر سایت
Sep 23, 2017
546
951
Requiem for a Dream
10/10
هشت سال پیش دیده بودمش دوباره امشب دیدم
بهترین فیلم ارنوفسکی .بازی فوق العاده Ellen Burstyn
موسیقی متن بینظیر وبه یاد ماندنی
پایان شوکه کننده و فوق العاده زیبا
واقعا آدم از یه فیلم چی میخواد دیگه
وهمچنان حسرت بخاطر رو به زوال بودن سینمای هالیوود.به نظر من حتی همین ارنوفسکی که خودش کارگردان مولفه دیگه نمیتونه خودشو تکرار کنه.
دوستانی هم که فیلمای این کارگردانو ندیدن سه فیلم نوح،کشتی گیر و همین فیلمی که نمره دادمو حتما ببینن

Sent from my iPhone using Tapatalk

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
1,239
2,514
Nice Guys
(2016)
یک اکشن-کمدی خیلی مفرح که آدم رو یاد روزای قدیم و ویدیو کلوپ میندازه، نایس گایز روایت نسبتا بی ایرادی داره و کارگردان از زوج راسل کرو و رایان گاسلینگ
به بهترین شکل استفاده کرده، طوری که به خوبی مکمل همدیگه شدن و نمیشه یکی رو بدون اون یکی تصور کرد،
فیلم همچنین پروداکشن و کاستوم دیزاین دهه هفتادی خیلی زیبایی داره، بیشتر شوخی هاش واقعا خنده دارن و صحنه های اکشن عالی کارگردانی شدند.
در کل من واقعا نمیدونم به این دسته فیلم ها چطور نمره بدم چون طبیعتا داستان و شخصیت پردازی کاملا سطحی دارن اما خب انتظار هم نیست که غیر سطحی باشن،
پس فقط بر اساس حسی که با دیدنش داشتم میگم 8/10.

این فیلم از جمله سینمای خدماتی هست و هدفش صرفا فان بودنه
اما این هدف رو برخلاف اکثر اکشن های امروزی با اهمیت و وسواس انجام میده.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 3)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟