Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

sajjadBOX

کاربر سایت
Jan 5, 2020
127
نام
سجاد
چون اولین باره میام تو این تاپیک یه سلام میکنم به همه بچه هایی که زیاد اینجا فعالیت میکنند :Cheesygrin::Rose:
آخرین فیلمی که دیدم مرور Pulp Fiction 1994 برای چندمین بار بود.
از آخرین باری که دیده بودمش فک کنم 10 ماهی میگذشت. (از مرور فیلم های خوب قدیمی برای چندمین بار بیشتر از دیدن فیلم های جدید ضعیف لذت میبرم)
ترجیح میدم در موردش توضیح اضافه ندم "داستان عامه پسند" واقعا یه فیلم خوب برای دیدنه.

Featured-Image.jpg
9/10
آخرین فیلم جدیدی که دیدم Joker 2019 بود.
فیلم متفاوت و خلاقانه ای از دنیای ابر قهرمانی.
بعد از دیدن فیلم های ابرقهرمانی توی این چند ساله اخیر که به جز جلوه ویژه کامپیوتری/میدانی همراه با چند تا صحنه احساسی و حماسی چیز خاص دیگه ای از نظر داستان یا فیلم نامه برای ارائه ندارن؛ دیدن این فیلم واقعا چسبید.
به نظرم کارگردان اون چیزی که قصد داشت بگه رو خیلی خوب تونست به قاب تصویر بکشه.

f5f4a8f6-8554-45dc-9a61-bdb7e220b343.jpg
8.2/10
فیلمی از سرزمین آفتاب Like Father Like Son 2013
از وقتی که شروع کردم به انیمه دیدن دیگه کمتر فیلم میبینم که اکثر اونا هم فیلم های معروف، جایزه بگیر و نامزد های جشنواره های بین المللی اند.
این فیلم اجتماعی اولین فیلمی ـه که بعد مدت ها از سینمای شرق آسیا دیدم.
پلات ساده و در عین حال داستانی پر از چالش های اخلاقی و احساسی که باعث میشه دیدنش تجربه لذت بخشی باشه.
یه کم با زیرنویس مشکل داشتم خیلی از جاهاش اصطلاحات ژاپنی ـش خوب ترجمه نشده بود. البته چون فیلمی بود که بیشتر به روزمرگی میگذشت بدون زیرنویس هم تا حدی متوجه دیالوگ ها میشدم ولی اگه قرار شد یه فیلم ژاپنی با اصطلاحات تخصصی تر ببینم حتما باید یه زیرنویس بهتر پیدا کنم.

MV5BOWJjNDA1MWEtZDA5ZS00MjAwLTliZDktZmIwZTZiMDMyMmY4XkEyXkFqcGdeQXVyNTAyMjE2Njc@._V1_.jpg
8/10

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,419
فیلمی از سرزمین آفتاب Like Father Like Son 2013
از وقتی که شروع کردم به انیمه دیدن دیگه کمتر فیلم میبینم که اکثر اونا هم فیلم های معروف، جایزه بگیر و نامزد های جشنواره های بین المللی اند.
این فیلم اجتماعی اولین فیلمی ـه که بعد مدت ها از سینمای شرق آسیا دیدم.
پلات ساده و در عین حال داستانی پر از چالش های اخلاقی و احساسی که باعث میشه دیدنش تجربه لذت بخشی باشه.
یه کم با زیرنویس مشکل داشتم خیلی از جاهاش اصطلاحات ژاپنی ـش خوب ترجمه نشده بود. البته چون فیلمی بود که بیشتر به روزمرگی میگذشت بدون زیرنویس هم تا حدی متوجه دیالوگ ها میشدم ولی اگه قرار شد یه فیلم ژاپنی با اصطلاحات تخصصی تر ببینم حتما باید یه زیرنویس بهتر پیدا کنم.

آثار دیگه این کارگردان هم عالیه، از جمله دزدان فروشگاه که پارسال نخل طلا گرفت.
این فیلم بیشتر ویژگی هاش عالی بود، روند داستان، بازی های عالی از کودکان و تصویر برداری حرفه ای که کورئدا تا حدودی سبک خاص خودش رو قاببندی داره.
مشکل اصلی بنظرم شخصیت پدر پولدار بود که اصلا درگیر کننده نوشته نشده بود و باعث نمیشد بجز اواخر فیلم بهش اهمیت بدیم و همدلی کنیم، در حالی که بخش اصلی داستان فیلم تغییرات درونی همین کاراکتر بود و قطعا نیاز به شخصیت پردازی واقعی تر و برانگیزاننده تری داشت.

نمره من به Like Father، Like Son

8.5/10​

• Like
Reactions: sajjadBOX

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
2004 !Win a Date with Tad Hamilton
9/10

View attachment 127510

یه فیلم عاشقانه با موضوع مثلث عشقی با پایانی بسیار دلنشین و از نظر من متفاوت

این فیلمو چون معرفی کردی و امتیاز بالای بهش دادی دیشب دیدمش .
به نظرم فیلم زیاد جالبی نبود :D

5/10

• Smile
Reactions: mahdi-xbox

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,419
324fe8062b77212b360eea4e639d62c0.jpg

Drive 2011

این فیلم به عنوان اکشن لیبل گذاری و تبلیغ شده اما در واقع اثری اتمسفریک و هنری با محتوایی یاد آور شاهکار کلاسیک Taxi Driver است.
کاراکتر فیلم راننده ای حرفه ای است که زندگی افسرده و تاریکی دارد
او که بخشی از کارش راننده فرار بودن برای دزدان و مجرمان است، واقعا نمیخواهد جزئی از دایره خلافکاران باشد و دائم میگوید که من فقط رانندگی میکنم!
پس با دیدن رگه هایی از معصومیت و زیبایی، روزنه ای از امید به رستگاری در زندگی اش باز میشود و برای آن حرکت میکند
درایو از نظر تکنیکی فیلمی بی نقص است، سینماتوگرافی عالی دارد و به خوبی کارگردانی و تدوین شده،
همچنین از موسیقی های بسیار متفاوتی استفاده میکند که به خوبی با رنگبندی و فضای فیلم جور است
درایو از آن فیلمهاست که حضور همه چیز در آن دلیلی دارد که در خدمت محتوای فیلم است، تمام دیالوگ ها، حالات چهره بازیگران و حتی لباس کاراکتر اصلی!
این فیلم به خودی خود فیلمی بی نقص است. اما بدلیل محتوای آن ( و اینکه طرفدار سفت و محکم تاکسی درایور اسکورسیزی هستم!)
مقایسه شدنش با آن فیلم در ذهن من اجتناب ناپذیر بود، و راستش در مقابل تاکسی درایور مقداری کوچک و کم عمق به نظر میرسد،
تنها به همین دلیل است که نمیتوانم نمره کامل به آن بدهم.

9/10

mgplayer

کاربر سایت
Jul 13, 2009
635
نام
MG PLAYER
این فیلمو چون معرفی کردی و امتیاز بالای بهش دادی دیشب دیدمش .
به نظرم فیلم زیاد جالبی نبود :D

5/10
منم تو غمت شریک کن غم اخرت باشه فاز بعضی بچه ها سنگینه من برای محکم کاری امتیازه بچه ها رو با امتیاز فیلم مقایسه میکنم 2 تا بالاتر اوکی ولی بیشتر قابل اعتماد نی

• Like
Reactions: only sony

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
به خاطر بازی TLOUو الی نشستم چند تا فیلم با موضوع همجنس گرایی دیدم :D
خواهشا یذره با فکر باز به این مسائل نگاه کنید . چون واقعا وجود دارند و نمیشه نادیده گرفتشون یا منکرشون شد یا سرکوبشون کرد . [-o<

128272

Carol 2015
7.5/10

توی این چند فیلمی که دیدم به نظرم این فیلم قوی ترین و بهترین فیلم در رابطه با عشق دو زن بهم دیگه بود
فیلم برداری و فضاسازی فیلمو دوست داشتم . بازی بازیگرا خوب بود.
این فیلم نامزد 6 اسکار شد
تِرز (رونی مارا) دختر جوانی است که به عنوان فروشنده موقت در یک فروشگاه اسباب بازی فروشی مشغول به کار است.
وی که علاقه فراوانی به عکاسی نیز دارد در یکی از روزهای فعالیتش در این فروشگاه، با زنی به نام کارول (کیت بلانشت) آشنا می شود که قصد خرید یک اسباب بازی برای دخترش را دارد و.....

128293

Blue Is the Warmest Colour 2013
7/10
فیلمی از عبداللطیف کشیش که برنده نخل طلای کن شد
یادمه اون سال میگفتن که به خاطر این فیلم حق فیلم گذشته فرهادی خورده شد
از نکات قابل توجه فیلم به کار بردن رنگ ابی توی بیشتر نماهای فیلم است که پیام‌آور کنجکاوی، شور، عشق و نهایتاً اندوه است ، این رنگ قشنگ تبدیل به نماد شده در این فیلم ، مثلا وقتی رابطشون بهم میخوره رنگ ابی موی دختر به رنگ موی طبیعی خودش تغییر پیدا میکنه و ......
فیلم خوبیه و پر از صحنه های ... :D

فیلم، دختر جوانی به نام «ادل» را به تصویر می‌کشد که اگرچه در ظاهر از نظر جنسی به مردان تمایل دارد، اما پس از آشنایی با دختری به نام «اما» به او دل می‌بازد. این فیلم روایتگر این دلدادگی و چگونگی به وجود آمدن فاصله تدریجی میان این دو دختر است.

128297

Imagine Me & You 2005
6/10
خیلی فیلم ساده و جمع و جوری بود
از اون فیلماست که حالتو خوب میکنه

ریچل و هک دوستان صمیمی و همینطور عاشق یکدیگر هستند که پس از سال ها تصمیم به ازدواج گرفته اند. در طی مراسم عروسی، ریچل با لوس که گلکاری جشن را بر عهده دارد آشنا می شود و بعد از مدتی درمیابد که …

128316

Loving Annabelle 2006
5/10

واقعا فیلم ضعیفی بود ، بازیگرا واقعا بد بودن، احساس کردم یه بچه مدرسه ای دوربین دستش گرفته و شروع کرده به ساختن این فیلم :D

فیلم در مورد دختریه که وارد یک مدرسه میشه و عاشق معلمش میشه و .....

آخرین ویرایش:

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,435
نام
علی
به خاطر بازی TLOUو الی نشستم چند تا فیلم با موضوع همجنس گرایی دیدم :D

View attachment 128272

Carol 2015
7.5/10

توی این چند فیلمی که دیدم به نظرم این فیلم قوی ترین و بهترین فیلم در رابطه با عشق دو زن بهم دیگه بود
فیلم برداری و فضاسازی فیلمو دوست داشتم . بازی بازیگرا خوب بود.
این فیلم نامزد 6 اسکار شد
تِرز (رونی مارا) دختر جوانی است که به عنوان فروشنده موقت در یک فروشگاه اسباب بازی فروشی مشغول به کار است.
وی که علاقه فراوانی به عکاسی نیز دارد در یکی از روزهای فعالیتش در این فروشگاه، با زنی به نام کارول (کیت بلانشت) آشنا می شود که قصد خرید یک اسباب بازی برای دخترش را دارد و.....

بقیشو بعدا میذارم :D
ینی نابوده عادی سازیت شدم!:D میخوای د لست اومد نخوره برجکت بیاد پایین؟:D ولی متاسفم که بگم تجربش تعاملی خواهد بود برعکس فیلم که تماشایی هست!:D خودت باید دست بکار شی!:D اینکه که زیاد خودتو اذیت نکن داداشم، د لست خراب شد!:D کامل شوخی کردم شاکی نشی عمو:D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
ینی نابوده عادی سازیت شدم!:D میخوای د لست اومد نخوره برجکت بیاد پایین؟:D ولی متاسفم که بگم تجربش تعاملی خواهد بود برعکس فیلم که تماشایی هست!:D خودت باید دست بکار شی!:D اینکه که زیاد خودتو اذیت نکن داداشم، د لست خراب شد!:D کامل شوخی کردم شاکی نشی عمو:D
نه بابا عادی سازی چیه، اتفاقا من کارول و ابی کرم ترین رنگ است، چند سال پیش دیدم. اینکه شما با این مسائل پیش پا افتاده مشکل دارید تقصیر از خودتونه نه دیگران :D اگه میخواستم عادی سازی کنم یک هفته مونده بود به انتشار بازی این پستو میذاشتم عمویی نه الان که چند ماه فاصله داریم ;)

TLOU هم قطعا شاهکاره ، نیازی به عادی سازی من و امثال من نداره :D

اسکیرن شات از پستت گرفته شد تا وقتی که متای + ۹۰ش اومد بزنم تو برجکت، منم شوخی کردم ناراحت نشی عمو جون :))

کی گفته من با این مسائل مشکل دارم؟ تکذیب میکنم!:D اتفاقا خیلیم این مسائلو دوس دارم=))=))=))
الدهنت السرویس :))

آخرین ویرایش:
  • Smile
Reactions: J. Constantine

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,435
نام
علی
نه بابا عادی سازی چیه، اتفاقا من کارول و ابی کرم ترین رنگ است، چند سال پیش دیدم. اینکه شما با این مسائل پیش پا افتاده مشکل دارید تقصیر از خودتونه نه دیگران :D اگه میخواستم عادی سازی کنم یک هفته مونده بود به انتشار بازی این پستو میذاشتم عمویی نه الان که چند ماه فاصله داریم ;)

TLOU هم قطعا شاهکاره ، نیازی به عادی سازی من و امثال من نداره :D

اسکیرن شات از پشتت گرفته شد تا وقتی که متای + ۹۰ش اومد بزنم تو برجکت، منم شوخی کردم ناراحت نشی عمو جون :))
کی گفته من با این مسائل مشکل دارم؟ تکذیب میکنم!:D اتفاقا خیلیم این مسائلو دوس دارم=))=))=))

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
128374

Long Shot 2019
6.5/10

فیلمی از Jonathan Levine که با فیلم 50/50 مشهور شد
ژانر فیلم: کمدی و رمانتیک
داستان : فرد فلارسکی با اولین عشقش ملاقات می‌کند و در می‌یابد که او می‌خواهد برای ریاست جمهوری اقدام کند.

شارلیز ترون و ست روگن خیلی خوب بازی کردن ، نقش های مکمل با این که حضورشون کم بود ولی بازی های خوبی انجام داده بودن ، فیلم برداری و طراحی لباس فیلم واقعا خوب بود.
فیلم پر دیالگوی هستش ، در اوایل خیلی روند خوبی داره و چند صحنه خنده دار خلق میکنه ولی هر چی به انتها میرسیم داستان کششو از دست میده و اخرشم کاملا قابل پیش بینی بود
یه منتقد گفته بود برای اینکه یه فیلم کمدی و رمانتیک موفق باشه باید فیلم نامه و بازیگران خوبی داشته باشه ، که به نظر من لانگ شات از نظر بازیگری عالیه ولی
میتونست فیلمنامش بهتر از این باشه

در کل اثر خوب و قابل تحملی هست و به شخصه بعد دیدنش حال خوبی داشتم :D

آخرین ویرایش:

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
The Blue Lagoon: The Awakening
2/10

128384

یه رمانی هست با نام "مرداب آبی" با موضوع یه دختر پسر نوجوون که برحسب یه اتفاق تو یه جزیره تنها میفتن.
از روی این رمان چندتا فیلم ساخته شده که The Blue Lagoon: The Awakening محصول 2012 آخرین فیلمی هست که راوی این موضوع جذاب بوده :D ولی صرف نظر جذابیت های بصری بازیگران :D، فیلم داستان بسیار پیش پا افتاده ای داره و همچنین احساسم بر اینه که بازیگر نقش "اِما" فارغ از سیرت زیبا،نوع بازی ـش مصنوعی بی نظر میرسید گویی که وی صرفا "سوپرمدل" بوده باشه!

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
برا اینکه کلکسیونت کامل بشه Brokeback mountain و Call me by your name هم ببین :D
راستی Blue Is the Warmest Color هم دیدم و واقعا خوب بود،
با این که با محتوا و نوع نگاه این کارگردان موافق نبودم اما قابل کتمان نیست که خود فیلم عالی ساخته شده
بعدا شاید پستی براش بذارم
Brokeback mountain چند سال قبل دیدم و واقعا عالی بود ولی Call me by your name ندیدمش هنوز :D ولی شخصیت اصلی زن باشه بیشتر میچسبه :D اگه فیلمی سراغ داری معرفی کن. :D

راستی به Blue Is the Warmest Color چه امتیازی میدی ؟ :-?

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,419
48cc20fc-09dd-11ea-bf03-06551cb39bc6.jpg

Ford V Ferrari

فورد و فراری اثر مسابقه ای جذابی است که بسیار خوب کارگردانی شده. ریتم سکانس های فیلم و تدوینش همچون مسابقه هایش سریع است و هیچوقت از نفس نمی افتد
همچنین سکانس های مسابقه این فیلم با پروداکشن پرهزینه و حرفه ای خود بی نقص و مهیج از کار در آمده
و فیلم بشکل عالی موفق میشود همزمان مخاطب عام را سرگرم نگه دارد و از نظر تکنیکی هم در سطح عالی باشد.
تنها مشکلات نه چندان بزرگی که با فیلم داشتم یکی پاپ کرنی شدن گاهی اوقات کاراکتر کریستین بیل است که البته در حدی نیست که به تجربه ضربه بزند.
و دیگری مربوط به محتوی فیلم است، این فیلم که داستانی واقعی را روایت میکند از طرف و به نفع شرکت فورد ساخته شده
و این سوگیری خصوصا در اواخر فیلم کمی باعث بریدگی ارتباط مخاطب میشود، خصوصا ماشین بازانی که عاشق فراری هستند.
در سال 2019 فیلم های عالی زیادی به سینما آمدند و امیدوارم این باعث نشود از این جواهر سرگرم کننده غافل شوید.

9/10

اگه فقط فرم رو در نظر بگیرم 10/10 ولی امتیاز اصلیم که با محتوی قاطی میشه 8/10
( اگه منطقی بود کمتر هم میدادم ولی کلا قانون همیشگیم اینه که فرم و ساخت فیلم بسیار اولویت داره)

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
Brokeback mountain چند سال قبل دیدم و واقعا عالی بود ولی Call me by your name ندیدمش هنوز :D ولی شخصیت اصلی زن باشه بیشتر میچسبه :D اگه فیلمی سراغ داری معرفی کن. :D

راستی به Blue Is the Warmest Color چه امتیازی میدی ؟ :-?

البته خب شما شخصیت زن می خواستی . ولی پیشنهاد میکنم a single man رو ببین . یک فیلم فوق العاده از نظر بازیگری و طراحی صحنه و لباس و موسیقی . اولین فیلم تام فورد طراح مد مشهور که خودش هم همجنسگراست و با این فیلم نشون داد که استعداد فیلم سازی هم داره

• Like
Reactions: only sony

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر