Multi Platform Rainbow Six Siege

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
December 2015
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

dpaz_980_tom_clancys_rainbow_six_siege_banner.jpg
نام بازی: Rainbow 6 Siege
سازنده و ناشر: Ubisoft

سبک: FPS, Tactical Shooter
پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک اثر اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن، بازیکنان به رقابت سر اهداف مختلف (همچون Secure-bomb-hostage) می‌پردازند. در حالت کلی، سه مد که برابر با Casual, Ranked, Terrorist Hunt است، در این عنوان وجود دارد. در حالت «کژوال» بازیکنان به سادگی بدون دغدغه جا به جا شدن رنک خود به تجربه حالت‌های مختلف می‌انجامند اما تجربه اصلی بازی، مربوط به بخش Ranked Match می‌شود که پس از انجام 10 مچ رنک خود را دریافت کرده و قابلیت تغییر آن به واسطه بازی کردن به دست می‌آورید.
سیستم پشتیبانی از «سیج» به صورت سالانه بوده و هر سال شامل چهار فصلِ سه ماهه می‌شود. در آغار هر فصل به طور معمول 2 اپراتور و یک نقشه جدید، به همراه تعداد زیادی تغییرات به بازی وارد می‌شود. لاذم به ذکر است که برای خرید اپراتورها نیاز به خرید «سیزن پس» یا پرداخت پول واقعی ندارید و می‌توانید از طریق بازی کردن آن‌ها را به دست بیاورید.

136277

xdklwczod9h21.png

game modes.jpg

MAPS.png

وضعیت فعلی بازی: سال 5 فصل 1

OPERATION VOID EDGE

136278

سوال: سیستم آپدیت در سیج چطوریه؟
پاسخ: پشتیبانی از سیج به صورت سالانه است. هر سال 4 فصل دارد که در هر فصل به طور میانگین 3 آپدیت عرضه می‌شود تا تغییرات وعده داده شده اعمال شود. این تغییرات ممکن است شامل اُپریتور و نقشه و باف و نرف های جدید باشد و یا حل کردن مشکلات تکنیکی و سرورهای بازی که خود یوبیسافت درصورت تغییر روند برنامه عادیش اون ها رو به طور رسمی اعلام میکنه.
سوال: آیا بازی Pay 2 Win ـه؟
پاسخ: خیر :D
سوال: آیا مپ های حذف شده هرگز برنمی گردن؟
پاسخ: بعضی از مپ ها فقط توی حالت Custom Match قابل بازی خواهند بود اما به مرور زمان به کژوال و رنک بر میگردند.

سوال: اگه این بازی رو نسخه معمولیش رو بخریم به تجربمون از بازی اسیب میزنه یا خیر؟ و اینکه محتوای اضافه مثل اپراتور ها رو با حدود چند ساعت بازی میشه به دست اورد؟

پاسخ: خیر نسخه عادی هیچ آسیبی به بازی نمیرسونه چون بازی تحت هیچ عنوان P2W نیست و اخیرا هم ویژگی به بازی اضافه شده که حتی اگه نسخه عادی رو تهیه کنید و به اصطلاح تازه وارد باشید، تمامی اپراتور های پایه بازی ( که از روز اول در بازی وجود داشتن ) به همراه اتچمنت هاشون براتون به صورت مجانی باز هستند.
هر اپراتور مربوط به فصل ها هم حدود 20 الی 25 ساعت طول میکشه تا باز بشه.

سوال: به علت وجود تعداد زیاد نقشه در بازی جایگاه هَچ ها و راه های ورودی و ... را نمی شناسم، راه حلی برای یادگیری سریع نقاط مختلف هر نقشه وجود دارد؟

پاسخ: با مراجعه به وبسایت ذیل می توانید اطلاعات مربوط به هرنقشه را مطالعه کرده و یادبگیرید.
www.r6maps.com

با تشکر از کاربر @Soroush_shz بابت معرفی این وبسایت کاربردی.

سوال: روشی برای بازی کردن با همه اپراتورا قبل از این که بخریمشون وجود داره؟
پاسخ: دوستان یه روش هست که تو پی سی جواب میده واسه تست کردن اپراتور های 25k ای قبل از اینکه بخرینش.
تو پی سی که میتونی یوپلی رو ببری رو حالت آفلاین مود و بازی رو اجرا کنی! همه اپراتورا تو حالت آفلاین بازه! میتونید واسه هر اپراتوری که میخواید اتچمنت بذارید و برید کاستوم رو در و دیوار تست کنید ببینید خوشتون میاد یا نه! رو دوستان نسخه استیمم جواب داده این روش! فقط تنها مودی که میشه رفت کاستومه! تو حالت آفلاین تروریست هانتم نمیتونید برید! ولی بازم واسه تست کردن گان ها و قابلیت هاشون خیلی خوبه و باعث میشه الکی 25 هزار تا واسه اپراتوری که شاید خوشتون نیاد هزینه نکنید!
دوستان کنسولیم سر در نمیارم ببینن میتونن تو حالت آفلاین بازی رو اجرا کنن؟ مثلا اینترنتو قطع کنن بازی اجرا میشه؟ یا روش های دیگه ... خلاصه تو حالت آفلاین همه اپراتورا بازه و میتونید قبل خرید تستش کنین!
با تشکر از @Soroush_shz

با تشکر از اسماعیل عزیز بابت همکاری در ساخت پست اول

آخرین ویرایش:

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
داداش خیلی ممنون :x
فقط یه سوال دیگه گرافیکش یعنی از بتل 4 بهتره؟

خواهش مي كنم
قياس درستي نيست چون ابجكت هاشون واقعا" متفاوته و رزولوشن متفاوتي هم دارن
به من باشه مي گم يكي اند تقريبا

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,298
نام
مهدی
امروز رکورد ساعت بازی کردن رانبوسیکس زدم.4 ساعت صبح و 3 ساعت عصری تازه امشبم فکر کنم 2 ساعتی بازی کنم:d رنکم شده 21 و حالت حرفه ای مولتی واسم باز شده. 12 تا اپراتور باز کردم.میتونستم بیشتر باز کنم ولی خب xp ها صرف خرید دوربین و ... شدن.
فکر کنم الان در حدی باشم یه نقدی بدم:
باید بگم به خاطر عدم رسپانسیو(زنده شدن سریع مثل کال اف دیوتی و بتلفیلد) توی این بازی اصلا ادم تپش قلب و هیجانش میزنه بالا:dگیم پلی به شدت تاکتیکی هست و هر اپراتور تجهیزات خاص خودشو داره.هر اپراتور قطعا روی بازی تاثیر میزاره ولی واقعا بعضی هاشون هستن که تاثیرشون محسوس هست ! یعنی بعضی هاشون واقعا بدرد نخورن.حالا دیگه به سبک بازی و سلیقه هم کار داره.در کل قلق دستتون باشه همه سوسکن:dدر کل مانور بازی رو گیم پلی هست و راضی کننده هم هست.ولی من نفهمیدم اپراتتور تک تیرانداز نیورهای اسپتناز روسیه رو واسه چی گذاشتن وقتی اکثر محیط ها سربسته هستن و فاصله هم کم هستش.خدایی کاربردش بعضی جاها عالیه ولی خیلی جاها نه !
اولین نمایش گیم پلی بازی توی E3 که نشون دادن من واقعا الان میفهمم فقط جنبه تبلیغاتی داشته.اولشون نشون داد مکان ورود رو انتخاب میکنی بعدش با هلیکوپتر طناب میندازی میای پایین روی سقف.باید بگم همه این ها کشکه اصلا همچین چیزی وجود نداره:|
گرافیک بازی رو من خیلی خوب توصیف میکنم.
بازیش داستان نداره اما یه چیزش خیلی مسخرست.در بخش مبارزه پلیس ها با هوش مصنوعی هیچ ولی در بخش مولتی پلیر نیروهای ویژه یه کشور در یک گروه بر علیه نیروهای ویژه کشورهای دیگه در گروه مقابل درگیر میشن.یعنی پلیس با پلیس میجنگه =))اونوقت هر طرفم اسم خودشونو گذاشتن نیروهای ضد تروریسم ولیی خودشون تروریستن:)) خدایی اصلا یه لحظه به این مساله فکر کنین یه جوری میشه ادم:|
سرورهای بازی واسه من که امروز خیلی عالی بودن یعنی توی این 7 ساعتی که بازی کردم 1 ثانیه هم مشکل نداشتم ولی روزهای گذشته هر 6 دستی یک بار میوفتادم بیرون اما من که چک کردم نه قطعی داشتم نه تایم اوت پس مطمنا سرورهای خودش مشکل دارن چون توی فروم یوبی بچه ها میگن خارجی ها هم مشکل دارن.
صدا گذاری هم پسندمه.
ولی بازی به اندازه ی 60 دلار به نظرم محتویات نداره و با کمال پر رویی هم 30 دلار سیزن پس گذاشتن واسش:|
من به بازی نمره ی 8.5 رو میدم و بهتون پیشنهاد میکنم تجبرش کنید ولی بازی هم نکردید فدای سرتون:d
تا اسفند هم فکر نکنم بازی شاخی داشته باشیم یا اصلا داشته باشیم پس خواستید امتحان پایان ترم مهرتونو دادید برید توی کارشb-)

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,579
امروز رکورد ساعت بازی کردن رانبوسیکس زدم.4 ساعت صبح و 3 ساعت عصری تازه امشبم فکر کنم 2 ساعتی بازی کنم:d رنکم شده 21 و حالت حرفه ای مولتی واسم باز شده. 12 تا اپراتور باز کردم.میتونستم بیشتر باز کنم ولی خب xp ها صرف خرید دوربین و ... شدن.
باید بگم به خاطر عدم رسپانسیو(زنده شدن سریع مثل کال اف دیوتی و بتلفیلد) توی این بازی اصلا ادم تپش قلب و هیجانش میزنه بالا:dگیم پلی به شدت تاکتیکی هست و هر اپراتور تجهیزات خاص خودشو داره.هر اپراتور قطعا روی بازی تاثیر میزاره ولی واقعا بعضی هاشون هستن که تاثیرشون محسوس هست ! یعنی بعضی هاشون واقعا بدرد نخورن.حالا دیگه به سبک بازی و سلیقه هم کار داره.در کل قلق دستتون باشه همه سوسکن:dدر کل مانور بازی رو گیم پلی هست و راضی کننده هم هست.ولی من نفهمیدم اپراتتور تک تیرانداز نیورهای اسپتناز روسیه رو واسه چی گذاشتن وقتی اکثر محیط ها سربسته هستن و فاصله هم کم هستش.خدایی کاربردش بعضی جاها عالیه ولی خیلی جاها نه !
اولین نمایش گیم پلی بازی توی E3 که نشون دادن من واقعا الان میفهمم فقط جنبه تبلیغاتی داشته.اولشون نشون داد مکان ورود رو انتخاب میکنی بعدش با هلیکوپتر طناب میندازی میای پایین روی سقف.باید بگم همه این ها کشکه اصلا همچین چیزی وجود نداره:|
گرافیک بازی رو من خیلی خوب توصیف میکنم.
بازیش داستان نداره اما یه چیزش خیلی مسخرست.در بخش مبارزه پلیس ها با هوش مصنوعی هیچ ولی در بخش مولتی پلیر نیروهای ویژه یه کشور در یک گروه بر علیه نیروهای ویژه کشورهای دیگه در گروه مقابل درگیر میشن.یعنی پلیس با پلیس میجنگه =))اونوقت هر طرفم اسم خودشونو گذاشتن نیروهای ضد تروریسم ولیی خودشون تروریستن:)) خدایی اصلا یه لحظه به این مساله فکر کنین یه جوری میشه ادم:|
سرورهای بازی واسه من که امروز خیلی عالی بودن یعنی توی این 7 ساعتی که بازی کردم 1 ثانیه هم مشکل نداشتم ولی روزهای گذشته هر 6 دستی یک بار میوفتادم بیرون اما من که چک کردم نه قطعی داشتم نه تایم اوت پس مطمنا سرورهای خودش مشکل دارن چون توی فروم یوبی بچه ها میگن خارجی ها هم مشکل دارن.
صدا گذاری هم پسندمه.
ولی بازی به اندازه ی 60 دلار به نظرم محتویات نداره و با کمال پر رویی هم 30 دلار سیزن پس گذاشتن واسش:|
من به بازی نمره ی 8.5 رو میدم و بهتون پیشنهاد میکنم تجبرش کنید ولی بازی هم نکردید فدای سرتون:d
تا اسفند هم فکر نکنم بازی شاخی داشته باشیم یا اصلا داشته باشیم پس خواستید امتحان پایان ترم مهرتونو دادید برید توی کارشb-)
دقیقآ مشکل بازی به نظرم جز چندتا باگ که کنار دیوار گیر میکنی و تا نخوابی درست نمیشه
و هم تیمی مشکل دیگه ی نداره
مثلآ تیم شما تشکیل شده از پلیس امریکا / المان / فراسنه / روسیه انگلیس تیم حریف هم همین طور کاش نسبت به موقعیت جغرافیای کاراکتر میزاشتن مثلآ مپ HOUSE یا مپ های امریکا باید تو هر تیم 5 تا ATT میزاشتن که هم ملیت باشن نه این که بازار مشترک یا کلآ تروریسم هم کلآ 11 نفر بدون لباس نظامی میزاشتن میتونستیم از بینشو انتخاب کنیم
و از همه مهمتر اینه که کاش زمان هر راند و میزاشت 7 دیقه چون جدیدآ مد شده بعضی از تیم DEF میرن یه طبقه بالاتر یا پایین تر بعد با دوربین دیدن همه حمله کردن از پشت شبیه خون میزنن
که به پاس محدودیت تایم نمیشه کله مپو واسه CLEAR بودن چک کرد

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
باید بگم به خاطر عدم رسپانسیو(زنده شدن سریع مثل کال اف دیوتی و بتلفیلد) توی این بازی اصلا ادم تپش قلب و هیجانش میزنه بالا:dگیم پلی به شدت تاکتیکی هست و هر اپراتور تجهیزات خاص خودشو داره.هر اپراتور قطعا روی بازی تاثیر میزاره ولی واقعا بعضی هاشون هستن که تاثیرشون محسوس هست ! یعنی بعضی هاشون واقعا بدرد نخورن.حالا دیگه به سبک بازی و سلیقه هم کار داره.در کل قلق دستتون ...

بابت كوتاه كردن كامنت معذرت:d

اين كه بعضي اپراتورها كمتر به كار ميان درسته ولي كلاس GLAZ روسيه رو نبايد داخل ساختمون برد ! بعضي از مپ ها بيرون شون يه بلندي يا جاي خاص داره كه ميشه ا اون جا داخل ساختمون رو پاكسازي كرد و اين كلاس بر خلاف بقيه كلاس دور زن و نبايد وارد درگيري نزديك شد
مثلاً مپ هواپيما سمت بال اش يه جايي داره كه جون ميده واسه همين كلاس و ميشه نيروهايي رو كه از نزديكي پنجره هواپيما دارن رد ميشن كشت حتي توي HOUSE هم يه بالابربيرون ساختمون هست كه ميشه رفت سراغش
اين نكته هم كه گفتيد خيلي فاصله بين اون چه كه توي E3 نشون دادن تا اين هم درسته ! اي كاش هلي هم داشت براي پياده شدن روي سقف :| اما فكر كنم مي خواستن فرصت بيشتري به مدافعين بدن تا همه نيان رو سقف و سريع بيان داخل

اين كه گفتيد چرا نيروهاي ضد تروريستي بايد رو به روي هم بجنگن هم براي خودم سواله هم براي ديگرون داخل فروم هاي يوبي ! نمايش هاي اوليه هم تيم مدافع تروريست بودن اما فكر كنم چون نمي تونستن اين همه ابزار پيشرفته براي تروريست هارو توجيه كنن و نكته ديگه اين كه پيروزي تروريست ها توي يه مسابقه جلوه ناجوري داره ازش صرف نظر كردن ( اشاره به جريانات مدال 2010 كه اسم طالبان رو عوض كردن ) البته يكي مي گفت توي نسخه هاي قديمي تر هم همين جريان بوده و مشكلي نيست

دقیقآ مشکل بازی به نظرم جز چندتا باگ که کنار دیوار گیر میکنی و تا نخوابی درست نمیشه
و هم تیمی مشکل دیگه ی نداره
مثلآ تیم شما تشکیل شده از پلیس امریکا / المان / فراسنه / روسیه انگلیس تیم حریف هم همین طور کاش نسبت به موقعیت جغرافیای کاراکتر میزاشتن مثلآ مپ HOUSE یا مپ های امریکا باید تو هر تیم 5 تا ATT میزاشتن که هم ملیت باشن نه این که بازار مشترک یا کلآ تروریسم هم کلآ 11 نفر بدون لباس نظامی میزاشتن میتونستیم از بینشو انتخاب کنیم
و از همه مهمتر اینه که کاش زمان هر راند و میزاشت 7 دیقه چون جدیدآ مد شده بعضی از تیم DEF میرن یه طبقه بالاتر یا پایین تر بعد با دوربین دیدن همه حمله کردن از پشت شبیه خون میزنن
که به پاس محدودیت تایم نمیشه کله مپو واسه CLEAR بودن چک کرد

اين يه تاكتيك كه بعض اوقات جواب ميده بعضي مواقع نه ! شما اگر خيلي از هدف دور بشي امكان داره دشمن بياد برسه به ابجكتيو و شما ببازي و مشكلي هم نداره !
در مورد اين كه بايد ميشد همه بازيكن هارو از يه كشور استفاده كرد هم بايد بگم يكي پيشنهاد داده بود بهشون براي همچين موردي اما يادمون نره كه دو تا كلاس هر كشور مهاجم اند و نكته ديگه اين كه اين طوري بازي براي يه عده كه كلاس خاصي رو دوست دارن جذاب نميشد
در ضمن ماهيت تيم Rainbow Six اينه كه گروه هاي ضد تروريستي دنيا دور هم جمع شدن تا با موقعيت بجنگن
تايم هر راند رو بيشتر بكنن هم ديگه خيلي طولاني ميشه :|

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
خب من یه هفته ایی که دسترسی به سایت نداشتم ..

لول 35 شدم بازی می کنم همچنان کلی هم کیف میده ولی ...

ولی ..

سرورها بعضی اوقات به شدت اذیت می کنند

الان هم مشکل افتاده با کاهش دهنده ها .. بعضی اوقات خیلی خیلی اذیت میشه .. برای همین نتـمون هم هست نه بازی ...

GrAy MooN

کاربر سایت
Sep 4, 2008
1,780
نام
محمد
دوستانی که ارجینال دارند میتونند راحت بازی کنند ؟ برای من و دوستم که بعد از مدتی میفتیم بیرون.

من راحت بازی میکنم. از هر 10 دست شاید 1 دست رو بندازه بیرون. وضعیت سرورهاش خیلی خوبه اما خوب اینترنت ما این چند روز بدجوری مشکل پیدا کرده.

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666

saeedproxima

کاربر سایت
Aug 16, 2013
296
كسي به رديت دسترسي داره ؟:| من هر كاري مي كنم برام باز نميشه :|

اگر كسي ميتونه بره به اين لينك ببينه چي گفتن :| فكر كنم زمانش گذشته و گرنه درخواست مي كردم HUD زمان كلوز بتارو برگردونن :|

https://www.reddit.com/r/Rainbow6/comments/3v6gw6/rainbow_six_siege_developer_ama_on_december_7th/

ama دیروز بود تموم شد سوال جوابا
این خلاصش هست که یکی گذاشته:
What we learned from this

• Blood color is unintentional and will be fixed in mid december update
  • Tickrate is set at 64, but for some reason player movement is only refreshed 30 times a second, they are looking into this
  • There are no current plans for uniforms for separate teams
  • They are working on allowing players to select their own data center
  • The University map will be available for PVP and PVE, along with the other 4 maps that will come out in the next year
  • They do not have plans for further single player situations
  • They are working on the open broadcasting mic issue
  • Character Chat limit will be upped to 128
  • They are likely not to do random camera placement to reduce randomness in a FPS game. (Not sure how this doesn't apply to random spawn locations in casual matches)
  • They plan to do monthly in depth patch notes
  • Stats score timeline will remain out to save time between rounds.

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
ama دیروز بود تموم شد سوال جوابا
این خلاصش هست که یکی گذاشته:
What we learned from this

• Blood color is unintentional and will be fixed in mid december update
  • Tickrate is set at 64, but for some reason player movement is only refreshed 30 times a second, they are looking into this
  • There are no current plans for uniforms for separate teams
  • They are working on allowing players to select their own data center
  • The University map will be available for PVP and PVE, along with the other 4 maps that will come out in the next year
  • They do not have plans for further single player situations
  • They are working on the open broadcasting mic issue
  • Character Chat limit will be upped to 128
  • They are likely not to do random camera placement to reduce randomness in a FPS game. (Not sure how this doesn't apply to random spawn locations in casual matches)
  • They plan to do monthly in depth patch notes
  • Stats score timeline will remain out to save time between rounds.

سعید به جا این کارا بیا گیم :D امروز چند دست زدم گرم شدم :D با همون خارجیا !

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
دوستانی که راه و چاه های بازی رو یاد گرفتن، یه چیزایی در مورد تکنیک ها و اینا درخور تاپیک اگه لطف کنن بزارن خیلی خوب می شه هااااااا :d

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
دوستانی که راه و چاه های بازی رو یاد گرفتن، یه چیزایی در مورد تکنیک ها و اینا درخور تاپیک اگه لطف کنن بزارن خیلی خوب می شه هااااااا :d

چه چيزهايي مي خواهي بداني اي عزيز :d

اينقدر تاكتيك ادم مي بينه كف مي كنه :| ولي اصل موضوع اين كه در لحظه و ثانيه لازم اون كار مورد نياز رو انجام بدي ! كه احتمال داره به ذهنت نرسه كه انجامش بدي

MiladKhafan

کاربر سایت
Mar 17, 2014
1,227
نام
میلادشهبازی
همون طور که گفتین بازی انگار ناقصه ...باید چیزای بیشتری رو به صورت رایگان اضافه کنن

و یه مد مثل tdm بدن که بشه وقتی کشته شدی ریسپاون کرد ...بعضی وقتا ادم حوصلش سر میره

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
چه چيزهايي مي خواهي بداني اي عزيز :d

اينقدر تاكتيك ادم مي بينه كف مي كنه :| ولي اصل موضوع اين كه در لحظه و ثانيه لازم اون كار مورد نياز رو انجام بدي ! كه احتمال داره به ذهنت نرسه كه انجامش بدي

دانستن به کنار :d می خوام بکوبم تنگ پست اول :p معرفی کلاس ها مثلا می تونه بخش خوبی برای شروع باشه! خودم هم داغونم تو بازی، هم وقت نمی کنم زیاد بازی کنم، وگرنه می نوشتم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر