PS4 در بین پرفروش ترین کنسول های تمام دوران

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,534
a890098_.jpg
PS2 مدتهاست در جایگاه اولِ پرفروش ترین کنسول تمام دوران به سلطنت خود ادامه می دهد و در نزدیکی خود تهدیدی برای از دست دادن این جایگاه حس نمی کند، علی رغم موفقیت بالای PS4 در طی 5 سال گذشته، سونی برای 6 سال آینده، تقریبا باید 10 میلیون دستگاه PS4 در سال بفروشد تا در صدر جدول خود قرار بگیرد. با توجه به معرفی کنسولهای نسل بعدی در سال 2020 کمی بعید بنظر می رسد، اما هم اکنون PS4 به سیر صعودی فروش خود ادامه می دهد، در حالی که پلی استیشن 4 همچنان جایگاه خود را در بین پرفروش ترین کنسول های تمام دوران ها حفظ می کند، سعی کردیم اطلاعات فروش سخت افزارهای دیگر از نینتندو و مایکروسافت را کشف کنیم، ما لیستی از 15 کنسول بازی پرفروش در همه زمان ها، با اطلاعاتی در مورد تاریخ انتشار، بازی هایی با بالاترین امتیاز (طبق متاکریتیک) و موارد دیگر را گردآوری کردیم. برخی از ارقام فروش مستقیم از تولید کنندگان سخت افزار به دست می آید، در حالی که برخی دیگر بر اساس آخرین گزارشات، تجزیه و تحلیل بازار برآورد شده است.
  • آمار غیر رسمی با توجه به بررسیهای اخیر
Xbox One
PlayStation Portable
Playstation 3
Xbox 360
PlayStation 2
آپدیت شده در 24م ژانویه.

f15386_.jpg

منبع

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
این امار PS2 به نظرم دروغه چرا که نسل PS2 که تموم شد 14 سال پیش من قشنگ یادمه که گفتن بیش 100 ملیون فروخته( ایکس باکس 25 تا بود گیم کیوب هم 21 اینا) 2010 هم امارش شد 120 ملیون سال 2012 هم که خط تولیدش متوقف شد یکدفعه شد 150 ملیون تا اما جالبه بعد از توقف خط تولیدشم باز 10 ملیون فروخته که من نمی فهمم چطوری اخه ممکنه؟

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
این امار PS2 به نظرم دروغه چرا که نسل PS2 که تموم شد 14 سال پیش من قشنگ یادمه که گفتن بیش 100 ملیون فروخته( ایکس باکس 25 تا بود گیم کیوب هم 21 اینا) 2010 هم امارش شد 120 ملیون سال 2012 هم که خط تولیدش متوقف شد یکدفعه شد 150 ملیون تا اما جالبه بعد از توقف خط تولیدشم باز 10 ملیون فروخته که من نمی فهمم چطوری اخه ممکنه؟
امار Xbox One هم دروغه چون قطعا بالای 200 میلیون فروخته ، در آخر بگم که مرگ بر سونی جهان خور :sob::sob::sob::sob:

یعنی فقط یادت گرفتید خنک بازی دربیارید چرت و پرت بگید خیلی با مزه هستید ONLY SONY جان
فکر کردی حالا اصلا برام ایکس باکس چنتا فروخته خوش مزه جان شماها فن هستید تحمل حرف برخلاف سونی جون رو ندارید.

بیام لحظه ای فن بازی رو کنار بذاریم با امار و حقیقت پیش بریم

PlayStation 2 sales - Wikipedia

طبق این چارت فروش PS2 توی اوجش 2003 تا 2004 که تقریبا دیگه رقیبی نداشت(جدی) 11 ملیون فروخته بعد از مارچ 2007 تا مارچ 2008 که 5 تا از محبوب ترین و پر فروش ترین کنسول ها اومده بودن شروع نسل هم بوده HDTV هم باب شده بوده نزدیک 14 ملیون تا فروخته مگه می شه با وجود WII-DS-PSP به اون پر فروشی اون زمان در کنار PS3 XBOX360 که اونا هم فروش خوبی داشتن PS2 ناگهان از دوران اوجشم بیشتر بفروشه؟

حالا اینا به کنار PS2 تا پایان نسل خودش 100 ملیون نسخه فروخته بوده بعد از شروع نسل جدید تا پایانش چطوری ممکنه 60 ملیون فروخته باشه اونم با اون همه رقیب جدی و پر فروش پس چرا قبلش که رقیبی نداشته اینقدر نفروخته خیلی مشکوکه

یعنی همین WII که پرچم دار نسل قبل شد تا پایان نسلش 100 ملیون فروخت اما با وجود نسل بعد ضعیفش WII U تا الان 2 ملیون بیشتر به فروشش اضافه نشده هیچ کنسولی بعد از پایان نسلش چند میلون تنها بیشتر نفروخته که سونی ادعا می کنه 60 ملیون فروخته اینم امار WII که زیر می ذارمش
Wii sales - Wikipedia
فازت چیه ؟ آمار سایت هم منکر میشی :-j

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
امار Xbox One هم دروغه چون قطعا بالای 200 میلیون فروخته ، در آخر بگم که مرگ بر سونی جهان خور :sob::sob::sob::sob:

یعنی فقط یادت گرفتید خنک بازی دربیارید چرت و پرت بگید خیلی با مزه هستید ONLY SONY جان
فکر کردی حالا اصلا برام ایکس باکس چنتا فروخته خوش مزه جان شماها فن هستید تحمل حرف برخلاف سونی جون رو ندارید.

بیام لحظه ای فن بازی رو کنار بذاریم با امار و حقیقت پیش بریم

PlayStation 2 sales - Wikipedia

طبق این چارت فروش PS2 توی اوجش 2003 تا 2004 که تقریبا دیگه رقیبی نداشت(جدی) 11 ملیون فروخته بعد از مارچ 2007 تا مارچ 2008 که 5 تا از محبوب ترین و پر فروش ترین کنسول ها اومده بودن شروع نسل هم بوده HDTV هم باب شده بوده نزدیک 14 ملیون تا فروخته مگه می شه با وجود WII-DS-PSP به اون پر فروشی اون زمان در کنار PS3 XBOX360 که اونا هم فروش خوبی داشتن PS2 ناگهان از دوران اوجشم بیشتر بفروشه؟

حالا اینا به کنار PS2 تا پایان نسل خودش 100 ملیون نسخه فروخته بوده بعد از شروع نسل جدید تا پایانش چطوری ممکنه 60 ملیون فروخته باشه اونم با اون همه رقیب جدی و پر فروش پس چرا قبلش که رقیبی نداشته اینقدر نفروخته خیلی مشکوکه

یعنی همین WII که پرچم دار نسل قبل شد تا پایان نسلش 100 ملیون فروخت اما با وجود نسل بعد ضعیفش WII U تا الان 2 ملیون بیشتر به فروشش اضافه نشده هیچ کنسولی بعد از پایان نسلش چند میلون تنها بیشتر نفروخته که سونی ادعا می کنه 60 ملیون فروخته اینم امار WII که زیر می ذارمش
Wii sales - Wikipedia

• Like
Reactions: shooshcity

victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد
فقط رتبه و فروش ONE ولی خوب کارشناسای بازی سنتر معتقدن یه ابر کنسول موفق و بی نظیره :-j

البته فروش همیشه به کیفیت ربط نداره. فروش فیلم Godfather در مقابل فروش Avengers ناچیزه، اما این کجا و آن کجا.

پ.ن.: خودم PS رو بیشتر قبول دارم. فقط خواستم بگم که فروش لزوماً به کیفیت مرتبط نیست.

victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد

بدون منبع حرف نزنید. مقدار فروش این کنسول تا 2012 رو اینجا زده:

How The PlayStation 2 Changed Gaming

victorman

کاربر سایت
Oct 26, 2006
423
نام
فرزاد
سونی نسخه نیتندو رو هم پیچید رفت پی کارش یکبار حالا با Wii ,یک رکورد زدید نمیشه همش تکرار بشه دیگه

نسخه نینتندو به این راحتی‌ها پیچیده نمیشه. توی این لیست 15 تا کنسول وجود داره، تقریباً نصفش مال نینتندوئه. سه تا از کنسولای بالای 100 میلیون هم مال نینتندوئه. چجوری نسخه ش پیچیده شده دقیقاً؟

• Like
Reactions: shooshcity and s.1

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,569
البته فروش همیشه به کیفیت ربط نداره. فروش فیلم Godfather در مقابل فروش Avengers ناچیزه، اما این کجا و آن کجا.

پ.ن.: خودم PS رو بیشتر قبول دارم. فقط خواستم بگم که فروش لزوماً به کیفیت مرتبط نیست.
خدایا چیو با چی مقایسه میکنید اون یه فیلم با ارزش هنری. میخواین اسکار بهترین کنسول و فیلمنامه و موسیقی متن رو بدن به XBOX؟؟

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
120-125 تا رو میفروشه... با احتساب بکوارد، بکوارد نبود، گمان کنم میتونست ps2 رو بگیره
فروش ps2 رو فقط ps5 شانس داره بگیره انحصاری های با کیفیت داشتن بکوارد از همون اول اینا خیلی کمک می‌کنه به سونی برای موفقیت بیشتر ps5

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,525
نام
علی
سونی فن ها الان باید آهنگ هایده رو بزارن

روزای روشن خداحافظ

مدیرای جدید کاملا Playstation nation مثل یه عده تایر به سر از عرش به لجن کشوندن

به همین خیال باش
سونی فن ، pc فن نیست که هر جا بازی مفت و دزدی بیشتر باشه میدووه میره اونجا
سونی ینی عشق

• Like
Reactions: amiriv

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,925
آمار IGN رو میگن دروغه :)) باشه:D
به همین خیال باش
سونی فن ، pc فن نیست که هر جا بازی مفت و دزدی بیشتر باشه میدووه میره اونجا
سونی ینی عشق
منظورش این بود که سونی احتمالا میخواد بازیهای های انحصاریشو روی PC بیاره که اینطوری خیلی از فنهای قدیمی تغییر پلتفرم میدن میرن سمت نینتندو یا PC یا مثل من از چشم شون میفته:D چون این کار رو خیانت تلقی میکنن.

• Like
Reactions: vaan 2

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
آمار IGN رو میگن دروغه :)) باشه:D

منظورش این بود که سونی احتمالا میخواد بازیهای های انحصاریشو روی PC بیاره که اینطوری خیلی از فنهای قدیمی تغییر پلتفرم میدن میرن سمت نینتندو یا PC یا مثل من از چشم شون میفته:D چون این کار رو خیانت تلقی میکنن.
بالاتر از خیانته این جنایت علیه بشریت هست علیه فن های فداکار

• Smile
Reactions: IMANOKA

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,356
  • Like
Reactions: IMANOKA

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر