PS4 بخرم یا XBOX ONE ؟ مساله اینست

كدام گزينه را براى نسل هشتم انتخاب ميكنيد ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    306

NimA1375

کاربر سایت
Jan 23, 2012
241
نام
نيما
من خودم ps4 دارم
ولي كسي كه هنوز كنسول نخريده، اگه با هر كدوم از اينا يكي دوساعت بازي كنه ،براحتي مي تونه اون چيزي كه به دردش ميخوره رو انتخاب كنه
هيچ نيازي هم به كل كل و بحث نيست!

Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

pro gamer89

کاربر سایت
May 11, 2010
783
نام
حسین
کنسول نسل قبلی من 360 بود و تعصب خاصی رو این برند داشتم البته یه گوشه چشمی هم به بازی های شرکت رقیب سونی داشتم ولی تا امروز که نزدیک به 3 ماهه که فور را خریدم اصلا از خرید خودم پشیمون نیستم و اصلا خیال ندارم که وان بگیرم مگر اینکه قیمتش منطقی بشه . سونی در زمینه بازی های انحصاری تاپ واقعا درست عمل کرده و برای هر سلیقه ایی بازی داره .

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
2,023
نام
sami
من این کامنتو جای دیگه گزاشتم ولی الان اتفاقی این تاپیکو دیدم و فکر کردم اینجا جای مناسبی هست واسه گزاشتن این پست و کسایی که واسه خرید گیج شدن

من واسه خرید کنسول بین ps4 و one واقعا گیج شدم
امروز رفتم یک جا دیدم دو تا رو واسه کرایه میده...تصمیم گرفتم هر کدومو یک شب کرایه کنم با هر کدوم حال کردم اونو بگیرم
امروز one کرایه کردم با یک ryse و forza
اول این که دستگاه از نزدیک فوق العاده زیباست و مدرن طراحی شده.دستش نسبت به دسته ps4 فوق العاده کارآمدتر و ارگونومی تر طراحی شده
کینکت فوق العاده جذاب بود و فرمان دادن صوتی بهش خیلی باحاله:dمخصوصا گفتن xbox on:d
در مورد داشبورد به نظرم هنوز چون تازه اوایل نسلیم زوده در موردش نظر دادن هنوز جای کار داره و باید خیلی امکانات بهش اضافه بشه...ولی سرعتش فوق العادست مخصوصا موقع خروج و ورود به بازی
در مورد بازی forza و ryse اینجا جاش نیست ولی فوق العاده هستن...گرافیک این دو تا بازی واقعا چشم نوازه
الان دستگاه حدود 8 ساعته یکسره روشنه ولی وقتی به بدنه دستگاه دست میزنی انگار یک ساله خاموشه:-oمایکرو تو زمینه کولینگ کنسولش فوق العاده عمل کرده و اینم اضافه کنم کنسول واقعا بی صداست اصلا صدایی نداره موقع کار:x

خود کنسول واقعا کامله و مایکرو سنگ تموم گذاشته ولی در مورد دستش مشکلاتی داره به نظرم
1-دسته باتری داخلی نداره که البته با یک باتری شارزی مشکل حل میشه ولی خوب طبیعتا هزینه جدا میطلبه
2-تو دسته ps4 ورودی 3.5 اینچی صدا دیدم که این نداره.اگه بشه به دسته ps4 هدفون وصل کرد و صدا رو از طریق اون شنید واقعا امکان خوبی هستش که دسته one ازش محرومه

در کل کنسول خیلی خوب و کاملی هست به نظرم و از نظر بازی های انحصاری هم خیلی عالی عمل کرده

ایشالا تا هفته دیگه ps4 هم کرایه میکنم و نظرمو میزارم

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
دوستان به جاي توي سر كله هم زدن بياين بحث هاي فني و درست كنيم تا 4 تا خريدار استفاده ببرن.
بعضي ها از الان به فكر فروش كنسولشون هستند نمي خوان بازار خراب بشه يا قيمت كنسولشون بياد پايين.:d

يك پرسش فني

آيا امكان دارد با نصب direct x 12 اختلاف زيادي را در بين كنسول ها شاهد باشيم؟
يعني وان يهو 4 رو بخوره؟؟؟:-o
اونجوری که CDP میگفت خیلی تاثیری تو بازیها نداره ....بیشتر تو بازی هایی که ابجکت های زیادی دارن کاربرد داره :d
----
کلا گرافیک بازیها تو xone هیچ فرقی ندارن ...به جز رزلوشن ... من خودم بازی مترو رو ps4 و xone بازی کردم اصلا کوچک ترین فرقی نداشتن جز رزلوشن که اونم اصلا به چشم نمیومد

کلا این 50 درصدی که میگن قوی تر ه ps4 ( که البته نیست :d) میشه نیم برابر نه 50 برابر :| :d

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
اونجوری که CDP میگفت خیلی تاثیری تو بازیها نداره ....بیشتر تو بازی هایی که ابجکت های زیادی دارن کاربرد داره :d
----
کلا گرافیک بازیها تو xone هیچ فرقی ندارن ...به جز رزلوشن ... من خودم بازی مترو رو ps4 و xone بازی کردم اصلا کوچک ترین فرقی نداشتن جز رزلوشن که اونم اصلا به چشم نمیومد

کلا این 50 درصدی که میگن قوی تر ه ps4 ( که البته نیست :d) میشه نیم برابر نه 50 برابر :| :d

منبعش حدسیات و یا علایق خودتونه ؟؟؟

اولین باره میشنوم که کسی فکر کنه 50 درصد یعنی 50 برار ؟؟؟؟‌ 50 برابر میشه 5000 درصد

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
منبعش حدسیات و یا علایق خودتونه ؟؟؟

اولین باره میشنوم که کسی فکر کنه 50 درصد یعنی 50 برار ؟؟؟؟‌ 50 برابر میشه 5000 درصد

دوستان همچین رو این 50 درصد مانور میدن انگار 50 برابره :|

بعدش بله من دوتاشو تجربه کردم گرافیک جز رزلوشن هیچ فرقی نداره :|

شما هم که اصلا فن بازی در نمیاری :)
--
اینا همش تجربیات من بود

babakgol

کاربر سایت
Jun 22, 2008
99
دوستان همچین رو این 50 درصد مانور میدن انگار 50 برابره :|

بعدش بله من دوتاشو تجربه کردم گرافیک جز رزلوشن هیچ فرقی نداره :|

شما هم که اصلا فن بازی در نمیاری :)
--
اینا همش تجربیات من بود

اين موضوع 50 در صد رو من الان از شما شنيدم و تا الان نشنيده بودم.

اگر واقعا حالا نه 50% بلكه 30% هم قوي تر باشه در آينده كه بازي هاي خفن تر به بازار اومد بايد شاهد اختلاف زيادي باشيم.

البته در نسل قبلي هم اين صحبت ها بود كه 360 كم مياره ولي تا آخرش كم نياورده.

حالا فقط بايد منتظره آينده بود ...

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA

اگر واقعا حالا نه 50% بلكه 30% هم قوي تر باشه در آينده كه بازي هاي خفن تر به بازار اومد بايد شاهد اختلاف زيادي باشيم.

چند صحفه پیش یکی گفت :d

- - -ویرایش - - -

خوب باید بگم که اگر کسی میخاد کنسول بخره ps4 بهترین گزینه است.خوب دلایل من رو خوب گوش کنید ربطی هم به تعصب نداره کنسولی که خوبه باید ازش تعریف بشه:ps4 از لحاظ سخت افزاری قدرتش 50 برابر xbox one هست هم از لحاظ cpu که 8 هسته وهم از لحاظ رم که 8گیگ رم ddr5 داره بجز اون 2 گیگ رم ddr3 هم در قسمت سمت چپ مادربورد قرار داره.در صورتی که رم xbox one 8 ddr3 هست و مثل کنسول قبلی خود از رم ddr3 استفاده کرده.خوب از بحث سخت افزار بیام بیرون چون اگر بخواهیم سخت افزار دو کنسول رو مقایسه کنیم خودتون بهتر از من بلدین برین تو سایت های معتبر و مادر بورد هر دو کنسول را با هم مقایسه کردن و نظرشون هم گفتن که ps4 قویتره و سریعتره.بریم سراغ بازیها خوب بیشتر بازی های که برای ps3 بصورت انحصاری تا الان اومده امتیازش بالای9بوده خوب حالا بریم سراغ انحصاری ها خوب xbox چند تا انحصاری داره؟کمتر از 5 تا.در صورتی سونی این بازی های انحصاری رو داره که اونایی که طرف دار xbox هستن براش رقیب بیارن خوب بیا شروع کنیم.سری uncharted.سریkillzone.سری resistance.سری infamous.سری god of war.سری granturismo.بریم سراغ تک عنوان های انحصاری.the last of us.mgs4.heavy rain.beyond.raib.و چند عندان دیگه....خوب حالا نظرتون چیه حال کردین فقط ps4 بخرین.ممنون

اینم مدرکش :d

- - -ویرایش - - -

نیم برابر مگه چقد میتونه تفاوت ایجاد کنه ؟:| همون نیم برابر هم اختلاف ندارن :|

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
2,023
نام
sami
من به بحثتون کاری ندارم ولی 50 درصد همون نبم برابره:|0.5 در 100 ضرب کنبم درصدش در میاد که میشه همون 50 درصد

البته ابن 50 درصد قدرت بیشتر به نظر من چرتی بیش نیست

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,804
نام
مراد حلیمی
دانشمندان عزيز وقتي ميگن يه چيزي از چيز ديگه 50 درصد قويتره يعني 1.5 برابر قويتر هست نه 0.5 برابر.....

براي مثال من 3 تومن پول دارم و علي 50 درصد بسشتر داره يعني 4.5 تومن كه ميشه : 3*1.5= 4.5

+

شرمنده بابت ot ولي به عنوان يكي از اصول رياضي دونستنش ضرري نداره:d

.

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
2,023
نام
sami
دانشمندان عزيز وقتي ميگن يه چيزي از چيز ديگه 50 درصد قويتره يعني 1.5 برابر قويتر هست نه 0.5 برابر.....
خب اینو که هر کس متوجه میشه دوست من...وقتی شما یک چیزی رو میخوای با یک چیز دیگه مقایسه کنی و میگی فلان درصد قویتره باید همیشه یک ثابت(همون 1)اولش در نظر بگیری:d

خب من دیشب one کرایه کردم و نظرمو تو تاپیک گفتم...قرار بود فردا شب ps4 کرایه کنم ولی...به طرز ناباورانه ای یک ps4 کارکرده خریدم:|:d
داستانم این بود که رفتیم واسه دوستم از یک بنده خدایی ps4 کارکرده بگیریم اینا سر 20 تومن به توافق نرسیدن منو جو گرفت من خریدمش:|
البته بیشتر چون دیدم دستگاه تمییزه و قیمت فروش مناسبه خریدمش:d

یک روز تستش میکنم و نظرمو در مورد کنسول میزارم...البته بدون هیچ جانب داری و تعصب و با هم مقایسشون میکنم

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,804
نام
مراد حلیمی
خب اینو که هر کس متوجه میشه دوست من...وقتی شما یک چیزی رو میخوای با یک چیز دیگه مقایسه کنی و میگی فلان درصد قویتره باید همیشه یک ثابت(همون 1)اولش در نظر بگیری:d
بهرحال در گفتار رياضي در هر كشوري بهش ميگن 1.5 برابر(نه اينكه 0.5 برابر و هميشه يه ثابت)
همونطور كه وقتي يه چيزي 100 درصد قويتر باشه از لحاظ رياضي گفته ميشه 2 برابر(نه 1 برابر و هميشه يه 1 كنارش)

.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر