"PS3 برنده جنگ GTA IV خواهد بود" ، Patcher

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
به نقل از next-gen.biz:
آقاي Patcher به خبرگذاري Reuters گفته است: " من فكر ميكنم PS3 برنگ جنگ GTA IV خواهد بود." اگر اين گونه برآورد كنيم كه در پايان سال جاري چيزي بين 9 الي 12.5 ميليون نسخه از GTA IV به فروش خواهد رسيد، اين رقم باعث فروش 2 ميليون دستگاه PS3 در مقايسه با 1 ميليون دستگاه X360 خواهد شد.
هرچند كه نسخه X360 به دليل برخورداري از install base بيشتر ، فروش بيشتري خواهد داشت اما آقاي Edward Williams تحليلگر BMO Capital Markets گفته تعدادي از مشتريان منتظر انتشار عناوين مهمي نظير GTA IV براي PS3 هستند تا به خانواده اين كنسول بپيوندند.
وي همچنين اشاره كرده:" تعداد زيادي از كساني كه PS2 دارند به خاطر GTA به خانواده كنسول Playstation پيوستند و حالا با انتشار GTA IV امكان اينكه آن ها تصميم خود را تكرار كنند هست."
بنا به گفته آقاي Scott Steinberg ، نائب رئيس بخش بازار يابي SCEA ، GTA IV يكي از بازي هايي خواهد بود كه به فروش كنسول PS3 در سال 2008 سرعت خواهد بخشيد. بنا به گفته وي Sony داراي عناوين انحصاري پرفروشي نظير Metal Gear Solid 4, Killzone 2, LittleBigPlanet و Resistance2 خواهد بود.
مايكروسافت داراي software هاي تاثيرگذاري براي سال 2008 نيست اما آن ها داراي downloadble conetnt هاي انحصاري GTAIV هستند كه بنا به گزارش هاي منتشر شده مايكروسافت براي به انحصار در آوردن اين DLC ها حدود 50 ميليون دلار هزينه كرده است. DLC هايي مي تواند توجه كساني كه مي خواهند كنسول بخرند را نيز به خود معطوف كند.
هرچند مايكروسافت اعلام كرده كه از GTA IV پشتيباني خواهد كرد اما سوني روز چهارشنبه بسته بندي جديد كنسول PS3 را به همراه يك نسخه رايگان از GTA IV براي اروپا ، استراليا و نيوزلند معرفي كرد.GTA IV جديدترين نسخه از سري GTA خواهد بود كه هفته آينده منتشر خواهد شد و از چندي پيش ، پيش بيني هايي مبني بر فروش 400 ميليون دلاري اين بازي در هفته اول انتشار خود تخمين زده شده بود كه اگر به وقوع بپيوندد نه تنها ركورد Halo3 با 300 ميليون دلار فروش را مي شكند بلكه به موفق ترين سرگرمي عرضه شده در تاريخ نيز تبديل خواهد شد.
منبع

آخرین ویرایش:

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,572
نام
Noctis LuciS Caelum
ببخشید دوستان اما من از اول تا آخر اینجارو خوندم دارم میخندم انقدر که دل درد گرفتم .
1 - دو نفر آمدن و یکی میگه NG2 و ALEN WAKE بازی خوبی نیستند من نمیدونم اینا از کجا به این نتیجه رسیدند این دو بازی هم در نوع خودشون بینظر هستند و مانند همه بازیها ضعف هم خواهند داشت .
2 - یکی میگه امسال سونی سال خوبی را ندارد و سال مالی 360 است حداقل بذارین 2 3 تا بازی انحصاریش عرضه بشه بعد .
3 - یکی میگه 360 چون ارزانتر است پس بصرفه تر است . مردم سراسر جهان مثل ما نیستند که بگن ارزونتر یا گرونتر طرفدار هر کدام باشن آن کنسول را میگیرند .
4 - این خبر از طرف سونی بوده پس میخواستین بیان بگن . 360 با داشتن دو PACK برنده این بازی است و ما کاری نمیتوانیم بکنیم ( خب این عادی است که از کنسول خود تعریف کنند )
من نفهمیدم نصف این صحبتها اصلا چه ربطی به حرف Patcher داشت . میان آمار 360 میگیرن . یکی از MGS4 یکی از GEOW 2 میگه . :eek::confused:

G1ME ONE

کاربر سایت
Apr 21, 2008
138
نميدونم هرچي دوست داريد درباره عنوان هاي PS3 و GTA IV بگيد ولي روي كاغذ خيلي راحت با يك جمع و تفريق ميشه متوجه سال مالي 360 شد.
خيلي ببخشيد! اين حرف كاملا اشتباه است. حرف! اون بنده خدا رو ميگم! نه ايشون.
چون اين مسئله شايد تو ايران رواج نداشته باشه ولي توي يك كشور خارجي اگر كسي بخواد بره سراغ GTA IV ترجيه ميده با خريد يك 360 با قيمت 250 دلار! همراه محصولات انحصاري تا بره يك كنسول 500 دلاري بخره كه فقط GTA IV بازي كنه مگر اين كه عاشق چيز ديگه اي جز GTA IV باشه.
من همين الان كسايي تو ايران ميشناسم كه بخاطر انجام بازي GTA IV 360 هاي فالكون مثل هيلو اديشن و... خريدن كه لازم به ذكر طرفدار PS3 بودن!

بحث سر اینه که اون مقام سونی گفته که بازی gta فروش ps3 زیاد میکنه که به نظر من زیاد بد هم نگفته چون x360 فروش بالای خودش رو کرده و کسی برای بازی کردن gta نمیره که دو تا کنسول x360 بخره .

من همين الان كسايي تو ايران ميشناسم كه بخاطر انجام بازي GTA IV 360 هاي فالكون مثل هيلو اديشن و... خريدن كه لازم به ذكر طرفدار PS3 بودن!

شما به این فکر کن اگه x360 کپی خور نمیشد ، تو ایران کسی برای بازی gta x360 رو انتخاب میکرد ... خداییش میکرد ... ؟ . خارج از ایران هم همین فکر رو میکنند، که اون مقام سونی این حرف رو زده .

آخرین ویرایش:

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
اول از همه امروز اولین تبلیغ GTA IV رو قبل عرضه (البته یجور تبلیغ نسخه ی 360بود) رو نصفه از MTV دیدم.
این یعنی طوفان GTA در راه است.

بعد در مورد تاپیک باید بگم من با این حرف که GTA نسخه ی PS3 بیشتر میفروشه کاملا موافقم البته با یسری دلایل.
اگر توی چند هفته ی آخر یه بازی فوق معروف یه سر به مشهورترین و پر بازدید کننده ترین سایت بازی توی وب یعنی Gamespot بزنین میبینین که توی صفحه ی اولش توی اون قسمتی که 10تا از پر بیننده ترین بازی روز رو توی سایت نشون میده همیشه میبینین که یه بازی خیلی معروف برای دو پلتفرم 360 و ps3 اگه بازی روز و نزدیک به عرضه باشن اسم اون بازی توی این دوتا پلتفرم شماره ی اول و دوم رو دارن. با این فرق که تا امروز اکثرا این نسخه ی 360 اون بازی بوده که صدر جدول بوده چون تعداد فروش و مالکان 360 از ps3 بیشتر بوده و درنتیجه بازدیدکنندگان و خریدارانش هم بیشتره ..یه نمونش مثلا Assassin's Creed , DMC4.که چند روز قبل عرضه نسخه ی 360 بازیش پر بیننده ترین و به اصطلاح Today's Number 1 game یا most popular بود.
همونطور که خود سایت میگه:
Rankings based on user activity from yesterday, limited to upcoming games and games released in the last year.
اما الان برای اولین باریه که میبینم یه همچین اتفاقی توی Gamespot نیفتاده.
همین الان یه سری به Gamespot بزنین تا ببینین چی میگم.
الان یه چند روزیه که بازی GTA IV اونم نسخه ی PS3 صدر جدولشونه. این یعنی چی؟ یعنی با اینکه فروش PS3 کمتر از 360 بوده تا امروز ولی دارندگان PS3 باوجود تعداد کلی کمترشون نسبت به 360) علاقمندتر برای بازدید از اخبار و خریدن این بازین.
{یه نکته لازمه که بگم: همیشه این تعداد بازدیدهای سایت Gamespot نشوندهنده ی فروش بازیها بوده. چه قبل و چه بعد ریلیز بازیها. مثلا همون AC,DMC4 که گفتم اگه زمانشون یه نگاه به سایت مینداخنین( که حتما دیدین) چون نسخه ی 360 بازی پر بیننده تر بودن پر فروشتر هم بودن.
===================
البته من نمیخوام دلیلی برای این محبوبیت بازی نسخه ی ps3 بیارم. اون چیزی که بود رو گفتم.نمیدونم شاید بخاطر اینه که تا امروز تعداد عناوین با کیفیت و خوب PS3 کمتر از 360 بوده و دارندگان PS3 بیشتر منتظر یه بازی عالی و باکیفیت مثل GTA IV هستن یا هر دلیل دیگه.چیزی که واضحه اینه که با این اوصاف نسخه ی PS3 اینبار قراره پرفروشتر از 360 باشه. خودتونم یه سری به GS بزنین

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
اين يك پوئن مثبت نسبت به شماره اول هست ولي 60 نفر به صورت آنلاين در R2 واقعآ چيزي فراتر از يك پوئن مثبته و هر كسي را به انجام يه همچين مبارزه ديوانه ‌واري و خريد PS3 به وسوسه ميندازه...
شما تا حالا بازی انلاین کردی؟
شما فکر میکنی هر چی تعداد بازی کنها بیشتر بشه لذت بیشتر میشه؟!
همین الان تو خیلی از بازی ها تو xboxlive با اینکه تعداد نفرات 8 تا 16 نفر هست تا بخوای تکون بخوری مغزتو میترکونن حالا فکر کن 60 نفر تو یه بازی باشن!!! دیگه هیچ لذتی اون بازی نداره
اگه میبینی بازی های xbox360 هیچ کدوم تا این تعداد رو ساپورت نمیکنن علتش اینه که اصلا احتیاجی نیست ولی سونی از این موضوع سوئ استفاده کرده و تبلیغات الکی در این مورد کرده و خیلی هارم گول زده مثل شما !

G1ME ONE

کاربر سایت
Apr 21, 2008
138
همین الان تو خیلی از بازی ها تو xboxlive با اینکه تعداد نفرات 8 تا 16 نفر هست تا بخوای تکون بخوری مغزتو میترکونن حالا فکر کن 60 نفر تو یه بازی باشن!!! دیگه هیچ لذتی اون بازی نداره
اگه میبینی بازی های xbox360 هیچ کدوم تا این تعداد رو ساپورت نمیکنن علتش اینه که اصلا احتیاجی نیست ولی سونی از این موضوع سوئ استفاده کرده و تبلیغات الکی در این مورد کرده و خیلی هارم گول زده مثل شما !

راستیش منم online بازی نکردم ولی میشه به این فکر کرد که : ( هر چه افراد بیشتر مکان هم حتما بزرگتره که نیومده تو بازی مغزه بره هوا ) نمیدونم این فرضیه درسته یا نه ... شما قضاوت کنید ؟

F1

کاربر سایت
Apr 21, 2008
32
اقا من بحثتون از اول تا اخر خوندم نظر منم اینکه بازی در 360 بیشتر فروش میکنه این فقط یه نظر یک فرد اماتور
اما من منتظرم بازی برای هردو ریلیز بشه و از نظر گرافیکی باهم مقایسه بشن چون من شنیدم بازی برای هردو کنسول جدا گانه ساخته شده یعنی پورت نشده پس این اولین بازی میشه که واقعا میشه مقایسشون کرد بدون هیچ بهانه ای از طرف فنهای دو کنسول از نظر زمانیهم هردو وقت کافی داشتن یادم قرار بود این بازی توی ماه رمضون بیاد که بعد گفتن نتونستن روی ps3 خوب درش بیارن و زمان بیشتر خواستن و حالا این همون زمان و من منتظرم ببینم چی میشه؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,107
نام
آریا
البته محمد جان این قضیه 60 نفره بودن هم از جنبه تکنیکی خیلی مهمه و توی کنسولها سابقه نداشته ( همون طور که توی بخش ماشینی هم GT5 : Prologue با 16 بازیکن از رقیب اصلیش با 8 بازیکن جلوتره ) , هم از جنبه گیم پلی هم خیلی به جذابیت بازی کمک میکنه. اون طور که به نظر میاد و گفته شده نقشه های Resistance 2 فوق العاده عظیم هستن و برای همین 60 نفر با هم هدشات نمیشن. اگه این 60 نفر توی نقشه های بازی X بودن ممکن بود همچین اتفاقی بیفته ولی اینجا نه. از اون طرف سالار بازیهای Online ( یا حداقل یکی از 5 بازی برتر در این زمینه ) یعنی Battlefield 2 هم از 64 نفر پشتیبانی میکرد و میدونی که همه از این بازی بزرگ تعریف میکنن. اگه 64 نفر چیز بدی بود مسلمآ نمیومد برای Battlefile 2142 هم دوباره 64 نفر ساپورت بکنه.
همون طور که گفتم از نظر فنی که کار بسیار شاخیه ولی اگه 1% هم مشکلی باشه , خیلی راحت میشه توی Option های بازی یا توی سرورها تعداد بازیکنها رو کرد 10 نفر و از این نظر هم کار سختی پیش رو نداره.

====================
همون طور که دوستان هم اشاره کردن , یکی دیگه از دلایلی که باعث میشه احتمالآ فروش PS3 با اومدن GTA IV بره بالا اینه که تا چند وقت دیگه MGS4 برای این کنسول میاد. این طوری به نفع سونی هم شده که یه بازی فوق العاده بزرگش بعد از GTA IV میاد و اگه کسی نسخه های قبلی MGS رو بازی کرده باشه و فن GTA هم باشه و تا حالا کنسول نداشته باشه , انتخابش مشخصه.

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
توی تمام این سال ها که من با فن های کنسول های مختلف سر و کله زدم و بحث کردم تا حالا بی منطق تر از فن های 360 ندیدم!
نميدونم والا چون كه وقتي NG براي PS3 اومد! تاثير گذار ترين بازي دنيا بود اما حالا! ديگه اصلا هيچ تاثيري نداره نه ! ؟
Alan wake هم ميگم باز اون وسط نقش هندونه رو بازي ميكنه و هرچي هم ازش نمايش دادن! فيلم ماتريكس با كمي تغيير بوده ما چشمامون مشكل داشته.
کی همچین حرفی رو زده اونوقت؟؟
NG کلا یه سری بازی خیلی خوبه که من خودم دلیل اصلی خرید Xbox ام همون NG بود اما این سری بازی یه fanbase ه محدود داره چون بازی نسبتا سختی هست و هر کسی بازی نمیکنه. میشه بگی NG ورژن های قبلیش (بازی های 2 بعدی رو کاری ندارم، 3 بعدی ها رو دارم میگم) چقدر فروش کردن که حالا NG2 شده یکی از بازی های تاثیر گذار سال 2008؟؟؟؟

در مورد Alan Wake هم کلا حوصله بحث ندارم که تاثیر گذار هست یا نیست اما فقط یه سؤال داشتم اونم اینکه اونوقت کی Alan Wake رو روی 360 نشون دادن؟
بعضی ها فکر میکنن اون دمویی که روی سیستمی با پردازنده Core2 Quad 3.73GHz اجرا میشد همون چیزی خواهد بود که روی 360 هاشون بازی میکنن. :lol:

Erebus

کاربر سایت
Jun 8, 2007
574
نام
کیانوش
کلا فقط تو بازی آنلاین کردی فکر کنم، البته احتمالا Mahjong :laughing:

البته فکر کنم به گیمرش بستگی داشته باشه.
اگه میبینی بازی های xbox360 هیچ کدوم تا این تعداد رو ساپورت نمیکنن علتش اینه که اصلا احتیاجی نیست
:lol:
نه خیر علتش اینه که مایکروسافت داره طبق معمول همه چیشو میکنه تو پاچه مردم. از مردم پول میگیره برای آنلاین بازی کردن و بعد شبکه آنلاینش P2P هستش که مسلما نمیشه به این راحتی ها بدون مشکل تعداد افراد زیادی به صورت آنلاین با هم بازی کنن. در صورتی که سونی شبکه آنلاینش مجانیه و با این حال سرور اختصاصی برای بازیهای مهمش میگذاره که مردم با تعداد بالا بتونن lag free آنلاین بازی کنن. اینه علتش.
ولی سونی از این موضوع سوئ استفاده کرده و تبلیغات الکی در این مورد کرده و خیلی هارم گول زده مثل شما ![/quote]
:lol:

ضمنا محض اطلاعت بگم که توی Resistance 2 گیمر ها به چندین squad تقسیم میشن و اینجوری ها هم نیست که 60 نفر مثل یه گله بریزن رو سر و کله هم!

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
2 - یکی میگه امسال سونی سال خوبی را ندارد و سال مالی 360 است حداقل بذارین 2 3 تا بازی انحصاریش عرضه بشه بعد .
ميشه! محمد جان خواهش كنم! شما ديگه حرف تو دهن ما نزاري!؟ كسي اينجا يعني حداقل من نگفتم سوني سال خوبي نداره.
3 - یکی میگه 360 چون ارزانتر است پس بصرفه تر است . مردم سراسر جهان مثل ما نیستند که بگن ارزونتر یا گرونتر طرفدار هر کدام باشن آن کنسول را میگیرند .
واقعا!؟ اينجوري فكر ميكني!؟ بعد نيست بري بيشتر كارشناسي هايي كه ميگه Wii ميبره رو بخوني كه يكي از دلايلش ارزون بودن قيمتش است. مردم جهان هم مثل ما آدم هستند مگه دارن 500 دلار بدن! براي كنسول!؟ مگه خر هستند كه بخاطر gTA IV برن 500 دلار بدن! خب ميرن 250 دلار ميدن يك 360 ميگيرند!
تر خدا بگيد! اگر نفهميديد بازش كنم.
بحث سر اینه که اون مقام سونی گفته که بازی gta فروش ps3 زیاد میکنه که به نظر من زیاد بد هم نگفته چون x360 فروش بالای خودش رو کرده و کسی برای بازی کردن gta نمیره که دو تا کنسول x360 بخره .
من كاري به فروش PS3 و 360 ندارم! من ميگم GTA IV در 360 بيشتر مي فروشه. اصلا كاري ندارم حالا 360 كمتر! ميفروشه يا PS3 بيشتر ...

شما به این فکر کن اگه x360 کپی خور نمیشد ، تو ایران کسی برای بازی gta x360 رو انتخاب میکرد ... خداییش میکرد ... ؟ . خارج از ایران هم همین فکر رو میکنند، که اون مقام سونی این حرف رو زده .
بله ميكرد ، خداييش هم ميكرد. الان يك 360 Arcade توي دوبي مثلا 230 يا 250 تومان! خب مياره اينجا ميشينه بازي ميكنه ولي همين از دوبي بايد قيمت ! 450 اينجوري ها بده تا يكي بگيره. ديگه حداقل هركس نشناسه خودمون خودمون ميشناسيم! كه حاضريم براي هرچي كمترين پول ممكنه رو بديم مخصوصا مسائل Game و دوستان :cheesygri
دستت درد نكنه Reza Razor ! توي اين دوران زندگيم كه با PS3 ها بحث كردم يك نفر براي اولين بار پيدا شد كه يك حرف منطقي بزنه.
من تسليم در اين يك مورد. ولي ملاك فقط روي Game Spot نميشه قرار داد.

توی تمام این سال ها که من با فن های کنسول های مختلف سر و کله زدم و بحث کردم تا حالا بی منطق تر از فن های 360 ندیدم!
توي تمامي اين سال ها كه با طرفداران غير 360 بحث كردم! نديدم هيچ كس! كه وقتي ميبينه چند تا 360 جمع شدن! بر نگرده بگه فن هاي 360 بي منطق هستند. مسئله همين كه آدم به صورت منطقي جواب نميده!بعد هم توقع داره مثلا طرف حرفش سريعا قبول كنه.

کی همچین حرفی رو زده اونوقت؟؟
NG کلا یه سری بازی خیلی خوبه که من خودم دلیل اصلی خرید Xbox ام همون NG بود اما این سری بازی یه fanbase ه محدود داره چون بازی نسبتا سختی هست و هر کسی بازی نمیکنه. میشه بگی NG ورژن های قبلیش (بازی های 2 بعدی رو کاری ندارم، 3 بعدی ها رو دارم میگم) چقدر فروش کردن که حالا NG2 شده یکی از بازی های تاثیر گذار سال 2008؟؟؟؟

در مورد Alan Wake هم کلا حوصله بحث ندارم که تاثیر گذار هست یا نیست اما فقط یه سؤال داشتم اونم اینکه اونوقت کی Alan Wake رو روی 360 نشون دادن؟
بعضی ها فکر میکنن اون دمویی که روی سیستمی با پردازنده Core2 Quad 3.73GHz اجرا میشد همون چیزی خواهد بود که روی 360 هاشون بازی میکنن. :lol:
Halo 3 هم يكي از بازي هاي سخت بود در حالت ! سخت ترينش واقعا پدر در مياورد. ولي فروشش رو ملاحظه كرديم! بعدش اين NGS فروش كمي روي PS3 داشت!؟ مطمئناNG2 هم تاثير گذار ترين! بازي 360 خواهد بود مخصوصا توي ژاپن!
ولي اگر ميرفتي! يكي از مصاحبه هاي سازندگان Alan Wake كه توي همين سايت هم بخشي ازش رو فكر كنم ترجمه كردن! توي اون گفته بود تفاوت بين 360 و PC كم است! و ميتوني بري پيدا كني.
;)

نه خیر علتش اینه که مایکروسافت داره طبق معمول همه چیشو میکنه تو پاچه مردم. از مردم پول میگیره برای آنلاین بازی کردن و بعد شبکه آنلاینش P2P هستش که مسلما نمیشه به این راحتی ها بدون مشکل تعداد افراد زیادی به صورت آنلاین با هم بازی کنن. در صورتی که سونی شبکه آنلاینش مجانیه و با این حال سرور اختصاصی برای بازیهای مهمش میگذاره که مردم با تعداد بالا بتونن lag free آنلاین بازی کنن. اینه علتش.
فقط! مسئله اينجاست كه ييهو ميتوني 62 نفر رو! در يك لحظه توي يك بازي پيدا كني در PSN يا نه! كه همشون RT 2 داشته باشند! اين خيلي مهم.
البته تا نوامبر شايد اين ركورد رو بزنيد :-"

فكر كنم همه از دم يك كارت! قرمز بگيريم.
من ديگه اينجا سر نميزنم.

BlackCat

کاربر سایت
Nov 2, 2005
2,896
نام
احمدرضا
من اصلا كاري ندارم كدوم بازي رو كدوم كنسول چقدر فروش كرد!
اما فقط يه سوال از دوستاني كه دارن با تمام وجود از 360 طرفداراي ميكنن دارم اونم اينه كه اگر بازي X بر روي كنسول مايكروسافت Y نسخه و روي كنسول سوني Y-1 نسخه به فروش برسه چي نصيب شما ميشه كه داريد از اعماق وجودتون بدون اينكه بدونيد چرا از 360 حمايت مي كنيد؟

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,572
نام
Noctis LuciS Caelum
میثم جان اصلا طرف حرفم با شما نبود . منظورم کسانی هست کخ میگن سونی سال خوبی نداره 360 عنوانهای کوبنده ای داره .
دوستان بهتره بحث و ادامه ندهیم زمان همه چیز را معلوم میکند .

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
البته محمد جان این قضیه 60 نفره بودن هم از جنبه تکنیکی خیلی مهمه و توی کنسولها سابقه نداشته ( همون طور که توی بخش ماشینی هم GT5 : Prologue با 16 بازیکن از رقیب اصلیش با 8 بازیکن جلوتره ) , هم از جنبه گیم پلی هم خیلی به جذابیت بازی کمک میکنه. اون طور که به نظر میاد و گفته شده نقشه های Resistance 2 فوق العاده عظیم هستن و برای همین 60 نفر با هم هدشات نمیشن. اگه این 60 نفر توی نقشه های بازی X بودن ممکن بود همچین اتفاقی بیفته ولی اینجا نه. از اون طرف سالار بازیهای Online ( یا حداقل یکی از 5 بازی برتر در این زمینه ) یعنی Battlefield 2 هم از 64 نفر پشتیبانی میکرد و میدونی که همه از این بازی بزرگ تعریف میکنن. اگه 64 نفر چیز بدی بود مسلمآ نمیومد برای Battlefile 2142 هم دوباره 64 نفر ساپورت بکنه.
همون طور که گفتم از نظر فنی که کار بسیار شاخیه ولی اگه 1% هم مشکلی باشه , خیلی راحت میشه توی Option های بازی یا توی سرورها تعداد بازیکنها رو کرد 10 نفر و از این نظر هم کار سختی پیش رو نداره.

اریا جون بازی Battlefield 2 رو من بازی کردم حرفت درسته اونجور بازی ها تعداد زیاد لازمه ولی xboxlive با اون تعداد کاربرش هیچ وقت نمیتونستی یه room پر پیدا کنی! حالا چه برسه به psn و بازم فراموش نکن تو مپهای بزرگ تعداد کم اصلا بدرد نمیخوره و مشکل ساز میشه چون کسی رو تو مپ نمیتونی پیدا کنی
در کل 8 تا 16 نفر بهترین حالت بازی انلاین fps هست که نهایت لذت رو میتونی ببری شما فکر کن بازی gow رو 60 نفر تو مپ باشن!!! چه اتفاقی میفته؟ اگه بخوان نقشه رو بزرگ کنن هم که اصلا سبک بازی عوض میشه و مجبور میشن وسایل نقلیه بزارن که دیگه اون لذت اولی رو نداره و میشه یه چیز دیگه.
اگه نقشه بزرگ بشه جمع کردن بازی کن سخت میشه و با تعداد کم بازی لذتی نداره در کل واسه psn که کاربرای کمی داره بازی انلاین تا 60 نفر بیشتر جنبه تبلیغاتی داره
در صورتی که سونی شبکه آنلاینش مجانیه و با این حال سرور اختصاصی برای بازیهای مهمش میگذاره که مردم با تعداد بالا بتونن lag free آنلاین بازی کنن. اینه علتش.
والا تا اونجایی که من شنیدم همه میگن کیفیت xboxlive بهتره ! حالا شما داری خلاف اینو میگی من خودم psn رو ندیدم و نمیتونم قضاوت کنم اونایی که دیدن بهتره نظر بدن

پ.ن:بهتر نیست تو بحث به هم توهین نکنیم؟! مسخره کردن دیگران چیزی رو ثابت نمیکنه.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,058
نام
نیما
والا تا اونجایی که من شنیدم همه میگن کیفیت xboxlive بهتره ! حالا شما داری خلاف اینو میگی من خودم psn رو ندیدم و نمیتونم قضاوت کنم اونایی که دیدن بهتره نظر بدن

از نظر اینکه شلوغتره ، و امکانات بیشتری داره XBL بهتره ، ولی از نظر کیفیت سرورها بدلیل Dedicated بودن PSN بهتره .

KILLER13

کاربر سایت
Feb 10, 2008
60
به نقل از next-gen.biz:
آقاي Patcher به خبرگذاري Reuters گفته است: " من فكر ميكنم PS3 برنگ جنگ GTA IV خواهد بود." اگر اين گونه برآورد كنيم كه در پايان سال جاري چيزي بين 9 الي 12.5 ميليون نسخه از GTA IV به فروش خواهد رسيد، اين رقم باعث فروش 2 ميليون دستگاه PS3 در مقايسه با 1 ميليون دستگاه X360 خواهد شد.
هرچند كه نسخه X360 به دليل برخورداري از install base بيشتر ، فروش بيشتري خواهد داشت اما آقاي Edward Williams تحليلگر BMO Capital Markets گفته تعدادي از مشتريان منتظر انتشار عناوين مهمي نظير GTA IV براي PS3 هستند تا به خانواده اين كنسول بپيوندند.
وي همچنين اشاره كرده:" تعداد زيادي از كساني كه PS2 دارند به خاطر GTA به خانواده كنسول Playstation پيوستند و حالا با انتشار GTA IV امكان اينكه آن ها تصميم خود را تكرار كنند هست."
بنا به گفته آقاي Scott Steinberg ، نائب رئيس بخش بازار يابي SCEA ، GTA IV يكي از بازي هايي خواهد بود كه به فروش كنسول PS3 در سال 2008 سرعت خواهد بخشيد. بنا به گفته وي Sony داراي عناوين انحصاري پرفروشي نظير Metal Gear Solid 4, Killzone 2, LittleBigPlanet و Resistance2 خواهد بود.
مايكروسافت داراي software هاي تاثيرگذاري براي سال 2008 نيست اما آن ها داراي downloadble conetnt هاي انحصاري GTAIV هستند كه بنا به گزارش هاي منتشر شده مايكروسافت براي به انحصار در آوردن اين DLC ها حدود 50 ميليون دلار هزينه كرده است. DLC هايي مي تواند توجه كساني كه مي خواهند كنسول بخرند را نيز به خود معطوف كند.
هرچند مايكروسافت اعلام كرده كه از GTA IV پشتيباني خواهد كرد اما سوني روز چهارشنبه بسته بندي جديد كنسول PS3 را به همراه يك نسخه رايگان از GTA IV براي اروپا ، استراليا و نيوزلند معرفي كرد.GTA IV جديدترين نسخه از سري GTA خواهد بود كه هفته آينده منتشر خواهد شد و از چندي پيش ، پيش بيني هايي مبني بر فروش 400 ميليون دلاري اين بازي در هفته اول انتشار خود تخمين زده شده بود كه اگر به وقوع بپيوندد نه تنها ركورد Halo3 با 300 ميليون دلار فروش را مي شكند بلكه به موفق ترين سرگرمي عرضه شده در تاريخ نيز تبديل خواهد شد.
منبع

این مطلب حاوی مسایل تلویحی زیادی هست که دقیقا جانبدارانه بیان شده و حاوی یک سری پیش بینی های حوش بینانه به نفع منافع نقل کنندگان است.
در ضمن عنوانهای انحصاری 360 امسال بی نظیر هستند و به احتمال بسیار زیاد نامزد دریاقت جایزه بهترین بازیهای سال هم میشوند.
مثل:
Ninja Gaiden 2
Gears of war 2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر