Prince of Persia

سلام
خوب منم که همه به خاطر همین بازی پرنس بیشتر شناسایی می کنن
امیدوارم این فرم سرپا و قدرت مند باشه تا من و بقیه دوستان بتونن فعالیت مثبت و سریعی داشته باشن

موفق باشید
از طرف طرفدارن شاهزاده ایرانی ;)

vahid1400

کاربر سایت
Sep 24, 2005
799
نام
وحید
بهزاد جون تاپیک خوبی زدی من خودم رو نمیتونم طرفدار پرنس بدونم چون فقط یه شمارشو بازی کردم ولی همون یه شماره برام خیلی جذاب بود

به نظر من بزرگترین دلیل جذابیتش بین ما ایرانیا علاوه بر داستان زیبا و گرافیک فوق العاده چیزی نیست جز کلمه زیبای persia
دنیا باید بدونه باید وقتی از این کلمه استفاده کنه که بخواد یه شاهکار ارایه کنه
UBI این رو خوب می دونست...

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام
اگه اجازه بدید این تاپیک فقط مختص اخبار بازی باشه و تاپیک دیگه رو من در مورد داستان بازی مفصل توضیح می دم

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام
علی جان اگه کمی زمان به من بدید خیلی زود می تونم همه چی رو ریدیف کنم..منتها پراکندگی مطالب کمی مشغولم کرده..از یه طرف هم ....باشه بعد

من با حرف بهزاد هم کاملا موافقم....
منم دلایل خودمو می گم...

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
خوشحال هستم که اولین نفر هستم باکس شات بازی Prince Of Persia رو براتون می ذارم .خیلی باحال هست...شرمنده یکم کوچولو هست....بزرگش که به دستم رسید حتما براتون می ذارم...

FashisT

کاربر سایت
Sep 26, 2005
109
ما اینو تو صندوقچه مون داشتیم گفتیم بزاریم تا بهزاد خان شروع کنن!
منبع: بازیدات
تاپیک: داستان بازي ها و نقد آنها
نویسنده: roham_xp2005 (البته جمع آوری مطالب بیتره!)
داستان بازي در مورد ساعت شني وشن هاي داخل ان (sand) است كه در اين جزيره
ساخته شده.اين ساعت شني توسط ماهاراجا از اين جزيره دزديده شده وبه هند ميره و بعد كه پرنس ولشكرش به اونجا حمله مي كنند به هين ساعت دسترسي پيدا ميكنندو پرنس اونو باز ميكنه وشن ها بيرون مي ايندو...(داستان پرنس 1)
خب حالا اگه از ابتداي دموي اول پرنسكه من توي cd پرنس پيداش نكردم بگذريم كه معلوم نيست ايا پرنس داره ماجرا رو تعريف ميكنه يا نه.داستان بدين ترتييب شروع
مي شه كه پرنس با پيرمردي در حال صحبت است.
پيرمرد به پرنس ميگه در جزيره زمان ,ساعت شني ساخته شده و ماهاراجا ساعت رو از اونجا دزديده.
پرنس متوجه ميشه كه هفت سال پيش اشتباهي كرده.بله اون ساعت شني رو باز كرده.
پيرمرد به پرنس ميگه هر كسي اون ساعت رو باز كنه خواهد مرد.پرنس به پيرمرد ميگه كه براي اولين بار است تو زندگي اش ميترسه.پيرمرد به پرنس ميگه كه تو خواهي مرد و يك هيولا (داهاكا)كه نگهبان time line است تو رو ميگيره و تو ميميري.
پرنس هم تصميم ميگيره كه به جايي كه منتظر مرگ بمونه سعي كنه كه سر نوشت خودشو عوض كنه.پس به پير مرد ميگه كه به اون جزيره و به زماني كه شنها ساخته شده اند مي ره وجلوي ساخته شدن انها رو ميگيره وبنابراين وقتي كه شن ها ساخته نشوند ديگه باز كردن ساعت شني هم مشكلي ايجاد نميكنه و داهاكا هم با اون ديگه كاري نخواهد داشت.
در نهايت پيرمرد به پرنس ميگه كه برو ولي بدون كه سفر تو پايان خوشي نداره و
نميتوني سرنوشت خودت رو عوض كني.هيچ بشري نميتونه!!
با اين همه پرنس تصميم به رفتن ميگيره وسوار بر كشتي به سمت جزيره حركت ميكنه
ولي در بين راه يك كشتي به انها حمله ميكنه پس از در گيري با موجوداتي .پرنس با زني به نام shadee روبرو ميشه كه ميخواهد پرنس رو بكشه...
پرنس با shadee درگير ميشه در حين نبرد .shadee پرنس رو توي اب مي ندازه(حالا يا در حين نبرداين گونه مي شود و يا شايد shadee ازپرنس چشم ابي ما خوشش اومده و دلش نيومده اونو بكشه).به هر صورت پرنس توي اب ميافته و كشتي اش هم نابود ميشه.اب پرنس رو به جزيره مياره .
پرنس توي جزيره دوباره با shadee روبرو ميشه و shadee فرار ميكنه .پرنس اونو دنبال ميكنه .shadee وارد مكانيسمي ميشه كه اونو به زمان گذشته (زمان ايجاد شدن ماسه(sand))مي بره.پرنس اونو دنبال ميكنه و او هم به اون زمان ميره .
پرنس در حين تعقيب كردن shadee موجود ديگري رو ميبينه (كه بعدا ميفهمه خودش بوده).
پرنس در سالن اصلي قصر,shadee رو ميبينه كه داره يك زن رو به پايين مي ندازه(اما براي چه؟بازهم عجله نكنيد )پرنس بهshadee ميگه كه به اون زن كاري نداشته باش و بيا كار نيمه تماممون رو تمام كنيم.
پرنس shadee رو ميكشه و زن قرمزپوش رو نجات ميده,shadee در هنگام نابود شدن(تبديل به شن شدن)به پرنس ميگه كه :تو احمقي.تو نميدونيو نمي توني سرنوشتت رو عوض كني؟
زن قرمز پوش به پرنس ميگه كه اينجا رو ترك كن ولي پرنس ميگه من بايد امپراطور رو ببينم.
پرنس به راهش ادامه ميده تا به اتاق ساعت شني ميرسه اونجا دوباره با زن قرمز پوش روبرو ميشه .زن قرمز پوش به پرنس دوباره ميگه كه اينجا رو ترك كن.ولي پرنس به اون ميگه كه:او بايد امپراطور رو ببينه و سرنوشت خودش رو عوض كنه و بايد جلوي ساخته شدن شنها رو بگيره ولي زن قرمز پوش به پرنس ميگه كه:امپراطور امروز در حال ساختن شن ها ست وكسي رو نميبيند.در ضمن اگر تو رو ببيند,تو رو ميكشه.
ولي پرنس به اون ميگه من زندگي تو رو نجات دادم پس بايد كمكم كني.
زن قرمز پوش به پرنس ميگه كه:درب اتاق امپراطور بسته است.براي باز شدن در بايد دو مكانيسم رو فعال كنيم.پرنس از زن قرمز پوش اسمش رو ميپرسه و او ميگه:كالينا.
پرنس بعد از فعال كردن دو مكانيسم,وقتي كه به سالن اصلي ميرسه دوباره با اون موجود شبه خودش روبرو ميشه وهمچنين سرو كله داهاكا هم پيدا ميشه .داهاكا اون موجود ميگيره و ميره .بعد پرنس به اتاق ساعت شني بر ميگرده.دراونجا دوباره با كالينا روبرو مشه و به او ميگه كه اين جزيره رو رها كنه و با پرنس به بابيلون بيايد تا زندگيه جديدي روشروع كنه.
ولي كالينا قبول نميكنه و ميگه كه نميتونم
وقتي پرنس وارد اتاق امپراطور مي شه كالينا در اتاق رو مي بنده.
پرنس بهش مگه كه:چيكار ميكني.اينجوري ما رو تو تله مي ندازي.امپراطور كجاست؟
كالينا هم به سمت صندلي امپراطور ميره و دوتا شمشير رو بر مي داره.پرنس در اينجا ميفهمه كه كالينا همون امپراطوره.
كالينا به پرنس ميگه:من اميدوار بودم كه داهاكا تو رو بكشه و براي اينكه جلوي اومدن تو رو به اين جزيره بگيرم shadee رو فرستادم كه تو رو بكشه.
پرنس:اما براي چي؟
امپراطور:سرنوشت من اينه كه در زمان اينده(زمان پرنس)به دست تو كشته بشم(يعني پايان اول بازي به عبارت ديگه كالينا از پايان دوم بازي خبر نداره) و من هم براي اينكه از اين كار جلوگيري كنم و سرنوشتم رو عوض كنم بايد تو رو بكشم چون تو قبول نكردي كه از اينجا بري و امروز فقط يكي از ماها ميتونه سرنوشت خودش رو عوض كنه .
پرنس كالينا رو ميكشه و ناگهان ماسه ها همه جا رو ميگيرند پرنس ما به خيال اينكه همه چيز تموم شده به دنبال راهي مي گرده تا از جزيره خارج بشه كه ناگهان دوباره
سرو كله داهاكا پيدا ميشه .
پرنس از دست او فرار مي كنه پرنس كه بسيار متعجبه با خودش ميگه : من خودم ديدم كه امپراطور نابود شد پس نبايد شنها بوجود بيايند و نبايد در ساعت شني اون شنها باشند.
اشتباه من كجا بوده پرنس كه حسابي نا اميد شده با خودش ميگه چه چيزي توي
time line نوشته شده كه نمي تونم تغييرش بدم در حين همين نا اميدي ناگهان
نوشته هاي رو روي ديوار ميبينه (البته چه عجب كه عربي نيستند ) كه نحوه دزديده شدن ساعت شني به وسيله ماهاراجا رو بيان مي كنه .
پرنس متوجه مي شه كه ماهاراجا هم هنگامي كه به ساعت شني مي رسه به وسيله كسي كشته ميشه ولي با زدن ماسك مخصوصي شانس دوباره اي پيدا مي كنه و به زمان كشته شدن خودش مياد و اون فرد رو ميكشه و تنها با مردن بعد ديگر خودش اون ماسك از صورتش برداشته مي شه به عبارت ديگر اون ماسك شانس دوباره اي به افراد ميده (حالا از اينكه ماهاراجا از كجا ميدونسته كه كشته مي شه
ورفته وماسك رو پيدا كرده بگذريم چون در بازي هم چيزي راجبش گفته نشده)
پس پرنس تصميم مي گيره كه ماسك رو پيدا كنه و يك شانس ديگه براي متوقف كردن شنها داشته باشه بنابراين اميدوارانه به راهش ادامه ميده تا اينكه به اتاق امپراطور مي رسه.پرنس متوجه مي شه كه ....
پرنس متوجه ميشه كه با كشته شدن كالينا در زمان گذشته ماسه ها منتشر شدند و به درون ساعت شني رفته اند بنابراين خود پرنس در بوجود اوردن ماسه ها نقش داشته و تصميم مي گيره ماسك رو پيدا كنه واز كشته شدن كالينا در زمان گذشته بوسيله خودش جلوگيري كنه .
پرنس پس از پيدا كردن ماسك اونو به صورتش ميزنه و ناگهان تبديل به موجودي ميشه
كه در طول مسير بارها اونو ديده و اخرين بار هم بوسيله داهاكا نابود مي شه و متوجه
مي شه كه اون موجود در حقيقت خودش بوده .
پرنس با خودش مي گه : وقتي كه اون موجود بميره در حقيقت خودش مي ميره چون
كشته شدن در اون بعد باعث از بين رفتن خودش و تمام دوستان واشنايان اون ميشه
و متوجه ميشه در تمام اين مدت اون موجود قصد اگاه كردن او رو داشته نه كشتنش
(دايره بودن زمان ).
پرنس ما به راهش ادامه ميده درست به موازات بعد ديگر خودش در حين راه كالينا و
shadee رو مي بينه كه با هم صحبت مي كنند (لحضه قبل از رسيدن پرنس به shadee
در دفعه اول ) كه كالينابهshadee ميگه بايد به زمان پرنس بره وجلوي پرنس رو بگيره.
در ادامه دوباره كالينا و shadee رو ميبينه كه دارند با هم صحبت مي كنند .
( قبل از نبرد پرنس باshadee در قصر ) shadee به كالينا ميگه : پرنس خيلي قوي و اون
به جزيره رسيده و الان در زمان ماست كالينا عصباني ميشه وبه shadee ميگه بايد
اونو نابود كني . shadee قبول نمي كنه كه به خاطر امپراطور (كه ميخواهد سرنوشت
خودش رو عوض كنه) دوباره با پرنس درگير شه و خودش رو به خطر بياندازه بنا براين
امپراطور وshadee شروع به جنگيدن مي كنند و پرنس هم در لحضه اي ميرسد كهshadee داره امپراطور رو به پايين مي اندازد و بي خبر از همه جا shadee رو مي كشه .
(قبلا گفته شده بود).
پرنس با ماسكي كه به صورتش هست تصميم مي گيره مانع به كار انداختن دو مكانيسم در بشه ولي در اين كار موفق نميشه بنابراين وقتي در سالن اصلي قصر به خودش ميرسه ...
پرنس وقتي در سالن اصلي قصر به خودش مي رسه و داهاكا هم مياد تصميم مي گيره كه به بعد ديگر خودش اجازه عبور نده بنابر اين اين بار پرنس بدون ماسك رو مي گيره و چون بعد ديگد پرنس از بين ميره بنابراين ماسك از صورت پرنس ما جدا ميشه .(تغيير سرنوشت)
پرنس وارد اتاق ساعت شني مي شه و دوباره با كالينا روبرو مي شه و همان صحبتهاي قبلي رو انجام مي ده . البته پرنس از همه چيز خبر داره پس وارد اتاق امپراطور مي شوند و پرنس بدون هيچ مقدمه اي به سراغ صندلي امپراطور مي ره و شمشير ها رابه كناري مي اندازد . و به كالينا مي گه كه اين راه درست نيست با من به زمان حال بيا .
و شمشير ها رو به گوشه اي مي اندازد اما كالينا قبول نميكنه و ميگه كه تو زمان اينده
تو منو نابود ميكني و من بايد سرنوشتم رو عوض كنم و به طرف پ رنس حمله كنم پرنس به طرف مكانيسم حركت زمان مي ره و موفق ميشه كه در حين درگيري كالينا رو به درون ان بياندازه و خودش هم به داخل ان ميره .
وقتي كه در زمان حال پرنس به كالينا ميرسه بهش ميگه من سرنوشتم رو عوض كردم تو هم (پايان اول ) ميتوني اين كارو بكني ولي كالينا به پرنس اجازه صحبت نميده و ميگه من زندگي رو انتخاب ميكنم و تو مرگ رو پس دوباره به پرنس حمله ميكنه و هرچه
پرنس ميخواهد به كالينا توضيح دهد كالينا نميذاره و بالاخره به دست پرنس كشته
مي شه و شنها اونجا پخش مي شوند بعد از مرگ كالينا سر و كله داهاكا پيدا ميشه
پرنس با خودش ميگه :شنها اينجا هستند پس نبايد تو ساعت شني باشند پس داهاكا اينجا چه ميكنه .كه ناگهان جسد كالينا رو بر مي داره و به درون خودش
مي فرسته .
پرنس با خودش ميگه :اون چيزي كه زمان بندي شده ديگه وجود نداره وداهاكا داره كارش رو انجام ميده (و به عبارت ديگر وظيفه داهاكا در اينجا جمع كردن شنها در زمان
حال و ديگه وظيفه اش كشتن پرنس نيست) بغد داهاكا به سمت پرنس ميايد و طلسم روي سينه پرنس كه اخرين باقي مانده the sand of time رو ميگيره و ناپديد ميشه چون ديگه نبايد ماسه ها وجود داشته باشند.
پرنس با خودش ميگه من فقط خودم رو نجات ندادم بلكه the sand of time رو هم حذف كردم و ميگه سرنوشت خودمو عوض كردم پس به طرف بابيلون راه ميافته ولي اونجا رو در اتش ميبينه و با خودش ميگه كه:من چي كار كرده ام و در پايان همان گفته پيرمرد تكرار ميشه و اما پايان دوم ...
ولي پايان دوم:
پرنس وقتي در زمان حال به كالينا مي رسه به او مي گه : تو چي در time line ديدي كه نمي تونه عوضش كني و مي گه من خودم رو از دست هيولايي رها كردم تو هم مي توني سر نوشت رو عوض كني . كالينا ميگه : تو اينو ميگي ولي در time line اينگونه نوشته شده . در همين موقع دوباره داهاكا سر و كلهاش پيدا ميشه .
پرنس مي گه : نه نه ! اين امكان نداره . من نذاشتم كالينا در گذشته بميره .
ولي اين بار داهاكا با پرنس كاري نداره و به سراغ كالينا ميره .
پرنس متوجه ميشه كه با اوردن كالينا به زمان حال او را محكوم به نابودي كرده (همانطور كه در time line نوشته شده ) حالا چه به دست خودش و چه به دست داهاكا.
پرنس با شمشيري كه در دست داره به مبارزه با داهاكا مي پردازه و اونو نابود
مي كنه و در نهايت داهاكا در اب مي افته و پرنس و كالينا جزيره را ترك مي كنند
كه با هم زندگي جديدي رو در بابيلون شروع كنند ولي باز نشان ميده كه بابيلون داره تو اتيش مي سوزه و فرد سياه پوشي تاجي رو از روي زمين بر ميداره و ميگه: هر چيزي مال تو است مال من است و مال من خواهد شد .
خوب به نظر من كه خيلي داستان قوي داشت نظره شما چيه؟

فعلا
13.gif

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,542
نام
محمدرضا . م
فکر کنم فقط نباید به بازی prince نگاه کرد.به نظرم یه سری هم به بازی TombRaider بزنید.به نظرم امسال این دو تا بازی بد جوری با هم رقابت دارن.به نظرم باید روی بازی TombRaider هم حساب کرد.حرکات و شخصیت ها و محیط های بازی مهاجم مقبره هم به نظرم چیزی از بازی POP کم نداره.ولی از نظر داستان فکر کنم POP بهتر باشه.ولی باید صبر کردو دید.چون Crystal Dynamic که طراح بازی مهاجم مقبرس هم کار خودشو خوب بلده.با سری بازی های میراث کین.
پس یه کمم لطفا به بازی مهاجم مقبره و لیدی کرافت توجه کنید.
:sad: :sad: :sad:
گریمم میگیره ها.
:sad: :sad:

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
دوست عزیز این تاپیک همونطور که از اسمش مشخصه در مورد بازی Prince of persia هست. شما میتونید یه تاپیک به نام Tomb Raider Community یا هر اسم دیگه ای بزنی و توی اون تاپیک هر چقدر دلت میخواد در مورد سری Tomb Raider و داستانش و سازنده هاش و تاریخچش و ... صحبت کنی

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
ببخشید بچه ها کسی میدونه این بازی هم مثل اسپیلینترسل اونتوری قفل داره یا نه اقا فکر کنم امسال یک سری تلفات بدیم بعد از اومدن پرنس

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,542
نام
محمدرضا . م
نوشته شده توسط Behzad:
دوست عزیز این تاپیک همونطور که از اسمش مشخصه در مورد بازی Prince of persia هست. شما میتونید یه تاپیک به نام Tomb Raider Community یا هر اسم دیگه ای بزنی و توی اون تاپیک هر چقدر دلت میخواد در مورد سری Tomb Raider و داستانش و سازنده هاش و تاریخچش و ... صحبت کنی
چشم :cheesygri

qx_roham_xp

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,872
نام
رهام
سلام بچه ها
منم بر گشتم
بابا غوغا کردين(هرجا دو تا بهزاد باشه غوغا مي شه :exclaim: )
ايول دم همتون از دم داغ
اينجا خيلي خيلي بهتر از بازيکده و حامد سافت و پرشين تولز و بازي اسپات (دو روزه :razz: :cheesygri )هست!
من همه ي اينارو امتحان کردم اما بازم هيچي بازي دات نمي شه اما شايد اينجا...
من يک عکس از دارک پرنس دارم که خيلي دوسش دارم هرچي بيشتر توش دقت مي کنم نکته هاي بيشتري مي فهمم براي مثال امروز به سايه هاي زير عکس دقت کردم
شما هم دقت کنيد :exclaim:
گفتم سايه جاي سايه هم خالي :o
بچه ها من پيشنهاد مي کنم حتما حتما گيم پلي هاي IGN هم دانلود کنيد خيلي باحالند :confused:
بعدا لينک هاي مستقيم رو مي دم ;)
تريلر جديد بهزاد رو هنوز دانلود نکردم چون username و password گيم اسپات رو يادم رفته :o
خوشحال مي شم يکي يک username و password بهم بده يا يک لينک مستقيم
تو بازي دات که مدير نشديم حامد سافت هم که نمي خواستم بشم پرشين تولز هم خوشم نيومد دارينوسم که اصلا هيچي بازي اسپات هم مدير شدم دو روز بعد سايتش خراي شد :cheesygri ببينم اينجا مي شه مدير شم چون خيلي باحال هست
بهزاد جون پيغامت تو انجمن موقت برام از 10000000 سورپريز بهتر بود ;)
من مي گم اگه قرار هست براي همي شه اينجا پاتوق بازي داتي ها بشه چطوره همه ي عکس هاي پرنس 3 رو اينجا بزاريم يا بهتر هست يک تايپيک بسازيم براي عکس ها؟چون خيلي زيادند اما حيف هست اينجا منبع تمام عکس هاي پرنس نباشه حتي مي تونيم عکس ها رو توي گالري سايت بزاريم :exclaim:
نظرتون رو بگيد تا بدونم چي کار کنم
منتظر گيم پلي هاي IGN باشيد
در ضمن بهزاد اين نکته رو که الان مي گم شايد براي باز 10000000000 ام هست:
اسم من رهام هست نه روهام حد اقل تو تايپيک هاي پرنس اين قدر اين گفته شده :lol:
اينم عکس دارک پرنس :
prince-of-persia-3-20050823042558860.jpg

آخرین ویرایش:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
چه طوری اقا پرهام خوبی من میثم جی تی ای 2025 یادت سایه رفته مسافرت اگر برگده میگم بیاد اینجارو ببینه فکر کنم بجور خوشحال بشه اقا حامدسافتم باحال بود بخدا

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
بچه ها کسی خبر نداره پرنس که می یاد به بازار واسه پی اس 2 من شنیدم ابان می یاد می خواستم ببینم صحت داره یا نه ممنون می شم تاریخشو بگین

Omid

کاربر سایت
Sep 23, 2005
213
نام
OMID
اينجا خيلي خيلي بهتر از بازي اسپات (دو روزه :razz: :cheesygri )هست!

تشکر . توی بازی اسپات معرفی کرده بودید خودتون رو . ولی با این پست بیشتر آشنا شدیم

Behzadr

کاربر سایت
Sep 23, 2005
2,706
سلام
خیلی خوشحالم که رهام جان می بیمنت...
راستی یه تاپیک هست به نام طرفدران بازی به اونجا هم سر بزن
در مورد لینک گیم اسپات خودم به زودی براتون لینک دان مستقیم رو می ذارم....
درمورد کرک هنوز چیزی معلوم نیست
نسخه پی سی هم زودتر از بقیه کنسولها می یاد

رهام جان
سایز عکس رو هم کم کن...بی زحمت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر