Prey

prey-logo.jpg
Developer : Arkane Studios
Publisher : Bethesda Softworks
Director : Raphaël Colantonio
Engine : CryEngine
Genre : First Person Shooter , Action Sci-Fi
Release Date : May 5, 2017
Platforms : PS4 X1 PC

================
اطلاعات منتشر شده از بازی
================

* این نسخه دنباله ای بر بازی قبلی نیست. همینطور یک Remake هم برای نسخه اول نیست. این نسخه تصوری دوباره از IP است و با اینکه روح سری Prey در این نسخه نیز وجود دارد اما ارتباطی با نسخه قبلی و یا نسخه کنسل شده ندارد.

* شخصیت اصلی بازی Morgan Yu نام دارد و در ابتدای بازی این قابلیت وجود دارد که مرد یا زن بودن این شخصیت را مشخص کرد. سازندگان اسم Morgan را انتخاب کرده اند چون که این اسم هم برای مرد یا زن قابل استفاده است.

* شخصیت اصلی در یک ایستگاه فضایی قرار دارد و باید با موجودات فضایی برای بقا مبارزه کند.
* تایید شده است که بازی یک عنوان Horror نیست.
* بازی فقط درباره شلیک کردن به موجودات فضایی نیست و میتوان گفت بازی مخلوطی از اکشن و روایت و داستان است که لایه ی نازکی از RPG نیز در خود دارد !

* بازی اسلحه های مختلفی از جمله Shotgun ای که در تریلر معرفی بازی نیز نمایش داده شده بود را در اختیار بازیکن میگذارد . علاوه بر این Morgan قادر خواهد بود که قدرت هایی از موجودات فضایی بیاموزد و از آنها استفاده کند . همینطور در بازی میتوان از ابزار علمی موجود در ایستگاه فضایی که برای مبارزه ساخته نشده اند برای مبارزه استفاده کرد !

* سازندگان گفته اند که بازیکنان اگر از بازیهای قبلی Arkane Studios خوششان آمده است احتمالا از Prey نیز راضی خواهند بود.

* تایید شده است Chris Avellone که در ساخت بازیهای درخشانی مثل Fallout 2 , Fallout : New Vegas , Pillars of Eternity و ... حضور داشته است در ساخت این عنوان نیز مشارکت خواهد کرد.

=================
تریلر معرفی بازی [E3 2016]
=================

===================
تریلر گیم پلی [QuakeCon 2016]
===================

====================
تریلر گیم پلی [Gamescom 2016]
====================

=======================
تریلر گیم پلی [The Game Awards 2016]
=======================

Prey - 8 Minutes of Gameplay

720p 60fps || 1080p 60fps

================
تریلر گیم‌پلی #2
================

با تشکر از @sabco برای تریلر :D
تاپیک با منتشر شدن اطلاعات جدید آپدیت خواهد شد...

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
میدونم چی میگی ولی این بازی برای من حتی شوتر تاکتیکی نیست:D کلا یه بازیه با چاشنی شوتر:D الان من سری half life هم شوتر محض حساب میکنم یا سری گوست:D خیلی توضیحش سخته نمیشه لعنتی بگیش بیشتر یه حسه:D
این بازی خودش سبک داره. Immersive Sim :D. نه شوتر هست نه نقش آفرینی و نه ادونچر، ترکیبی‌ از همشون هست. شبیه Bioshock و System Shock :D
سبک تخصصی آرکین هست.

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
تکرار از نظر شما چی باشه وگرنه سختگیرانه بخوایم نگاه کنیم همین Prey هم همه چیشو از بازیای دیگه داره.
COD جدید برگشته به ریشه هاش و بتلفرانت ۲ بنظر میاد خیلی پیشرفت کرده باشه.همینطور دستینی ۲ رو داریم که توسط تیم و کارگردانی از بانجی داره ساخته میشه که TTK رو ساخت که متا ۸۶ و ۸۹ رو Xbox گرفت و نامزد بهترین شوتر سال شد(منتهی چون یه عده با اسم آنلاین مشکل دارن اصلا نمیدونستن اینو و وقتی سال بعدش دووم این متارو کسب کرد همه جا جار زدن که شوتر تک نسله از لحاظ متا و فلانه و ...).
خودم منتظرم پول دستم بیاد Prey رو تجربه کنم و واقعا بازی خوبیه ولی شاید من اشتباه متوجه شدم اینجا مد شده بعضیا تا دری به تخته می‌خوره یه بازی رو قدیس میکنن که گویا نشونه خاص بودن هست.چندین بازی شوتر دیگه مونده نمیشه هم براساس کار قبلی سازندش برچسب تکرار بهشون زد حالا چه خوشمون بیاد چه نیاد.تا عرضه و‌متا نمیشه قضاوت کرد.
عزیز اینجا بازی رو قدیسه نمیکنن.من خودم چون عاشق دیزانرد هستم منتظر این بازیم.
حسابشو بکن استودیویی که خیلی دوسش داری و دوتا اکشن ادونچر ناب هم ساخته یهو بیاد برای سبک مورده علاقت یعنی شوتر بازی بسازه.خدایی خودت بودی چیکار میکردی؟
من خودم طرفدار بازیهای انلاین هستم ولی دیگه بسه دیگه.یه بازی با حالو هوای half life یا بایوشاک بالاخره کی قراره ساخته بشه.تا کی بیوفتیم به جونه هم؟ استارت اولین بازی با حالوهوای بازیهای فوق که گفتم همین آرکین با prey زده.بخدا این نسل فقط ولف و دووم بودن منو راضی کردن.بقیه فقط استارتر بودن برای آنلاین.شوترای آنلاین رو سره ما جادارن ولی خب نسل قبلو بیاد بیار که بلک اوپس یک یا 3گانه مدرن وارفر یا بایوشاک یا اپیزود دوم half life چه بلایی سره ما اووردن.یه بلایی اوردن که هنوز بعد 10 سال راجعبشون بچه ها صحبت میکنن.
اون تکرارو که میگی خب کالاف که مشخصه چیه.بقیرو باید ببینیم.ولی همین تکراری که تو راجعبه prey میگی بخدا تکرارش شرف داره به شوترای بی سروته این نسل که خودت بهتر میدونی کدومارو میگم.

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
متاش یکم رفت پایین انگار این چاشنی کمبتش برای بعضی منتقد ها راضی کننده نبوده و یکی از مخفی کاری اجباری ناراضی بوده به دلیل کمبت ضعیف در کل به نظر میاد نسبت به دیس انرد پایینتره از لحاظ کیفی و ساخته قبلیشون

• Like
Reactions: mahdi-psfan

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
متاش یکم رفت پایین انگار این چاشنی کمبتش برای بعضی منتقد ها راضی کننده نبوده و یکی از مخفی کاری اجباری ناراضی بوده به دلیل کمبت ضعیف در کل به نظر میاد نسبت به دیس انرد پایینتره از لحاظ کیفی و ساخته قبلیشون
Prey را تیم دوم ارکین ساخته. نه تیم اول که مسئول ساخت دیسانرد بود.

• Like
Reactions: sadegh93

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
[بدون اسپویل!]
خب بالاخره وقت شد، یه 7-6 ساعت یه ضرب بازی کردم :D خیلی وقت بود اینطوری زمان از دستم در نرفته بود...
اول بگم که بازی شبیه هیچ عنوان دیگه‌ای نیست... خیلی راحت میشه گفت که مثلا این قسمتش به System Shock شباهت داره یا این بخشش به Dishonored ولی اگه بطور کلی بهش نگاه کنیم، کلا یه حس و حال جدیدی ارائه می‌ده که حداقل من تا حالا تجربش نکرده بودم. همون چیزی که میخواستم :D
اوایل بازی ممکنه گیم‌پلی یکمی نچسب به نظر برسه و کلا درک نکنید قراره چطوری پیشروی کنید ولی وقتی بازی توی محیط‌های بزرگش ولتون میکنه و اجازه می‌ده خودتون آیتم‌های و سوپرایزهای جدیدی پیدا کنید، راه‌های جدیدی واسه خودتون پیدا کنید و بسازید، تازه می‌فهمید که قضیه چیه <:-P
سوپرایزکننده ترین چیزی که توی بازی بهش برخوردم المان‌های RPG بازیه که اصلا فکر نمی‌کردم به این خوبی پیاده سازی شده باشه... Item Management، آپگرید کردن قدرت‌ها و اسلحه‌ها، Recycle کردن آیتم‌های بدردنخور و ساختن آیتم‌های جدید، همش به طور غیرمنتظره‌ای مفید و سرگرم‌کننده طراحی شده.
در مورد طراحی مراحل هم که خودتون با Arkane آشنایی دارید و لازم نیست من چیزی بگم :D فقط اینکه سعی کنید همه جا رو بگرید، یه سری آیتم و راه مخفی توی بازی وجود داره که عقل جن هم بهش نمیرسه :D کلی راه مختلف، Play Style مختلف هستش که تجربه‌ی هر کسی رو با بقیه متفاوت می‌کنه و ارزش تکرار بازی رو مثل سری Dishonored بالا برده.
همینجا بگم که اگه دنبال یه بازی هستید که راحت توش قدم بزنید و از مناظر زیبا لذت ببرید و این وسط چنتا هم دشمن رو بپوکونید، اصلا سمت Prey نرید! بازی شدیدا تنش‌زا هستش و باید با 100 درصد تمرکز سراغش برید...بازی اصلا شوخی نداره و بعضی جاها خیلی چالش‌برانگیز میشه.
یادمه یکی از اعضای Arkane بود که گفته بود که بازی اصلا Horror نیست ولی الان تایید می‌کنم که نامرد بشدت دروغ گفته بود :D بازی باهاتون یه کاری می‌کنه که به هر چی تو بازی میبینید شک کنید و ازش هراس داشته باشید...کلا قبل از خرید بازی، مطمئن بشید که ظرفیت روانی لازم رو دارید... حالا خیلی در مورد حس و حال ترسِ بازی توضیح نمیدم که خودتون تجربش کنید و قربانی این حرکتای پلید بشید >:) :D
گرافیک بازی همونطوری که توی تریلرا دیدید، متوسطه پس انتظار یه چیز خفن و عالی رو توی این زمینه نداشته باشید...
لودینگ‌ها هم حدود 30-15 ثانیه هستن ولی تعدادشون خیلی کمه. یعنی مثل Dishonored، وقتی قراره از یه محیط بزرگ به یه محیط بزرگ دیگه وارد بشید، لودینگ رو میبنید و بعدش تا یکی و دو ساعت راحت می‌تونید توی محیط‌های بزرگ و پرجزئیات بازی بدون هیچ وقفه‌ای بگردید.
داستان هم خیلی یونیک و مرموزه و از همون اول میگیره و ولتون نمی‌کنه :D فقط من از شخصیتای بازی + شخصیت اصلی تا اینجا خیلی راضی نیستم و بازی خیلی بهشون نمی‌پردازه که امیدوارم در ادامه بهتر بشه...
در کل بازی خیلی گیم‌پلی درگیرکننده و داستان منحصربفردی داره و اگه از تاثیرات روانی بازی نمی‌ترسید (:D)، حتما پیشنهاد می‌کنم تجربش کنید...

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
[بدون اسپویل!]
خب بالاخره وقت شد، یه 7-6 ساعت یه ضرب بازی کردم :D خیلی وقت بود اینطوری زمان از دستم در نرفته بود...
اول بگم که بازی شبیه هیچ عنوان دیگه‌ای نیست... خیلی راحت میشه گفت که مثلا این قسمتش به System Shock شباهت داره یا این بخشش به Dishonored ولی اگه بطور کلی بهش نگاه کنیم، کلا یه حس و حال جدیدی ارائه می‌ده که حداقل من تا حالا تجربش نکرده بودم. همون چیزی که میخواستم :D
اوایل بازی ممکنه گیم‌پلی یکمی نچسب به نظر برسه و کلا درک نکنید قراره چطوری پیشروی کنید ولی وقتی بازی توی محیط‌های بزرگش ولتون میکنه و اجازه می‌ده خودتون آیتم‌های و سوپرایزهای جدیدی پیدا کنید، راه‌های جدیدی واسه خودتون پیدا کنید و بسازید، تازه می‌فهمید که قضیه چیه <:-P
سوپرایزکننده ترین چیزی که توی بازی بهش برخوردم المان‌های RPG بازیه که اصلا فکر نمی‌کردم به این خوبی پیاده سازی شده باشه... Item Management، آپگرید کردن قدرت‌ها و اسلحه‌ها، Recycle کردن آیتم‌های بدردنخور و ساختن آیتم‌های جدید، همش به طور غیرمنتظره‌ای مفید و سرگرم‌کننده طراحی شده.
در مورد طراحی مراحل هم که خودتون با Arkane آشنایی دارید و لازم نیست من چیزی بگم :D فقط اینکه سعی کنید همه جا رو بگرید، یه سری آیتم و راه مخفی توی بازی وجود داره که عقل جن هم بهش نمیرسه :D کلی راه مختلف، Play Style مختلف هستش که تجربه‌ی هر کسی رو با بقیه متفاوت می‌کنه و ارزش تکرار بازی رو مثل سری Dishonored بالا برده.
همینجا بگم که اگه دنبال یه بازی هستید که راحت توش قدم بزنید و از مناظر زیبا لذت ببرید و این وسط چنتا هم دشمن رو بپوکونید، اصلا سمت Prey نرید! بازی شدیدا تنش‌زا هستش و باید با 100 درصد تمرکز سراغش برید...بازی اصلا شوخی نداره و بعضی جاها خیلی چالش‌برانگیز میشه.
یادمه یکی از اعضای Arkane بود که گفته بود که بازی اصلا Horror نیست ولی الان تایید می‌کنم که نامرد بشدت دروغ گفته بود :D بازی باهاتون یه کاری می‌کنه که به هر چی تو بازی میبینید شک کنید و ازش هراس داشته باشید...کلا قبل از خرید بازی، مطمئن بشید که ظرفیت روانی لازم رو دارید... حالا خیلی در مورد حس و حال ترسِ بازی توضیح نمیدم که خودتون تجربش کنید و قربانی این حرکتای پلید بشید >:) :D
گرافیک بازی همونطوری که توی تریلرا دیدید، متوسطه پس انتظار یه چیز خفن و عالی رو توی این زمینه نداشته باشید...
لودینگ‌ها هم حدود 30-15 ثانیه هستن ولی تعدادشون خیلی کمه. یعنی مثل Dishonored، وقتی قراره از یه محیط بزرگ به یه محیط بزرگ دیگه وارد بشید، لودینگ رو میبنید و بعدش تا یکی و دو ساعت راحت می‌تونید توی محیط‌های بزرگ و پرجزئیات بازی بدون هیچ وقفه‌ای بگردید.
داستان هم خیلی یونیک و مرموزه و از همون اول میگیره و ولتون نمی‌کنه :D فقط من از شخصیتای بازی + شخصیت اصلی تا اینجا خیلی راضی نیستم و بازی خیلی بهشون نمی‌پردازه که امیدوارم در ادامه بهتر بشه...
در کل بازی خیلی گیم‌پلی درگیرکننده و داستان منحصربفردی داره و اگه از تاثیرات روانی بازی نمی‌ترسید (:D)، حتما پیشنهاد می‌کنم تجربش کنید...
ممنون بابت توضیحات خوبت
من هنوز وقت نشده بازی رو تجربه کنم ... تو چند تا از نقدها به خشک و سنگین بودن سیستم کامبت بازی اشاره شده بود ... نظرت در این مورد چیه ؟
یکی هم اینکه دیدم بعضی منتقدها اشاره کردن که بازی حسی شبیه Alien Isolation رو به گیمر میده ... یک توضیحی هم در این مورد میدی ؟

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
ممنون بابت توضیحات خوبت
من هنوز وقت نشده بازی رو تجربه کنم ... تو چند تا از نقدها به خشک و سنگین بودن سیستم کامبت بازی اشاره شده بود ... نظرت در این مورد چیه ؟
یکی هم اینکه دیدم بعضی منتقدها اشاره کردن که بازی حسی شبیه Alien Isolation رو به گیمر میده ... یک توضیحی هم در این مورد میدی ؟
مرسی که مطالعه کردی ;)
مبارزات بازی بیشتر حالت استراتژیک دارن تا اینکه به عکس‌العمل ربط داشته باشن...یعنی باید با این دید توی بازی بری جلو تا توی مبارزات موفق باشی...خود بازی هم خیلی روی این تاکید داره. منظورم اینه که باید بدونی کدوم اسلحه برای شکست‌دادن کدوم نوع از دشمنا بهتره یا با ترکیب کردن کدومشون در حین مبارزه شانس بیشتری برای موفق شدن داری. مثلا اسلحه‌ی Shotgun برای مبارزه با Mimic ها مناسب نیست چون این دشمنا خیلی سریع هستن و اگه از شات‌گان برای مبارزه باهاشون استفاده کنی، مبارزات خیلی حس کند و خشک بودن میده...واسه همین اسلحه‌ای مثل GLOO Cannon توی بازی هستش که با استفاده ازش می‌تونی این دشمنا رو بی‌تحرک کنی و بعدش با یه سلاح دیگه کارشونو تموم کنی. کلا همونطور که توی پست قبلی گفتم، گیم‌پلی و مبارزات بازی ممکنه اوایل نچسب و خشک به نظر برسه ولی وقتی بهترین راه رو برای مبارزات با دشمنای مختلف پیدا کنی، خیلی لذت‌بخش و درگیر کننده میشه.
در مورد Alien: Isolation هم به خاطر محیط‌های مشابه و اون حس تنهایی در بازی میشه گفت یه جورایی آره ولی جنس ترس Prey فرق داره و بیشتر ترس از محیط و ایجاد شک و تردید هستش و شدتش هم به اندازه‌‌ی Alien نیست. کلا تو Prey به اندازه‌ی A:I دست و پا بسته نیستی و خیلی راه‌های مقابله‌ی بیشتری در برابر دشمنا وجود داره.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
@FUTUREدر کل از بازی راضی هستی؟
تا اینجا که به شدت راضی بودم و تونسته انتظاراتمو برآورده کنه...کلا بازی منحصر بفرد تر از چیزیه که فکر می‌کردم و به نظرم یکی از بازیایی میشه که چند سال دیگه همه آرزو می‌کنن که نسخه‌ی بعدیش معرفی بشه چون این روزا تقریبا هیچی شبیهش پیدا نمیشه...
حالا باید بازی رو بیشتر ادامه بدم تا بشه نظر کلی‌تری داد ولی هر چی بیشتر بازی می‌کنم بازی بیشتر اوج می‌گیره...

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
تا اینجا که به شدت راضی بودم و تونسته انتظاراتمو برآورده کنه...کلا بازی منحصر بفرد تر از چیزیه که فکر می‌کردم و به نظرم یکی از بازیایی میشه که چند سال دیگه همه آرزو می‌کنن که نسخه‌ی بعدیش معرفی بشه چون این روزا تقریبا هیچی شبیهش پیدا نمیشه...
حالا باید بازی رو بیشتر ادامه بدم تا بشه نظر کلی‌تری داد ولی هر چی بیشتر بازی می‌کنم بازی بیشتر اوج می‌گیره...
دیوانه ام کردی رفت پی کارش :D .
من الان با خوندن متنات حس کردم دقیقا توی transtar هستم ( اگه اشتباه تایپش نکرده باشم :D ). در کل دیوانه شدم الان من از شدت شعف :D

• Like
Reactions: FUTURE

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر