PlayStation, Xbox and The Wardrobe (pro discussion)

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
با نزدیک شدن به عرضه کنسول‌های Xbox Series X و PlayStation 5 تصمیم بر آن گرفتیم تا این تاپیک را جهت قرار دادن اخبار، شایعات و مقایسه ویژگی و سخت افزار این دو کنسول در نظر بگیریم.
با توجه به آن که تاپیک قبلی باعث ایجاد فضای نامناسبی برای فروم و دل‌خوری بین گروهی از کاربران شد، پس سعی می‌کنیم این تاپیک را با جوی دوستانه پیش ببریم و محفل مناسبی برای بحث‌های تخصصی که برای کاربران در جهت خرید کنسول‌های نسل بعدی مفید عمل کند، ایجاد کنیم.

مقایسه سخت افزار، ویژگی‌ها و بازی‌هایی که در نسل بعد برای دو کنسول منتشر خواهند شد در این تاپیک آزاد است، اما به نحوی که کاربران از منابع خبری در جهت اثبات صحبت‌هایشان استفاده کنند.

قوانین :

بر اساس قوانین کلی فروم و بقیه تاپیک ها بررسی خواهد شد

Last edited by a moderator:

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
احتمالا ماکت هایی که ابعاد کنسول PS5 رو با نرم افزار CAD شبیه سازی کردن بزودی ساخته میشن بهتر با اندازه PS5 آشنا میشیم ...
View attachment 148959
ps5 رسماً ابعاد یک کیس رو داره. من موندم چرا اینو صاف و صوف طراحی نکردن که بشه روی سطح گذاشتش. در نظر بگیرید یه پایه هم باید زیرش سوار بشه، اون موقع ابعاد کنسول چقدر میشه! توی اکثر زیر تلویزیونی ها جا نمیشه.

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
جالبه توی top 10
فقط سونی و نینتندو هستن
نسل بعدم بعید میدونم تغییری توی سهم این دو کمپانی در top 10 ایجاد بشه
چون استدیو هایی که مایکرو خریده با توجه به سابقشون در همون سطح استدیو هایی که داشت هستن
اگه فقط سه تا استدیو دیگه هم رده playground و turn10 و i343 اضافه کرده باش کم کاری نکرده
هرچند بیشتر از اینام باید ازشون انتظار داشت :D

Guzu

کاربر سایت
Dec 22, 2019
569
نام
Gurzukahn
Microsoft's Cheaper Next-Gen Xbox's CPU Is More Powerful Than PS5 - Report

پردازنده (CPU) Lockhart نسخه ضعیف تر کنسول نسل بعدی مایکروسافت قدرتی بیش از پردازنده PS5 خواهد داشت و برابر با Series X خواهد بود.
اون که باید اینطور میبودچون در اون صورت نسل نه بی معنی میشد.

پ.ن:
حالا واقعا یه سوال فنی.
میدانیم FHD برابر ¼ کیفیت 4K است.
پس اگر سری اکس ۱۲ ترا باشد، آیا میتوان گفت:
3=4÷12
؟ و آن یک ترافلاپس اضافه جهت باز گذاشتن دست سازنده ها؟
سوال دوم: رم سری اکس ۱۳.۵ که هست ۱۰ گیگ گرافیک ۳.۵ گیگ سرعت معمولی.(بدون حساب ۲.۵ گیگ ویندوز ده)
{حذف شد}
رم سری اس بیشتر منابع گفتن ۱۰ که ۲.۵ ویندوز ده و ۷.۵ بازی.
رم کنسول های نسل هشت از پایه هشت بود که با حساب ۲ گیگ متوسط OS میشه ۶ گیگ برای بازی.
خب اول اینکه بنظرتون این اختلاف رم آیا تاثیری در اختلاف کنسول ها نداره؟
و دوم اینکه برای سری اس قرار نسل بعدی ۱۰۸۰ و ۶۰ فریم با ری تریسینگ ضعیف باشه، آیا این متوسط اختلاف ۱.۵ گیگ با نسل قبل کافیه ؟ میتونین برام اگه میتونید از PC آمار بدید متوجه شم.
ممنون از شما اگه جای سوال این تاپیک نیست بحث رو به VS منتقل کنید. فقط چند تا سوال داشتم .

آخرین ویرایش:

Guzu

کاربر سایت
Dec 22, 2019
569
نام
Gurzukahn
منبع؟!
منبع؟!
با در نظر گرفتن سیستم عاملش که فری بی اس دی هست حدس زدم.من با یونیکس و BSD زیاد ور رفتم و برحسب تجربه گفتم و اینکه خود سونی هم در مورد سیستم عامل سبک حرفایی زده بود. بعلاوه گفتم در نظر بگیریم حدس فکت نیاوردم که بخوام منبع بیارم به هرحال به احترام شما و گروه اون بخش رو حذف کردم

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
میدانیم FHD برابر ¼ کیفیت 4K است.
پس اگر سری اکس ۱۲ ترا باشد، آیا میتوان گفت:
3=4÷12
؟ و آن یک ترافلاپس اضافه جهت باز گذاشتن دست سازنده ها؟
چی داری میگی :D اینارو از کجا میاری آخه

Guzu

کاربر سایت
Dec 22, 2019
569
نام
Gurzukahn
خب جوابش خیر هست! ترافلاپس واحد اندازه گیری رزولوشن نیست:D و ربط مستقیم به رزولوشن نداره!
خب به CU که ربط داره رزولوشن (اینو کاربران اینجا بهم آموختند) در نظر بگیریم CU یک چهارم بشه فرکانس دست نخوره بازم ترافلاپس میشه همین. یا نه؟
۵۲÷۴ میشه= ۱۳
حالا هرکس فرمول ترافلاپس بلده بیاد حساب کنه ببینه این تعداد CU با فرکانس 1.89 بود فکر کنم چند ترانه میشه؟
بعد بیاد حساب کنه ۴ ترافلاپس با فرکانس فرضی پیشفرض سری اکس چه تعداد CU داره روز عرضه ببینیم حس خفنی دست بده نمیشه واقعا؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
خب به CU که ربط داره رزولوشن (اینو کاربران اینجا بهم آموختند) در نظر بگیریم CU یک چهارم بشه فرکانس دست نخوره بازم ترافلاپس میشه همین. یا نه؟
۵۲÷۴ میشه= ۱۳
حالا هرکس فرمول ترافلاپس بلده بیاد حساب کنه ببینه این تعداد CU با فرکانس 1.89 بود فکر کنم چند ترانه میشه؟
بعد بیاد حساب کنه ۴ ترافلاپس با فرکانس فرضی پیشفرض سری اکس چه تعداد CU داره روز عرضه ببینیم حس خفنی دست بده نمیشه واقعا؟
اولا یک چهارم نیست،اون 1080 هست و 4k 2160.و براساس عدد بخوای بگی براساس تنظیمات مشابه رو هر دو رزولوشن 2.5 تا 3 برابر فریم کاهش پیدا میکنه.
که همینم غلطه و نظریه پردازیت هم غلطه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر