Playstation 4 Pro معرفی شد!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,410
نام
ماکان
سونی دیشب طی گردهمایی که در نیویورک ترتیب داده بود از جزییات نسخه ارتقا یافته کنسول خود پرده برداشت.

کنسول جدید، PS4 Pro نام دارد و 10 نوامبر 2016 به قیمت 399 دلار عرضه خواهد شد.

در همایش GDC 2016 شایعاتی وجود داشت که کنسول جدید سونی (که آن زمان با نام PS4 Neo شناخته می شد) دارای 8 هسته 2.1 گیگاهرتزی، 36 GNC واحد محاسباتی 911 مگاهرتزی و مموری 8GB با توان 218 گیگابیت بر ثانیه است. همچنین قابلیت پشتیبانی از Dualshock 4های کنونی PS4 در کنار نسخه آپدیت شده آن را داراست.

معمار پلی استیشن آقای مارک سرنی توضیحاتی در خصوص جزییات PS4 Pro و توانایی آن در اجرای محتوای HDR و 4K، پردازشگر سریع‌تر آن (AMD Polaris) که توانایی اجرای بازی ها در رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه را داراست و البته 1 ترابایت هارد همراه کنسول داد. همچنین رابط کاربری PS4 Pro که دقیقا مشابه برادر بزرگ‌تر خود خواهد بود.

با این افزایش قدرت دارندگان PS4 Pro می توانند بازی های خود را در رزولوشن بالاتر (4K) و با فریم ریت بیشتر یا ثابت‌تر تجربه کنند. همچنین این کنسول قابلیت استریم ویدیوهای 4K از سرویس‌هایی نظیر Netflix و Youtube را دارد. افرادی که به تلوزیون‌های 4K دسترسی ندارند نیز می توانند از قابلیت‌های ارتقا یافته PS4 Pro استفاده کنند چون این کنسول تمامی بازی های PS4 را در رزولوشن 1080p و فریم ریت بالاتر یا ثابت‌تر اجرا می کند. سونی اعلام کرده است که تمامی PS4ها، چه مدل‌های قدیمی و چه مدل جدید، طی آپدیت Firmware جدید کنسول قابلیت پشتیبانی از HDR را بدست خواهند آورند.

files-news-ps4-pro-specs-email%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

حتی اگر شما تلوزیون HDR ندارید هم نگران نباشید چون بازی‌ها هنوز هم آپگرید شده به نظر می‌رسند. مارک سرنی در این خصوص گفت که PS4 به طور خودکار بهترین رزولوشن را برای بازی شما با توجه به مدل نمایشگرتان انتخاب می‌کند و بازی را در تنظیمات مشخص شده به اجرا در می‌آورد.

بازی‌های زیادی در آینده با عرضه پچ‌های جدید روی PS4 Pro اجرا خواهد شد و نیازی به خرید دوباره بازی‌ها نیست. یکی از قابلیت‌های مهم PS4 Pro این است که تمام بازی‌ها، چه بازی‌هایی که تا الان ریلیز شده و چه بازی‌هایی که در آینده ریلیز خواهد شد، بر روی هر دو کنسول قابل اجرا است. به عنوان مثال شما می‌توانید یک نسخه Battlefield 1 خریداری کنید و مطمئن باشید که هم روی PS4 و هم PS4 Pro اجرا می‌شود، حتی اگر بعدا قصد ارتقا به کنسول جدید را داشته باشید. این موضوع در مورد بخش چند نفره هم صدق می‌کند. سونی لیستی از عناوین PS4 که در آینده و در زمان عرضه PS4 Pro با این کنسول جدید همگام سازی شده منتشر کرد که به شرح زیر است:

• Deus Ex: Mankind Divided
  • Rise of the Tomb Raider
  • Watch Dogs 2
  • Call of Duty: Infinite Warfare
  • Killing Floor 2
  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  • Call of Duty: Black Ops 3 (with day one patch)
  • FIFA 17
  • Battlefield 1
  • Dishonored 2
  • Mass Effect Andromeda
  • For Honor
  • Spider-Man
  • Horizon Zero Dawn
تمامی این عناوین در زمان عرضه کنسول، قابل اجرا هستند و نیاز به پچ ندارند.

هرچند پشتیبانی از رزولوشن 4K تنها به بازی‌ها و استریم خلاصه می‌شود؛ سونی اعلام کرده است که درایو بلوری PS4 Pro، قابلیت اجرای فیلم‌های 4K روی دیسک بلوری را ندارد. به نظر می‌رسد این قابلیت در بین کنسول‌ها در انحصار مایکروسافت و Xbox One S خواهد بود.

جزییات سخت افزاری Playstaion 4 Pro به شرح زیر است:

• Product code – CUH-7000 series
  • Manufacturer’s suggested retail price – JP44,980yen, US $399, EU €399, and £349
  • Main processor – Single-chip custom processor
  • CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 cores
  • GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ based graphics engine
  • Memory – GDDR5 8GB
  • Storage size – 1TB
  • External dimensions – Approx. 295×55×327 mm (width × height × length) (excludes largest projection)
  • Mass – Approx. 3.3 kg
  • BD/ DVD drive – (read only) – BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV
  • Input/ Output – Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3; AUX port × 1
  • Networking – Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1; IEEE 802.11 a/b/g/n/ac; Bluetooth® 4.0 (LE)
  • Power – AC 100V, 50/60Hz
  • Power consumption – Max. 310W
  • Operating temperature – 5ºC – 35ºC
  • AV output – HDMI™ out port (supports 4K/HDR); DIGITAL OUT (OPTICAL) port

files-news-ps4-pro-2%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

همانطور که می‌بینید، کنسول از نظر ظاهری تنها یک لایه به آن اضافه شده وگرنه در مجموع حالت قبل را دارد. به اضافه اینکه یک پورت USB دیگر در کنار به آن اضافه شده است که افرادی که بعدا قصد خرید Playstaion VR را دارند با کمبود پورت مواجه نشوند.

مطمئنا تا زمان عرضه کنسول، جزییات بیشتری نیز از جدیدترین عضو خانواده سونی منتشر خواهد شد. با ما همراه باشید.

files-news-b5dce03ddb1521d2ddbb4f79b22aad4e%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

files-news-4da05cc66e4b46da2c56eba3762238ad%5B7774403971f78956532d8dce277b9488%5D.jpg

Last edited by a moderator:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
بله حرفش درسته .مثل قضیه ریمستر هاست که میان میزنن بعدش ادم هر چی نگاه میکنه دقیقا متوجه نمیشه فرقش با نسخه اولیه چی بوده
ولی مسلما اگر بخوان میتونن بازی هایی بسازن که تفاوت معنی داری روی دوتا کنسول داشته باشه
که هیچ وقت این کار رو نخواهند کرد.

• Like
Reactions: Oakenshield

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
استاد شما بگو چجوری ps4 سیصد دلاری رو میدن 950 اونم توی تهران بعد من بهت میگم اینو چجوری میده 1480
ببین ارتگلی خداییش از تو انتظار نداشتم این حرف رو بزنی اون ۹۵۰ها اسلیم نیستن .اسلیم الان دور و ور ۱۳۰۰قیمتشه پس دارن گرون میدن
یه عکس تو همین فروم دیدم که فروشنده خارجی داشت میفروخت ۱۵۰دلار مدل معمولی رو .پس زیادم ارزون نمیدن

آخرین ویرایش:

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,770
نام
امین
دوستان اطلاعی دارین که چه جوری باید اطلاعات هارد پلی استیشن 4 عادی رو به روی پلی استیشن 4 پرو انتقال داد ؟

میتونم تمامی اطلاعاتم رو انتقال بدم ؟ مثلا بازی ، سیو بازی ، اکانتم و خلاصه کل اطلاعات پلی استیشن 4 خودم رو میتونم انتقال بدم یا نه ؟! البته خبر دارم میشه این کار رو کرد ولی تا چه حد و چه بخش هایی رو اطلاع دقیقی ندارم !!!

کسی اطلاعات کافی داره ؟

مثلا بازی هایی که رو کنسول پلی استیشن 4 عادی که در حال حاضر داریم و نصبه رو باید از دوباره روی پلی استیشن 4 پرو از دوباره نصب کرد ؟ یا میشه همون بازی ها رو از کنسول پلی استیشن 4 عادی به پلی استیشن 4 پرو یک راست منتقل کرد ؟؟!!

کسی اطلاعی داره اگه توضیحی بده ممنون میشم .

آخرین ویرایش:

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,735
نام
Javad
دوستان اطلاعی دارین که چه جوری باید اطلاعات هارد پلی استیشن 4 عادی رو به روی پلی استیشن 4 پرو انتقال داد ؟

میتونم تمامی اطلاعاتم رو انتقال بدم ؟ مثلا بازی ، سیو بازی ، اکانتم و خلاصه کل اطلاعات پلی استیشن 4 خودم رو میتونم انتقال بدم یا نه ؟! البته خبر دارم میشه این کار رو کرد ولی تا چه حد و چه بخش هایی رو اطلاع دقیقی ندارم !!!

کسی اطلاعات کافی داره ؟

مثلا بازی هایی که رو کنسول پلی استیشن 4 عادی که در حال حاضر داریم و نصبه رو باید از دوباره روی پلی استیشن 4 پرو از دوباره نصب کرد ؟ یا میشه همون بازی ها رو از کنسول پلی استیشن 4 عادی به پلی استیشن 4 پرو یک راست منتقل کرد ؟؟!!

کسی اطلاعی داره اگه توضیحی بده ممنون میشم .
میشه !
برای بازی ها از این 2 حالت خارج نیست حالت اول اینکه دیتا بازی ها همونه و فقط آپدیت جدید واسش میاد ، حالت دوم اینه که کل بازی باید از نو دانلود بشه ، حالت اول محتمل تره !
برای سیو کافیه پلاس داشته باشید و روی سرور سونی اپلود کنید و بعدا دوباره دانلود کنید یا از کنسولتون روی یه فلش یا هارد Backup بگیرید و Restore کنید !

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,399
نام
مهدی یوسفی اصیل
ببین ارتگلی خداییش از تو انتظار نداشتم این حرف رو بزنی اون ۹۵۰ها اسلیم نیستن .اسلیم الان دور و ور ۱۳۰۰قیمتشه پس دارن گرون میدن
یه عکس تو همین فروم دیدم که فروشنده خارجی داشت میفروخت ۱۵۰دلار مدل معمولی رو .پس زیادم ارزون نمیدن
اسلیم برات بیارم 1130 ? تازه هنوزم به اسم جدید قیمتش حباب داره
اینو بهت بگم وقتی تعداد بالا میخرن زیادی افر میخوره بعد الانم اینقدر بازار خراب شده به خاطر این با کمترین سود میدن الان پرو رو الان قیمت دارم 3500

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
اینو بهت بگم وقتی تعداد بالا میخرن زیادی افر میخوره بعد الانم اینقدر بازار خراب شده به خاطر این با کمترین سود میدن الان پرو رو الان قیمت دارم 3500
خب وقتی قیمت داری ۳۵۰۰چرا میای میگی یکی میدهد۱۴۸۰!

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
پرو 3.500 :^o ، دیگه مهدی زیاده روی میکنی با آمارهای غلطت ، درسته بعد تغییر فرومت از سونی به نینتندو و در انتها فروشش خیلی دقِ دلی داری از سونیو کنسول هکس :D ولی دلیل نمیشه به هر طریقی بهت اجازه بدیم هر آماری بدی .

• Like
Reactions: Ostad fariborz

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
پرو 3.500 :^o ، دیگه مهدی زیاده روی میکنی با آمارهای غلطت ، درسته بعد تغییر فرومت از سونی به نینتندو و در انتها فروشش خیلی دقِ دلی داری از سونیو کنسول هکس :D ولی دلیل نمیشه به هر طریقی بهت اجازه بدیم هر آماری بدی .
راست میگه، خودم دیدم دارن 3.500 قیمت میدن. الان این چه ربطی به فن بودن داره؟! دیگه قیمت بالا می فروشن شما فکر می کنی واسه تخریب سونی هست؟!

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
راست میگه، خودم دیدم دارن 3.500 قیمت میدن. الان این چه ربطی به فن بودن داره؟! دیگه قیمت بالا می فروشن شما فکر می کنی واسه تخریب سونی هست؟!
جنسو اصلا داشته یا همینجوری پرونده ؟ یا توی سایت ؟ از کجا قیمت گرفتید ؟ ، نه برادر من این قیمت نیس تا ۲۴۰۰ دارن قیمت میدن .

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
جنسو اصلا داشته یا همینجوری پرونده ؟ یا توی سایت ؟ از کجا قیمت گرفتید ؟ ، نه برادر من این قیمت نیس تا ۲۴۰۰ دارن قیمت میدن .

اولا همون 2400 هم خیلی گرونه، دوما اینور اونور دیدم زدن 3500 حالا داشته یا نه نمی دونم. مگه اینکه مریضه داره الکی قیمت میده.

• Like
Reactions: Ostad fariborz

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
اولا همون 2400 هم خیلی گرونه، دوما اینور اونور دیدم زدن 3500 حالا داشته یا نه نمی دونم. مگه اینکه مریضه داره الکی قیمت میده.
آها پس کلا از بازار خبر نداری ، من خرید کالکتور زیاد میکنم ، day1هم اتفاقا میگیرم ، طرف میگه میخوای انقده زنگ بزنم بیارن برات !! نمیخوای یه هفته صبر کن خودم زیر قیمت میدم بهت ، اینا زورشونو هفته اول میزنن با سود بالا بفروشن تا توی بقیه هم اگر بعدا سود کمتری خوردن یه وقت بنده خداها ضرری متحمل نشن ، حالا این قیمتو من نمیدونم چی فرض کرده طرفو یا چی فکر کرده با خودش خدا عالمه . بحث ۲.۴۰۰ واقعیه میخرن ، ولی ۳.۵۰۰ فروشنده احتمالا دکتری چیزیه .

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
نداشته باشه هم مهم نیست
شما بیا 3500 از من بخر من خودم میرم نقد 2500 میخرم میام 3500 میدم به شما، تحویل هم درب منزل رایگان :D

• Like
Reactions: amirone

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر