Piracy به فروش قانونی بازی ها کمک می کند

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
Music-pirate-piracy.jpg

در سال 2015, کمیسیون اروپا مبلغی به ارزش 360 هزار یورو (428 هزار دلار) را برای تحقیق در مورد تاثیرات Piracy بر فروش محصولات دارای قانون Copyright (از قبیل موسیقی, کتاب, بازیهای ویدیویی و فیلم) پرداخت کرد. ولی اتحادیه ی اروپا هیچوقت این گزارش را منتشر نکرد. شاید چون به این نتیجه رسیده بود که شواهدی پیدا نکرده تا Piracy را یه مشکل مهم بداند.

شرکت آلمانی Ecory مسئول تهیه ی این تحقیق و آن هم به مدت چندین ماه بود و سرانجام در سال 2015, آنرا در قالب یک گزارش 304 صفحه ای منتشر کرد. نتیجه ی این تحقیق این بود: "نتایج نتوانست آمار محکمی از تاثیر تخلف از قانون copyright بصورت آنلاین بر تغییر فروش پیدا کند. نه به این معنی که piracy تاثیری ندارد, بلکه این آمار محکم نتوانست بطرز قابل اعتمادی این تاثیر را ثابت کند."

همچنین در این گزارش اشاره شده که دانلود و پخش غیر قانونی (Piracy), در واقع می تواند فروش قانونی بازی های ویدیوی رو افزایش هم بدهد. تنها قسمت منفی در این گزارش مربوط به فیلم های پر فروش است: "نتایج, جابجایی فروش 40 درصد را نشان می دهد, یعنی از هر 10 فیلم جدید پر بیننده که از طُرُق غیر قانونی دیده شده اند, فقط 4 فیلم پایینی بصورت قانونی تهیه شده اند."

البته باید اشاره کرد که این تحقیق فقط زمانی هویدا شد که خانم Julia Reda که عضو پارلمان اروپاست, این گزارش را در وبلاگ خود منتشر کرد; آن هم بعد از دریافت رونوشتی از این گزارش در پی درخواست قسمت "آزادی اطلاعات اتحادیه ی اروپا" برای دریافت این گزارش.

سازمان حقوق دیجیتالی اروپا در بلاگی ذکر کرده که از پخش کامل این گزارش به عمد جلوگیری شده و در واقع تنها بخشی از آن با نام "Piracy فیلم ها و جابجایی فروش در اروپا" توسط دو عضو رسمی کمیسیون در سال 2016 منتشر شده است. یعنی فقط بخشی که مربوط به تاثیر منفی piracy بر فیلم های پر فروش بوده را منتشر کرده و مابقی را حذف نموده اند. همچنین این گزارش دوم اشاره نکرده که نتایجش بر اساس گزارش سازمان Ecory بوده است.

سرچشمه

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
آفرین. شما با این منطق کار دزدای دریایی سومالی هم توجیه کردی. مشکل مالی دارن بدبختا کسی بهشون توجه نمی کنه :(
چه مقایسه جالبی:D دزدای دریایی سومالی میان پول و جون مردم رو ازشون میگیرن:D کسی که پایرت میکنه انگار جنسو اصلا نخریده!
حالا من نمیدونم همه مشکلا تو مملکت حل شده یه پایرت باقی مونده یا شایدم خود شرکتها ابراز نارضایتی کردن از وضع پایرسی تو ایران؟؟8-|
بعضیها هم فکر میکنن پولایی که در این راه خرج میکنن، یه راست میره به حساب اون شرکت تو امریکا و اروپا:D شما دیجیتالی هم میخری اول ببین چقدر پول ارز میدی و این وسط دلاله سود کرده یا نه:D فیزیکیم که بماند:D

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
در مورد رسمیت و تحریم و غیره هم باید این را در نظر داشت که ما تقریبا در نود درصد مواقع درمورد بازی ها حداقل به صددرصد محتوایی که همون فرد خارجی دسترسی داره دسترسی داریم.پس این قضیه تحریم و رسمیت نشناختن زیاد نمیتونه مطرح بشه.اگه محتوایی در قبال فروش به ما (ایرانی) از بازی کم میشد میگفتیم بله دیگه حق داریم پایرت کنیم چون اینا کم فروشی میکنن به ما.
نظرت در مورد اینکه EA دسترسی IP ایران به Origin رو قطع کرده چیه؟
یا نظرت در مورد اینکه ما نمی‌تونیم به طور مستقیم از فروشگاههای اینترنتی مختلف PC یا کنسولها خرید کنیم و حتماً باید از طریق واسطه گیفت کارت بخریم؟
یا نظرت در مورد اینکه هیچ راهی برای خرید از GoG و هامبل وجود نداره؟
یا نظرت در مورد اینکه اگه توی استیم ریجنت ایران باشه باید قیمتهای آمریکا رو پرداخت کنی ولی ریجن هند و روسیه و چین و ... قیمتهای براساس سطح درآمدشون رو دارن.
اگه مشکلی برای اکانتت پیش بیاد و شرکت مربوطه ارتباط برقرار کنی و بدونن از ایران ارتباط برقرار کردی، مشکلت رو حل می‌کنن یا تماس رو قطع می‌کنن؟
ما مثل بقیه مردم ساپورت زبانمون رو داریم؟
سرورهای مناسب برای استفاده از بخش آنلاین داریم؟

پایرت کردن کار خوبی نیست (حتی به نظرم پایرت کردن بازی‌ای مثل Cuphead نهایت بی شرفیه) چون منم دوست ندارم اگه چیزی خلق می‌کنم کسی مجانی ازش استفاده کنه. خودم بیشتر از 100 تا بازی فقط روی اکانت استیمم دارم، تا الان کلی بازی هم واسه PS4 خریدم و فروختم، اکانت پلاس هم دارم، اما فاز اینکه وکیل مدافع کمپانیهایی که واقعاً هیچ خدماتی به ما نمیدن میشین چیه اونم تازه با این ادعا که وضعیتی که برای ما ایجاد می‌کنن فرقی با بقیۀ دنیا نداره!
ما پایرت می‌کنیم چون می‌تونیم، چون با پایرت کردن محصولاتی که تو ایران ثبت نشدن هیچ قانونی رو توی جایی که داریم توش زندگی می‌کنیم زیر پا نمی‌ذاریم. واقعاً دوس دارم قوانین پایرسی رو توی بقیۀ کشورها بردارن، می‌خوام ببینم اون خارجی‌هایی که فکر می‌کنین خیلی خفنن واسه ترس از برخورد قانونیه که پایرت نیستن یا واقعاً به خاطر اینکه اخلاقاً پایرسی رو کار بدی می‌دونن؟

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
آفرین. شما با این منطق کار دزدای دریایی سومالی هم توجیه کردی. مشکل مالی دارن بدبختا کسی بهشون توجه نمی کنه :(
دقیقا! چه عجب یکی پیدا شد که بگه دانلود غیرقانونی چقدر زشت و فجیعه و دست کمی از دزدی دریایی (شامل گروگان‌گیری، باج‌گیری، شکنجه و نفی آزادی یه آدم دیگه) نداره.

احتمالا متوجه شدید که حرفم شوخیه و تمسخر حرف دوستمون و استدلالشه که خدای قیاس بود واقعا، اگر نشدید به خاطر اینه که sarcasm detector تون اورجینال نیست lol
مخاطب عام: اگر توانایی مالی این رو دارید که فیلم، بازی و .. رو اورجینال بخرید، خوش به حالتون. ولی توانایی مالی شما یه جایگاه بلندبالای اخلاقی برای قضاوت دیگران نیست. کسی که حرف از اخلاقیات میزنه و واقعا به اون اعتقاد داره نمیاد بگه کسی که pirate میکنه دزده و مساویه با دزدای دریایی سومالی، نمیاد شرافت یه آدم دیگه رو زیر سوال ببره چون طرف پول یه بازی رو نداره ولی با این حال اون بازی رو دانلود کرده (دقت کنید در ایران کمتر کسی potential customer حساب میشه) این اورجینال بازی کردن شما یه انقلاب در مسئله اخلافیات در ایران نیست. این لحن بی‌ادبانه و زننده شما هم نشون دهنده elitist بودن و دورویی شماست.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
دقیقا! چه عجب یکی پیدا شد که بگه دانلود غیرقانونی چقدر زشت و فجیعه و دست کمی از دزدی دریایی (شامل گروگان‌گیری، باج‌گیری، شکنجه و نفی آزادی یه آدم دیگه) نداره.

احتمالا متوجه شدید که حرفم شوخیه و تمسخر حرف دوستمون و استدلالشه که خدای قیاس بود واقعا، اگر نشدید به خاطر اینه که sarcasm detector تون اورجینال نیست lol
مخاطب عام: اگر توانایی مالی این رو دارید که فیلم، بازی و .. رو اورجینال بخرید، خوش به حالتون. ولی توانایی مالی شما یه جایگاه بلندبالای اخلاقی برای قضاوت دیگران نیست. کسی که حرف از اخلاقیات میزنه و واقعا به اون اعتقاد داره نمیاد بگه کسی که pirate میکنه دزده و مساویه با دزدای دریایی سومالی، نمیاد شرافت یه آدم دیگه رو زیر سوال ببره چون طرف پول یه بازی رو نداره ولی با این حال اون بازی رو دانلود کرده (دقت کنید در ایران کمتر کسی potential customer حساب میشه) این اورجینال بازی کردن شما یه انقلاب در مسئله اخلافیات در ایران نیست. این لحن بی‌ادبانه و زننده شما هم نشون دهنده elitist بودن و دورویی شماست.
چه سرکزم بامزه ای :x
بحث منطق قضیه ست نه شدتش. شما پول نداشته باشی بانک بزنی یا یه دونه ساندویچ بدزدی توجیهش یه چیزه فقط میزان تنبیه و مجازاتش فرق میکنه.
بله کسی که دزد نیست به یه دزد نمیگه تو دزدی چون خلاف اخلاقه. صحیح

• Like
Reactions: mahdi-ps4

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
نظرت در مورد اینکه EA دسترسی IP ایران به Origin رو قطع کرده چیه؟
یا نظرت در مورد اینکه ما نمی‌تونیم به طور مستقیم از فروشگاههای اینترنتی مختلف PC یا کنسولها خرید کنیم و حتماً باید از طریق واسطه گیفت کارت بخریم؟
یا نظرت در مورد اینکه هیچ راهی برای خرید از GoG و هامبل وجود نداره؟
یا نظرت در مورد اینکه اگه توی استیم ریجنت ایران باشه باید قیمتهای آمریکا رو پرداخت کنی ولی ریجن هند و روسیه و چین و ... قیمتهای براساس سطح درآمدشون رو دارن.
اگه مشکلی برای اکانتت پیش بیاد و شرکت مربوطه ارتباط برقرار کنی و بدونن از ایران ارتباط برقرار کردی، مشکلت رو حل می‌کنن یا تماس رو قطع می‌کنن؟
ما مثل بقیه مردم ساپورت زبانمون رو داریم؟
سرورهای مناسب برای استفاده از بخش آنلاین داریم؟

پایرت کردن کار خوبی نیست (حتی به نظرم پایرت کردن بازی‌ای مثل Cuphead نهایت بی شرفیه) چون منم دوست ندارم اگه چیزی خلق می‌کنم کسی مجانی ازش استفاده کنه. خودم بیشتر از 100 تا بازی فقط روی اکانت استیمم دارم، تا الان کلی بازی هم واسه PS4 خریدم و فروختم، اکانت پلاس هم دارم، اما فاز اینکه وکیل مدافع کمپانیهایی که واقعاً هیچ خدماتی به ما نمیدن میشین چیه اونم تازه با این ادعا که وضعیتی که برای ما ایجاد می‌کنن فرقی با بقیۀ دنیا نداره!
ما پایرت می‌کنیم چون می‌تونیم، چون با پایرت کردن محصولاتی که تو ایران ثبت نشدن هیچ قانونی رو توی جایی که داریم توش زندگی می‌کنیم زیر پا نمی‌ذاریم. واقعاً دوس دارم قوانین پایرسی رو توی بقیۀ کشورها بردارن، می‌خوام ببینم اون خارجی‌هایی که فکر می‌کنین خیلی خفنن واسه ترس از برخورد قانونیه که پایرت نیستن یا واقعاً به خاطر اینکه اخلاقاً پایرسی رو کار بدی می‌دونن؟

اون کمپانی خارجی که محصول را تولید کرده چیکار کنه که کشور تو به دلیل مشکلات سیاسی با هیچ جای جهان ارتباط نداره و عملا یک جزیره منزوی هست؟اینها مشکلات ما هست نه اونا.اصلا به فرض من یک محصولی ساختم و به هیچ وقت نمیخام به شما بفروشم.مال خودمه دوست ندارم بفروشم به شما.آیا این حق را در شما ایجاد میکنه که بیای بدزدی ببری استفاده کنی؟

گفتم پایرت میکنین (میکنیم) نوش جونتون (جونمون) ولی اخلاقیش نکنین که به هیچ وجه نیست.هیچ کس وکیل مدافع شرکتهای دیگه نیست.فقط تفاوت اینه که یک عده اینجا قبول میکنن که تحت هیچ شرایطی پایرسی یک کار اخلاقی نیست یک عده نه.

این هایی که لیست کردی کشور خودت مسئول تامینش هست نه اونها.کشور خودت باید بره مذاکره بکنه سرور بیارن (کما اینکه تو همه ی جاهای دنیا همیشه سرور اختصاصی نمیذارن).کشور خودت باید بیاد قانون کپی رایت را قبول بکنه و عضوش بشه و مکاتبات انجام بده تا امکانات بیاد.تا دیروز هواپیما هم به این کشور فروخته نمی شد ولی دلیل نیود شبانه (در صورت توان) بریم بدزدیم بیاریم.

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
اون کمپانی خارجی که محصول را تولید کرده چیکار کنه که کشور تو به دلیل مشکلات سیاسی با هیچ جای جهان ارتباط نداره و عملا یک جزیره منزوی هست؟اینها مشکلات ما هست نه اونا.اصلا به فرض من یک محصولی ساختم و به هیچ وقت نمیخام به شما بفروشم.مال خودمه دوست ندارم بفروشم به شما.آیا این حق را در شما ایجاد میکنه که بیای بدزدی ببری استفاده کنی؟

گفتم پایرت میکنین (میکنیم) نوش جونتون (جونمون) ولی اخلاقیش نکنین که به هیچ وجه نیست.هیچ کس وکیل مدافع شرکتهای دیگه نیست.فقط تفاوت اینه که یک عده اینجا قبول میکنن که تحت هیچ شرایطی پایرسی یک کار اخلاقی نیست یک عده نه.

این هایی که لیست کردی کشور خودت مسئول تامینش هست نه اونها.کشور خودت باید بره مذاکره بکنه سرور بیارن (کما اینکه تو همه ی جاهای دنیا همیشه سرور اختصاصی نمیذارن).کشور خودت باید بیاد قانون کپی رایت را قبول بکنه و عضوش بشه و مکاتبات انجام بده تا امکانات بیاد.تا دیروز هواپیما هم به این کشور فروخته نمی شد ولی دلیل نیود شبانه (در صورت توان) بریم بدزدیم بیاریم.
در مورد EA ظاهراً متوجه نمی‌شی که محصولی که قبل از بستن IP به افراد فروخته هم الان بدون میانبر قابل دسترسی نیست. این مثل این نیست یکی نخواد محصولش رو به من بفروشه، مثل اینه که یکی بیاد محصولی که به من فروخته رو بدون پس دادن پولم ورداره ببره. واضحه؟
کمپانیها با کشور من مشکل دارن اما چنتا بازی یا سیستم آنلاین وجود دارن که تو محدودۀ خاورمیانه سرور بازی داشته باشن؟ ترکیه و امارات و عربستان هم شرایط ما رو دارن؟ کل خاورمیانه باید به اروپا وصل بشه تا بتونه تجربۀ معقولی تو بازی کردن داشته باشه. تازه بعضی بازیها که مستقیم وصلت می‌کنن به سرورهای آسیا و هیچ راهی برای وصل شدن به اروپا نداری و اون موقع دیگه بازی کردن قشنگ میشه.
GoG یا هامبل یا هر فروشگاه دیگه‌ای نمی‌تونن کریپتوکارنسی بذارن که واسه ما هم بدون واسطه قابل استفاده باشن؟ این مشکل ایرانه؟
اکانتت اگه مشکلی براش بیاد، وقتی کنسول رو خریدی، اکانت رو هم شارژ پلاس کردی و کلی بازی واسش خریدی، مشکل ایرانه که کمپانی بازم آدم حسابت نمی‌کنه؟ پولت خوبه ولی نژادت نه؟
تو پست قبلیت گفتی شرایط ما برای بازیها یکیه الان میگی نه فرق داره ولی مشکل از خود ما هست!
عجیبه شماها انقدر نگران صنعت بازی و سود و زیانش هستین ولی هیچ نگرانی‌ای برای صنعت سینما ندارین که همین تحقیقی که این تاپیک واسش زده شده نشون میده این سینماست که به شدت از پایرسی آسیب می‌بینه.
یه سری افراد این روزا پیدا شدن که سالی که سه چهار تا بازی دست دوم واسه کنسولشون می‌خرن و می‌فروشن بعد هر چیزی که فکر کنی رو پایرت می‌کنن و بعدشم هی دزد دزد می‌کنن.
پایرسی بده. کسی که فیلم و سریال رو به طور غیرقانونی می‌بینی، موزیک رو به شکل غیرقانونی گوش میدی، نرم افزار غیرقانونی هم استفاده می‌کنی دزدی، منتها دزد پررو. دزدی که فکر می‌کنه چون یه قرون دو زار واسه 4تا دونه بازی میده خودش خوبه اما بقیه صد در صد دزدن. درصد بالای افرادی که این روزا مدافع حقوق کمپانی ها هستن فقط واسه هک نشدن کنسولهاست که این ادا اطوارها رو در میارین. چند وقت دیگه می‌بینیم آدمایی سالی چنتا بازی محدود رو بازی می‌کردن به طور فعال دارن تو بحث همۀ بازی های روز مشارکت می‌کنن.

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
چه سرکزم بامزه ای :x
بحث منطق قضیه ست نه شدتش. شما پول نداشته باشی بانک بزنی یا یه دونه ساندویچ بدزدی توجیهش یه چیزه فقط میزان تنبیه و مجازاتش فرق میکنه.
بله کسی که دزد نیست به یه دزد نمیگه تو دزدی چون خلاف اخلاقه. صحیح
برای شما شاید، ولی دانلود یه نرم افزار مساوی با دزدی ساندویچ یا بانک زدن نیست. من حاضرم سر جونم شرط ببندم که شما pirate کردی و همین الان هم میکنی. امکان نداره هیچوقت سیستم عامل، نرم‌افزار، بازی، فیلم، سریال، انیمه، کتاب، موسیقی و ... دانلود نکرده باشی. هرچقدر هم پولدار باشی یا ژن خوب! داشته باشی. هرچقدر میخوای تظاهر کن.

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
برای شما شاید، ولی دانلود یه نرم افزار مساوی با دزدی ساندویچ یا بانک زدن نیست. من حاضرم سر جونم شرط ببندم که شما pirate کردی و همین الان هم میکنی. امکان نداره هیچوقت سیستم عامل، نرم‌افزار، بازی، فیلم، سریال، انیمه، کتاب، موسیقی و ... دانلود نکرده باشی. هرچقدر هم پولدار باشی یا ژن خوب! داشته باشی. هرچقدر میخوای تظاهر کن.
من تظاهر نکردم به چیزی. من قبلا هم گفتم پایرت کردم و میکنم. ولی چیزی از غیر اخلاقی بودنش کم نمی کنه. خودمو توجیه نمی کنم که کار بدی نیست. سعی میکنم کمتر انجام بدم یا اگر پول یه بازی رو نمیتونم بدم بازیش نکنم یا مثلا تو تخفیفات استیم اون بازی رو تهیه کنم.

• Like
Reactions: mahdi-ps4

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
بحث های چند صفحه اخیر رو نخوندم ولی به نظرم بی راه نمیگه این مقاله :think:

خیلی خلاصه بخوام بگم برای من کنسول گیمر که نسل قبل اول ps3 گرفتم یک بازی ارژینال میخواستم بخرم با صد تا بدبختی بود و این 360 کپی خور شده بود من رو گیمر نگه داشت و الان به صورت کامل تمام بازیهام رو ارژینال تهیه میکنم (اسقلال مالی پیدا کردم)

میخوام بگم بعضی اوقات پایرسی کمک میکنه به اینکه یک فرد در صنعت گیم باقی بمونه و در نهایت به سمت قانونی خرید کردند بره... حداقل برای من اینطوری بوده

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
در مورد EA ظاهراً متوجه نمی‌شی که محصولی که قبل از بستن IP به افراد فروخته هم الان بدون میانبر قابل دسترسی نیست. این مثل این نیست یکی نخواد محصولش رو ه من بفروشه، مثل اینه که یکی بیاد محصولی که به من فروخته رو بدون پس دادن پولم ورداره ببره. واضحه؟
کمپانیها با کشور من مشکل دارن اما چنتا بازی یا سیستم آنلاین وجود دارن که تو محدودۀ خاورمیانه سرور بازی داشته باشن؟ ترکیه و امارات و عربستان هم شرایط ما رو دارن؟ کل خاورمیانه باید به اروپا وصل بشه تا بتونه تجربۀ معقولی تو بازی کردن داشته باشه. تازه بعضی بازیها که مستقیم وصلت می‌کنن به سرورهای آسیا و هیچ راهی برای وصل شدن به اروپا نداری و اون موقع دیگه بازی کردن قشنگ میشه.
GoG یا هامبل یا هر فروشگاه دیگه‌ای نمی‌تونن کریپتوکارنسی بذارن که واسه ما هم بدون واسطه قابل استفاده باشن؟ این مشکل ایرانه؟
اکانتت اگه مشکلی براش بیاد، وقتی کنسول رو خریدی، اکانت رو هم شارژ پلاس کردی و کلی بازی واسش خریدی، مشکل ایرانه که کمپانی بازم آدم حسابت نمی‌کنه؟ پولت خوبه ولی نژادت نه؟
تو پست قبلیت گفتی شرایط ما برای بازیها یکیه الان میگی نه فرق داره ولی مشکل از خود ما هست!
عجیبه شماها انقدر نگران صنعت بازی و سود و زیانش هستین ولی هیچ نگرانی‌ای برای صنعت سینما ندارین که همین تحقیقی که این تاپیک واسش زده شده نشون میده این سینماست که به شدت از پایرسی آسیب می‌بینه.
یه سری افراد این روزا پیدا شدن که سالی که سه چهار تا بازی دست دوم واسه کنسولشون می‌خرن و می‌فروشن بعد هر چیزی که فکر کنی رو پایرت می‌کنن و بعدشم هی دزد دزد می‌کنن.
پایرسی بده. کسی که فیلم و سریال رو به طور غیرقانونی می‌بینی، موزیک رو به شکل غیرقانونی گوش میدی، نرم افزار غیرقانونی هم استفاده می‌کنی دزدی، منتها دزد پررو. دزدی که فکر می‌کنه چون یه قرون دو زار واسه 4تا دونه بازی میده خودش خوبه اما بقیه صد در صد دزدن. درصد بالای افرادی که این روزا مدافع حقوق کمپانی ها هستن فقط واسه هک نشدن کنسولهاست که این ادا اطوارها رو در میارین. چند وقت دیگه می‌بینیم آدمایی سالی چنتا بازی محدود رو بازی می‌کردن به طور فعال دارن تو بحث همۀ بازی های روز مشارکت می‌کنن.

تایک پست قبل تر که میفرمودین برا همه کشورها دارن سرور اختصاصی به جز ما؟ در ضمن اصلا به فرض سرور نداره و نمیخاد بذاره.در این صورت شما میتونی در صورت عدم علاقه اون محصول را نخری.همین.یا اگه خریدی و بعدا متوجه شدی اعتراض کنی و سری بعدی نخری.گرچه سرور اختصاصی نداشتن اصلا مانع نمیشه که بازی را آنلاین بازی کنی.زیرساخت اینترنتی کشور درست باشه تقریبا میشه در 90 در مواقع بدون مشکل بازی کرد.کما اینکه با همین اینترنت ذغالی این مملکت هم خیلی ها دارن الان آنلاین میزنن.من گفتم 90 درصد خدمات را میشه دسترسی داشت که تقریبا حرفم درست.الان یک ملت دارن رو PSN دور میزنن عدم خدمات ارائه مستقیم را و بازی میخرن و آنلاین انجام میدن و غیره.استیم و لایو هم مثل اونه.

GoG یا هامبل باندل هم شما یا من دقیق نمیتونیم بگیم که به لحاظ گردش مالی چه مشکلاتی میتونه در صورت دادن سرویس به ایران پیش روشون باشه .همین الان با یک باد وزیدن سرمایه شرکت ها میمونه تو بانک های خارجی.یک جوری میگین انگار تمام شرکتهای خارجی خلوار خلوار به ایران دارن خدمات میدن فقط ناشران بازی موندن.

اکانتم یا اگه بازیم به مشکل خورده بازم مشکل خودمه چون با علم به اینکه کمپانی هیچ خدمات مستقیمی به ایران ارائه نمیده رفتم خریدمش.مثل اینکه عملا بدونی یک مجصول گارانتی نداره بری بخری خراب دربیاد.خب این مشکل خریدار هست نه فروشنده.اگه به صورت رسمی و از کانال رسمی خریده بشه و مشکل داشته باشه موظف هست رسیدگی بکنه.

چهار پنچ سطر آخرت هم رسما بافتن سرهمه.من همون اول هم گفتم و بازم میگم پایرسی کار غیراخلاقی هست.هر دلیلی هم براش بتراشی باز همینه.خودم هم پایرت میکنم.بنا به دلایل خودم.ولی بازم اعتقاد دارم کار غیر اخلاقی دارم انجام میدم.فیلم و سریال و بازی و نرم افزار و گوشی و کامپیوتر و غیره هم نداره.هر محصولی که بدون پرداخت هزینه سازنده ازش استفاده بشه دقیقا همون مصداق کلمه ای هست که همه مون میدونیم.

درضمن دزد پررو کسی هست که هم دزدی بکنه و هم به کارش افتخار بکنه و از اون دفاع بکنه. من حداقل اگه پایرت کنم هم قبول میکنم کار غیراخلاقی هست.

این پست آخر منه.موضع شما هم مشخصه مال ما هم.بحث بی فایده نکنیم

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
در ضمن اصلا به فرض سرور نداره و نمیخاد بذاره.در این صورت شما میتونی در صورت عدم علاقه اون محصول را نخری.
GoG یا هامبل باندل هم شما یا من دقیق نمیتونیم بگیم که به لحاظ گردش مالی چه مشکلاتی میتونه در صورت دادن سرویس به ایران پیش روشون باشه .
اکانتم یا اگه بازیم به مشکل خورده بازم مشکل خودمه چون با علم به اینکه کمپانی هیچ خدمات مستقیمی به ایران ارائه نمیده رفتم خریدمش.مثل اینکه عملا بدونی یک مجصول گارانتی نداره بری بخری خراب دربیاد.خب این مشکل خریدار هست نه فروشنده.اگه به صورت رسمی و از کانال رسمی خریده بشه و مشکل داشته باشه موظف هست رسیدگی بکنه.
درضمن دزد پررو کسی هست که هم دزدی بکنه و هم به کارش افتخار بکنه و از اون دفاع بکنه. من حداقل اگه پایرت کنم هم قبول میکنم کار غیراخلاقی هست.
مصداق بارز
کسی که سالی دو سه تا بازی می‌خره.
کسی که نمی‌دونه کریپتوکارنسی چیه.
کسی که تا حالا اکانتش قفل نشده.
کسی که یه چیزی شنیده و تکرارش می‌کنه ولی خودشم رعایتش نمی‌کنه اما زبونش واسه بقیه درازه.
متأسفانه اون روزی که یه عده یاد بگیرن پایرت کردن دیگران هیچ ربطی به اونا نداره و فقط مربوط به ناشر و مؤلفه، هیچ وقت از راه نمی‌رسه.

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
من تظاهر نکردم به چیزی. من قبلا هم گفتم پایرت کردم و میکنم. ولی چیزی از غیر اخلاقی بودنش کم نمی کنه. خودمو توجیه نمی کنم که کار بدی نیست. سعی میکنم کمتر انجام بدم یا اگر پول یه بازی رو نمیتونم بدم بازیش نکنم یا مثلا تو تخفیفات استیم اون بازی رو تهیه کنم.
شما اگه بیل زنی اول باغچه خودت بیل بزن نمیخواد به بقیه پند و اندرز بری و خودت بری پایرتت انجام بدی حکایت اون کسی بود که میگفت رو مرده هفت تیر میکشی؟!

• Like
Reactions: raya2

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
شما اگه بیل زنی اول باغچه خودت بیل بزن نمیخواد به بقیه پند و اندرز بری و خودت بری پایرتت انجام بدی حکایت اون کسی بود که میگفت رو مرده هفت تیر میکشی؟!
قبل از اینکه وارد بحث بین دو نفر بشی در جریان صحبت ها قرار بگیر. من پند و اندرز ندادم. منطق طرف مقابل رو نقد کردم.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
ببینید الان اینجا دو موضوع مطرح هست،

1- استفاده از محصولات پایرت،

2- پایرت را حق خود دانستن!

اولی رو شاید بشه توجیه کرد ولی دومی رو هرگز. این شرایط نامطلوب اقتصادی رو شرکتای بازی ساز برا ما شرکت سازنده انقدر حق داره که بگه دلم نمیخواد محصولمو به فلانی بفروشم. پایرت استفاده میکنی بکن ولی قبول داشته باش که کار زشتیه (مثل خود بنده)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر