Piracy به فروش قانونی بازی ها کمک می کند

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
Music-pirate-piracy.jpg

در سال 2015, کمیسیون اروپا مبلغی به ارزش 360 هزار یورو (428 هزار دلار) را برای تحقیق در مورد تاثیرات Piracy بر فروش محصولات دارای قانون Copyright (از قبیل موسیقی, کتاب, بازیهای ویدیویی و فیلم) پرداخت کرد. ولی اتحادیه ی اروپا هیچوقت این گزارش را منتشر نکرد. شاید چون به این نتیجه رسیده بود که شواهدی پیدا نکرده تا Piracy را یه مشکل مهم بداند.

شرکت آلمانی Ecory مسئول تهیه ی این تحقیق و آن هم به مدت چندین ماه بود و سرانجام در سال 2015, آنرا در قالب یک گزارش 304 صفحه ای منتشر کرد. نتیجه ی این تحقیق این بود: "نتایج نتوانست آمار محکمی از تاثیر تخلف از قانون copyright بصورت آنلاین بر تغییر فروش پیدا کند. نه به این معنی که piracy تاثیری ندارد, بلکه این آمار محکم نتوانست بطرز قابل اعتمادی این تاثیر را ثابت کند."

همچنین در این گزارش اشاره شده که دانلود و پخش غیر قانونی (Piracy), در واقع می تواند فروش قانونی بازی های ویدیوی رو افزایش هم بدهد. تنها قسمت منفی در این گزارش مربوط به فیلم های پر فروش است: "نتایج, جابجایی فروش 40 درصد را نشان می دهد, یعنی از هر 10 فیلم جدید پر بیننده که از طُرُق غیر قانونی دیده شده اند, فقط 4 فیلم پایینی بصورت قانونی تهیه شده اند."

البته باید اشاره کرد که این تحقیق فقط زمانی هویدا شد که خانم Julia Reda که عضو پارلمان اروپاست, این گزارش را در وبلاگ خود منتشر کرد; آن هم بعد از دریافت رونوشتی از این گزارش در پی درخواست قسمت "آزادی اطلاعات اتحادیه ی اروپا" برای دریافت این گزارش.

سازمان حقوق دیجیتالی اروپا در بلاگی ذکر کرده که از پخش کامل این گزارش به عمد جلوگیری شده و در واقع تنها بخشی از آن با نام "Piracy فیلم ها و جابجایی فروش در اروپا" توسط دو عضو رسمی کمیسیون در سال 2016 منتشر شده است. یعنی فقط بخشی که مربوط به تاثیر منفی piracy بر فیلم های پر فروش بوده را منتشر کرده و مابقی را حذف نموده اند. همچنین این گزارش دوم اشاره نکرده که نتایجش بر اساس گزارش سازمان Ecory بوده است.

سرچشمه

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525
وکلای عزیز ، منی که تا دوران PS2سنم ۱۸ بود شامل این بند از تخلفات قرار میگیرم ؟ :Dدوران PS3 فقط اوریج زدم سندش موجوده شاهدم دارم:-" ، ولی اعتراف میکنم روی PC کم بازی میکنم ولی همون کمم پایرته ، نیازه خودمو تسلیم قانون کنم ؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,456
نام
Nimo
چه جالب. پس قضیه داره جغرافیایی و ژنتیکی میشه.

یعنی منظورت اینه که انسان های خاورمیانه ای اینقدر پست و دون مایه هستن که حق اظهار نظر و تفصیر تو هیچ زمینه ای رو هم ندارن؟ (از جمله بازی های رایانه های)

یعنی اگه من الان اروپایی بودم, تفصیرمو قبول می کردی؟!

از اندیشمندیت همین بس که میری تو سفسطه و سعی میکنی با تفصیر جدیدی از حرف من مثلا توپ رو بندازی تو زمین من. شما درگیر کشف تعاریف جدیدت از دزدی باش دون مایه جان =)) اگه کمی اطلاعات داشتی میدونستی خاورمیانه piracy توش بیداد میکنه به دلایل خیلی ساده شمایی که از جزو پایرت کن های خاورمیانه هستی و تعریف جدید وقتی میدی و فکت صادر میکنی از خودت پارادوکس عجیبی میشه اندیشمند. در صورتی که ذهن نژاد پرست تو هست که میاد خاورمیانه رو دون مایه و پست میبینه و اروپایی خاورمیانه برات تفکیک میشه من اسم خاورمیانه رو بخاطر piracy میارم تو بخاطر ذهن نژاد پرست مثلا اندیشمندت. همینم نباید در اصل برای وقت میزاشتم توضیح میدادم ولی دیدم اصلا نیستی (:|

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mahdi-ps4

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
وکلای عزیز ، منی که تا دوران PS2سنم ۱۸ بود شامل این بند از تخلفات قرار میگیرم ؟ :Dدوران PS3 فقط اوریج زدم سندش موجوده شاهدم دارم:-" ، ولی اعتراف میکنم روی PC کم بازی میکنم ولی همون کمم پایرته ، نیازه خودمو تسلیم قانون کنم ؟
نه نمیخواد تسلیم کنی با همین فرمون بر جلو:D:-"

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
از اندیشمندیت همین بس که میری تو سفسطه و سعی میکنی با تفصیر جدیدی از حرف من مثلا توپ رو بندازی تو زمین من. شما درگیر کشف تعاریف جدیدت از دزدی باش دون مایه جان =)) اگه کمی اطلاعات داشتی میدونستی خاورمیانه piracy توش بیداد میکنه به دلایل خیلی ساده شمایی که از جزو پایرت کن های خاورمیانه هستی و تعریف جدید وقتی میدی و فکت صادر میکنی از خودت پارادوکس عجیبی میشه اندیشمند. در صورتی که ذهن نژاد پرست تو هست که میاد خاورمیانه رو دون مایه و پست میبینه و اروپایی خاورمیانه برات تفکیک میشه من اسم خاورمیانه رو بخاطر piracy میارم تو بخاطر ذهن نژاد پرست مثلا اندیشمندت. همینم نباید در اصل برای وقت میزاشتم توضیح میدادم ولی دیدم اصلا نیستی (:|

این هم چند تا infographic در مورد مقدار piracy در جهان برای ذهن بی سوادت (چقدرم مشخصه که خاورمیانه تو همشون اوله):

6gZtgW.gif

l_1187_088a35cd09bf70002690a00582dfbc05

7dDQHk.jpeg

بی سوادی بد دردیه! :-@

amindead

کاربر سایت
Jul 21, 2010
629
یه جوی بوجود اومده بین بعضی از دوستان که بازی ها رو میخرن و فکر میکنند فرهیخته هستند
بد نیست یاد آور بشم همین عزیزان در حال تماشای پایرت فصل چندم سریال مورد علاقه شون هستند
تناقض تا چه حد!

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
دوستان دلواپس میتونن توضیح بدن بازی دسته دوم خریدن خودشون چه سودی به سازنده میرسونه؟:-/
سودش اینه که اگر نفر اولی که بازی رو میخره نتونه بازیش رو بفروشه کلا بازی رو تهیه نمی کنه. آدمی که نمیتونه کل هزینه بازی رو پرداخت کنه اینطوری یه مقداری میتونه سود برسونه به سازنده.
مثل اجاره دادن میمونه که یه چیز مرسومه

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,456
نام
Nimo
این هم چند تا infographic در مورد مقدار piracy در جهان برای ذهن بی سوادت (چقدرم مشخصه که خاورمیانه تو همشون اوله):

6gZtgW.gif

l_1187_088a35cd09bf70002690a00582dfbc05

7dDQHk.jpeg

بی سوادی بد دردیه! :-@

بی سوادی وقتی بد دردیه باز میزنی سفسطه و حرفای من رو اونجوری که میخوای تفسیر میکنی من گفتم خاورمیانه رنک اول پایرت ؟ من گفتم خاورمیانه تنها نقطه جهان هست که توش پایرت هست ؟ تو چارت اول شما خودت خاور میانه رو یک بار دیگه نگاه کن میفهمی داره بیداد میکنه بی سوادی و کج فهمی درد بدتریه. دوباره چارت اول خودتو نگاه کن بعد دوباره پست منو بخون خیلی جالبه که چارت اول داره حرف من رو تایید میکنه.

آخرین ویرایش:
  • Like

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
یه چیزی که هر دو تا گروه مدافع و مخالف پایرسی در مورد این تحقیق فراموش کردن اینه که این تحقیق در سطح اتحادیۀ اروپا (کشورهای آلمان، اسپانیا، فرانسه، بریتانیا، لهستان و سوئد) انجام شده.
اونجا به دلیل قوانین سفت و سخت و سطح رفاه بیشتر مردم و دسترسی و خدمات بهتر، به طور کلی آمار پایرسی پایینتر از مثلاً روسیه یا چین یا برزیل یا ایرانه. طبق خود این تحقیق واسه اون 6 کشور، 18 درصد افراد در سال اجرای تحقیق حداقل یه بازی رو به صورت غیر قانونی دانلود کردن. الان کسی می‌تونه ادعا کنه که آمار توی کشور ما مشابه اینه؟
همین تحقیق اگه توی مثلاً آمریکای لاتین یا آسیای میانه یا خاورمیانه انجام بشه ممکنه نتیجۀ متفاوتی داشته باشه به دلیل نبودن قوانین محکم حمایت از ناشرین (و همین قوانینی که هست هم برای محصولات غیربومی به طور جدی اجرا نمیشه) و همینطور سطح درآمد مردم این مناطق و عدم دسترسی مناسب و ...
این 400هزار دلار رو هم خرج نکردن که نتیجه بگیرن فردا تمام قوانین بر علیه پایرسی رو لغو کنن، هدف اینه که اون هزینه هایی که داره سالیانه انجام میشه برای مبارزه با پایرسی چه طوری هزینه بشه که بی خود پول رو هدر ندن.
مثلاً الان نتیجه گرفتن که واسه فیلمای بلاکباستری 40 درصد پایرسی ضرر می‌رسونه ولی کل صنعت فیلم و سینما توی تحقیق گفته شده 27 درصد ضرر کرده از پایرسی. حجم مالی صنعت سینما تقریباً 40 میلیارد دلاره و اگه رفتار همۀ مردم دنیا مثل این 6 کشور باشه، ضرر سالیانۀ صنعت سینما از پایرسی سالی 10-11 میلیارد دلاره که عدد بزرگیه. الان این آمار رو مقایسه کنیم با کشور خودمون که نه امکان تماشای فیلمهای روز توی سینما ها هست و نه یه سرویس VoD درست و حسابی و نه قیمت دیسکهای فیزیکی معقوله، خب مارکت ایران عملاً هیچ سودی به صنعت سینما نمی‌رسونه.
اما در مورد بازیها، پایرسی 24 درصد اثر مثبت داشت! حتی یه تحقیق دیگه مربوط 2012 بوده که نتایج مشابهی داشته اما علت این اثر مثبت چیزی مثل"من پایرت می‌کنم ولی خودم بازی رو نمی‌خرم اما به دیگران معرفیش می‌کنم و اونا می‌خرنش" نیست بلکه دسترسی به بخشهای آنلاین، دسترسی به پچهای به روز و تخفیفهاییه که شرکتها اعمال می‌کنن.
یه آمار جالب هم داره که میگه 80 درصد کسایی که فیلم و سریال رو پایرت می‌کنن حاضر نیستن بابت استفادۀ قانونی پول بدن (چون به نظرشون گرونه) ولی در مورد بازیها (55درصد) و کتاب (66درصد) و موسیقی (51درصد) اگه کسی از چیزی که پایرت کرده خوشش بیاد با خریدش با همین قیمتهای الان مشکلی نداره.

در نهایت بازم می‌گم این تحقیق رفتار مردم اتحادیۀ اروپا رو بررسی کرده و تعمیم به مردم ایران کاملاً غلطه ولی اینکه یه عده میان میگن تحقیقی که نمونۀ آماریش 29هزار نفر بوده و با پیشینۀ تحقیق هم همسانی خوبی داشته و به سفارش اتحادیۀ اروپا انجام شده اشتباهه و چرته رو هم باید یه جایی ثبتش کرد.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
بی سوادی وقتی بد دردیه باز میزنی سفسطه و حرفای من رو اونجوری که میخوای تفسیر میکنی من گفتم خاورمیانه رنک اول پایرت ؟ من گفتم خاورمیانه تنها نقطه جهان هست که توش پایرت هست ؟ تو چارت اول شما خودت خاور میانه رو یک بار دیگه نگاه کن میفهمی داره بیداد میکنه بی سوادی و کج فهمی درد بدتریه. دوباره چارت اول خودتو نگاه کن بعد دوباره پست منو بخون خیلی جالبه که چارت اول داره حرف من رو تایید میکنه.

مثل اینکه ول کن نیستی و تا ابد میخوای با من کل کل کنی!

بیا از اول شروع کنیم:

تو اول بحث خاورمیانه رو کشیدی وسط و گفتی کسی از خاورمیانه حق تفسیر در مورد بازی رو نداره.

من گفتم چرا؟ (آیا مسئله نژادپرستیه؟)

تو گفتی Piracy تو خاورمیانه بیداد میکنه.

من با نمودار نشون دادم که علاوه بر خاورمیانه, تو اروپای شرقی, آسیای شرقی و آمریکای جنوبی هم بیداد میکنه.

6gZtgW.gif

این هم نموداری جدیدتر برای سال 2017 که 20 کشور اول مرکزیه piracy رو نشون میده و می بینی که آمریکا دومه. و کشورهای ثروتمند اروپایی هم بینشون هست (آلمان - فرانسه - ایتالیا - اسپانیا - انگلیس). از این 20 تا کشور, فقط 3 تاشون خاورمیانه ای هستن!

2017-software-piracy-heatmap.jpg

حالا دوباره سوالو تکرار میکنم:

چرا کسی که توی اروپای شرقی, آسیای شرقی ,آمریکای جنوبی, آمریکا و اروپای غربی (آلمان - فرانسه - ایتالیا - اسپانیا - انگلیس) باشه میتونه در مورد piracy تفسیر کنه ولی من چون از خاورمیانه هستم, نمیتونم؟!

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
به نظر من خوب یا بد پایرسی به نوعی سواستفاده ار حقوق دیگران هست (نمیخام از کلمه زشت دزدی استفاده کنم).این یک واقعیت هست.منتهی در واقع تفسیر این موضوع در بین افراد مختلف فرق داره.من خودم یک مدت کوتاهی هست که بازی ارجینال میخرم و قبلش پایرت میکردم.ولی هم اون زمان و هم الان به همون معنی که بالاتر گفتم اعتقاد داشتم و دارم و پایرسی را تعرض به حقوق دیگران میدونم و هروقت پایرت کردم از ناچاری بوده.(البته یک نفر میتونه بگه که اگه نداشتی بازی نمیکردی که در این صورت باید از ایشون پرسید تو این ممکلت چه تفریحی وجود داره که اینم حذف کنیم؟)

حتی الان هم کلی نرم افزار و غیره را دارم پایرت میکنم چون اکثرا واقعا توان خریدشون را ندارم.در موارد خاصی هم نمیفروشن (نرم افزارهای تخصصی به دلیل تحریم.یک مورد را خودم اخیرا تماس گرفتم برای خرید که گفتن به دلیل تحریم نمیتونیم بفروشیم.)

هر انسان میتونه یک سری کارهای اشتباه را توی زندگیش انجام بده.فرقش اینه که حداقل ته دلش بدونه داره اشتباه میکنه و به خودش قول بده اگه امکانش به وجود اومد اون اشتباه را تکرار نکنه.یا در حالت دیگه عملش را توجیح کنه و به کارش ادامه بده.

هزینه های بازی توی کشور ما واقعا بالاست (نسبت به نرمال درآمد کشور). منتهی یک سری راهکارهایی به وجود اومده که بشه از بازی های ارجینال هم استفاده کرد.مثل همین اجاره گرفتن یا شراکتی خریدن که برعکس پایرسی هیچ اشکال قانونی و اخلاقی نداره.با این حال بازم برای طیف نوجوان و جوان که اکثرا بیکار هستن هزینه زیادی هست و قابل درکه. به شخصه با اینکه شریک داشتم و خیلی کمتر از حد نرمال بازی میکنم و چند مورد هم خریدم و با ضرر کمی فروختم الان حساب کردم در 11 ماه گذشته حدود 600 هزارتومن پول بازی دادم.یک فرد اگه بخاد به صورت نرمال بازی ارجینال بخره حتی با استفاده از این راهکارهای میان بر انتظار میشه داشت که حدود 1 میلیون هزینه باید بکنه در سال. یک میلیون قانون کار کشور و حقوق یک ماه یک کارگره و زیاده.مثل اینکه در کشور خارجی طرف در سال 2000-2500 دلار هزینه بازی بکنه.گفتم دلیل پایرت کردن بازی در کشور را تا حدودی میتونم درک کنم ولی این تفسیرها را نه.

در مورد رسمیت و تحریم و غیره هم باید این را در نظر داشت که ما تقریبا در نود درصد مواقع درمورد بازی ها حداقل به صددرصد محتوایی که همون فرد خارجی دسترسی داره دسترسی داریم.پس این قضیه تحریم و رسمیت نشناختن زیاد نمیتونه مطرح بشه.اگه محتوایی در قبال فروش به ما (ایرانی) از بازی کم میشد میگفتیم بله دیگه حق داریم پایرت کنیم چون اینا کم فروشی میکنن به ما.

جالبه یک مورد اظهار نظر هم از یک فرد مذهبی همین اواخر شنیدم که قبلا نمیدونستم.طبق فتوای مراجع تقلید به لحاظ شرعی پایرت بازی های خارجی کاملا حلاله (چون از بلاد کفر هست محصول).حالا من از ایشون پرسیدم اگر فرض کنیم یک نفر مسلمان در ساخت اون بازی حقوق قانونی داشته چی؟کی ایشون جواب را نمیدونست و قرار شد بپرسه.:|

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
واقعا وقتی که همه چی مهیاست، وضع اقتصادی کشور خوبه، کمپانیها و برندهای معتبر تو کشورمون نمایندگی دارن و با آفرهای ناب محصولاتشون رو عرضه میکنن چرا پایرت میکنید؟ :|
دوستان دلواپس میتونن توضیح بدن بازی دسته دوم خریدن خودشون چه سودی به سازنده میرسونه؟:-/
همون نوشم تو اکثر موارد میره تو جیب دلال:D اون مواردیم که نمیره، این وسط ما اصلا تو نقشه اون سازنده هستیم؟؟:D بازیهای فعلیم اکثرا جهان باز و داستانی. به اکثر زبونهای زنده دنیا که اونجا بازار بازی هست ترجمه میشن ولی قرنهاست تو حسرت یه بازی AAA رسمی با زبان مادریمون هستیم با این جامعه بزرگ گیمینگ...

EvisCeration

کاربر سایت
Aug 22, 2016
698
بره ما ایرانی هایی که نه از سرور های داخلی بهرمندیم نه حتی ساپورت کردن زبانمون با این اوصاف و قیمت بازیها و ارز خیلی نامردیه:( هیچوقت پایرت خور نبودم ولی حاضرم 2برابر هزینه فعلی هزینه کنم ب شرط وجود سرور های داخلی حداقل!

.طبق فتوای مراجع تقلید به لحاظ شرعی پایرت بازی های خارجی کاملا حلاله (چون از بلاد کفر هست محصول).
PicardDoubleFacepalm-2.jpg

ایشون جواب را نمیدونست و قرار شد بپرسه
PicardDoubleFacepalm-1.jpg

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
واقعا وقتی که همه چی مهیاست، وضع اقتصادی کشور خوبه، کمپانیها و برندهای معتبر تو کشورمون نمایندگی دارن و با آفرهای ناب محصولاتشون رو عرضه میکنن چرا پایرت میکنید؟ :|

همون نوشم تو اکثر موارد میره تو جیب دلال:D اون مواردیم که نمیره، این وسط ما اصلا تو نقشه اون سازنده هستیم؟؟:D بازیهای فعلیم اکثرا جهان باز و داستانی. به اکثر زبونهای زنده دنیا که اونجا بازار بازی هست ترجمه میشن ولی قرنهاست تو حسرت یه بازی AAA رسمی با زبان مادریمون هستیم با این جامعه بزرگ گیمینگ...
آفرین. شما با این منطق کار دزدای دریایی سومالی هم توجیه کردی. مشکل مالی دارن بدبختا کسی بهشون توجه نمی کنه :(

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر