Phil Spencer : آمازون و گوگل رقیب های اصلی ما در اینده خواهند بود

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
philspencer2.0.0.jpg

Phil Spencer در جدیدترین مصاحبه خود در مورد آینده گیمینگ و فرمت استریم گفت :

"زمانی که در مورد نینتندو و سونی صحبت میکنیم برای اون ها احترام زیادی قائل هستیم با این حال وقتی صحبت از رقابت در آینده میشه رقیب های اصلی ما گوگل و آمازون خواهند بود این به این معنی بی احترامی کردن به اون ها نیست ولی مسئله ای که هست فرمت سنتی صنعت گیمینگ در آینده جایی نخواهد داشت . فک میکنم اون ها میتونن سیستم های پردازش ابریشون رو بسازن ولی در حال حاضر ما میلیارد ها دلار در این زمینه سرمایه گذاری کردیم"

"ما تا زمانی که امازون و گوگل تمرکزشون رو برای تصاحب بازار 7 میلیارد نفری گذاشته اند نمیخوایم در جنگ کنسول های سنتی با نینتندو و سونی رقابت کنیم هدف اصلی ما همین خواهد بود"

Microsoft’s Xbox boss says Amazon and Google are "the main competitors going forward"

آخرین ویرایش:

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
زمانی که در مورد نینتندو و سونی صحبت میکنیم برای اون ها احترام زیادی قائل هستیم با این حال وقتی صحبت از رقابت در آینده میشه رقیب های اصلی ما گوگل و آمازون خواهند بود این به این معنی بی احترامی کردن به اون ها نیست ولی مسئله ای که هست فرمت سنتی صنعت گیمینگ در آینده جایی نخواهد داشت

دیگه کاملا مشخصه که مایکرو نمیخواد تابع روندی باشه که سونی یا نینتندو درپیش گرفتند ... یعنی میخواد همون شرکت زمان اکس باکس اورجینال باشه ... چیزای جدید و جذاب را معرفی کنند

اتفاقا حرف به شدت بیخودی زده که همون به درد شاد کردن دل فن ها میخوره.
پ.ن: خوبی نسل پیش رو اینه که وقتی اسپنسر کلا با این افکار و عقاید مسخرش دودمان برند Xbox رو بر باد داد دیگه کسی نمیتونه بیاد بگه اینا همش تقصیر دان متریک و کینکته.

اگر هم شکست بخوره حداقل بهتر از سونی هست که تفکرات 25 سالش رو نمیخواد هنوز تغییر بده که مبادا تنها رکن باقی مونده شرکتش هم از بین بره و بعدش ... البته این جاه طلبی ها برای شرکتی مثل سونی نیست ، حق با شماست . هزینه ی این جاه طلبی ها رو شرکت هایی مثل مایکرو و گوگل و آمازون و اپل میتونن پرداخت کنن و بهتره سونی به امثال همینا آویزون بشه که تو آینده صنعت سهمی داشته باشه...

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,247
حرفی که زده به طور کلی نمیشه گفت غلطه. چون دقیقا صنعت گیم داره یه مسیر سرویس محور و استریمی رو در پیش میگیره و مایکروسافت مشخصه که برنامه های جدی برای این قضیه داره و خب سونی چنین زیرساختی نداره و برا همین هست که میخواد از Azure مایکرو استفاده کنه. خب از این نظر قطعا رقبای مایکرو میشن آمازون و گوگل. منتها برا من گیمر این مسائل اولویت نیست. برا من محتوا مهمه، بازی خوب مهمه. حالا الان یه عده خوشحال میشن که خود سونی هم میخواد از مایکرو سرویس بگیره که خب برا من اهمیتی نداره. تا وقتی مایکرو بازیهای
باکیفیت مثل سونی و نینتندو نتونه بسازه، بهترین سرویسهای دنیا هم ارائه بده چه ارزشی داره برا من گیمر. الان سوییچ با حداقل ساپورت ثردپارتی و داشتن فرست پارتی خفن از XBX جلو زده. اونم کنسولی که روش گیم پس داره ارائه میشه که به قول دوستان عملا مجانی دارن بازی میکنن.
پس فقط سرویس ها نیستن که قرار آینده رو بسازن، محتوا هم مهمه که در این زمینه مایکرو از سونی و نینتندو اونقدر عقب افتاده که اصلا رقابتی دیده نمیشه:D

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
سونی همین الانش داره از سیستم کلود آمازون استفاده میکنه سونی نه زیر ساختش رو داره نه توانش ساختش رو (نه به این زودی ها) یکی از اشاره های فیل هم به همین موضوع هستش این موضوع هیچ ربطی به جنگ دوتا برند نداره بلکه سرمایه گذاری تو بحث کلان دیجیتالیه خوب مسلمه ماکرو رقیبش اون دوتا غول بی شاخ و دم ـه چون سونی اصلا چنین تکنولوژی نداره که بخواد رقیب حساب بشه از اون ور هم باز به هیچ وجه توان مالی رقابت با این سه تا رو هم از نظر مالی اصلا نداره

آخرین ویرایش:

meysam55

عضو جدید
Jan 25, 2019
4
مایکروسافت می خواد به نتفلیکس دنیای بازی تبدیل بشه
ینی با یه شارژ ماهیانه حداقل از تمام عنوان های بازی استفاده کنی و در عین حال اون ها رو فضای ابری داشته باشی
یه چیز شبیه انلاین فیلم دیدن هستش
این دید بزرگتری هستش نسبت به سونی

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
حرفی که زده به طور کلی نمیشه گفت غلطه. چون دقیقا صنعت گیم داره یه مسیر سرویس محور و استریمی رو در پیش میگیره و مایکروسافت مشخصه که برنامه های جدی برای این قضیه داره و خب سونی چنین زیرساختی نداره و برا همین هست که میخواد از Azure مایکرو استفاده کنه. خب از این نظر قطعا رقبای مایکرو میشن آمازون و گوگل. منتها برا من گیمر این مسائل اولویت نیست. برا من محتوا مهمه، بازی خوب مهمه. حالا الان یه عده خوشحال میشن که خود سونی هم میخواد از مایکرو سرویس بگیره که خب برا من اهمیتی نداره. تا وقتی مایکرو بازیهای
باکیفیت مثل سونی و نینتندو نتونه بسازه، بهترین سرویسهای دنیا هم ارائه بده چه ارزشی داره برا من گیمر. الان سوییچ با حداقل ساپورت ثردپارتی و ساختن فرست پارتی خفن از XBX جلو زده. اونم کنسولی که روش گیم پس داره ارائه میشه که به قول دوستان عملا مجانی دارن بازی میکنن.
پس فقط سرویس ها نیستن که قرار آینده رو بسازن، محتوا هم مهمه که در این زمینه مایکرو از سونی و نینتندو اونقدر عقب افتاده که اصلا رقابتی دیده نمیشه:D
البته سرویس ها محتوا رو هم شامل میشن ... همین که مایکرو میگه میلیارد ها دلار خرج کردیم برای سرویس های ابری منظورش تطابق پذیری کامل کل کتابخانه بازیهاش با سرویس های ابری اش هست ... غیر از اون خرید استودیو ها و قرار داد ها هم شاملش میشه ... بخواهیم یا نخواهیم تو کل دنیا ( البته به جز ایران و بعضی کشورای مثل ما) این آینده ای که فیل میگه داره اتفاق میفته ... استریم واقعا تاثیرگذاره ... حتی بازی هایی که مثل فورتنایت که دربرابر بازی های سونی از نظر محتوا صفر مطلق هستند هم در حال حاظر نقش پر رنگ تری دارن

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
باکیفیت مثل سونی و نینتندو نتونه بسازه، بهترین سرویسهای دنیا هم ارائه بده چه ارزشی داره برا من گیمر. الان سوییچ با حداقل ساپورت ثردپارتی و داشتن فرست پارتی خفن از XBX جلو زده. اونم کنسولی که روش گیم پس داره ارائه میشه که به قول دوستان عملا مجانی دارن بازی میکنن.
حرفت درسته ولی مایکروسافت اوایل نسل 6-5 تا استودیو داشت، واسه شروع نسل جدید 14-13 تا استودیو داره که چند تا از اینا دو تا تیم دارن، محتوا همین جور به وجود میاد دیگه :D
فورزا گرز هیلو فورزا گرز هیلو فورزا گرز هیلو فورزا گرز هیلو فورزا گرز هیلو فورزا گرز هیلو فورزا گرز هیلو فورزا گرز هیلو
این دیگه خیلی ترول مسخره‌ای شده :D خودت هم میدونی این همه استودیو خریدن که تنوع بازی‌ها رو گسترش بدن، همین دو سه ماه اخیر هم چند تا IP جدید مثل Tell Me Why و Everwild رو معرفی کردن یا یه سری دنباله مثل Hellblade 2. حالا جدا این ترول یعنی چی؟ :D

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
درسته که آینده در دستای استریمینگ هست اما هنوز که هنوزه اسپنسر به درستی صنعت گیم رو نمی شناسه
داداچ داری اشتباه می زنی گوگل در حال حاضر شرایط خوبی نداره و بعید نیست به همین زودیا بساط استادیا رو برچینه البته نه به این دلیل که شرایط فراهم نیست نه صرفا به خاطر نداشتن محتوا.آمازون هم فعلا که تو بازی نیست.
فیل عزیز
عاملی برتری در پلتفرمهای استریمینگ هم داشتن محتوای انحصاریه با کیفیته وگرنه بستر رو که همه بالاخره ایجاد می کنن.

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
کلا حرفا و اعمال اسپنسر میدونید یعنی چی؟

یعنی ما یه کنسول ساختیم که بازی انحصاری نداره. همون چهارتا انحصاریشم بین نسلیه. اینقدر هم برامون اهمیت نداره که بخوایم روش سرمایه گذاری کنیم چرا؟ چون کنسول برای ما مرده. الان فقط ابر مهمه. کلا بخرید یا نخرید موزمونم نیست:D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر