PES2009 | PC

• Thread starter Thread starter doghri
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
:biggrin1:با اجازه ممد و جواد و بقیه دوستان :biggrin1:

PESpcukUK_boxart_160w.jpg

با توجه به سقوط ناگهانی این سری بازی در PES 2008 بسیاری از طرفداران PES نا امید شدند و حتی بسیاری به طرف مقابل یعنی EA FIFA 08 روی آوردند. این در حالی بود که کمپانی EA توانسته بود در FIFA 08 انتظارها را تا حد زیادی برآورده کند و به این ترتیب Konami در نظر بسیاری از طرفداران و منتقدان از دور رقابت فاصله جبران ناپذیری گرفت. و اما Konami در تلاش است در نسخه جدید یعنی PES 2009 شکست خود را جبران کند که مشخصاً کار ساده ای به نظر نمی آید.

pes-2009-pro-evolution-soccer-20080911023244129.jpg

تا به حال از آنچه دیده و شنیده شده است، در رابطه با تغییرات حاصله در نسخه جدید، سازندگان منوی بازی را بسیار کاراتر از قبل و استفاده از آن را برای گیمر ساده تر کرده اند. متاسفانه هنوز مشکل پخش موزیکهای مضحک در منوی بازی وجود دارد که مشخصاً وارد شدن این قضیه از PES 2008 شروع شد و به نوعی یک کپی برداری ناشیانه از EA FIFA بود و همچنان این سری بازی از آن رنج میبرد. در زمین بازی، گرافیک واقعیتر شده و بازیکنان ( مخصوصاً ستاره های بازی ) بیشتر به واقعیت شباهت دارند.

گزینه جدیدی که در منوی اصلی اضافه شده است با نام Become a Legend ثبت شده و شباهت زیادی به Be a Pro در EA FIFA دارد. به این صورت که شما یک بازیکن مهاجم مشخص میکنید و با آن برای رسیدن به مسابقات حرفه ای و تبدیل شدن به یک ستاره فوتبال تلاش میکنید و در واقع نوعی شخصیت پردازی در بازی صورت میگیرد. اگر خوب و خلاقانه عمل کنید و به عنوان عضوی موثر از تیم خودنمایی کنید، توجه مدیران باشگاههای دیگر را جلب میکنید و میتوانید سیر صعودی خود را طی کنید. و اگر توپها را خراب کنید و در خط حمله موثر نباشید باید دقایق طولانی روی نیمکت بنشینید. این سیستم که بسیاری میگویند کپی برداری از EA FIFA است، میتواند جذاب باشد و برای کسانی که از تکرار Master League خسته شده اند تنوع خوبی باشد. البته کمپانی Konami در جواب این شایعات گفته است ما زمانی پیش در نسخه های ژاپنی Winning Eleven این سیستم را داشتیم و اکنون قصد استفاده از ایده های قبلی خود را داریم. تفاوتی که در گیم پلی Become a Legend با Be a Pro وجود دارد این است که در Become a Legend نمیتوانید از هم تیمیهای خود درخواست توپ کنید و درصد پا به توپی شما وابسته به توانایی شما و شناخت تیم از شماست که این باعث میشود بازی واقعیتر و همچنین حساستر جلوه کند. بعلاوه بازیکنان هم تیمی شما برای پاس دادن به شما دقت کافی را میکنند و برای اینکه به شما پاس دهند باید در شرایط خوبی باشید، به عنوان مثال با یک فرار خوب و یا قرار دادن خود در موقعیت شوت و یا ... توپ را در اختیار خواهید داشت.

first-pes-2009-screens-20080623031500958.jpg

در رابطه با گیم پلی Konami هرگز به نسخه قبلی برنخواهد گشت و به گفته سازندگان ملاک گیم پلی بازی بر پایه PES 5 و PES 6 قرار دارد. سازندگان میگویند حرکات بازیکنان و مخصوصاً فیزیک توپ و عکس العمل آن نسبت به شرایط و حتی نوع چمن و شرایط جوی بسیار نزدیک به واقعیت هستند. همچنین تکنیکهای فردی هر بازیکن تا حد توان نزدیک به شخصیت اصلی او طراحی شده است و ترفندهای شخصی هرکدام و مخصوصاً بازیکنان سرشناس بازسازی شده اند.

ظاهراً در Master League اختیار بیشتری به بازیکنان تیم شما داده شده است و قدرت تصمیم گیری دارند. به عنوان مثال اگر بازیکنی قصد رفتن به باشگاهی دیگر را به علت شرایط مساعدتر داشته باشد برای تیم شما خوب توپ نمیزند و بی انگیزه است. قسمت Multiplayer بازی به صورت چهار نفره قابل استفاده است و به گفته سازندگان قرار است خیلی کاملتر از قبل باشد.

first-pes-2009-screens-20080623031512333.jpg

حرکت دیگری که Konami انجام داده است، این است که PES 2009 را برای XBOX360 با دسته جدید طراحی شده توسط مایکروسافت در نمایشگاه Games Convention معرفی کرد که باعث جذابیت بیشتر و تحت تاثیر قرار گرفتن حضار شد. این دسته جدید (D-Pad) دارای 16 جهت حرکتی به جای 4 جهت است و در کنترل بازی بسیار موثر است. در PES 2009 میتوانید با اتصال یک دوربین خارجی به کنسول یا کامپیوتر خود هر عکسی را مستقیماً وارد بازی کرده و از آن در طراحی شخصیتها که گزینه های آن کاملتر از قبل خواهد بود استفاده کنید. سازندگان گفته اند در بازی یک مسابقه مهم بین دو تیم اروپایی به صورت رسمی با تمام جزئیات و مشخصات بازسازی شده است که فعلاً از فاش کردن آن خودداری میکنند.

در یک نگاه میتوان امیدوار بود که Konami باز به روزهای اوج بازگردد و تجربه تلخ نسخه پیشین را جبران کند، در ضمن قرار است که دیگر از اشتباهات فاحش گرافیکی و هوش مصنوعی نسخه قبل خبری نباشد.​

منبع:
ویدیو گیم

فک کنم با این اوضاع ما هنوز هم مثل دموش از وجود لوئیس ساها و میکائیل سیلوستر(عشق منه این آخری:biggrin1:) سود میبریم:biggrin1:
حالا طوری نی یه ادیت میاد همه چی ردیف میشه

من بلاخره تونستم در be come a legend بازی کنم و اگه بتونین تو بازی ها خیلی خوب بازی کنید میتونید برای تیم ملیتون بازی کنین من الان برای تیم ملی ایران هم بازی میکنم

سلام دوستان شما ها مشکل شوت زدن ندارین کم کم داره میره رو اعصابم تا الان 1 شوت هم گل نکردم
شوت های بازی یه مقدار ابکی به نظر میاد ولی اگر به صورت درست و فنی شوت کنی میتونی شاهد شوت های خوبی باشی.به طور مثال اگر با C.Ronaldo در زاویه باشی که توپ برای پا چپ خوب باشه شوت کنی چون رونالدو در اصل راست پا هست شوتت خوب از اب در نمیاد

منم امروز این بازی رو گرفتم و انجام دادم و اینم نظر من
من خودم فن فیفا هستم اما اینجا فن بازی رو میزارم کنار
نقاط قوت بازی:
گرافیک خیلی خوب بازی گرافیک بالای بازیکنان و شباهت خیلی عالی بازیکنان به واقعیت
سرعت بازی بیشتر شده نسبت به شماره های قبلی یعنی منظورم پاسهای تک ضرب هست و میشه بازی رو تک ضرب کرد.
سیسون مستر لیگ و یوفا چمپیون لیگ که از دیگر نقاط مثبت بازی هست
-----
نقاط منفی:
بدون اینکه فن بازی کنم اما واقعا به نظر شما کونامی نباید دیگه حداقل تیم چلسی رو لیسانس کنه؟ من نمیگم کونامی بره لیگ کوکا کولا رو لیسانس کنه اما خدا وکیلی لیسانس کردن فقط 2 تیم از لیگ بزرگ انگلستان کم نیست؟
مشکل بعدی اینه یکم راحت میشه هنوز گل زد که اگر سخت تر بود بهتر بود
سوتی بازیکنان هم بضی جاها به چشم میاد برای مثال ضربات ایستگاهی که سانتر میشه به روی دروازه بعضی اوقات جا گیری بازیکن حریف اینقدر بد هستش که بازیکنان راحت از آفساید فرار میکنن و گل میزنن مثلا من خودم بازی کردم با رونالدو توپ رو سانتر کردم یکی از بازیکنان حریف نزدیک تیرک دروازه بود بازیکن من راحت اومد هد زد و گل شد در صورتی که اگر اون بازیکن جلوتر بود بازیکن من 2 متری در آفساید بود.
-----
خداحافظ

سلام دوستان شما ها مشکل شوت زدن ندارین کم کم داره میره رو اعصابم تا الان 1 شوت هم گل نکردم

این 2008 شما رو بد عادت کرده فکر میکنید هر چی بزنید باید تو چارچوب باشه . یکم بازی کنی گیم پلی دست میاد شوتها هم گول میشن ولی نه هر شوتی !

این 2008 شما رو بد عادت کرده فکر میکنید هر چی بزنید باید تو چارچوب باشه . یکم بازی کنی گیم پلی دست میاد شوتها هم گول میشن ولی نه هر شوتی !

دمت :biggrin1: واقعا راست گفتی تو 2008 هرچی شوت میزدی یک راست گل میشد:biggrin1:
من موندم چطوری دوستان میگن راحت میشه گل زد:confused: تا میایی شوت برنی چنان جلوتو میگیرن که دیگه:biggrin1:
در آسانترین حالت هم گل زدن سخت شده:smile:

دوستان داور چطوریه ؟ هنوز وقتی بازی شروع میشه داور هوس میکنه بره تعطیلات؟
میثم تو پروفایلت دیشب 20000 بار توضیح دادما:biggrin1::biggrin1::biggrin1: داور تو این نسخه تو تعطیلات نیست بلکه سوتاش یواشه

آخرین ویرایش:
جام باشگاه های اروپا فوق العاده شده واقعا لذت بردم
اما صدای کم تماشاگران یه کم از هیجان بازی کم میکنه اگر زیادی شلوغ میکردن فوق العاده بود

سلام
تا اونجایی که من یادم هست قرار بود چند روز دیگه بازی ریلیز بشه اما ظاهرا مثل فیفا زود ریلیز شده و اینجا ایران هست
اما چند سوال داشتم
این بازی در چند دی وی دی هست؟ و مال چه شرکتی معتبر هست و مشکلات کرک رو نخواهد داشت
چون تجربه ای که من دارم این بوده که بازیهایی که زود ریلیز شدند و من گرفتم اکثرا مشکل داشتند مثل فیفا 2009 و اسسین کرید و چند تای دیگه
دوستان لطف کنن و از مشخصات شرکت پخش کننده و تعداد دی وی دی اطلاعاتی بزارن
ممنون از همه دوستان

سلام
تا اونجایی که من یادم هست قرار بود چند روز دیگه بازی ریلیز بشه اما ظاهرا مثل فیفا زود ریلیز شده و اینجا ایران هست
اما چند سوال داشتم
این بازی در چند دی وی دی هست؟ و مال چه شرکتی معتبر هست و مشکلات کرک رو نخواهد داشت
چون تجربه ای که من دارم این بوده که بازیهایی که زود ریلیز شدند و من گرفتم اکثرا مشکل داشتند مثل فیفا 2009 و اسسین کرید و چند تای دیگه
دوستان لطف کنن و از مشخصات شرکت پخش کننده و تعداد دی وی دی اطلاعاتی بزارن
ممنون از همه دوستان

به به از این تجارب گران بهاتون به ما قرض نمیدین:biggrin1:
بازی در اصل دو عدد دیویدی است که اکثر شرکتها با حذف زبانهای اضافی کردن یکی
حالا شما هرجا دوتایشو دیدی مهلت نده بخرش:biggrin1:
دوستان کلی میگم من اصلا فن فیفا نیستم حالمم ازش بهم میخوره ولی هر چی بیشتر دموشو بازی میکنم بیشتر مشکلاتش برام رو میشه که اونم از جمله صفر بودن هوش مصنوعی دفاع هافبک و فروارد - سانت های ابتدایی که 90 درصد به گول میشینه
خطاهای محض که داور نمیگیره
پنتالتی هم که راحت روت اجرا میکنه کامپیوتر یه بازی رو مفت مفت با دو تا اخراجی تیم حریف و دو تا پنالتی راحت بردم
راستی یکی گفت صدای سوت خوب شده ولی انگار نشده حالا خودش بیاد جمع و جور کنه حرفشو:biggrin1:
گرافیکم که کمتر شده ولی به قول دوستان اپتیماله
خلاصه اینکه من نکته مثبتی جز کمی بهتر شدن دروازبانها (که اونم بازم سوتی میدن بزا اصلش بیاد دستم خودم ویدئوشو براتون آپ میکنم ) و اینکه دیگه نمیتونید شونه به شونه با توپ و بازیکن حریف برید تو گل (که اونم قابل اجراست بزار آدریانو رو ببینم):biggrin1:نمیبینم
وسلام
کنامی داره چه میکنه میرفت گرافیک پرو 6 رو ارتقاء میداد بیشتر دور برش آدم جمع میشد

اقا برای من توی Become a legend ییهو Crash کرد حالا هم هر چی اون Save رو Load میکنم بازم Crash میشه کسی این مشکل رو نداره ؟؟؟

من خودم این مشکل رو ندارم هنوز ولی یکی از دوستام این مشکل رو داره

مثل اینکه قرار چند روز دیگه یه پچ رسمی از طرف کنامی براش بیاد
که یه تغیراتی تو لجند و اضافه شدن چند تیم لایسنس شده درش هست
شاید این کرش هم درست بشه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or