PES2009 | PC

• Thread starter Thread starter doghri
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
:biggrin1:با اجازه ممد و جواد و بقیه دوستان :biggrin1:

PESpcukUK_boxart_160w.jpg

با توجه به سقوط ناگهانی این سری بازی در PES 2008 بسیاری از طرفداران PES نا امید شدند و حتی بسیاری به طرف مقابل یعنی EA FIFA 08 روی آوردند. این در حالی بود که کمپانی EA توانسته بود در FIFA 08 انتظارها را تا حد زیادی برآورده کند و به این ترتیب Konami در نظر بسیاری از طرفداران و منتقدان از دور رقابت فاصله جبران ناپذیری گرفت. و اما Konami در تلاش است در نسخه جدید یعنی PES 2009 شکست خود را جبران کند که مشخصاً کار ساده ای به نظر نمی آید.

pes-2009-pro-evolution-soccer-20080911023244129.jpg

تا به حال از آنچه دیده و شنیده شده است، در رابطه با تغییرات حاصله در نسخه جدید، سازندگان منوی بازی را بسیار کاراتر از قبل و استفاده از آن را برای گیمر ساده تر کرده اند. متاسفانه هنوز مشکل پخش موزیکهای مضحک در منوی بازی وجود دارد که مشخصاً وارد شدن این قضیه از PES 2008 شروع شد و به نوعی یک کپی برداری ناشیانه از EA FIFA بود و همچنان این سری بازی از آن رنج میبرد. در زمین بازی، گرافیک واقعیتر شده و بازیکنان ( مخصوصاً ستاره های بازی ) بیشتر به واقعیت شباهت دارند.

گزینه جدیدی که در منوی اصلی اضافه شده است با نام Become a Legend ثبت شده و شباهت زیادی به Be a Pro در EA FIFA دارد. به این صورت که شما یک بازیکن مهاجم مشخص میکنید و با آن برای رسیدن به مسابقات حرفه ای و تبدیل شدن به یک ستاره فوتبال تلاش میکنید و در واقع نوعی شخصیت پردازی در بازی صورت میگیرد. اگر خوب و خلاقانه عمل کنید و به عنوان عضوی موثر از تیم خودنمایی کنید، توجه مدیران باشگاههای دیگر را جلب میکنید و میتوانید سیر صعودی خود را طی کنید. و اگر توپها را خراب کنید و در خط حمله موثر نباشید باید دقایق طولانی روی نیمکت بنشینید. این سیستم که بسیاری میگویند کپی برداری از EA FIFA است، میتواند جذاب باشد و برای کسانی که از تکرار Master League خسته شده اند تنوع خوبی باشد. البته کمپانی Konami در جواب این شایعات گفته است ما زمانی پیش در نسخه های ژاپنی Winning Eleven این سیستم را داشتیم و اکنون قصد استفاده از ایده های قبلی خود را داریم. تفاوتی که در گیم پلی Become a Legend با Be a Pro وجود دارد این است که در Become a Legend نمیتوانید از هم تیمیهای خود درخواست توپ کنید و درصد پا به توپی شما وابسته به توانایی شما و شناخت تیم از شماست که این باعث میشود بازی واقعیتر و همچنین حساستر جلوه کند. بعلاوه بازیکنان هم تیمی شما برای پاس دادن به شما دقت کافی را میکنند و برای اینکه به شما پاس دهند باید در شرایط خوبی باشید، به عنوان مثال با یک فرار خوب و یا قرار دادن خود در موقعیت شوت و یا ... توپ را در اختیار خواهید داشت.

first-pes-2009-screens-20080623031500958.jpg

در رابطه با گیم پلی Konami هرگز به نسخه قبلی برنخواهد گشت و به گفته سازندگان ملاک گیم پلی بازی بر پایه PES 5 و PES 6 قرار دارد. سازندگان میگویند حرکات بازیکنان و مخصوصاً فیزیک توپ و عکس العمل آن نسبت به شرایط و حتی نوع چمن و شرایط جوی بسیار نزدیک به واقعیت هستند. همچنین تکنیکهای فردی هر بازیکن تا حد توان نزدیک به شخصیت اصلی او طراحی شده است و ترفندهای شخصی هرکدام و مخصوصاً بازیکنان سرشناس بازسازی شده اند.

ظاهراً در Master League اختیار بیشتری به بازیکنان تیم شما داده شده است و قدرت تصمیم گیری دارند. به عنوان مثال اگر بازیکنی قصد رفتن به باشگاهی دیگر را به علت شرایط مساعدتر داشته باشد برای تیم شما خوب توپ نمیزند و بی انگیزه است. قسمت Multiplayer بازی به صورت چهار نفره قابل استفاده است و به گفته سازندگان قرار است خیلی کاملتر از قبل باشد.

first-pes-2009-screens-20080623031512333.jpg

حرکت دیگری که Konami انجام داده است، این است که PES 2009 را برای XBOX360 با دسته جدید طراحی شده توسط مایکروسافت در نمایشگاه Games Convention معرفی کرد که باعث جذابیت بیشتر و تحت تاثیر قرار گرفتن حضار شد. این دسته جدید (D-Pad) دارای 16 جهت حرکتی به جای 4 جهت است و در کنترل بازی بسیار موثر است. در PES 2009 میتوانید با اتصال یک دوربین خارجی به کنسول یا کامپیوتر خود هر عکسی را مستقیماً وارد بازی کرده و از آن در طراحی شخصیتها که گزینه های آن کاملتر از قبل خواهد بود استفاده کنید. سازندگان گفته اند در بازی یک مسابقه مهم بین دو تیم اروپایی به صورت رسمی با تمام جزئیات و مشخصات بازسازی شده است که فعلاً از فاش کردن آن خودداری میکنند.

در یک نگاه میتوان امیدوار بود که Konami باز به روزهای اوج بازگردد و تجربه تلخ نسخه پیشین را جبران کند، در ضمن قرار است که دیگر از اشتباهات فاحش گرافیکی و هوش مصنوعی نسخه قبل خبری نباشد.​

منبع:
ویدیو گیم

دوستان عزیز PES 2009 به نظر من چندتا مشکل جدی داره.
1.بازیکنان مثل بادکنک بادشده هستند که بد جوری هم تو ذوق میزنه .
2.دویدن بازیکن ها شبیه به همه چیز هست جز دویدن یک بازیکن فوتبال.
3.خیلی راحت می شه گل زد جوری که با یک سانتر از یک جناح اگه یک بازیکن سر زن داشته باشی اکثر سانتر ها تو گله واقعا گل زدن راحت شده.
4. بازی در بعضی جا ها دچار افت فریم میشه.
5.شورت ورزشی بازکنان به نظر من بد جوری بی ریخته.
حالا نکاتی که آدمو امیدوار می کنه که نکات بالا رو بی خیال بشیم
1.گرافیک بازی عالی شده وخیلی نرم تر و روون تر ازPES 2008
2.پاس کاری بین بازیکنان وکارهای تیمی عالی از آب در اومده.
3.منوی بازی خیلی بهتر و زیباتر از PES 2008 شده.
4.گیم پلی عالی که زبانزد سری PES هست.
در کل بازی عالیه تمام نکات منفیشو بذاریم کنار جز نکته 2 که رو اعصاب من هم بد جوری راه می ره :wallbash: با این حال بازی عالیه ولی هنوز به نظر من لذت تجربه PES 06 به آدم نمیده.
اینم چند تا عکس که خودم گرفتم

آخرین ویرایش:
فقط در یک کلمه بازی واقعا زیبا و عالی شده :love: بسیار لذت بردیم از گیم پلی روان بازی بسیار عالی بود اصلا قابل مقایسه با سریهای قبلی نبود فقط چیزی یک مقدار آدم را اذیت میکنه منوهای شلوغ بازی هست ولی در کل بازی واقعا زیبا شده

یکی که نسخه کاملو بازی کرده بگه
1)صدای سوت داور واضح به گوش میرسه؟
2)گزارشگر چطوره؟
3)موقع گل زدن چطور تماشا گرا غار میزنن؟
4)قسمت ترینینگ چطوره فقط یه تمرین معمولیه یا قسمت آموزشم داره
5)دستکش دروازه بانا چطور
راستی دوستان اینهمه PES 2008 رو له نکنید که چه میدونم نامید کننده بود و از اینجور چیزا ازنظر من 2008 خیلی چیزا رو داشت که 2009 نداره
اگه واقعا پرو باز باشین خودتون میدونید بعد پرو 6 هیجان بازی چیزی حدود 50 درصد کم شد اونم به خاطر کند شدن گیم پلی تو این پرو جدید هم اگه میبینید شوت ها اصلا حال نمیده به خاطر اینکه سرعت گردش توپ نسبت به 2008 کمتر شده تو 2008 سرعت توپ عالی بود
فک کنم اومدن سرعت توپ کمتر کردن که توپ راحت به اوت نره( کسایی که پرو زیاد زدن میدونن من چی میگم)ولی با این کارشون حال من یکی رو که بهم زدن

آخرین ویرایش:
یکی بگه
1)صدای سوت داور واضح به گوش میرسه؟
2)گزارشگر چطوره؟
3)موقع گل زدن چطور تماشا گرا غار میزنن؟
4)قسمت ترینینگ چطوره فقط یه تمرین معمولیه یا قسمت آموزشم داره
5)دستکش دروازه بانا چطور

مجتبی جان چیزی که خیبی سخت شده اینه که در ساده ترین حالتم به سختی باید گل بزنی:biggrin1:
صدای سوت داور به گوش میرسه
گزارشگر عالی
موقع گل زدنم مانند دفعه های قبل غار میزنند:laughing::laughing:
دستکشه دروازه بانها هم عالی است:biggrin1:
شرمنده قست تمرین را ندیدم :smile::smile:
ولی واقعا میگم بازی بسیار عالی روش کار شده انگار کسی که روی این نسخه کار کرده اصلا کاری به نسخه های قبل نداشته:biggrin1:

یکی از مشکل های که البته حل می شه اینکه بعضی از بازیکنان هنوز به تیمهای جدیدشون نرفتن مثلا
شفچنکو هنوز تو چلسیه.سندروس . روبینیو .....
راستی این Champions League هم خیلی با حاله و یک نکته مثبت نسبت به سری های قبله که جاش خیلی خالی بود.

کسی در مورد این BE COME A LEGEND توضیح میده من که متونستم بازی کنم فقط میشه تمرین کرد

این قسمت از بازی اول مشخصاتی برای خودت انتخاب میکنی:biggrin1:
بعدش مثل یک بازیکنی هستی که اگر تو تمرین آماده بودی میزارنت تو زمین و گرنه تا آخره فصل اینقدر باید تمرین کنی تا مربی بهت اجازه ورود بده:biggrin1:
من نیم فصلم رد کردم ولی هنوز آماده نیستم و همش دارم تمرین میکنم که خودم را آماده کنم:biggrin1:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or