Persona 4 Golden | PC

0_D82817C3-8951-4649-A8F5-9BAE17618CE9.jpg

نسخه اصلی Persona 4 برای PS2 منتشر شده بود، که بعدها با تغییرات زیادی تحت پسوند Golden درسال 2012 برای PS Vita منتشر شد.
ه نسخه Golden همین امشب از استیم قابل خریداری هست..

اگه تا حالا سبک JRPG تجربه نکردید یک خبر بد براتون دارم، قرار هست به طرز اعتیادآوری عاشق این سبک بشید.

==================
پست اول خیلی سنگین قرار که آپدیت کنم.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
یعنی چی بازی 12 سال پیش رو اسپویل نکنیم :|
وات د فاعک... :|
بازی 12 سالش نشده. 11 سال و 11 ماه و 11 روزشه :D
لو رفتن هم میتونه باعث کاهش فروش بشه و احتمال عرضه رو سایر پلتفرمها هم هست و اتلوس اومده از آب کره بگیره و کارشم به نظر میاد بلده.
باید منتظر سه شنبه باشن که ممکنه همینو بده رو سایر پلتفرمها.
1و2 رو بده. 6 رو معرفی کنه.

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,351
نام
مسلم
یعنی چی بازی 12 سال پیش رو اسپویل نکنیم :|
وات د فاعک... :|
نه اتفاقاً درست میگن، الان مثلاً من نه آنچارتد بازی کردم، نه لست آو آس نه رد دد ولی داستان همشون رو از حفظم و میدونم آخرشون چی میشه (داستان لست آو آس 2 رو که دیگه با جزئیاتش بلدم)، چرا؟ چون توی اینترنت تا دلت بخواد اسپویل داستان ریخته و برای یه سری مثل من که داستان از ارزش بالایی برخورداره دیگه آنچنان علاقه ای برای بازی کردنشون ندارم. این بازی هم گرافیکش قدیمی شده، گیم پلیش هم سخته و گرایند کردن زیاد میخواد، فقط یه داستانش میمونه که اگه اونم لو بره دیگه واویلاست:D

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
مقدار بازيكناي نسخه ي PC بيشتر از ٥٠٠ هزار نفر گذشته.استاد سوجيما( طراح پرسونا ٣،٤،٥) براي جشن اين خبر اومده اين رو طراحي كرده.

View attachment 153329

شرط میبندم همین الان دست به کار شدن دارن نسخه ۵ رو پورت میکنن با این استقبالی که شده

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,889
نام
محمد حسین
فروش بازی از 500 هزار عبور کرده در عرض یک ماه.در حالیکه فروش همین بازی روی ویتا بعد از گذشت 18 ماه به 700 هزار رسید.
خود اتلوس هم باورش نمیشد قطعا،این استقبال رو.
و قطعا ادامه میده اینکار رو.

abt

کاربر سایت
Aug 6, 2014
1,702
نام
Ali
خب بعد از ۳۰ ساعت باید بگم که بازی به شدت لذت بخشه.
شاید بازی تنها از لحاظ بصری از نسخه ۵ ضعیفتر باشه، تو بقیه زمینه ها اگه بهتر نباشه بدتر نیست.
بی نظیر :D

Sent from my SM-A305F using Tapatalk

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
امیدوارم هم SMT V برای PC/PS4 بیاد
هم ریمستر پرسوناهای قدیمی برای PC/PS4 بیاد
بعدش دیگه چیز خاصی نمیخوام :))

تو که داری دعا می کنی، واسه پورت سوییچ پرسوناها هم یه دعا فوت کن نامرد :D :))
بگو از طرف سید ـه :D

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,639
نام
hamid
دوستان من ميخاستم اين بازيو بگيرم با توجه به اينكه من تو عمرم بازى jrpg بازى نكردم و اولين بارمه ميخام بازيش كنم تعريفش همه جاست ولى اصلا نميدونم داستان چيه چطوريع كلا بازى .. ميشه يه پيش زمينه قبل از شروع بمن بده ممنون ميشم هم از لحاظ داستانى ودهم از لحاظ طريقه ى بازيش . سپاس

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
دوستان من ميخاستم اين بازيو بگيرم با توجه به اينكه من تو عمرم بازى jrpg بازى نكردم و اولين بارمه ميخام بازيش كنم تعريفش همه جاست ولى اصلا نميدونم داستان چيه چطوريع كلا بازى .. ميشه يه پيش زمينه قبل از شروع بمن بده ممنون ميشم هم از لحاظ داستانى ودهم از لحاظ طريقه ى بازيش . سپاس
اتفاقا بازیه پیچیده و سختی نیست
داستان بازی بخشیش مربوط به character development هست و بخشی هم crime - mystery هست‌ :)‌ که با یه سری supernatural event ادقام شده - داستان سری persona در هر قسمتش متفاوت هست ولی شباهتهایی هم باهم دارن که لزومی نداره برای لذت بردن از این شباهاتها باخبر باشی ولی تجربه بازی رو میتونه بهتر بکنه
بازی به دو قسمت social و dungeon crawler تقسیم میشه - اصولا تو بخشه اولی شما زندگی یک دانش اموز رو ادامه میدی - به مدرسه میری ... درس میخونی ... دوست پیدا میکنی - تو شهر چرخ می‌زنی و کارهای مختلفی انجام میدی و در نهایت شما رابطه خودت رو با دوستانت افزایش میدی که بعدا مستقیم در قدرت هر شخصیت و داستان بازی تاثیراتی داره
در بخش دوم هم مثل dungeon crawler هایه کلاسیک هست. عملا عمده وقت شما میشه grinding برای بالا بردن level شخصیت گروه و دریافت پول مناسب برایه خرید آیتم‌های بهتر که بتونی boss fight ها رو رد کنی.
این یه توضیح خیلی ساده و کلی هست ولی اصولا سری persona چه از لحاظ داستانی و چه از لحاظه gameplay چندلایه و بسیار عمیق طراحی شده

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
اتفاقا بازیه پیچیده و سختی نیست
داستان بازی بخشیش مربوط به character development هست و بخشی هم crime - mystery هست‌ :)‌ که با یه سری supernatural event ادقام شده - داستان سری persona در هر قسمتش متفاوت هست ولی شباهتهایی هم باهم دارن که لزومی نداره برای لذت بردن از این شباهاتها باخبر باشی ولی تجربه بازی رو میتونه بهتر بکنه
بازی به دو قسمت social و dungeon crawler تقسیم میشه - اصولا تو بخشه اولی شما زندگی یک دانش اموز رو ادامه میدی - به مدرسه میری ... درس میخونی ... دوست پیدا میکنی - تو شهر چرخ می‌زنی و کارهای مختلفی انجام میدی و در نهایت شما رابطه خودت رو با دوستانت افزایش میدی که بعدا مستقیم در قدرت هر شخصیت و داستان بازی تاثیراتی داره
در بخش دوم هم مثل dungeon crawler هایه کلاسیک هست. عملا عمده وقت شما میشه grinding برای بالا بردن level شخصیت گروه و دریافت پول مناسب برایه خرید آیتم‌های بهتر که بتونی boss fight ها رو رد کنی.
این یه توضیح خیلی ساده و کلی هست ولی اصولا سری persona چه از لحاظ داستانی و چه از لحاظه gameplay چندلایه و بسیار عمیق طراحی شده
حالا کاری ندارم ولی سیستم های بازی خیلی زیاده و واسه first time player یذره گیج کننده اس ، من خودم عاشق jrpg ام ولی پرسونا واقعا با همه چیزایی که پلی داده بودم فرق داشت، از سیستم Relationship و Social سیستم پاورآپ و تاکتیک مبارزات نوبتی در کل بهترین بازی عمرمه :D

195880

فکر نمیکردم سر یه بازی تو کمتر از 2 هفته 123 ساعت وقت بذارم و هنوز تموم نشده باشه :D:D (پرسونا5) خلاصه خودت رو آماده همچین چیزی کن چون از کار و زندگی میندازه

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
حالا کاری ندارم ولی سیستم های بازی خیلی زیاده و واسه first time player یذره گیج کننده اس ، من خودم عاشق jrpg ام ولی پرسونا واقعا با همه چیزایی که پلی داده بودم فرق داشت، از سیستم Relationship و Social سیستم پاورآپ و تاکتیک مبارزات نوبتی در کل بهترین بازی عمرمه :D

فکر نمیکردم سر یه بازی تو کمتر از 2 هفته 123 ساعت وقت بذارم و هنوز تموم نشده باشه :D:D (پرسونا5) خلاصه خودت رو آماده همچین چیزی کن چون از کار و زندگی میندازه
اره طبیعتا برایه first timer میتونه شاید تو ۲۰ ساعت اولیه یکم گنگ بشه - این ۲۰ ساعتی که میگم فکر کنم ۱۰ ساعتش کلا introduction تا بازی اصلی شروع بشه و گرم بشه
این زیاد بودن سیستم هایه بازی هم درسته ولی اگر توجه کنی اکثرا خطم میشه به یه انتخاب خیلی مهم در روز ولی انسجامشون عملا بسیار ساده و در حده دیدن و و خوندن هست که خب لذت خاص خودشم هم داره
کلا به نظرم بازیه پیچیده ای نیست و JRPG بازه تازه کارم از پس این بیشتر بر میاد تا مثلا دیگر بازیهای هم زمان و هم رده این :)‌ یکمی بگی نگی بیشتر user friendly تر هست ولی خب نبردهاش اسون نیستن اگر grind کافی نباشه .
سیستم مبارزه هم خوشبختانه سریع میشه عادت کردم D: ولی اگر بازی رو چند ماه ول کنی دوباره برگردی و همه نقاط ضعف دشمن‌ها یادت بره یکم pace بازی کند میشه

۴ هم حدوده ۶۰ الا ۸۰ ساعت راحت gameplay داره - رویال ۵ طبیعتا طولانی تر هست - من خودم تو ۱۳۰ ساعت تمومش کردم

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
اره طبیعتا برایه first timer میتونه شاید تو ۲۰ ساعت اولیه یکم گنگ بشه - این ۲۰ ساعتی که میگم فکر کنم ۱۰ ساعتش کلا introduction تا بازی اصلی شروع بشه و گرم بشه
این زیاد بودن سیستم هایه بازی هم درسته ولی اگر توجه کنی اکثرا خطم میشه به یه انتخاب خیلی مهم در روز ولی انسجامشون عملا بسیار ساده و در حده دیدن و و خوندن هست که خب لذت خاص خودشم هم داره
کلا به نظرم بازیه پیچیده ای نیست و JRPG بازه تازه کارم از پس این بیشتر بر میاد تا مثلا دیگر بازیهای هم زمان و هم رده این :)‌ یکمی بگی نگی بیشتر user friendly تر هست ولی خب نبردهاش اسون نیستن اگر grind کافی نباشه .
سیستم مبارزه هم خوشبختانه سریع میشه عادت کردم D: ولی اگر بازی رو چند ماه ول کنی دوباره برگردی و همه نقاط ضعف دشمن‌ها یادت بره یکم pace بازی کند میشه

۴ هم حدوده ۶۰ الا ۸۰ ساعت راحت gameplay داره - رویال ۵ طبیعتا طولانی تر هست - من خودم تو ۱۳۰ ساعت تمومش کردم
من با داستان های جانبی و social بازی بیشتر حال میکنم :)) خیلی جذاب درست کردن ، شخصیت پردازی ، بکگراند هر کاراکتر ، اتفاقایی که واسشون میفته و افتاده
موزیک هم که ... I'm a shape shifter, have no face to show please don't take off my mask, my disguise :x:x
راجع به introduction هم آره حدودا 10 ساعت (یکم بیشتر یکم کمتر) فقط آموزش مکانیک های بازیه

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
من با داستان های جانبی و social بازی بیشتر حال میکنم :)) خیلی جذاب درست کردن ، شخصیت پردازی ، بکگراند هر کاراکتر ، اتفاقایی که واسشون میفته و افتاده
موزیک هم که ... I'm a shape shifter, have no face to show please don't take off my mask, my disguise :x:x
راجع به introduction هم آره حدودا 10 ساعت (یکم بیشتر یکم کمتر) فقط آموزش مکانیک های بازیه
فکر کنم ۶۰-۷۰٪ زیبایی بازی هم تو شکل گیری روابط دوستان و شخصیتها باهم باشه :)
مثلا kawakami خیلی بامزه بود
یا دکتره (اگر رویال زده باشی) دیالوگ‌های خوندنی و جالبی داشت
تو ۴ هم به نظرم شخصیت فوق عمیق و درگیر کننده نوشته شدن ... مخصوصا kanji که ته خندس یا chie ‌:)
بخشی‌‌ دیگر از زیبایی داستان و شخصیتها هم این هست که خوده بازیباز میتونه بهشون ربط بده یا رابطه برقرار کنه
چون اصولا ۵ که اکثرا بازتاب مشکلات روزمره خیلی از اجتماع‌ها هم هست
اون آهنگم مدله بارونیش من خیلی دوست دارم ?میشه خودت باهاش زمزمه کنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر