نمایشگاه/رویداد Nintendo Direct

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,386
نام
سید محمد حسین
139379

Nintendo Direct Center | نینتندو دایرکت سنتر
تاپیک خبری پیرامون پوشش اخبار و معرّفی های برنامه نینتندو دایرکت

نینتندو دایرکت برنامه های ضبط شده نینتندو برای ارائه اطّلاعات پیرامون برنامه های شرکت در ماه های آتی و معرّفی و تبلیغ بازی های آینده دستگاه های این کمپانی است که در تاریخ های مشخّصی در شبکه های آنلاین استریم و پخش می شوند
این مجموعه برنامه از اکتبر سال 2011 میلادی به دست ساتورو ایواتا، مدیر کل وقت نینتندو در آن زمان، کلید خورد و تا به اکنون ادامه دارد.
برنامه های دایرکت نینتندو به 4 دسته تقسیم می شوند:
  • دایرکت های عادی: از 25 تا 50 دقیقه طول می کشند و عموماً تمرکز بر بازی ها، نرم افزار و سخت افزار و برنامه های آتی کمپانی نینتندو و شرکای ترد پارتی دارد. به طور طبیعی نینتندو هر ربع سال یک دایرکت عادی برگزار می کند
  • مینی دایرکت: از لحاظ محتوا، مشابه دایرکت های معمولی است، با این تفاوت که طول مدت آن به شدّت کوتاه تر است و از 5 تا 15 دقیقه متغیّر است.
  • دایرکت های مخصوص: این مدل دایرکت ها عموماً مختص به تنها یک بازی می شود و اطّلاعات جزئی و کلّی این بازی را به اشتراک قرار می دهد. Fire Emblem, Super Smash Bros, Pokemon از نمونه بازی هایی هستند که طی این سال ها، دایرکت مختص به خود را دریافت کرده اند.
  • نیندی دایرکت: دایرکت های مختص به عناوین مستقل که اسامی شان با توجه به سه ریجن پخش آن کمی متفاوت است. هدف این دایرکت ها، پوشش عناوین مستقل در انتظاری هستند که برای سیستم های نینتندو منتشر می شوند و در میان دایرکت های معمولی نمی توان قرارشان داد. طول این دایرکت ها عموماً 20 دقیقه است.
این تاپیک به قصد پوشش خبری موارد معرّفی شده در دایرکت ها، اعلام زمان پخش هر کدام، پوشش شایعات و بحث و صحبت پیرامون اخبار آن ایجاد شده.

Direct Template 01.jpg

قسمت جدید برای پنجشنبه 23 شهریور، ساعت 17:30 عصر تایید شده

برای مشاهده دایرکت های نینتندو در زمان پخش از لینک های زیر می توانید استفاده کنید

Twitch | YouTube

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
این پست رو زودتر می خواستم بدم اما درگیر تاپیک دیگه بودم :-"

این که قدیمی های صنعت گیم الاخصوص نینتندو چقدر دوست داشتنی بودن، چقدر به گیمر ها نزدیک تر بودن و چقدر گیمر تر بودن تا امروزی ها.
صنعت گیم امروز به نظرم بیشتر پر شده با بیزینس من تا بازی ساز.
Hiroshi Yamauchi, Iwata, Miyamoto, Reggie, Sakurai, Tezuka, ...
شما بیا اینارو مقایسه کن با Furukawa و Bowser :| رسما مثل برج زهر مار می مونن اینا.

بعد جدا از نینتندو، واقعا توی بازی سازی چند نفر بازی ساز جدید داریم ما که بتونن جا پای افرادی مثل Sid Meier و Sakaguchi و Mikami و Carmack و ... بزارن. بعید بدونم حتی اندازه انگشت های یک دست هم بشن.

من بر خلاف خیلی ها که توی ایران با PS بزرگ شدن با Nintendo بزرگ شدم.
واقعا از فوت Iwata خیلی ناراحت شدم. حیفه که همچین افرادی از پیش ما برن و بدتر از اون یک سری بیزینس من بیان جاشون :(

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,386
نام
سید محمد حسین
این پست رو زودتر می خواستم بدم اما درگیر تاپیک دیگه بودم :-"

این که قدیمی های صنعت گیم الاخصوص نینتندو چقدر دوست داشتنی بودن، چقدر به گیمر ها نزدیک تر بودن و چقدر گیمر تر بودن تا امروزی ها.
صنعت گیم امروز به نظرم بیشتر پر شده با بیزینس من تا بازی ساز.
Hiroshi Yamauchi, Iwata, Miyamoto, Reggie, Sakurai, Tezuka, ...
شما بیا اینارو مقایسه کن با Furukawa و Bowser :| رسما مثل برج زهر مار می مونن اینا.

بعد جدا از نینتندو، واقعا توی بازی سازی چند نفر بازی ساز جدید داریم ما که بتونن جا پای افرادی مثل Sid Meier و Sakaguchi و Mikami و Carmack و ... بزارن. بعید بدونم حتی اندازه انگشت های یک دست هم بشن.

من بر خلاف خیلی ها که توی ایران با PS بزرگ شدن با Nintendo بزرگ شدم.
واقعا از فوت Iwata خیلی ناراحت شدم. حیفه که همین افرادی از پیش ما برن و بدتر از اون یک سری بیزینس من بیان جاشون :(

در مورد بیزینس من هایی که گیمر هم بودن و نزدیک بودن به گیمرها مثل ایواتای کبیر و یوشیدای سونی و... الان تنها چیزی که داریم نزدیک اون سطح که ارتباط برقرار می کنه فیل اسپنسره و خب خیلی ها بهش بدبین اند
منم دلم میخواست نینتندو و افراد پشت پرده اش با مخاطبا گرم تر بودند و رابطه نزدیک تری داشته باشند.
دوره ایواتا و رجی واقعا دوره طلایی ای بود.

این جوری نیست که نینتندو افراد پشت پرده رو نیاره روی کار هنوزم
شینیا تاکاهاشی و یوشیاکی کویزومی نفراتی اند که همیشه تو دایرکت ها می بینمشون.
مسئله این جاست فقط تو دایرکت ها می بینم شون و صرفا هستند تا چهره کمپانی جلوی مخاطب ها باشن. بیشتر از دایرکت های چیزی ازشون نمی شنویم
مخصوصا اینکه این دو تا آدم واقعا آدم های گولاخی اند تو حوزه صنعت گیم اگه به کارنامه کاری شون نگاه کنی

ولی من دلم نمیخواد اینا مثل کوجیما و نیل دراکمن هم بشن که Ego شون سر با فلک میذاره. پس از یه لحاظی هم خوشحالم اینا سرشون تو کار خودشونه و کاری با کسی ندارن.
البته الان ساکورایی و چنل یوتیوبش هست که به نظرم فوق العاده است و ملت اون قدره قدرشو نمیدونن :D :x

میمونه اون بحث دولوپرهای افسانه ای
به نظرم تو حوزه ایندی کم دولوپر افسانه ای نداشتیم
از امثال توبی فاکس گرفته تا زوج آری گیبسون و ویلیام پلن.
لوکاس پاپ هم از نظر من ادم افسانه ایه (اوبرا دین و پیپرز پلیر)
اریک بارون، خالق استاردو ولی هم دست کمی از افسانه نداره

اینا ادمایی اند که ملت دنبالشون راه می افتن هر جا بازی بسازن.
درسته کارنامه شون سبکه.
ولی خب اگه بخوام از حافظه کوتاه آدم خفن بیاریم همشون کارنامه هاشون سبک میشه

وگرنه که باید یخورده عقب تر بریم که تازه میرسیم به AAA سازهای خفن نسبتا جدیدتر که میشن امثال میازاکی و فوجیبایاشی و دراکمن و... که ملت روشون قسم میخورن

البته نینتندو هم یه سری استعدادهای باحال پنهان داره
مثل کنتا موتوکورا که کارگردان Mario Odyssey و Mario 3D World بوده
یا بانو Aya Kyogoku که دو تا Animal Crossing اخیر رو کارگردانی کرده
Koh Kojima هم دسته کارگردانی چند تا زنوبلید اخیر دستش بوده بعد از این که تاکاهاشی رو صندلی تهیه کنندگی نشسته.
و البته Genki Yokota که نصف بیشتر JRPG های نینتندو از زیر چشم این بشر رد می شده

ولی اینا هم الان اکثرا از 40 رد کرده سن هاشون
حس می کنم خود نینتندو همین الان که داریم صحبت می کنیم تو یه تغییر فاز به نسل بعده.
احتمالا زلدای بعدی دیگه آئونوما تهیه کننده نباشه و جاش فوجیبایاشی بشینه رو صندلی تهیه کنندگی و یکی از دیزاینرهای دو تا زلدای اخیر کارگردان باشند
همین برای بقیه فرنچایزهای نینتندو هم صدق میکنه
اون جوری دیگه کسی نمیتونه مثل دهه نود بدرخشه. تیم ها اون قدره کوچیک نیستن
و البته نینتندو هم با این که همیشه مصاحبه می کنه با سازنده ها و ازشون تقدیر می کنه ولی به نظر نمیاد علاقه ای داشته باشه که بهشون چهره رسانه ای بده. حوصله دردسرهاش رو ندارن

پ.ن: آقا این چه بلایی سرت آوردن که این شکلی سفید پوش (LMAO) شدی :D

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
در مورد بیزینس من هایی که گیمر هم بودن و نزدیک بودن به گیمرها مثل ایواتای کبیر و یوشیدای سونی و... الان تنها چیزی که داریم نزدیک اون سطح که ارتباط برقرار می کنه فیل اسپنسره و خب خیلی ها بهش بدبین اند

پ.ن: آقا این چه بلایی سرت آوردن که این شکلی سفید پوش (LMAO) شدی :D
حالا من نمی خواستم وارد این بحث بشم حتی توی متن اولم هم نوشته بودم اما بعد گله ای پاک کردم همون یک تیکه رو گزاشتم ولی واقعا من هم همین احساس رو از فیل می گیرم. ولی توی همون مایکروسافت افرادی مثل Major Nelson هم بودن که کمرنگ شدن به جاش آدم های مزخرفی مثل گرینبرگ بولد شدن.
و توی سونی هم هچین افرادی بودن (نه مثل نینتندو چون نینتندو در یک لول دیگه ایه) مثل yoshida که با اومدن جیم رایان تقریبا حذف شدن.

پ.ن: خیلی در این مقال نمی گنجه :D اما به هر هر حال هر کنسولی یک طرفدار هایی داره و اون طرفدار ها هم همشون کاربر عادی نیستن یک سری ها اختیاراتی دارن :D

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,386
نام
سید محمد حسین
پ.ن: خیلی در این مقال نمی گنجه :D اما به هر هر حال هر کنسولی یک طرفدار هایی داره و اون طرفدار ها هم همشون کاربر عادی نیستن یک سری ها اختیاراتی دارن :D

میگم این قدر سر به سر اینا نذارید به خاطر همینه :D
واس چی میری تو تاپیک شون چرت و پرت میگی
بیا همین جا سر دایرکت ها شرط ببند، من با اختیارات خودم آواتار شیواتری برات انتخاب می کنم :>

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,386
نام
سید محمد حسین
Charles Martinet دیگه صدا گذاری Mario رو انجام نمی ده :((
View attachment 305154

حس ورود به یه دوران جدید رو داره قشنگ
نزدیک 25 سال صدای ماریو بوده چارلز مارتینت.
یه کاری کرد شخصیتی که قیافه اش و پرش هاش نمادین بودن تو صنعت گیم، صداش هم نمادین و به یاد موندنی باشه و کلی به شخصیت ماریو بدون پیچیده کردنش اضافه کرد

Parsa13

کاربر سایت
Nov 16, 2011
2,234
Charles Martinet دیگه صدا گذاری Mario رو انجام نمی ده :((
View attachment 305154
منم اگه به جام از کریس پرت استفاده میکردن و یک بک استوری اضافه میکردن که ماریو ایتالیایی نیستش بهم بر میخورد کناره گیری میکردم :D
ولی کاشکی صبر میکردن همراه با انتشار ماریو واندر این خبر رو میدادن بیرون، الان یه جوریه

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,396
دوستان زبان بنده ضعیفه این چی میگه؟
https://comicbook.com/gaming/news/nintendo-direct-2023-september-rumor/
شایعه از طرف زیپو هست که سابقه درهمی داره و اینجا هم یه جورایی چش بسته غیب گفته.
بخوام خلاصه بگم زیپو گفته توی دو هفته اول سپتامبر یا حتی زودتر دایرکت داریم . محتوای دایرکت توضیح بیشتر برای عناوین ماریوی هست که تو دایرکت قبلی معرفی شدن به همراه پورت های جدید (پرایم ۲ یا دو تا زلداها)

پ.ن: بیشتر حدس زده به نظر من سپتامبر پای ثابت دایرکت بوده تا الان و از سمت دیگه چون نینتندو لایو از اول سپتامبر شروع میشه ممکنه قبل یا در بینش یه دایرکت داشته باشیم.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,386
نام
سید محمد حسین
20230829_183916.jpg

پاشید که دایرکت اختصاصی داریم
۳۱ آگوست به مدت ۱۵ دقیقه

ببینید من از فردا تا چند روز به اینترنت دسترسی ندارم نمیتونم خیلی هایپی چیزی کنم
خلاصه برگشتم یه کاری کرده باشید ملت فراموش کنند قراره استارفیلد بیاد
خداحافظ :D

reza8

کاربر سایت
Jul 30, 2013
733
نام
reza
View attachment 306240

۳۱ آگوست به مدت ۱۵ دقیقه

ببینید من از فردا تا چند روز به اینترنت دسترسی ندارم نمیتونم خیلی هایپی چیزی کنم
اتفاقا امروز اومدم بپرسم چرا خبری از ماریومون نیست ... ببینیم فیل سیبیلو چکار می‌کنه 😎

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,396
View attachment 306240

۳۱ آگوست به مدت ۱۵ دقیقه

منم در حال نقل و انتقالات ☹️

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر