Nintendo: سونی و مایکروسافت باید نسبت به Wii U واکنش نشان دهند

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا

آقای Reggie Fils-Aime، رئیس بخش آمریکا کمپانی Nintendo، معتقد است که کمپانی های Sony و Microsoft باید نسبت به کنسول Wii U و کاری که Nintendo در حال انجام آن است، واکنش نشان دهند.

وی اعتقاد ندارد که این کنسول در برابر رقبای قدرتمند خود چیزی غیر ضروری و نامربوط به شمار آید.

آقای Fils-Aime ضمن مصاحبه ای تلفنی با CNET اظهار داشت: " در نهایت، رقبای ما باید به آن چه که ما در حال انجام در بازار فروش هستیم، واکنش نشان دهند و باید کشف کنند که نوآوری و خلاقیت آن ها چه خواهد بود. به نظر می‌رسد پردازنده های سریعتر و تصاویر زیبا، انگیزه کافی در مصرف کنندگان ایجاد نمی‌کند. آن ها باید نسبت به کاری که ما در حال انجام آن هستیم واکنش نشان دهند و ما باید به نوآوری و خلاقیت به وسیله Wii U ادامه دهیم و خواهیم داد."

وقتی که از او پرسیده شد که آیا کنسول Wii U زودتر عرضه شد تا بتواند هم پای Xbox360 و PS3 - سیستم هایی که از نظر تکنولوژی بسیار جلوتر از Wii هستند - پیش رود، وی در پاسخ گفت: " ما به این موضوع معتقد نیستیم. برای ما، عرضه فناوری های جدید به منزله آوردن مصرف کننده های بیشتر به بازار فروش بوده است. ما این کار را توسط Nintendo land انجام می‌دهیم و ناشران خارجی از راه ساخت عناوینی چون ZombiU در این راه قدم برمی‌دارند. برای ما، این بهترین زمان برای عرضه کنسول جدید بوده است."

وی هم چنین گفت که پاسخ مصرف کنندگان در قبال Wii U مثبت بوده است و عملکرد این کنسول در بازار فروش، با کنسول Wii قابل مقایسه بوده است.

منبع

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
من چند سوال میکنم مرد باشید جواب بدید
آیا گرافیک فوق خفن نشان هارد کور بودن کنسول هست ؟ چرا ؟
آیا کنسولی که گرافیک خفنی ندارد نمی تواند هارد کور باشد ؟ چرا ؟
گیم پلی در هارد کور بودن تاثیر گذار تر است یا گرافیک ؟
تعریف هارد کور از دیدگاه شما چیست ؟

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
من چند سوال میکنم مرد باشید جواب بدید
آیا گرافیک فوق خفن نشان هارد کور بودن کنسول هست ؟ چرا ؟
آیا کنسولی که گرافیک خفنی ندارد نمی تواند هارد کور باشد ؟ چرا ؟
گیم پلی در هارد کور بودن تاثیر گذار تر است یا گرافیک ؟
تعریف هارد کور از دیدگاه شما چیست ؟

اینها تعریف من نیست تعریف خود سونی و ماکروسافت و نینتندو هستش در تعریف بازار کاریشون .

بهتره یک تعریف از هاردکور داشته باشیم که تمام جواب های سوال شما رو بده :
1. اول از همه کسی که هاردکور هستش بهترین سیستم بالاترین گرافیک میخواد و به خاطر اینکه بهترین ها رو داشته باشه پول خرج میکنه برای اینها.
2. شخصی هستش که ساعت ها بازی های مختلف رو بازی میکنه یعنی بیشتر تلاش میکنه که بازی ها رو روی درجه های سختی هارد به بالا بازی کنه یا اگه آنلاین هستش برای رکورد زدن بازی میکنه حالا هم که گرفتن اچیومنت ها و تروفی های بازی و 100 کردنشون نشانه ای از هاردکوری شده یا روی PC به آمار و ارقام بازی طرف نگاه میشه .

حالا یک تعریف از کژوال داشته باشیم .
1. کسی که برای تفریح و وقت گزرونی بازی میکنه زیاد هم از بازیکردن سر در نمیاره .
2. برای بازی کردن پول زیادی خرج نمیکنه بیشتر هم دنبال بازی های هستش که فان هستن .
3.وقتی شما یک بازی بهش میدی که یکم پیچیده باشه باید وقت بزاره تا متوجه بشه حالا هاردکور نه بر اثر بازی کردن زیاد بعد 2-5 دقیقه سرش رو هم میارن .

-------------------------------------------------
جواب سوال اول : بله میدونی چرا به خاطر اینکه یک نفر که سر از بازی در نمیاره و دنبال بازی های فان هستش یا برای وقت گزونی بازی میکنه هیچ وقت نمیره پول روی سیستمی خرج کنه که بدردش نمیخوره حالا شاید اینجا بگیم طرف بچه پولداره میره سیستم خفن میبنده اما 2% از بازی حالیش نیست اما ما کل جامعه گیمری رو ملاک قرار میدیم نه یک درصد یا حتی 10% .

جواب سوال دوم : کنسول خودی خودش که هاردکور بودن رو مشخص نمیکنه اما سبک بازی های که شرکت ها و سختی و پیچیدگی بازی ها که روی اون کنسول عرضه میکننن 100% مشخص میکنه کسی نمیره Wii بخره که بازی هاردکور انجام بده برای یکی دو بازی هم کنسول هاردکور نمیشه بلکه به رویه بازی های که شرکت ها روی اون کنسول عرضه میکنن ربط مستقیم داره به درجه سنی بازی ها هم نیست که بگیم هاردکور هستش یا نه به گرافیک و گیم پلی و پیچیدگی بازی ها ربط داره .

جواب سوال سوم :هر دو اینها ربط مستقیم بر همدیگه دارن وقتی شما هاردکور بازی فریم بیشتری میخوای میخوای بازی نرم تر اجرا بشه پس گرافیک هم برات مهم هستش وقتی اینها مهم باشه گیم پلی هم مهم میشه .

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
اینها تعریف من نیست تعریف خود سونی و ماکروسافت و نینتندو هستش در تعریف بازار کاریشون .

بهتره یک تعریف از هاردکور داشته باشیم که تمام جواب های سوال شما رو بده :
1. اول از همه کسی که هاردکور هستش بهترین سیستم بالاترین گرافیک میخواد و به خاطر اینکه بهترین ها رو داشته باشه پول خرج میکنه برای اینها.
2. شخصی هستش که ساعت ها بازی های مختلف رو بازی میکنه یعنی بیشتر تلاش میکنه که بازی ها رو روی درجه های سختی هارد به بالا بازی کنه یا اگه آنلاین هستش برای رکورد زدن بازی میکنه حالا هم که گرفتن اچیومنت ها و تروفی های بازی و 100 کردنشون نشانه ای از هاردکوری شده یا روی PC به آمار و ارقام بازی طرف نگاه میشه .

حالا یک تعریف از کژوال داشته باشیم .
1. کسی که برای تفریح و وقت گزرونی بازی میکنه زیاد هم از بازیکردن سر در نمیاره .
2. برای بازی کردن پول زیادی خرج نمیکنه بیشتر هم دنبال بازی های هستش که فان هستن .
3.وقتی شما یک بازی بهش میدی که یکم پیچیده باشه باید وقت بزاره تا متوجه بشه حالا هاردکور نه بر اثر بازی کردن زیاد بعد 2-5 دقیقه سرش رو هم میارن .

-------------------------------------------------
جواب سوال اول : بله میدونی چرا به خاطر اینکه یک نفر که سر از بازی در نمیاره و دنبال بازی های فان هستش یا برای وقت گزونی بازی میکنه هیچ وقت نمیره پول روی سیستمی خرج کنه که بدردش نمیخوره حالا شاید اینجا بگیم طرف بچه پولداره میره سیستم خفن میبنده اما 2% از بازی حالیش نیست اما ما کل جامعه گیمری رو ملاک قرار میدیم نه یک درصد یا حتی 10% .

جواب سوال دوم : کنسول خودی خودش که هاردکور بودن رو مشخص نمیکنه اما سبک بازی های که شرکت ها و سختی و پیچیدگی بازی ها که روی اون کنسول عرضه میکننن 100% مشخص میکنه کسی نمیره Wii بخره که بازی هاردکور انجام بده برای یکی دو بازی هم کنسول هاردکور نمیشه بلکه به رویه بازی های که شرکت ها روی اون کنسول عرضه میکنن ربط مستقیم داره به درجه سنی بازی ها هم نیست که بگیم هاردکور هستش یا نه به گرافیک و گیم پلی و پیچیدگی بازی ها ربط داره .

جواب سوال سوم :هر دو اینها ربط مستقیم بر همدیگه دارن وقتی شما هاردکور بازی فریم بیشتری میخوای میخوای بازی نرم تر اجرا بشه پس گرافیک هم برات مهم هستش وقتی اینها مهم باشه گیم پلی هم مهم میشه .
آفرین پس شما درک درستی از این موضوعات داری حالا منم به نکات اشاره میکنم
1) این که طرف به خاطر داشتن بهترین پول خرج کنه هارد کور هست یک اشتباه محضه چون این جوری باشه هر کسی که گیمر pc هست و براش پول خرج میکنه از تمام کنسول داران هاردکور تره
2)نینتندو برای کنسول Wii U خودش شبکه های آنلاین و بازی های هارد کور تعریف کرده و حتی طراحی شبکه آنلاین رو دست سازندگان لایو داده که تجربه ی خوبی در ساختن شبکه های آنلاین داره
پس چجوری میشه گفت هنوزم کژوال هست در صورتی که بازار هارد کور رو به گفته ی خودش نشانه رفته
3) اصولا بازی های منتشر شده در کنسول میزان هارد کور بودن کنسول را مشخص می کند چیزی هم که من بهش واقفم خوب چرا هنوز با منتشر شدن بازی های هارد کور بر روی Wii U اونو کنسول کژوال میخوانید صرفا به خاطر گرافیک یا یک چیز دیگه ؟

جواب مسئله ی آخر که شما مطرح کردی : ببین من بحث گرافیک آوردم نه فریم بازی . خیلی از سازندگان با اینکه بازی ها روی Wii گرافیک نداشتن اما یک بازی 60 فریم تحویل گیمر ها دادند
خوب پس میشه گفت چون گرافیک ندارن بازی های خوبی نیستند مثلا Red Steel یکی از بازی هایی بود که گرافیک نداشت اما گیم پلی خوبی داشت
اینو بدون خودت داری میگی بازی کنان هارد کور از بازی های پیچیده تری نسبت به کژوال استفاده می کنند پس یعنی گیم پلی بازی خیلی مهم تره نسبت به گرافیک
گرافیک یکی از معیار های لازم برای هارد کور بودن بازی است اما معیار اصلی نیست بلکه گیم پلی اونو مشخص میکنه چه بسا بازی های گرافیک بالایی وجود دارند که گیم پلی اونها به پشیزی نمی ارزه
و حوصله ی آدم از بازی کردن اونها سر میره
در ضمن طبق گفته سازندگان "به نظر می‌رسد پردازنده های سریعتر و تصاویر زیبا، انگیزه کافی در مصرف کنندگان ایجاد نمی‌کند"
بلکه انگیزه در گیمرها با گیم پلی و هوش مصنوعی بهتر ایجاد میشه چیزی که خیلی ها نسل بعد رو این گونه خطاب می کنند و انتظار دارند

حالا منظورمو متوجه شدی ؟ چیزی که هارد کور بودن رو مشخص میکنه گیم پلی هست نه گرافیک چیزی که خیلی ها فکر میکنن گرافیک هست

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
در سطح VITA هم نیستی بابا!
قراخوانم میدی ؟ البته بایدم واسه اینکه بگه ما شاخیم پای مایکرو و سونی رو بکشه وسط !

خاطرات خوش نسل قبل و نمی تونید تداعی کنید

Rav3n Heart

کاربر سایت
Oct 13, 2010
1,167
نام
پویا
دوستان که تعریف هاردکور ارائه میدن بدونن اینو حداقل که کسایی هاردکور خطاب میشند که پول بگیرن واسه بازی کردن، ما خیلی بخودمون ببالیم Midcore میشیم.
هر کنسولیم ویِژگی های خودشو داره

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
دوستان که تعریف هاردکور ارائه میدن بدونن اینو حداقل که کسایی هاردکور خطاب میشند که پول بگیرن واسه بازی کردن، ما خیلی بخودمون ببالیم Midcore میشیم.
این ماجرائی که کسائی که پول در میارن از گیم هارد کور هستن، رو من یادمه کی راه انداخت ولی همون موقع هم گفتم مسخره است الان هم میگم مسخره است.
یعنی چی؟ یعنی این همه آدم که برای کارای مختلفی که انجام میدن در صنعت های مختلف و پولی نمیگیرن هادرکور نیستن؟ :|؟ یارو هر وقت رفت پول گرفت برای کارش یعنی هارد کوره؟ اینو از کجا میارید خب :|؟

هارد کور بودن نه به سنه نه به ساعات بازی کردنه نه به گیم پلی و گرافیک، ولی کژوآل بودن به همه اینا هست!.

Nomad

کاربر سایت
Oct 3, 2008
457
در سطح VITA هم نیستی بابا!

فروش 3DS در مقایسه با DS تو همین بازی زمانی 1 میلیون نسخه افزایش داشته. DS با فروش نزدیک به 153 میلیون در حال حاضر نه تنها پر فروش‌ترین کنسول دستی تاریخ هست، بلکه شدیدا رقابت نزدیکی با PS2، پرفروش‌ترین کنسول خانگی تاریخ داره. 3DS با فروش نزدیک به 23 میلیون بدون رقیب صدر جدول کنسول‌های دستی این نسل هست و با پشتیبانی نرم افزاری فوق العاده نینتندو، مسلما فروش کنسول تضمین شده خواهد بود.
در نقطه مقابل PS Vita با فروش حدود 2.5 میلیونی، تقریبا یک دهم 3DS فروخته. با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده که به واقعیت پیوستنشون تقریبا صد در صد هست، در کمتر از 6 ماه از عرضه Wii U، این کنسول خانگی حداقل دو برابر ویتا که کنسول دستی هست می‌فروشه. قصد مقایسه ندارم، چون درست نیست. فقط یه شفاف سازی ساده بود.

نینتندو با همین سیستم‌های عقب افتاده و نسل ششمی خودش در نسل هفتم، هم در بخش کنسول‌های خانگی و اللخصوص در بخش کنسول‌های دستی فوق العاده عمل کرد و کمتر کسی پیدا میشه که عملکرد بی نظیر این کمپانی رو زیر سوال ببره. البته ایرانی‌ها به دلیل علاقه مضاعفی که به گرافیک بالا دارند چندان با کنسول‌های نینتندو قاطی نشدند اما چه قبول کنید، چه نکنید، صنعت بازی بدون نینتندو یک صنعت مرده به حساب میاد.

اگر به ipها یا مدل بازی‌های این کمپانی و کنسول‌هاش علاقه ندارید خیلی راحت می‌تونید ازش بگذرید و کامنتی ارسال نکنید. نینتندو و میاموتو پدر بازی‌های رایانه‌ای به حساب میان و با زیر سوال بردن این شرکت رسما خودتون رو به عنوان یک گیمر زیر سوال می‌برید.

فقط یک سوال بپرسم. به عنوان یک گیمری که خودتون هاردکور خطاب می‌کنید، 3 بازی پرافتخار تاریخ یعنی Ocarina of Time، Super Mario Galaxy، Super Mario Galaxy 2 رو چند درصد از عزیزان این فروم بازی کردند؟ با زیر سوال بردن عظمت دنیای زلدا رسما خودتون رو زیر سوال بردید. یکیتون لطف کنه به من بگه همین دنیای زلدا جمعا از چند Race تشکیل شده؟ یا اینکه چرا شیگریو میاموتو، مردی که بدون اون نینتندو هیچی نداشت، به عنوان "خدای بازی‌های رایانه‌ای" شناخته میشه؟ لازم هست که اسم بازی‌هایی که ایشون ساخته رو لیست کنم تا ببینید چه سالی بود از دنیای نینتندو خداحافظی کردید در حالی که درصد زیادی از شما با نینتندو پروسه گیمر شدن رو شروع کردید؟

فقط میشه گفت، در حال حاضر مردم اون سر دنیا، منظورم خارج از ایران هست، به این مسئله خیلی عاقلانه نگاه می‌کنند و کاملا متوجه این موضوع هستند که دنیای نینتندو خیلی با مایکروسافت و سونی فاصله داره و معمولا این دو دنیا رو با هم مقایسه نمی‌کنند.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
این ماجرائی که کسائی که پول در میارن از گیم هارد کور هستن، رو من یادمه کی راه انداخت ولی همون موقع هم گفتم مسخره است الان هم میگم مسخره است.
یعنی چی؟ یعنی این همه آدم که برای کارای مختلفی که انجام میدن در صنعت های مختلف و پولی نمیگیرن هادرکور نیستن؟ :|؟ یارو هر وقت رفت پول گرفت برای کارش یعنی هارد کوره؟ اینو از کجا میارید خب :|؟

هارد کور بودن نه به سنه نه به ساعات بازی کردنه نه به گیم پلی و گرافیک، ولی کژوآل بودن به همه اینا هست!.
زلدا کژوال؟ فتل فریم کژوال؟ متروید کژوال؟ SSB کژوال؟ پس شما خودت رو هاردکور فرض می کنی؟!
خیلی جالبه من حتی نظرات دارنده های Wii U رو می دونم همه نظر ضعیف بودن CPU رو مسخره میکردند یارو 25 سالشه بچه است؟
کاش یکی Wii U داشت می گفت ولی تو ایران ..........

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
فروش 3DS در مقایسه با DS تو همین بازی زمانی 1 میلیون نسخه افزایش داشته. DS با فروش نزدیک به 153 میلیون در حال حاضر نه تنها پر فروش‌ترین کنسول دستی تاریخ هست، بلکه شدیدا رقابت نزدیکی با PS2، پرفروش‌ترین کنسول خانگی تاریخ داره. 3DS با فروش نزدیک به 23 میلیون بدون رقیب صدر جدول کنسول‌های دستی این نسل هست و با پشتیبانی نرم افزاری فوق العاده نینتندو، مسلما فروش کنسول تضمین شده خواهد بود.
در نقطه مقابل PS Vita با فروش حدود 2.5 میلیونی، تقریبا یک دهم 3DS فروخته. با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده که به واقعیت پیوستنشون تقریبا صد در صد هست، در کمتر از 6 ماه از عرضه Wii U، این کنسول خانگی حداقل دو برابر ویتا که کنسول دستی هست می‌فروشه. قصد مقایسه ندارم، چون درست نیست. فقط یه شفاف سازی ساده بود.

نینتندو با همین سیستم‌های عقب افتاده و نسل ششمی خودش در نسل هفتم، هم در بخش کنسول‌های خانگی و اللخصوص در بخش کنسول‌های دستی فوق العاده عمل کرد و کمتر کسی پیدا میشه که عملکرد بی نظیر این کمپانی رو زیر سوال ببره. البته ایرانی‌ها به دلیل علاقه مضاعفی که به گرافیک بالا دارند چندان با کنسول‌های نینتندو قاطی نشدند اما چه قبول کنید، چه نکنید، صنعت بازی بدون نینتندو یک صنعت مرده به حساب میاد.

اگر به ipها یا مدل بازی‌های این کمپانی و کنسول‌هاش علاقه ندارید خیلی راحت می‌تونید ازش بگذرید و کامنتی ارسال نکنید. نینتندو و میاموتو پدر بازی‌های رایانه‌ای به حساب میان و با زیر سوال بردن این شرکت رسما خودتون رو به عنوان یک گیمر زیر سوال می‌برید.

فقط یک سوال بپرسم. به عنوان یک گیمری که خودتون هاردکور خطاب می‌کنید، 3 بازی پرافتخار تاریخ یعنی Ocarina of Time، Super Mario Galaxy، Super Mario Galaxy 2 رو چند درصد از عزیزان این فروم بازی کردند؟ با زیر سوال بردن عظمت دنیای زلدا رسما خودتون رو زیر سوال بردید. یکیتون لطف کنه به من بگه همین دنیای زلدا جمعا از چند Race تشکیل شده؟ یا اینکه چرا شیگریو میاموتو، مردی که بدون اون نینتندو هیچی نداشت، به عنوان "خدای بازی‌های رایانه‌ای" شناخته میشه؟ لازم هست که اسم بازی‌هایی که ایشون ساخته رو لیست کنم تا ببینید چه سالی بود از دنیای نینتندو خداحافظی کردید در حالی که درصد زیادی از شما با نینتندو پروسه گیمر شدن رو شروع کردید؟

فقط میشه گفت، در حال حاضر مردم اون سر دنیا، منظورم خارج از ایران هست، به این مسئله خیلی عاقلانه نگاه می‌کنند و کاملا متوجه این موضوع هستند که دنیای نینتندو خیلی با مایکروسافت و سونی فاصله داره و معمولا این دو دنیا رو با هم مقایسه نمی‌کنند.

منظور بنده به کیفیت کار بود نه به فروش
در ضمن چیزی زیادی از تاریخ عرضه Vita نگذشته
و باز هم در ضمن خاطرات گدشته رو ببوس بزار کنار، بحث بحث نسل جدیده

این نظر شخصی منه
یه کنسول با 2 تا عنوان بازی با 1000 نسخه اونم فقط از 2 تا عنوان
آره ما ایرانیا عاشق گراقیک هستیم همه دنیا عاشق گرافیک پایین و سوپر ماریو . زلدا ...
مشخصه که سونی مایکروسافت الان دارن خودشونو بیچاره می کنن که زودتر کنسولشون رو بدن بیرون که نکنه Wii U بازار رو ببلعه !
با عرض پوزش از شما دوست خارجی !!

این نظر شخصی منه و به کسی هم مربوط نمیشه.

Nomad

کاربر سایت
Oct 3, 2008
457

این نظر شخصی منه
آره ما ایرانیا عاشق گراقیک هستیم همه دنیا عاشق گرافیک پایین و سوپر ماریو . زلدا ...
مشخصه که سونی مایکروسافت الان دارن خودشونو بیچاره می کنن که زودتر کنسولشون رو بدن بیرون که نکنه Wii U بازار رو ببلعه !

از نظر کیفیت کار هم باز ویتا در مقابل 3DS هیچی نیست دوست داخلی. وقتی معقولانه باهتون صحبت می‌کنند کمی شعور به خرج بدید و همونطور که باهاتون رفتار میشه با طرف مقابل رفتار کنید.
PS Vita یک کنسول با قابلیت‌های فوق العاده بالاست که البته همین موضوع براش مشکل ساز هست. زمانی که یه ناشر می‌تونه با 20 میلیون دلار یه بازی با کیفیت عالی برای کنسول‌های خانگی با فروش چندین برابر منتشر کنه، چرا باید فروشش رو به کنسول دستی که کلا 3 میلیون هم نفروخته محدود کنه؟ متاسفانه این وسط پشتیبانی سونی هم وجود نداره. نینتندو برای شروع کار و افزایش فروش کنسولش علاوه بر ساختن چند بازی انحصاری و درجه یک، چند بازی قدیمی و پر طرفدارش رو هم بازسازی کرد که دلیل کافی برای خرید 3DS وجود داشته باشه. اما در حال حاضر من به عنوان یک مصرف کننده چه دلیلی دارم که ویتا بخرم؟
رقابت و تبادل تجربیات مختلف تو صنعت خیلی عالیه. اینکه الان کینکت داریم باید هم از سگا، هم نینتندو و هم مایکروسافت متشکر باشیم. یا اینکه الان شبکه‌های قدرتمند رو مدیون یه شرکت دیگه، مدیای قوی رو مدیون یکی دیگه و ... اما خوب نینتندو تو این صنعت همیشه سهم بیشتری داشته و ایده‌های خلاقانه زیادی رو تزریق کرده که حتی سونی و مایکروسافت به صورت پیشرفته‌تر و بهتر ارائه دادند و یک گام صنعت رو به جلو بردند. با انکار سهم نینتندو تو این پروسه کلا مثل این میمونه بخشی از تاریخ رو حذف کنید و از جایی که دوست دارید شروع کنید.

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
يه مسئله اي هست اينجا خوبه دوستان سينه چاك نينتندو بدونن اينه كه نسل پيش نينتندو با عرضه حسگر حركتي تونست خيليارو به سمت گيم بكشونه چرا ؟چون موفق شده بود اسباب بازي و بازيهاي رايانه اي رو بهم پيوند بده
يه همچين خلاقيتي باعث موفقيت وي شد
پس فنهاي نينتندو اين پنبه رو از گوششون بكشن بيرون كه وي يو ميتونه موفقيت وي رو ادامه بده
فوقش بتونه از نبود كنسولهاي جديد مايكرو و سوني سواستفاده كنه كنسولهاشو بچپونه به ملت
با اين وضعي من ميبينم نسل بعد نينتندو بايد دوباره كنسول رو نمايي كنه

والا نصطفی جان پیش فروشش که عالی بوده کاملا معلومه وقتی دیگه wii u پیدا نمی شه توی امریکا موفقیت wii رو ادامه می ده
اگر به خاطر چند تا پورت که فریمشون بد بود می گی هیچ وقت از دوباره کنسول نسل جدید نمی ده بیرون اگر می خواست زمانwii hd می کردش

---------- نوشته در 07:44 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:42 PM ارسال شده بود ----------

این نظر شخصی منه

این نظر شخصی منه و به کسی هم مربوط نمیشه.
کاملا معلومه وقتی ایرانی ها می ریزن توی گیم نت ها برای کانتر پس برای
گرافیکش می شینن ایرانی جماعت گرافیک دوست داره اما گیم پلی رو بیشتر

doflamingo

کاربر سایت
Jun 21, 2012
221
نام
کامیار
دوست عزیز اون میشه pro gamer یا کسی که در قبال دریافت پول در مسابقات الکترونیکی یا E-sport شرکت میکنه دیگه شما که عضو تحریریه هستید بهتره اطلاعات اشتباه ارائه ندید:|

pro gamer بودن هم والا اونقدر گنده نیست که ایرانی ها میگن، من که خودم عددی نیستم یه مدتی واسه یه تیم روسی بازی میکردم (بله پول هم میگرفتم، البته نه زیاد) بتلفید و کانتر
توی MGL هم عضو بود تیممون وضعمون هم بد نبود
در کل ایرانی جماعت چون برخلاف بقیه که باید از سن 16-18 سالگی گیم خشن بازی کنن از روز اول اینکار رو انجام میدن و بازی ها هم مفته تو ایران و گیم نت هست و ... خیلی خیلی قوی تر از اون چیزیه که فکر میکنه
کسی هم اگر خواست بره تو اینکار من خودم کاملا میتونم راهنمایی کنم

این رو هم بخونید بد نیست: Gamer - Wikipedia, the free encyclopedia

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
آفرین پس شما درک درستی از این موضوعات داری حالا منم به نکات اشاره میکنم
1) این که طرف به خاطر داشتن بهترین پول خرج کنه هارد کور هست یک اشتباه محضه چون این جوری باشه هر کسی که گیمر pc هست و براش پول خرج میکنه از تمام کنسول داران هاردکور تره
2)نینتندو برای کنسول Wii U خودش شبکه های آنلاین و بازی های هارد کور تعریف کرده و حتی طراحی شبکه آنلاین رو دست سازندگان لایو داده که تجربه ی خوبی در ساختن شبکه های آنلاین داره
پس چجوری میشه گفت هنوزم کژوال هست در صورتی که بازار هارد کور رو به گفته ی خودش نشانه رفته
3) اصولا بازی های منتشر شده در کنسول میزان هارد کور بودن کنسول را مشخص می کند چیزی هم که من بهش واقفم خوب چرا هنوز با منتشر شدن بازی های هارد کور بر روی Wii U اونو کنسول کژوال میخوانید صرفا به خاطر گرافیک یا یک چیز دیگه ؟

جواب مسئله ی آخر که شما مطرح کردی : ببین من بحث گرافیک آوردم نه فریم بازی . خیلی از سازندگان با اینکه بازی ها روی Wii گرافیک نداشتن اما یک بازی 60 فریم تحویل گیمر ها دادند
خوب پس میشه گفت چون گرافیک ندارن بازی های خوبی نیستند مثلا Red Steel یکی از بازی هایی بود که گرافیک نداشت اما گیم پلی خوبی داشت
اینو بدون خودت داری میگی بازی کنان هارد کور از بازی های پیچیده تری نسبت به کژوال استفاده می کنند پس یعنی گیم پلی بازی خیلی مهم تره نسبت به گرافیک
گرافیک یکی از معیار های لازم برای هارد کور بودن بازی است اما معیار اصلی نیست بلکه گیم پلی اونو مشخص میکنه چه بسا بازی های گرافیک بالایی وجود دارند که گیم پلی اونها به پشیزی نمی ارزه
و حوصله ی آدم از بازی کردن اونها سر میره
در ضمن طبق گفته سازندگان "به نظر می‌رسد پردازنده های سریعتر و تصاویر زیبا، انگیزه کافی در مصرف کنندگان ایجاد نمی‌کند"
بلکه انگیزه در گیمرها با گیم پلی و هوش مصنوعی بهتر ایجاد میشه چیزی که خیلی ها نسل بعد رو این گونه خطاب می کنند و انتظار دارند

حالا منظورمو متوجه شدی ؟ چیزی که هارد کور بودن رو مشخص میکنه گیم پلی هست نه گرافیک چیزی که خیلی ها فکر میکنن گرافیک هست

دوست عزیز من اصلا برام مهم نیست بقیه در مورد Wii U چی میگن خودم خیلی ازش خوشم میاد همیشه از محصولات نینتندو خوشم میومده اما جوری نبوده که من رو وادار کنه که برای محصولش پول بدم چرا بازی کردم با Wii و... اما هیچ وقت خودم نخریدم چرا یک wii خریدم بعد اینکه دیدم سونی move رو معرفی کرد و ماکروسافت کینکت هنوز نیومده ایران دادم پسش بدن همین .

شما سوال کردی من فقط جواب سوال هات رو بر مبنای طبقه بندی که خود نینتندو و ماکروسافت و سونی انجام میدن جواب سوالت رو دادم همین .

وگرنه برای من فقط بازی که خوشم بیاد ملاک هستش برام هم مهم نیست بازی چه گرافیکی داشته باشه چرا دوست دارم بازی با گرافیک خوب بازی کنم اما بعضی وقتا از یه بازی مثل farming simulator 2013 هم حال میکنم حتی بیشتر از خیلی از بازی ها وقت براش میزارم یا حتی الان که اصلا حال ندارم پ ک ر بازی میکنم آنلاین حالش شاید از خیلی از بازی های ... هم بشتر باشه یا حتی تخته نرد .

من تعریف ارائه ندادم متاسفانه وقتی خود نینتندو میگه من بازار کژوال رو دارم وبازی های که ارائه میکنه و نوع فروش و نوع قیمت گزاری رو بازی های ارائه شده رو میبینی که تعریفش از کژوال چی هستش از طرف دیگه سونی میگه من هاردکور رو دارم و نوع و سلیقه و قیمت ها و پولی که کاربر خرج میکنه و ساعت های که کاربر ها بازی میکنن و ... رو میگه یک تعریف از جمعیت هاردکور میشه .

یک بار دیگه هم گفتم خودمون رو نگاه نکن اگه همون جواب سوال اول رو میخوندی از خرج کردن پول برای سیستم جواب دادم نظر خودم رو که اصلا اینکه چون پول خرج میکنیم هاردکور تر هستیم معنی نداره بلکه ما که داریم پول خرج میکنیم که بازی بکنیم و برای اینکارمون ارزش قائل هستیم و میخوایم که بازی کنیم برعکس کژوال ها که برای فان بازی میکنن و حاضر نستن برای بازیکردن پول زیادی خرج کنن خودش میشه یک از معیار های تشخیص هاردکور بودن وقتی کژوال نیستی پس هاردکور هستی یعنی ما گیمر وسط این که دیگه نداریم .

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
سلام
يك سئوال كوچك داشتم، چرا هر تاپيكي كه در مورد نينتندو هست حتي اگر موضوعش مثبت باشه سريع پر ميشه از موارد بي ارتباط با تاپيك يا تمسخر؟
حالا شما اگر ميگيد كه سوني و مايكرو نيازي به واكنش در مقابل WiiU ندارند، صبر كنيد ببينيد سوني طبق قول و برنامه قبلي خودش PS4 البته اگر اسمش اين باشه رو درست 10 سال بعد از 3 يعني 2016 عرضه كنه!

در مورد بحثهاي سخت افزاري هم يه درصد احتمال بديد كه بازيسازها با كنسول مچ نشدن، مخصوصاً كه WiiU از GPGPU استفاده ميكنه و... به انصاف نزديكتر هست.

درنهايت فرض كنيد يك عده به نينتندو علاقه دارند، اين جرم هست يا گناه كبيره كه اينجوري برخورد مي كنيد؟ اگر طرفدار آزادي هستيد داريد آزادي ديگران رو نقض مي كنيد. اگر هم خودتون رو آدم با ديني مي دونيد بازم كار شما درست نيست، كلاً توي هيچ مرام قابل دفاعي اين رفتارها توجيه پذير نيست.

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
ببخشید مایکروسافت و سونی همون شرکتی هایی نیستن که تا دیدن wii داره سود میده رفتن دنبال کنترلر های حرکتی؟این بحث هاردکور و غیره هم جمع کنید دیگه یک COD یا GeOW بازی کردن هیچکس رو هاردکور نکرده.الان یک شخصی که هم از ماریو و هم از dark soul خوشش میاد چیه؟
نینتندو حداقل ساپورت نرم افزاری خوبی داره نه مثل vita یا kinect که سالی یکبار یک بازی خوب براشون میاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر