Ninja Gaiden: Master Collection | PC

noy3_1.jpg

Ninja Gaiden: Master Collection

پس از سال ها انتظار , سرانجام آرزوی دیرینه رنگ حقیقت به خود گرفت...
?????

این مجموعه ارزشمند شامل هر 3 نسخه
Ninja Gaiden Sigma , Ninja Gaiden Sigma 2 , Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge
به همراه تمامی بسته های الحاقی در روز June 10 برابر با 20 خرداد 1400 از طریق استیم عرضه خواهد شد...
در ضمن بازی به هیچ عنوان از موس و صفحه کلید پشتیبانی نمی کند لطفا اصرار نفرمایید..

w2-min_zrjk.png
آن مرد آمد..

شماره اول نینجا گایدن به کارگردانی Tomonobu Itagaki بعد از 5 سال پروسه ساخت در سال 2004 بصورت انحصاری برای کنسول ایکس باکس اورجینال ساخته شد و موفق به کسب متای 91 و تحسین منتقدین شد. در سال 2005 با محتواهای اضافه تحت نام ninja gaiden black دوباره عرضه شد و متای فوق العاده 94 را از آن خود کرد. در سال 2007 دوباره ریمستر و با تغییرات اضافه تحت نام ninja gaiden sigma اینبار برای کنسول فخیمه ps3 تحت کارگردانی Yosuke Hayashi با متای 88 به بازار آمد.

داستان بازی در مورد نینجای جوانی به نام ریو هایابوسا و دزدیده شدن شمشیر Dark Dragon Blade از قبیله او توسط ارباب سامورایی شیطان Doku است که برای هزاران سال در قبیله او از آن محافظت میشده ....

4-min_3646.png
آن مرد با جمعی از حوریان آمد..!

داستان شماره دوم درست یک سال بعد از وقایع شماره اول از جایی شروع می شود که یکی از ماموران cia به نام سونیا در سدد ملاقات با ریو است تا او را از دسیسه ای در مورد احیای Archfiend و حمله قریب الوقوع به روستای هایابوسا به منظور دزدیدن Demon Statue آگاه سازد اما قبل از اینکه موفق شود توسط نینجاهای قبیله عنکبوت سیاه دزدیده می شود....شماره دوم ابتدا به صورت انحصاری برای کنسول Xbox 360 در سال 2008 عرضه شد .ولی این انحصار دوامی نیاورد و در سال 2009 تیم نینجا با دست بردن در نام بازی قرارداد ها با ماکروسافت را دور زد و نسخه بهبود یافته بازی را تحت نام Ninja Gaiden Sigma 2 برای ps3 عرضه کرد .متای شماره دوم 81 و متای سیگما آن 83 می باشد.

w-min_yptu.png

آن مرد تنها با یک شمشیر آمد...

شماره سوم در سال 2012 عرضه شد و متای ضایع 58 را کسب کرد ، بازی بدون حضور کارگردان پرآوازه خود ایتاگی ساخته شده بود و از سادگی ،عدم تنوع سلاح و دشمن ها رنج شدید می برد . مدتی بعد نسخه تا حدی بهبود پیدا کرده آن با اضافه کردن خنزل پنزل های شماره دوم و قرار دادن چند صد باره آلما برای مبارزه تحت نام Ninja Gaiden 3: Razor's Edge برای Wiiu و در سال 2013 برای دو کنسول دیگر نسل هفتمی عرضه و با متای 69 دوباره به ملت فهیم فروخته شد.

در این نسخه ارتش از ریو تقاضا می کند که به عنوان نیروی قرارداد کار معین یا Japan Self-Defense Forcesبه آنها بپیوندد و آنها را درمقابل تهدیدات تروریستی فردی به نام Regent of the Mask یاری دهد. در همان ابتدای بازی در طی مبارزه ای بین ریو و فرد مورد نظر , دست ریو توسط وی آسیب دیده و مورد نفرینی قرار میگیرد که به موجب آن شمشیر اژدها را جذب خود میکند....

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
picture11-min_5975.png

من هم تا همون قسمت ریچل پیش رفتم , بهتون قول میدم همینکه با ریچل ملاقات کنید, همین بازی ps2 با پورت افتضاحش ! چیزهایی بهتون نشون بده که همه کدورت ها و دلخوری هایی که از پورت به ظاهر بدش دارید بشوره ببره و هزینه هایی رو که بابت استفاده از کرک به حساب ارزی تیم نینجا واریز کردید جبربان کنه!...?

از من نشنیده بگیرید جلوتر که برید همین پورت زاقارت ! به کمک دوربین ضایع اش, زوایای پنهانی از ابعاد وجودی ریچل رو به شما نشون میده که دکتر خانوادگی شون که سهله ,حتی همسرش هم تا به حال ندیده...!!?

گفتم ریچل یادم اومد دوک نوکم فقید کلی دست به جیب می شد و دلار خرج می کرد تا لرزش رو احساس کنه ولی اینجا ریو بدون اینکه ریالی خرج کنه قشنگ حالش رو برد....

واقعا چرا اینقدر واقع گرایانه و لرزان ..؟ چرا تیم نینجا برای یک کاراکتر فرعی میاد همچنین هزینه ای می کنه و برنامه نویس میاره میگه تو استخدامی فقط باید قول بدی که روی فیزیک چیزها کارکنی...بعد چه حالی میکنه اون برنامه نویسه ...!! ?
خدا میدونه چند تا تصویر و فیلم واقعی وسونوگرافی ! در این رابطه مشاهد کرده...اصلا فکر کنم تیم نینجا اکانت پرمیوم چند تا از این سایت های خاک برسری رو در اختیارش گذاشته...بعد شما فکر کن ادامه مشاهدات عینیش رو میبره توی خونه, زنش وسط پژوهش مستهجن سر میرسه ازش میپرسه داری چیکار میکنی عزیزم؟ میگه هیچی دارم محاسبات فیزیکی انجام میدم , خانم بالاخره نون حلال درآوردن سخته...!!

نظر شما چیه ؟ در مورد سیاست و این چیزهایی که تیم نینجای از خدا بی خبر, توی بازی هاش میزاره.... به نظرتون 4 تا ژاپنی مریض بیشتر بازی رو بخرند و به صنعت گیم کمک بشه بهتره یا استحکامات خانواده های زیر 85 حفظ بشه در اولویته....?

من با اینکه تیم نینجا رو می پرستم ولی خودم مخالفم ... الان من فردا برم یک جایی خواستگاری ,دختره ازم بپرسه بازی ای که دوست داری ؟بگم نینجا گایدن...بعد بگه فایتینگ مورد وثوق؟ بگم doa ..بگه مولتی ؟ بگم senran kagura ( البته این مال تیم نینجا نیست ولی همون طرز تفکر ثانویه پشتشه)انتظار دارم جواب بله هم بهم بده ؟....نمیگه آدم مریضی هستی....!!? حالا من چجوری بهش ثابت کنم بخاطر گیمپلی یونیک و چالش برانگیزشونه...!!

هیچی دیگه همونطور که گفتم من هم تا چپتر پنجم که ریچل هست پیش رفتم.. متاسفانه صحنه ای که ریچل روی پشت بوم با ریو گرم میگیره رو از دست دادم ?چون درست در همون لحظه مامانم که داشت با تلفن حرف میزد در حالیکه به مانیتور خیره شده بود اومد تو اتاقم کنارم نشست......لامصب کادر اون صحنه جوری بسته شده که زیر نویس بد جایی قرار می گیره!! میای بخونی همه فکر میکنند داری به چیز ها نگاه میکنی... احساس کردم ادمه ندم بهتره ...??

آقا من اصلا شانس ندارم...توی mass effect 2 سی ساعت روی مخ میراندا کار کردم تا اینکه بالاخره اغفال شد!..ببخشید عذر می خوام بهم اعتماد کرد.. و با یک قوطی قرص وایگرای 500 !اومد پیشم گفت شپرد آماده ای...? درست در همین لحظه در اتاقم وا شد و یک ایل فامیل بالغ بر 12 تن اومدن کنارم نشستن ..!! من هم مجبور شدم در جواب گزینه نه خواهرم, من نامزد دارم رو انتخاب کنم...! میراندا رفت و تا آخر بازی محل سگ هم بهم نگذاشت...!!?

حالا این خوبش بود یادمه psp رو بردم مترو Ghost of Sparta بازی کنم ...رسیدم به شهر اسپارت ..اونجا وسط میدون ..دیدم چندتا خانم دانشجوی کارآفرین یک زیر پله رو اختصاص دادن به یک خانه فساد محقر....!!?
به عنوان کریتوس در جایگاه یک مقام عالی رتبه المپ , گفتم برم یک نگاهی بکنم خدا شاهده فقط رفتم ببینم کف اونجا رو پارکت کار کردند یا سرامیک....!!??
درست در همین لحظه درب واگنی که 9 تا ایستگاه توش مگس هم پر نمیزد وا شد ...و 253 هموطن کور و کچل پرتاب شدند داخل...!و دقیقا شمردم 95 نفر از اونها در مقابل نسشتن بر روی صندلی خالی مقاومت کردند و ترجیح دادن بالای سر من خم بشند و به صفحه پی اس پی خیره بشند ...?به جان خودم یکی از اونها که بیشتر از همه دولا شده بود عصای سفید دستش بود...!!?

picture4_a83a.jpg

خب از بازی دور نشیم, من شماره اول رو هیچ وقت سعادت پیدا نکرده بودم انجام بدم و می بینم حتی بعضی جاها از شماره دوم هم بهتره...خیلی حس ادونچر داره یا بهتر بگم رزیدنتی هست ..دو مرحله اول که اصلا اونیموشایی بود برا خودش..این دیزاین گیمپلی توی شماره دوم خیلی کمرنگ شد و داخل شماره سوم هم که نادیده گرفته شد...
باورم نمیشه نرمی و لطافتی که در انیمیشن های ریو یا دشمن ها میبینم سال 2004 طراحی شده باشند, مبارزه با سوارکارها و موتور سوارها هم سوپرایزی بود برا خودش...
به نظرم بازی از مرحله سوم رسما شروع شد,برای من این مرحله توی blimp (از این هواپیما بالنی ها) تداعی گر خاطرات مرحله هفتم از نینجا گایدن 3 nes بود...آخ یعنی میشه ماکروسافت فردا شب شماره 4 رو معرفی کنه , یا شماره های nes ریمیک بشن و یا هر دو...?

picture5_plfx.jpg

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
این که همه از پورت بازی ناراضی هستن نشونه پیشرفت PC Gaming ـه. یه زمانی کپکام اونیموشا ۳ رو روی پی سی داده بود که علاوه بر عمده‌ی مسائل فوق
پرفرمنس داغونی هم داشت با این که بازی PS2 بود و حداقل برای من باگ‌های عجیبی هم داشت. اما اون زمان همون پورت داغون هم ما رو برد به مزرعه‌ی تی‌تاب:D
ما هم تی‌تاب رو خوردیم تا گشنه نمونیم.

Need4Speed

کاربر سایت
Jan 25, 2021
175
بعد از ریمستر bayonetta این بهترین خبر برای هواداران H'n'S بود ولی ای کاش نُسَخِ Xbox رو ریمستر کرده بودن جای پلیستیشن! اون نسخه های اورجینال بازی الان به احتمال زیاد خداتومن تو ebay قیمت دارن. :D

toomaj

کاربر سایت
May 20, 2006
163
نام
توماج
این که همه از پورت بازی ناراضی هستن نشونه پیشرفت PC Gaming ـه. یه زمانی کپکام اونیموشا ۳ رو روی پی سی داده بود که علاوه بر عمده‌ی مسائل فوق
پرفرمنس داغونی هم داشت با این که بازی PS2 بود و حداقل برای من باگ‌های عجیبی هم داشت. اما اون زمان همون پورت داغون هم ما رو برد به مزرعه‌ی تی‌تاب:D
خاطراتمون رو زنده کردی :D فیزیکی که اون بازی داشت، Crysis نداشت.

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
در ادامه پرداختن به پورت نافرجام بازی ، در کمال ناباوری باید عرض کنم شماره اول و سوم روی ویندوز 7 ران می شوند ولی شماره دوم به هیچ عنوان و نیاز به ویندوز 8.1 به بالا داره...
اشکالی نداره بالاخره بچه ها مشغول فاینال فانتزی هستند و سرشون با Chaos گرمه ولی کاش میرفتند سراغ کفکا....خلاصه حس ری استارت و رفتن به ویندوز 10 نبود برا همین یک کله رفتم توی شماره سوم ...

ببینید دوستان , من همون 8 سال پیش , یک هزار تومنی از جیبم درآوردم! گفتم آقایان آینده مجموعه نینجا گایدن در خطره..هیچ کس گوش نکرد شد این...

شماره سوم اصلا بازی بدی نیست ها, اما تلاش سازنده ها برای دور شدن از چیزهای خوبی که خودشون ساخته بودند رو درک نمی کنم...همه چیز رو نندازید گردن نبود ایتاگی ..ایتاگی همون موقع اش هم که بود , توی استدیو کاری جز دید زدن زیر چشمی زن ها و بزرگ تر کردن chest ریچل و سونیا کاری انجام نمی داد...!!!

سازندگان همه تلاششون رو کردند که دنیای بازی رو هر چه واقعی تر و منطقی جلوه بدهند و از داستان تا طراحی دشمن ها و محیط های بازی....

ولی ضعف طراحی گونه های جانوری و شیطانی اصلا قابل قبول نیست تمام دشمن ها خلاصه شدند توی 4 تا سرباز از شماره اول و یک توله سگ به علاوه دو مدل موجود جهش یافته آزمایشگاهی...

دیگه از مکان های متنوع قبلی با معماری های تخیلی مثل کاخ سبز اموی! و یا برج آسمان توکیو هم خبری نیست.. همه محیط ها واقعی کارشده و تا جایی که امکان داره زشت ..! داستان هم دیگه خیلی نظامی و تروریستی کار شده بطوریکه حتی توی منوی لودینگ شما شاهد نقشه های ماهواره ای کال آف هستید...ریو هم که کار دولتی پیدا کرده و شده Japan Self-Defense Forces یا همون مدافع حرم خودمون...!!

ولی با ورود به بازی اولین چیزی که داخل نسخه سوم قطعا متوجه میشید اینه که صدای تروی بیکر یک چیزدیگه هست....
اما متاسفانه مبارزه ها بسیار راحت تر شده , دیگه اونقدرها هم به تکنیک شما کار نداره , ریو خودکار با فشردن یک دکمه کمبو رو تا آخر پیاده میکنه...!! در عوض دشمن ها زاد و ولد می کنند و از در ودیوار سرباز از قرار گاه های مجاور, خالی میشه تو صحنه تا جایی که بعضی جاها از این همه تکرار حالتون بهم میخوره...
در کل مبارزه های تکنیکی و چالشی شماره های قبلی جاشو داده به شلوغ کاری و مبارزات بی روح و صحنه های سینمایی خشن و خون تا همه خون آشام هایی که به سیگما و وسط کشیدن بساط دود دم ایراد می گرفتند جام هاشون رو پر کنند..!

البته توی این شماره razors edge که بازسازی شماره سوم هست, چلنج های کمر شکن اضافه شده انصافا خوب هستند و دوباره با استعانت از شماره اول و آوردن دوکو و آلما و حتی استیج Altar hall یک حالی به بازی دادند...

بی انصافی نکنیم نکته های ریز خوبی هم داره ...مثلا روایت داستان خیلی پخته تر شده ,دوربین بازی بهتر شده , منوها کاربردی تر و البته زشت تر شدند ! سیستم سیو و لودینگ پس از مرگ خیلی بهتر شده... مکانیک های جدیدی مثل بالا رفتن از دیوار با کونای و مخفی کاری هم نیمچه تنوعی به بازی داده و صحنه های سینمایی و دکمه زنی هم دیگه گندش در اومده...و از همه مهم تر میزوکی اصلا 85 نیست!! فوق فوقش 65 اونم بدون لرزش...!
فقط اسانس های رنگی چرا حذف شده ...نامردا خیلی قشنگ بودن اونها...

باز هم می گم شماره سوم اصلا بازی بدی نیست و از خیلی از بازی های دیگه ای که بعد از اون در این سبک اومدند خیلی هم بهتره ..مثلا..مثلا...حالا حضور ذهن ندارم !! ولی من همون موقع هر دو نسخه سوم رو دوبار تموم کردم و لذت بردم البته نه در حد لذت بخش بودن نسخه دوم...

نکته دیگه اینه که چرا اینها به جای برگشت به ریشه های خودشون برگشتند به ریشه های یکی دیگه نمونه اش همین مبارزه با T-rex خاکستری ...!!

picture4-min_q60v.png

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
شماره 3 بازی تا یک جاهاییش بازی خوبیه اما بعدش یک سری چیزهای اعصاب خرد کن یادمه داشت که گند می زد به لذت بازی

شماره یک هم یک جاهاییش کنترل بازی خیلی اذیت می کنه اما داستان با گیم پلیش شاهکاره

شماره 2 بالانس خیلی خوبی داره و یک بازی بی ایراده تقریبا شاید اون جو حماسی شماره 1 نداشته باشه اما اکشن بهتری داره من اصلا با این راکت من ها توی بازی حال نمی کنم اصلا به سبک بازی هم نمی خورن

برای کم شدن استاتر بازی هم در بخش گرافیک برای این بازی بذارید max performance

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,224
دقیقا بازی خیلی فان هست . نمیدونم چرا انقدر شاکی هستین . بازی پورتش عالیه .فقط کیبرد و موس نداره چون اکثرا ژاپنی ها فقط با کنترلر بازی می‌کنند حتی pc gamer هاشون اعتقاد به کیبرد ندارند .
یکی از دوستان گفت این بازی پورت ps vita هست من واقعا تعجب می‌کنم از این حرف ها . این بازی دقیقا پورت xbox هست و فوق العاده عالی . گرافیک بازی های vita در حد ps2 هم نیست تا جایی که مجبور شدن برخی بازی ها ی ps2 مثل God of War رو براش پورت کنند تا با ۲۰ فریم اجرا کنه .
در کل بازی عالیه من با کنترلر ps4 دارم بازی می‌کنم و واقعا لذت میبرم.
دوست عزیز بازی های ویتا گرافیکشون در حد ps3 هست نه ps2 شما کیلزون یا انچارتدش رو ببینید ps2 شما اینقدر گرافیک داشت؟

بازی gow فریمش بد بود چون بازی های ps2 همین الانم برخی هاش به خاطر معماری متفاوتش روی قوی ترین pc ها افت فریم داره سونی هم که کلا توی زمینه ی نرم افزاری خیلی عقبه حتی ps3 ابتداش چیپ سخت افزاری ps2 داشت تا بتونه بازی هاش رو اجرا کنه
بازی ها هر جفتش نسخه سیگما پلاس هست که فقط روی ویتا عرضه شده و برای همین از اونجا پورت شده و با برخی تغییرات به نسخه اصلی اپگرید شده اما همچنان تکسچرها یا برخی افکت هاش ضعیف تر از نسخه اصلیش هستن می تونم عکسی که خودم از هر 2 بازی گرفتم بذارم اینجا که نسخه pc به وضوح تکسچرهای ضعیف تری داره

حقیقتا حیف که سونی با اون تبلیغاتش بدش باعث شده برخی فکر کنن گرافیکش از ps2 کمتره اون دستگاه psp بوده نه psvita
نینجا گیدن ها شماره 1 گرافیکش تقریبا هیچ فرقی با ps3 نداره اما نسخه 2 کمی شیدر با تکسچرهاش افت کرده اما بازم در کل گرافیک خیلی خوبی روی ویتا داره
حتی برخی نمی دونن توی سال 2021 همچنان به طور رسمی داره براش بازی میاد و داخل استورش قرار می گیره

اینم بد نیست ببینید نظرات زیرشم نگاهی بندازید بگذریم که کیلزون بهترین گرافیک نسل 7 هم شده

این هم نظر دیجیتال فاندری راجب ویتا هست
In theory, it's also possible for many of the PS3 version's graphical assets to be ported over with little or no compromise to the Vita game. Part of the Killzone 3 engine's multi-platform support allows for the export of assets into different platform targets.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر