NeverWinter Night 2

سلام

میدونم زمان زیادی تا انتشار این بازی مونده.ولی به قول اقا عماد حیفه توی بازی سنتر از این بازی شاهکار بگذریم.

آخرین کار استودیوی Obsidian که این بازی دومین بازیش محسوب میشه.حالا میخواد با تغییر نما در دوربین و استفاده از دوربین در نمای پرسپکتیو حالی به همه RPG باز ها بده.

تا حالا از بازی حدود 20 تا شات منتشر شده و 2 تا تریلر.

سایت بازی هم راه افتاده.

اینم سایت بازی :

سایت رسمی بازی

این آخرین مصاحبه عوامل بازی هستش که تا حدودی دارن با بازی Oblivion کل میندازن.

سعی میکنم بازم مثل تاپیک Oblivion در مورد بازی و کرکتر ها و نکات بازی مطالبی رو بنویسم.

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
من خودم بازیو ریختم،ولی بعدش مجبور شدم فرمت کنم و هنز نریختم!تو اون 10 ثانیه ای که بازی کردم چیزی که خیلی تو ذوقم زد،گویا دیگه اون سیستم Right Click نیست!از نبودن Quick هم بدتره!منظورم همونیه که وقتی رو هر Object کلیک میکردینچهار تا دایره در میومد که میتونستین انتخاب کنین که باهاش چیکار کنین!
بچه هایی که بازی کردن بگن ببینیم واسه اون سیستم یه جایگزین بهتر گذاشتن؟یا اگه بخوایم یکی رو با جادو بزنیم سرویسش کنیم!باید اول بریم جادو انتخاب کنیم بعد نشونه بریم؟!
در ضمن من تو اون چند دیقه ای که بازی کردم دوربین خیلی اذیتم نکرد!دوربین رو من روی Free میذارم و همیشه هم کلا با ماوس کنترل میکنم،پس لااقل من از این نظر مشکلی ندارم!

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
بعد این CTRL / Shift که میزدیم و Quickslot عوض میشد کجا رفته ؟

این اگه نباشه که خیلی بده / دگمه ای هم پیدا نکردم تا صفحه quckslot او عوض کنه . باید با mouse کلیک کنی
- Quickslot نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اخه چرا !!!!!!!!!!!!! باید با موس باشه.این کار خیلی زمان بره البته نسبت به شماره اول.
من برام جای تعجب بود که چرا اینجوری شده با توجه به اینکه میدونستم تیم طراحی nwn کارشون حرف نداشت چون سیستم تولید module و script نویسی که به کاربرا داده بودن حرف نداشت

اما چیزی که تو این بازی به کار بردن ، استفاده از فرمتهای xml برای تعریف خیلی از چیزهاست
مثلا quickslot خودش با یه xml تعریف شده . به نظر من این کار عالی ترین کاریه که میشه انجام داد چون به این سیستم میشه انواع و اقسام UI تولید کرد

خلاصش اینکه برای این بازی ملت کلی ui خواهند ساخت .

hotkey اون quickslot
shift + 1/2/.../0 هستش.

ولی خوب بازم جالب نیست ؛ اما چیزی که من پیدا کردم quickslot اه دو سطری هستش . یعنی الان من 24 تا slot در حالت پیش فرض دارم که کلی از مشکلاتو حل میکنه.

اگه خواستید لینکشو براتون بذارم یه فایل 2 کیلوبایتی هست

گویا دیگه اون سیستم Right Click نیست
یه مقدار زیادی این راست و چپ موس عوض شده . در کل الان بازی سه سیستم targeting داره که فقط باید بهش عادت کنی . اکثرا گفتن بهتر از nwn هستش

با right click میشه هر کسی رو select کرد با left click - action پیش فرض روی شخص select شده انجام میشه.
میشه اول action رو انتخاب کرد بعد target رو . من خودم هنوز هی قاطی میکنم یه چند ساعت باید بازی کرد تا یاد گرفت

بعدش با tab میشه دشمنا رو select کرد.

منظورم همونیه که وقتی رو هر Object کلیک میکردینچهار تا دایره در میومد که میتونستین انتخاب کنین که باهاش چیکار کنین!
مگه میشه اونو ورداشت

righ click کن و یکمی نگه دار

click right mouse button and hold it for a little

بعد یه منو میاد که اکشن های قابل انجام نوشته شده

--------------------
هر کسی با مشکل load نشدن wheeping pillow inn مواجه شد بره درایو ویندوزشو 1 گیگ خالی کنه .
دیشب نیم ساعت داشتم هی تلاش میکردم گفتم شاید کاری انجام ندادم ولی بازی جا کم میاورد
خدارو شکر باگ اساسی نبود

تیم طراحی هم مشغوله patch 1.03 هستن که گفتن اکثر مشکلاتو حل میکنه

--------------------

جدای از این حرفها ، من فعلا رفتم داخل بازی ، اگه همین طوری پیش بره میشه یه role playing به معنای ROLE playing نه یه hack & slash معمولی

چیزی که الان در اکثر بازی ها پیدا نمیشه همون جنبه RP قضیه است که نیاز به یه فضا سازی و داستان عالی داره

:bye:

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

اگه خواستید لینکشو براتون بذارم یه فایل 2 کیلوبایتی هست

زحمتشو بکش محمد جان.این دیگه سوال کردن نداشت که.

ممنون میشم.

منظورم همونیه که وقتی رو هر Object کلیک میکردینچهار تا دایره در میومد که میتونستین انتخاب کنین که باهاش چیکار کنین!

ممنون.من این مشکلو داشتم.گفتم لابد حذف کردن.خیلی خوب شد

خداحافظ

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
زحمتشو بکش محمد جان.این دیگه سوال کردن نداشت که.

فعلا گذاشتمش اینجا

http://nameless.persiangig.com/Game/NWN2/hotbar.rar

باید کپی کنید اینجا :

Neverwinter Nights 2\UI\default

فقط قبلش از قبلی یه کپی بگیرید که اگر اشکالی پیش اومد برگردید به حالت اول . هر چند من خودم بدون مشکل دارم ازش استفاده میکنم.

arvin_666

کاربر سایت
Feb 7, 2006
3,102
نام
Rwin
سلام
این همه nwn می کردین پس کجایین!!!!!!!!!!!!!!!!!
من شماره قبلی شو بازی نکردم
این سیستم مبارزش چرا اینجوریه
1 ضربه می زنه 5 ثانیه بعد ضربه بعدی رو می زنه :((:mad:
اصلا حال نکردم باهاش این همه ازش تعریف می کردن همین بود
البته تو نخ بازی نرفتم هنوز ولی زیاد جالب نبود

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام
این همه nwn می کردین پس کجایین!!!!!!!!!!!!!!!!!
من شماره قبلی شو بازی نکردم
این سیستم مبارزش چرا اینجوریه
1 ضربه می زنه 5 ثانیه بعد ضربه بعدی رو می زنه :((:mad:
اصلا حال نکردم باهاش این همه ازش تعریف می کردن همین بود
البته تو نخ بازی نرفتم هنوز ولی زیاد جالب نبود

سلام

به خودم قول داده بودم تا نسخه اصل بازی به دستم نرسه بازی نکنم این به قول شما NWN2 رو.ولی هر کاری کردم نتونستم. امشب از ساعت 5 تا ساعت 7 دو ساعت بازی کردم.

هر چی از بازی بگم کمه.جدا بازی زیبا شده.من همون مرحله اول در West Horbor وقتی کوئست اولم این بود که 5 تا malitia رو پیدا کنم.همون اول بازی.یکی از دوستام مرد !!!!!!!!!!! :(( :(( اسمش Amie بود.یک Wizard کامل. تازه روش کار کرده بودم و لولشو رسونده بودم به 3.باور کنین وقتی مرد چشمام خیس شد.این رو دارم جدی میگم بهتون.با خودم گفتم نه نه باید زنده بشه. دو بار از اول لود کردم ولی نشد . Amie مرد . و من رو تنها گذاشت.!!!!! من که یک Barbar هستم و یک دوست که اون هم دست بر قضا یک Fighter هستش. جدی دارم بهتون میگم.شدیدا رفتم توی بازی و خیلی داستان و نحوه بازی روم تاثیر گذاشت.نمیدونم چرا !!!!!!!!!!!!!!! ولی این عین واقعیته .این تاثیر رو اصلا از Oblivion حس نکردم.به قول محمد عزیز این ه role playing به معنای ROLE playing نه یه hack & slash معمولی. نمیدونم چی بهتون بگم.الان یک سررسید برداشتم و تمام اتفاقات و رخداد های بازی رو توش مینویسم. الان خیلی جلو نرفتم رسیدم به Part2 از Chapter1 . اسم این قسمت هست The Mere of Dead Map.اول همین قسمت خارج شدم.باور کنین تا الان تو فکر مردن این دوست Mage م هستم.Amie . خیلی حیف شد.الانم لول 4 هستم.

در مورد نحوه ضربه زدن این بازی : خب مدل ضربه زدن این بازی همین طوریه دیگه فدات شم.یکم تا حدودی نوبتیه.اگه دقت کنی وقتی یک ضربه میزنی یک منو در بالای صفحه وسط باز میشه و شروع میکنه به خالی شدن.اون مدت رمان رو باید صبر کنی برای ضربه بعدی.این نحوه مبارزه این بازی هستش.بازی هم برای ورود به Part2 یکم تقلید کرده .

در مورد بازی هیچی فعلا نمیگم.فقط بگم خیلی حیف شد که دوستم مرد.دردناک بود.خودشو فدای دهکده و مردمش کرد......

خداحافظ

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
بالاخره من هم اینو بازی کردم و دیدم که OBSIDION واقعا کارش شاهکاره ...بالاخره بعد از 2 سال تونستم یه بازی در سبک SWKOTOR:love: :cool::love: بازی کنم واقعا لذت بردم!

من که نتونسنم NWN1 رو بازی کنم ولی بازیهای StarWars Knights of the Old Republic 1.2 (دو اثر تاریخی و بیاد ماندنی از سازنده ی NWN) رو بازی کردم که یه ROLE PLAYING به معنای واقعی بودن و دیروز که NWN رو بازی کردم دیدم به همون سبک عالی هست.

ROLEPLAYING یعنی همین.. Dialog Selection و Upgrade کردن شخصیت و Class ها و Feat ها Characteristics های بسیار زیاد و...........................

همون اول بازی.یکی از دوستام مرد !!!!!!!!!!! اسمش Amie بود.یک Wizard کامل. تازه روش کار کرده بودم و لولشو رسونده بودم به 3.باور کنین وقتی مرد چشمام خیس شد.

آره اونجاش منم اشکم در اومد :((

arvin_666

کاربر سایت
Feb 7, 2006
3,102
نام
Rwin
در مورد نحوه ضربه زدن این بازی : خب مدل ضربه زدن این بازی همین طوریه دیگه فدات شم.یکم تا حدودی نوبتیه.اگه دقت کنی وقتی یک ضربه میزنی یک منو در بالای صفحه وسط باز میشه و شروع میکنه به خالی شدن.اون مدت رمان رو باید صبر کنی برای ضربه بعدی.این نحوه مبارزه این بازی هستش.بازی هم برای ورود به Part2 یکم تقلید کرده .

در مورد بازی هیچی فعلا نمیگم.فقط بگم خیلی حیف شد که دوستم مرد.دردناک بود.خودشو فدای دهکده و مردمش کرد......

خداحافظ

سلام
آره من زیاد بازی نکرده بودم فقط 1 ساعت
آلان یکم قلق (درست نوشتم!) بازی دستم اومده
space هم کاربرد خوبی داره تو جنگای شلوغ
راستی اگه بخایم زمان نوبتمون سریعتر بشه باید چه خسوسیتی رو up کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
÷
÷
آره وقتی amie مورد من اشکم در نیومد بلکه شککککه شدم
اون یارو fighter که گفتی دیگه با من نیست
الان با یه کوتوله هستم
راستی اگه در مورد ریز_ تکنیک های بازی چیزی بلدین به ما هم بگید

آخرین ویرایش:

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
سلام
آره من زیاد بازی نکرده بودم فقط 1 ساعت
آلان یکم قلق (درست نوشتم!) بازی دستم اومده
space هم کاربرد خوبی داره تو جنگای شلوغ
راستی اگه بخایم زمان نوبتمون سریعتر بشه باید چه خسوسیتی رو up کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
÷
÷
آره وقتی amie مورد من اشکم در نیومد بلکه شککککه شدم
اون یارو fighter که گفتی دیگه با من نیست
الان با یه کوتوله هستم
راستی اگه در مورد ریز_ تکنیک های بازی چیزی بلدین به ما هم بگید
شما باید حواستون به Feat ها باشه و توی خصوصیات بهCHARISMA توجه زیادی داشته باشین چون bluff و Diplomacy شما رو قوی تر می کنن و باعث میشه بتونین بعضی موقعها به زور با حرف زدن بقیه رو مجبور کنین به خواسته هاتون عمل کنن...توی feat ها هم feat های تهاجمی مثل انواع فنون رو بگیرید که توی جنگ بدردتون می خوره!!;)

اینا ریز تکنیک نبود ولی یه اشاره ی کلی به یه سری نکته ی مهم بود!

این سبک بازی رو یخورده بازی کنی دیگه عاشقش میشی خیلی جالبه من هنوز SWKOTOR و تمام شهر ها و شخصیتهایی که توش بودن رو یادمه :cool:

arvin_666

کاربر سایت
Feb 7, 2006
3,102
نام
Rwin
آره من خودم خوراکم rpg
ولی این بازی سیستم تول تیپش ضعیفه حتما باید بری تو امتحانس تا خصوصیات یه چیزی رو بدست بیاری

آقا چجوری میشه اسلحه ساخت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من قالب و فلز دارم
این عکس رو ببینید

http://i15.tinypic.com/404m42o.jpg

جان قبلا اکتیو تر بودی!!!!!!!!!!!

Allurea

کاربر سایت
Jun 11, 2006
1,485
سلام بچه ها ازتون خواهش ميكنم بگيد با اين سيستم ميتونم بازي كنم يا نه
cpu:amd2600 sempron
video card:nvidia 6200 256
ram:512
جون هر كي دوست داريد يه نگا به readme اين بازي بندازيد.

arvin_666

کاربر سایت
Feb 7, 2006
3,102
نام
Rwin
سلام بچه ها ازتون خواهش ميكنم بگيد با اين سيستم ميتونم بازي كنم يا نه
cpu:amd2600 sempron
video card:nvidia 6200 256
ram:512
جون هر كي دوست داريد يه نگا به readme اين بازي بندازيد.

آره می تونی
(i think)

vga که ساپرت می شه از بازی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر