Naughty Dog: اشتباهاتمان در کنسول قبلی را در PS4 تکرار نمی‌کنیم.

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
ND: اشتباهاتمان در کنسول قبلی را در PS4 تکرار نمی‌کنیم.

ge1li94g9ldnsucsx4z3.jpg

Christophe Balestraیکی از مدیران استدیو Naughty Dog در مصاحبه ای بیان داشت:
Naughty Dog از اشتباهات خود در وارد شدن از PS2 به PS3 پند گرفته است, ما آماده‌ایم تا خود را برای PS4 حاضر کنیم. ما تا به الان تجربیات بسیار بدی از اینکه از PS2 به PS3 حرکت کردیم داریم, زیرا خود ما باعث این اشتباهات بودیم. و در این موضوع مقصر ما بوده‌ایم.

او افزود:
تفاوت بزرگ PS2 و PS3 در shaderهای جدید بود, این قسمتی از مشکلات ما بوده است. وخشی از مشکل بود و ناتی داگ بسیار بی تجربه بود و باید چیز های زیادی یاد می گرفت.اما این بار تیم آن ها زمان بیشتری برای تمرکز و مقابله با استرس همیشگی انتقال بین نسل ها دارد. ما درباره کیفیت ابزار بحث می‌کنیم و اینکه آیا می‌توانیم چیزی جدیدی را با دقت خاص بسازیم. از نظر هنری تیم ما resolution بالاتر و بیشتر را در بازی‌ها ایجاد می‌کند. بسیاری از طراحی های ما آمادگی انتقال به چیزی برتر از ps3 دارند. ولی این موضوع وحشتناک است.
حالا همه چیز ساده و آماده هستند و نیازی نیست کارمان را از اول شروع کنیم. ولی دوست نداریم مانند PS2 شروع داشته باشیم. از همان ابتدا از PS2 به PS3 جهش پیدا کردیم و این یک واقعیت است که زبان برنامه‌نویسی PS2 را ما طراحی کردیم ما از یک زبان برنامه نویسی مخصوص به خود در کار توسعه‌خود استفاده می‌کردیم. همه چیز از Jak and Daxter شروع شد که یک زبان برنامه نویسی با نام GOOL داشت که بازی‌ها با آن برنامه نویسی می‌شد.
در حال توسعه بازی برروی PS3 بودیم و متوجه شدیم تعدادی استدیو وجود دارند که باید با آنان تبادل تکنولوژی کنیم و اطلاعات خود را با هم به اشتراک بگذاریم. ما می‌خواستیم مکانی که در آن کار‌می‌کنیم برای توسعه بیشتر بازی‌ها بزرگ‌تر شود, چون استدیو‌های دیگری نیز با ما در حال توسعه و همکاری بودند. سپس فکر کردیم تا از اول کارمان را شروع کنیم چون باید بقیه استدیو‌ها همراه می‌شدیم پس می‌بایستی زبان برنامه‌نویسی اختصاصی خودمان را حذف می‌کردیم. این راه اشتباهی بود که کج رفته بودیم.

بازی بعدی Naughty Dog یعنی The Last of Us به دلایل نامعلوم در ماه می عرضه نمی‌گردد ممکن است PlayStation 4 در 20 فوریه رونمایی شود آن هم برای استدیو‌های داخلی سونی و ناشران دیگر.
Naughty Dog دارای 2 تیم است که یک تیم در حال توسعه عنوان فعلی The Last of Us برای PS3 و تیم دیگر در ممکن است نسخه بعدی Uncharted را برای کنسول بعدی سونی توسعه دهد. باید صبر کنیم و ببینیم Naughty Dog چه درس‌های را برایی نسل بعد کنسول‌ها آموخته است.
منابع:
1
2

آخرین ویرایش:

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,806
ND بارها گفته تو شروع این نسل تعداد زیادی از کارکناش رو بخاطر مشکلات نسل جدید از دست داده.ولی مثل اینکه این بار حسابی آماده نسل بعد هستند.

doostanehsoft

کاربر سایت
May 19, 2011
1,407
نام
Mojtaba
گرافیک عالی. چیدمان قطعات و المان ها خوب به نظر می رسه. طراحی مراحل و گیم پلی عالی.

دادن شخصیت به کاراکتر به خوبی انجام شده. اما چیزی که من فکر نمی کردم Naughty Dog به اون دچار بشه، اینه که هنوز داستان گوییش ضعیفه.
The Last Of Us هرچی که نشون داده اعم از شخصت ها و اتمسفر بازی خوب به نظر می رسه. اما هنوز طرح کلیش خیلی جنتیکه!
امیدوارم ND به دل نگیره! چون من هنوز با وجود ضعف داستان سرایی، هنوز بازی هامو دوست دارم و بازیشون می کنم!

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,806
گرافیک عالی. چیدمان قطعات و المان ها خوب به نظر می رسه. طراحی مراحل و گیم پلی عالی. دادن شخصیت به کاراکتر به خوبی انجام شده. اما چیزی که من فکر نمی کردم Naughty Dog به اون دچار بشه، اینه که هنوز داستان گوییش ضعیفه. The Last Of Us هرچی که نشون داده اعم از شخصت ها و اتمسفر بازی خوب به نظر می رسه. اما هنوز طرح کلیش خیلی جنتیکه! امیدوارم ND به دل نگیره! چون من هنوز با وجود ضعف داستان سرایی، هنوز بازی هامو دوست دارم و بازیشون می کنم!
ND روایت داستانی بازی هاش ضعیفه؟حداقل یه چیزی بگو بگنجه!:d

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
Naughty Dog: اشتباهاتمان در کنسول قبلی را در PS4 تکرار نمی‌کنیم.
یعنی میشه 8->

اما چیزی که من فکر نمی کردم Naughty Dog به اون دچار بشه، اینه که هنوز داستان گوییش ضعیفه

همه ی عالم و آدم (چه منتقد چه گیمر چه گیم ساز) تو کف روایت داستان ND ان که :| :D

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
:)) تا حالا این بازیایی که ساخته اشتباه کرده اش هست ؟؟

اما چیزی که من فکر نمی کردم Naughty Dog به اون دچار بشه، اینه که هنوز داستان گوییش ضعیفه.
مرد مومن تو که صاف رفتی دست گذاشتی رو نقطه قوت بازیای ND

آخرین ویرایش:

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
گرافیک عالی. چیدمان قطعات و المان ها خوب به نظر می رسه. طراحی مراحل و گیم پلی عالی.

دادن شخصیت به کاراکتر به خوبی انجام شده. اما چیزی که من فکر نمی کردم Naughty Dog به اون دچار بشه، اینه که هنوز داستان گوییش ضعیفه.
The Last Of Us هرچی که نشون داده اعم از شخصت ها و اتمسفر بازی خوب به نظر می رسه. اما هنوز طرح کلیش خیلی جنتیکه!
امیدوارم ND به دل نگیره! چون من هنوز با وجود ضعف داستان سرایی، هنوز بازی هامو دوست دارم و بازیشون می کنم!
اگر درک شما از داستان گویی بازی های Naughty Dog در حد ترجمه متون خبریتون باشه, حق میدم :D .

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,936
نام
فرهاد
امیدوارم ND به دل نگیره!

ای حرفی که شما در مورد ND زدی هر کسی باشه به دل میگیره. نامه انتقاد، نظرات و در خواست دلگیر نشدن این استودیو از شما، همگی به پیوست به اقایان Andy Gavin و Jason Rubin ارسال شد. موفق باشید.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048

دوستان به حرف شما عکس العمل نشون دادن، اما من هرکاری کردم چیزی نگم نشد! :d
اتفاقا شما چیزی رو مطرح کردین که نقطه قوت بازی های ND هست!
بازی های ND همیشه چند قدم از بازی های نسل خودش جلوتر بوده! چه از نظر سمعی و چه بصری!
تو بازی های ND کلاس کاری موج میزنه! تو بازی های ND برای بازی و شخصیت اون احترام قائل هستن و بهش روح میدن و دلیل تمام این ها، داستان محور بودن بازی هست! اون نه خیلی ساده! زیبا و شکیل! زیرکانه و هوشمندانه! که مخاطبی مثل من رو وارد دنیای خودش می کنه! چیزی که خیلی از بازی ها ازش بی بهره هستن و توش ضعف دارن!
گرافیک و جوّ بازی های ND که کاملا انحصار خودشه و خیلی بی نظریه یک وَره قضیه، و داستان های اون یک بخش دیگست که بسیار خاص هست!

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
من فکر می کنم منظور دوستمون ضعف داستان سرایی به معنای واقعی خود کلمه نیست . شاید منظورش کلیشه ای بودن داستان و پیچیده نبودن داستان و شخصیتهاشه . اتفاقا هنر ND اینه که یه داستان سرراست و نسبتا کلیشه ای رو به بهترین وجه ممکن روایت می کنه . تا جاییکه تمام شخصیتها باور پذیر میشن و آدم خودشو توی دنیای اونا می بینه . به شخصه کلیشه بودن یه داستان و ضعف نمی دونم . این نحوه ی روایت داستانه که مهم هستش و خوب ND هم توی این زمینه تا حالا خوب عمل کرده . البته باید سبک بازیهاش رو هم در نظر بگیریم و اینکه گنجایش پذیرفتن چه نوع داستانهایی رو دارن . قطعا این سبک همین نوع داستانها رو می طلبه و انتظار دیدن داستانی در حد متالگیر باعث میشه سبک بازی هم دستخوش تغییر و تحول بشه و کلا ازون چیزی که می خوان دور بشن .

doostanehsoft

کاربر سایت
May 19, 2011
1,407
نام
Mojtaba
منظور من از داستان گویی ضعیف کار نشدن مجدد روی داستان بازی The Last of Us هست. (طبق تریلری که دیدم)
Tommy Fisher شما بهتره سرت تو لاک خودت باشه و فکر نکن که فقط خودت از بازی اطلاعات داری و همه تنها در حد ترجمه خبر حالیشونه!!!
اتفاقا من از داستان آنچارتد خیلی خوشم اومد و خطاب من تنها به این بازی بود نه کل عنوان های ND.

اما چیزی که من فکر نمی کردم Naughty Dog به اون دچار بشه، اینه که هنوز داستان گوییش ضعیفه.

کسانی که عیب سرخود گرفتند اول متنی رو که نوشتم با دقت بخونن چون اکثرا تنها منتظر دیدن یه پستی هستن که یه عیب توش باشه و سریع بهش پاسخ مفت بدن! (البته منظور من به همه نبود اونایی بود که در حد توهین داشتن پیش می رفتن!)
من گفتم ضعیف، یعنی خیلی خوب رو داستانش و نقاط ضعف داستان کار نشده.
دوستانی مثل امیر رضا، محمد امین، مرصاد و امین عزیز توهینی در پست هاشون نبود و به خوبی حرفشون رو زدند؛ بهتره بگم مثل بعضی ها جو برشون نداشته بود!
نظر من در مورد بازی کاملا شخصی و در کمال بی طرفی بود.

امیدوارم به کسی بر نخورده باشه.

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
عجب با اشتباه این نسل رو جنجالی شروع کرد! پس نسل جدید توقعاتمون رو باید خیلی بالاتر ببریم:d .
فقط لانچ تایتل نسل بعد داشته باشن، البته اینطور که یه تیم رو برنامه نویسی برای کنسول جدید داره کار می کنه باید چیزی برای لانچ در نظر یا حداقل نمایشی داشته باشن .
نسل بعد این سگ شیتون PS4 رو به قله ها می بره :d.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر