Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim
آقا کسی فیلم Doctor Sleep رو نگاه نکرده؟ من قسمت شد امشب ببینم، دنباله فیلم The Shining هست. تا قبل اینکه تو لیست فیلم های جدید سایت ها ظاهر بشه چیزی ازش نشنیده بودم! فیلم جالبی بود به نظرم، آخرش هم سورپرایز خوبی داشت. خیلی به سر صدا اومد و رفت، یا من دقت نکرده بودم تا الان؟

من دیشب دیدمش. :D منم خوشم اومد ازش.:D انصافا ربکا فرگوسن بهش امیدوارم شدم:D و اون روشو هم دیدم:D فیلمبرداری و شات های گرفته شده محشر بودن.

• Like
Reactions: ArefTheGreat

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
کسی که می‌گوید اسکورسیزی فیلم‌ساز درجه دویی است و تا حالا یک‌ فیلم خوب هم‌ نساخته؛ یا عقده دیده شدن دارد و یا سینما را نفهمیده؛ از این دو حالت خارج نیست.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
کسی که می‌گوید اسکورسیزی فیلم‌ساز درجه دویی است و تا حالا یک‌ فیلم خوب هم‌ نساخته؛ یا عقده دیده شدن دارد و یا سینما را نفهمیده؛ از این دو حالت خارج نیست.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
با خاک یکسان کرد همرو از اسکورسیزی بگیر تا دیکاپریو و اسپیلبرگ :-j
به فراستی باشه میاد میگه حاتمی کیا از اسکورسیزی بهتره :D:sob:

Evil

||| ǝʌıןɐ ןןıʇs ɯ,ı |||
کاربر سایت
Oct 2, 2005
938
نام
هادی
با خاک یکسان کرد همرو از اسکورسیزی بگیر تا دیکاپریو و اسپیلبرگ :-j
به فراستی باشه میاد میگه حاتمی کیا از اسکورسیزی بهتره :D:sob:

من فقط موندم فاز اون طرف چیه داره از این مزخرفات نوت برداری میکنه :D:|

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
من فقط موندم فاز اون طرف چیه داره از این مزخرفات نوت برداری میکنه :D:|
اون دو نفر اتفاقا خیلی از فیلم تعریف کردن ، فکر کنم داره یاداشت میکنه که بعدا جوابشو بده :D ، درکل فراستی ادم باسوادی هست ولی بعضی وقتا جو میگرتش اینجوری نظر میده :D حتما نقد فیلم parasite برید ببینید با اینکه لهش کرد و بهش گفت زباله :D ولی خیلی خوب بود اون میز نقدشون .

کلا عاشق هیچکاک و جان فورد و برگمان و سینمای کلاسیکه

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,342
اون دو نفر اتفاقا خیلی از فیلم تعریف کردن ، فکر کنم داره یاداشت میکنه که بعدا جوابشو بده :D ، درکل فراستی ادم باسوادی هست ولی بعضی وقتا جو میگرتش اینجوری نظر میده :D حتما نقد فیلم parasite برید ببینید با اینکه لهش کرد و بهش گفت زباله :D ولی خیلی خوب بود اون میز نقدشون .

مشکل اصلی فراستی بیشتر با خود bong joon-ho که همیشه ادعای ضد سرمایه داری کرده
Okja director Bong Joon-ho: 'Capitalism turns love into something ugly'

معتقد بود خود فیلم عملا طرفدار سرمایه داری فقرا انگل های ضد انسان نشون میده که امکان شکست دادن نظام سرمایه داری ندارن حتی اگه تلاش کنن به چنین نتیجه فاجعه باری می رسه

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,401

اقا نگید از فراستی تعریف نکنید، آدمی که ثبات احساسی نداره با تعصب نظر میده چه فایده
میگید سواد، فقط یه جمله دارم: فلش ۱۶ گیگ میتونه با سواد تر از ده تا فراستی بشه، شعور چیز دیگریست...

نمیدونم تا الان راجب چی بدون تعصب نظر داده که مردم هنوز بهش توجه میکنند

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
نمیدونم تا الان راجب چی بدون تعصب نظر داده که مردم هنوز بهش توجه میکنند
راجب خیلی چیزا ، مثلا فیلم سرخپوست یا متری شش و نیم و .... :D
این میز نقدا یه خوبی که داره چند نفرن با چند دیدگاه مختلف ادم میشه نگاه میکنه و بلاخره سواد سینمایمون بالا میره . من خودم به شخصه ترکیب فراستی و قطبی زاده و فهیم و خسرو نقیبی خیلی میپسندم .

حالا هر کسی یه نوع دیدگاهی داره ، یه مثال برات میزنم پالین کیل معروفترین منتقد دنیا واژه های به مراتب بدتر از فراستی بکار میبرد . خیلی از فیلم های معروف تاریخو که از نظر ۹۰٪ درصد مردم شاهکارنو با خاک یکسان میکرد . ایا شما میتونید منکر سواد و دانش این منتقد بشید ؟ فقط ببین در وصفش چه جمالتی گفته شده :

او تاثیر ماندگاری بر بسیاری از منتقدان بزرگ گذاشت. از جمله آرموند وایت که نقدهای او نیز ضدجریان هستند و راجر ایبرت که دربارهٔ کِیل گفته «تاثیر مثبت او بر سینمای آمریکا بیشتر از هرکسی در سه دههٔ گذشته بوده است.» اُوِن گلیبرمن می‌گوید کِیل «بیشتر از یک منتقد بزرگ بود. او این فرم را دوباره اختراع کرد و پیشرو در کلِ زیبایی‌شناسی نوشتن بود. او در عرصهٔ نقد فیلم مثل الویس یا بیتلز بود.»

۱۰ فیلمی که همه دوستشان دارند؛ به‌جز پالین کیل سختگیر! | فیلیمو شات

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,401
راجب خیلی چیزا ، مثلا فیلم سرخپوست یا متری شش و نیم و .... :D
این میز نقدا یه خوبی که داره چند نفرن با چند دیدگاه مختلف ادم میشه نگاه میکنه و بلاخره سواد سینمایمون بالا میره . من خودم به شخصه ترکیب فراستی و قطبی زاده و فهیم و خسرو نقیبی خیلی میپسندم .

حالا هر کسی یه نوع دیدگاهی داره ، یه مثال برات میزنم پالین کیل معروفترین منتقد دنیا واژه های به مراتب بدتر از فراستی بکار میبرد . خیلی از فیلم های معروف تاریخو که از نظر ۹۰٪ درصد مردم شاهکارنو با خاک یکسان میکرد . ایا شما میتونید منکر سواد و دانش این منتقد بشید ؟ فقط ببین در وصفش چه جمالتی گفته شده :

زیاد تو کار نقد خوندن نبودم و نمیشناسم
اما راجع ب این که گفتی سواد سینمایی بالا میره، بنظر من کاملا برعکس، این برنامه درک سینمایی رو پایین میاره، از پنجاه دقیقه چهل و هشت دقیقه دارن راجب محتوی حرف میزنند و قضاوت اخلاقی و تفسیر میکنند، چرا راجب تسلط کارگردان در شیوه روایت و تدوینش و در قاب بندی و داستان گویی تصویری چیزی نمیگند؟ واقعا این دو نفر برای چی فیلم میبینند؟ آیا واقعا از هنرِ هنرمندان لذت میبرند یا صرفا سینما میرن تا با تایید عقاید سختشون حس لذت و راضی شدگی کسب کنند؟ واقعا درکی از زیبایی دارند یا فقط به دنبال حرف زدن و ابراز وجود هستن؟
نکته مهم اینکه نقد سینما پیش نیازش داشتن سلامت روانی و انسان شناسی نسبی است که فراستی به وضوح نشان میدهد از این مورد بی بهره است. این موضوع در نقد پاراسایت به عنوان یک مثال اونجا زار میزند که گفت پدر خانواده شخصی کاملا منگل است!! نه، پدر خانواده منگل نیست بلکه منفعل و دچار درماندگی آموخته و عادت شده است، چطور فراستی میتونه با وجود این دیالوگ ها و این اجرا، چنین اشتباه فاحشی در درک یک کاراکتر داشته باشه؟ این فقط یک مثال بود از صحبت کردن کاملا احساسی و بچگانه فراستی. در کل سینمای کشور ما بشدت عقب مانده و فلج است و این برنامه مضحک مثل ویترین این موضوع را نشان میدهد، من توصیه میکنم اگر به سینما علاقه دارید میز گرد ها و مکالمات «خود سینما گران» را تماشا کنید(مثل میزگرد های عالی که هالیوود ریپورتر تدارک میبیند)، بعد از اون این برنامه ایرانی واقعا خنده دار جلوه خواهد کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر