JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
دوستان طرفدار تارانتینو کسی قبول داره django مفت نمی ارزید؟ :D نمیدونم فلسفه پشت این فیلم چی بود هم تحریف تاریخی بود و هم برای دفاع از حقوق رنگین پوستان راه درستی رو انتخاب نکرده بود (کشتن سفید ها) خب این که بازم میشه نژاد پرستی! :| چند وقت پیش دیدم فیلم میدونم مال قبل از شروع شدن این جو هالیوود بود ولی بازم بنظرم بنظرم ضعیف ترین کار کارگردان حرفه ای مثل tarantino

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
دوستان طرفدار تارانتینو کسی قبول داره django مفت نمی ارزید؟ :D نمیدونم فلسفه پشت این فیلم چی بود هم تحریف تاریخی بود و هم برای دفاع از حقوق رنگین پوستان راه درستی رو انتخاب نکرده بود (کشتن سفید ها) خب این که بازم میشه نژاد پرستی! :| چند وقت پیش دیدم فیلم میدونم مال قبل از شروع شدن این جو هالیوود بود ولی بازم بنظرم بنظرم ضعیف ترین کار کارگردان حرفه ای مثل tarantino
اتفاقا django فیلم خیلی خوب و خوش ساختی هست. شاید اندازه بهترین کارهای تارانتینو خوب نباشه ولی بدترین فیلم تارانتینو هم نیست.
تحریف تاریخی؟! مثلا کشتن هیتلر توی Inglorious bastards خیلی به تاریخ وفادار بود؟! :D
و اینکه جنگو نمیرفت مردم عادی رو بکشه، تمام افرادی که توی فیلم میکشه یا برده دار و ادم های بد بودن یا خلافکار و تحت تعقیب....
+
در کل با توجه به بقیه پست های شما توی این تاپیک، مثل اینکه شما از اونور بوم افتادی و توی هر فیلمی افراد رنگین پوست، اقلیت ها و ... رو میبینی، شروع میکنی به داد و بیداد و ایراد گرفتن الکی به فیلم :| :-"

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,957
نام
آریا
سینماگران هنرفروش، فعالین سینمایی که حضورشان در سینما هر دلیلی دارد به غیر از خود سینما و آن‌ سینماندیده‌هایی که عامدانه از هنر بیزارند و تحمل هیچ صدایی جز صدای باب میل خودشان را ندارند، شعور ماندن خانه پدری بر پرده سینما را نداشتند و این فیلم باز هم توقیف شد.

View attachment 120826

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
واقعاً میشه از ماجراهای اکران این فیلم، یه فیلم جدید ساخت.
خانه پدری سال ۸۹ ساخته شد.
سال ۹۲ بعد از کلی توقیف و مصیبت و فلان و چنان توی جشنواره فجر نشونش دادن.
باز غیب شد تا یک سال بعد، یعنی دی ۹۳.
کلهم یک یا دو روز اکران شد و بعد دوباره توقیفش کردن.
۵ سال گذشت و دوباره اکران شد و باز چند روز بیشتر نگذشته بود که...
یعنی داستان اکرانش، قشنگ یه نمونه‌ی جامع و کامل از کل بخش‌های کشور هست و بس!

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
اتفاقا django فیلم خیلی خوب و خوش ساختی هست. شاید اندازه بهترین کارهای تارانتینو خوب نباشه ولی بدترین فیلم تارانتینو هم نیست.
تحریف تاریخی؟! مثلا کشتن هیتلر توی Inglorious bastards خیلی به تاریخ وفادار بود؟! :D
و اینکه جنگو نمیرفت مردم عادی رو بکشه، تمام افرادی که توی فیلم میکشه یا برده دار و ادم های بد بودن یا خلافکار و تحت تعقیب....
+
در کل با توجه به بقیه پست های شما توی این تاپیک، مثل اینکه شما از اونور بوم افتادی و توی هر فیلمی افراد رنگین پوست، اقلیت ها و ... رو میبینی، شروع میکنی به داد و بیداد و ایراد گرفتن الکی به فیلم :|:-"
نه حاجی من این فیلم قبل از اینکه اصلا بفهمم این کثافت کاری ها چیه دیدم و اون موقع هم نظرم همین بود تو اون پست قبلیمم اشار کردم بخاطر اون نمیگم :| اتفاقا از موزیک و حس انتقامی فیلم خوشم آمد و دروغ نگم خودم ایده های زیادی از روش واسه ایده های خودم گرفتم ولی بازم بنظرم تحریف تاریخیی بیش نیست چیزی که اون موقع واقعیت نداشته رو واسه چی باید به تصویر کشید؟ Inglorious bastards رو هم ندیدم پس اونم تحریفه و ترجیح میدم که نبینم!
اگه برده دارها اون موقع آدمای بدی بودن پس کل سفیدهای آمریکا بد بودن دیگه! نبودن؟ جور دیگه هم میشد ساختش به این نمیگن ایراد الکی از کجا میدونی شاید امتیاز من به فیلم 7 هم باشه!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: TheGodfather

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
چند تکه حرف:

واقعا برای توقیف ثانویه فیلم خانه پدری احساس تاسف می خورم. چنین اتفاقی به ندرت در سینماهای کشور اتفاق می افتد که فیلم را توقیف، بعد اصلاح و سپس توقیف کنند! نکته قابل بحث این است که احساس می کنم که حرف مسعود فراستی، منتقدی گاهی خوب حرف می زند و گاهی بیراهه می رود و گاهی دانای کل می شود، حرفش بر سایر دیگران چربید و بلافاصله پس از اعلام قطعی او در مورد خانه پدری که از نظر او فیلمی ضد ایرانی است، فیلم توقیف شد. باید بررسی شود که قدرت سخن فراستی چقدر زیاد است که باید این فیلم توقیف شود؟مگر درجه سنی نذاشتید؟ قرار بود درجه سنی حکم قطعی شما برای اکران فیلم ها باشد؟ پس این هم کشک است؟ بله کشک است. درجه سنی فقط یک لیبل بی ارزش است که فقط روی پوستر فیلم ها حک می شود.

================================================================================================================================

بحث امتیازهای منتقدان دوباره بین کاربران اوج گرفت و اینبار گریبان گیر ترمیناتور 6 شد. اینکه دوباره به این سوال بازگردیم که آیا امتیازات و نقدهایی که سایت های متا و راتن ثبت می شوند، حکم قطعی ارزش یابی نهایی فیلم یا سریال هستند؟ این را سوال همان کاربرانی جواب دهند که سر این مسئله امتیازات منتقدان را به رخ می کشیدند! اگر آن کاربر بر این باور دارد که T6 متای 54 گرفته و فیلم بدی است، پس بگوییم که چون جوکر متای 59 و زرد گرفته، پس آن هم فیلم بدی است؟! کاربری که نقد پیتر بردشاو را آورده ( که سینماگران حرفه ای این تاپیک می دانند ایشان کی هستند و همانطور که ریچارد روپر و ... را هم می شناسند) آیا قراره نظری که در مورد فیلم T6 در تاپیک امتیاز دهی فیلم ها بنویسی، قراره تقلیدی از نقد پیتر بردشاو باشه؟ الان چون پیتر بردشاو گفته که فیلم بدیه، شما هم میخوای بنویسی فیلم بدیه و فلان فلان!!!؟

این امتیازاتی ما در این تاپیک می گذاریم، فقط جنبه اطلاع رسانی دارد و نه کل کل کش دار! دوست هم نداریم که فراتر از آن پیش برود. کاربر، هرگز به نقد یک نفر تکیه نکن. به خصوص اینکه فیلم را هنوز ندیده ای! در هر صورت امیدوارم وقتی T6 رو دیدی، نظرت با پیتر بردشاو فرق داشته باشه!

====================================================================================================================================

@JohnnySilverhand فکر می کردم که فقط به سینمای حال حاضر کمی آلرژی داری، اما کلا الان دریافتم که ممکنه این آلرژیت به تمام آثار تاریخ سینما با محوریت کاراکتر های سیاه پوست و امثال تم هایی که شما دوست نداری، سرایت کنه! حالا جانگو اگر از سایر دیدگاه های فنی بحث می کردی که فیلم بدی است، می توانستیم بحث سالمی انجام دهیم اما با برهان شما، اصلا شرایط بحث مناسب را نمی بینم. امیدوارم در آینده، پست هایی از جناب شما نبینم که با این زاویه دید، به آثاری چون کلبه عمو تم، رانندگی با خانم دیزی، مالکوم ایکس، سریال وایر ( که واقعا بهت پیشنهاد میدم که نزدیک این نشی)، روز تمرین، Straight Outta Compton (هولی مولی!) و در پایان، اثر تحسین برانگیز کشتن مرغ مقلد خرده بگیری!

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
نه حاجی من این فیلم قبل از اینکه اصلا بفهمم این کثافت کاری ها چیه دیدم و اون موقع هم نظرم همین بود تو اون پست قبلیمم اشار کردم بخاطر اون نمیگم دروغ نگم خودمم کامل سفید نیستم که بهم بگید نژاد پرست جدی میگم مابینشم :| اتفاقا از موزیک و حس انتقامی فیلم خوشم آمد و دروغ نگم خودم ایده های زیادی از روش واسه ایده های خودم گرفتم ولی بازم بنظرم تحریف تاریخیی بیش نیست چیزی که اون موقع واقعیت نداشته رو واسه چی باید به تصویر کشید؟ Inglorious bastards رو هم ندیدم پس اونم تحریفه و ترجیح میدم که نبینم!
اگه برده دارها اون موقع آدمای بدی بودن پس کل سفیدهای آمریکا بد بودن دیگه! نبودن؟ جور دیگه هم میشد ساختش به این نمیگن ایراد الکی از کجا میدونی شاید امتیاز من به فیلم 7 هم باشه!
آقا من نمیدونم چرا انگ نژاد پرستی میزنید قبول دارید بگید بله نداریدم بگید نکه قصد من واقعا این نبود قبلا هم گفتم مشکلی ندارم مثلا سایبورگ که سیاه از شخصیت های مورد علاقمه الان من نژاد پرستم؟!:|

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
آقا من نمیدونم چرا انگ نژاد پرستی میزنید قبول دارید بگید بله نداریدم بگید نکه قصد من واقعا این نبود قبلا هم گفتم مشکلی ندارم مثلا سایبورگ که سیاه از شخصیت های مورد علاقمه الان من نژاد پرستم؟!:|
نبود؟ :D

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
چند تکه حرف:
بحث امتیازهای منتقدان دوباره بین کاربران اوج گرفت و اینبار گریبان گیر ترمیناتور 6 شد. اینکه دوباره به این سوال بازگردیم که آیا امتیازات و نقدهایی که سایت های متا و راتن ثبت می شوند، حکم قطعی ارزش یابی نهایی فیلم یا سریال هستند؟ این را سوال همان کاربرانی جواب دهند که سر این مسئله امتیازات منتقدان را به رخ می کشیدند! اگر آن کاربر بر این باور دارد که T6 متای 54 گرفته و فیلم بدی است، پس بگوییم که چون جوکر متای 59 و زرد گرفته، پس آن هم فیلم بدی است؟! کاربری که نقد پیتر بردشاو را آورده ( که سینماگران حرفه ای این تاپیک می دانند ایشان کی هستند و همانطور که ریچارد روپر و ... را هم می شناسند) آیا قراره نظری که در مورد فیلم T6 در تاپیک امتیاز دهی فیلم ها بنویسی، قراره تقلیدی از نقد پیتر بردشاو باشه؟ الان چون پیتر بردشاو گفته که فیلم بدیه، شما هم میخوای بنویسی فیلم بدیه و فلان فلان!!!؟

این امتیازاتی ما در این تاپیک می گذاریم، فقط جنبه اطلاع رسانی دارد و نه کل کل کش دار! دوست هم نداریم که فراتر از آن پیش برود. کاربر، هرگز به نقد یک نفر تکیه نکن. به خصوص اینکه فیلم را هنوز ندیده ای! در هر صورت امیدوارم وقتی T6 رو دیدی، نظرت با پیتر بردشاو فرق داشته باشه!
پس من از منتقدین جدیتونم! این ملاکی که در نظر گرفتین به هیچ عنوان در مورد تمام فیلمها قبول ندارمو مترو معیارتون برای برتری یا ضعیف بودن فیلم، نمیتونه مثال درستی از مجموع نقدها و نظرات تمام فیلمها توسط منتقدین باشه! یعنی شما هم به اندازه همون منتقدین، مقصر و افراطی عمل می کنید در زیر سوال بردن همه کس و همه چیز!
من عاشق ترمیناتورم، ولی با دیدن تریلرهاش قشنگ قهوه ایش کردم، درسته هنوز فیلمو ندیده نباید قضاوت کرد، ولی این فیلمی نبود که فنهاش ندونن ازش چی می خوان! آره با همون تریلر اینا رو متوجه شدم و مطمئنم چیزی بدتر در انتظارمه!
لازم نیست برای بالا کشیدن یک فیلم، از دکل فیلم دیگه ای بالا بریم! جوکر صحنه های دلخراش زیادی شاید داشته باشه، شاید خیلیا با جدی بودن فیلم حال نکنن، با اتفاقات وحشتناک فیلم و تراژیک بودنش منتقدین حال نکنن یا اصلا وارد موضوعات غیر مرتبط کنن، ولی ترکیب همه ی اینها بنظر همخونی داره با DNA فیلم. من هنوز فیلمو ندیدم ولی میتونین نظرمو در مورد تریلر در پست 48733 در صفحه 3249 بخونین که همین نظرات رو در مورد فیلم داشتم، نمیگم علموغیب دارم، فقط تجربمو به اشتراک میزارم و هراسی ندارم که حتی اون یک نفر توی جمع، من باشم که نظر مخالف داره.
از یک چیز تریلر خیلی خوشم اومد ، اون هم شخصیت پردازی جوکره ، برای این شخصیت نقش بازی نمیکرد ، پیش زمینه هام قبل از تریلر این بود که آیا ازش خوشم میاد یا نه ، اون شباهتی که علاقه داشتم به سری بازی داشته باشه رو برام تداعی میکنه یا خیر ، چیزی رو نمایش دادن که انتظارشو نمیکشیدم ولی خیلی غافلگیر کننده بود برام ، تریلر شوخی نداشت ، و جوکر داستان با حالات مختلفش نشون داد که اومده نظرمونو عوض کنه ! .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: only sony

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
عزیزم نمیخوام بحث کنم ولی وقتی تو هر پست بازیگرای سیاهپوستو با N-word خطاب میکنی یکم سخته شمارو بدون غرض دید.

شرمنده از تمام دوستان بخاطر off-topic
-------------------------------------------------------------

نمیدونم اون زمان درگیر بحثای django بودی یا نه ولی زمان اکرانش خیلی از طرف برخی سیاهپوستا این فیلم محکوم شد و اصلا فیلم بخاطر این موج اخیر مشهور نشد! شما اصن صفحه ویکیپدیا فیلمو ببینی میفهمی چقدر بحث پیرامون فیلم رخ داده!

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
Inglorious bastards رو هم ندیدم پس اونم تحریفه و ترجیح میدم که نبینم!
ا پس شما که همه ی کارهای تارانتینو رو ندیدی، چطور میگی جنگو بدترینشون بوده؟
دقیقا مشکل شما با کدوم قسمت فیلم هست که میگی تحریف تاریخی بوده؟
برده داری واقعیت نداشته؟ برخورد بد با سیاه پوست ها (و بقیه اقلیت ها) توی تاریخ امریکا وجود نداشته؟
اول اینکه Dr. Schultz توی فیلم که یه کاراکتر کاملا مثبت هست و به جنگو کمک میکنه، سفید پوست هست، همین نشون دهنده اینه که ادمای خوب هم بین سفید پوست ها بودن.
دوم، داریم در مورد یه فیلم و داستان خیالی حرف میزنیم و دراماتیزه کردن حوادث و ... توی صنعت سینما و تلوزیون خیلی معمولی هست، تارانتینو هم همیشه سبک فیلم سازی و داستان گویی خودش رو داشته تصمیم گرفته یه داستان در مورد انتقام و برده داری رو اینطوری به تصویر بکشه و توی کارش هم کاملا موفق بوده.
+
پیشنهاد میشه once upon a time in hollywood هم نبینید چون تاریخ توش تحریف شده :-":-"

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
امروز تولد 45 سالگی واکین فنیکس بوده که این روزها در نقش جوکر ترکونده ولی خب پیش تر با مستر توماس اندرسون و سالها قبل در نقش منفی کمودوس فیلم گلادیاتور ریدلی اسکات شناخته شده بود

یک عکس فان هم سره این قضیه بذارم که اون بچهه تو عکس واکین فنیکس هست! و همبازی ش کیانو ریوز! من خودم باره اول دیدم باورم نشد و فکرکردم برادر بزرگتر واکین، یعنی ریور فنیکس بوده! چون اون خدابیامرز هم دو تا فیلم با کیانو ریوز همبازی بوده. ولی خب مشخصا خوده واکین فنیکس و کیانو ریوز هست و این دو باهم سابقه نمایش دارند

photo_۲۰۱۹-۱۰-۲۳_۰۱-۴۴-۲۹.jpg

صحبت ریور فنیکس شد که باید بگم با سومین فیلم ش بهش لقب جیمز دین جدید سینما رو دادند و در همین مدت کوتاه فعالیت های زیادی در سینما و موسیقی داشت! از روزنامه نگاری به نامزدی اسکار هم رسید
ولی خب ریور فنیکس که قرار بود جایگزین جیمز دین بشه، واقعا به سرنوشت جیمز دین رسید و به لطف اعتیادی که داشت در یک مرگ دراماتیک در یک کلوب شبانه در کنار دوست صمیمی ش جانی دپ و برادرش واکین فنیکس ما به افسانه ها پیوست

اینم عکس ریور فنیکس:

photo_۲۰۱۷-۱۰-۳۱_۰۸-۵۲-۲۶.jpg

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
عزیزم نمیخوام بحث کنم ولی وقتی تو هر پست بازیگرای سیاهپوستو با N-word خطاب میکنی یکم سخته شمارو بدون غرض دید.

شرمنده از تمام دوستان بخاطر off-topic
-------------------------------------------------------------

نمیدونم اون زمان درگیر بحثای django بودی یا نه ولی زمان اکرانش خیلی از طرف برخی سیاهپوستا این فیلم محکوم شد و اصلا فیلم بخاطر این موج اخیر مشهور نشد! شما اصن صفحه ویکیپدیا فیلمو ببینی میفهمی چقدر بحث پیرامون فیلم رخ داده!
ا پس شما که همه ی کارهای تارانتینو رو ندیدی، چطور میگی جنگو بدترینشون بوده؟
دقیقا مشکل شما با کدوم قسمت فیلم هست که میگی تحریف تاریخی بوده؟
برده داری واقعیت نداشته؟ برخورد بد با سیاه پوست ها (و بقیه اقلیت ها) توی تاریخ امریکا وجود نداشته؟
اول اینکه Dr. Schultz توی فیلم که یه کاراکتر کاملا مثبت هست و به جنگو کمک میکنه، سفید پوست هست، همین نشون دهنده اینه که ادمای خوب هم بین سفید پوست ها بودن.
دوم، داریم در مورد یه فیلم و داستان خیالی حرف میزنیم و دراماتیزه کردن حوادث و ... توی صنعت سینما و تلوزیون خیلی معمولی هست، تارانتینو هم همیشه سبک فیلم سازی و داستان گویی خودش رو داشته تصمیم گرفته یه داستان در مورد انتقام و برده داری رو اینطوری به تصویر بکشه و توی کارش هم کاملا موفق بوده.
+
پیشنهاد میشه once upon a time in hollywood هم نبینید چون تاریخ توش تحریف شده :-":-"
آقا مرسی که توضیح دادید واقعا به این موارد توجهی نکرده بودم بدون هیچ قصدی جدی میگم!:| نظر منفیمم نسبت به فیلم برای این نبود که مخالفت دارم با چرندیات هالیوود! واقعا فکر میکردم ضعیف بود :| جدی نتونستم به اینکه حرفم اشتباه بود فکر نکنم و بخاطر همین تا یک هفته آواتارم Django تا باور کیند (دیروز واقعا روز بدی بود برام) بازم مرسی که با ملایمت جواب دادید ^:)^

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,347
نام
مسلم
از فرط بیکاری رفتم Hobs & Shaw رو دیدم و:
فقط اونجا که یه هلیکوپتر 3تا ماشین رو بلند میکنه و زنجیر پاره میشه و خود دواین جانسون با دستش زنجیر رو نگه میداره (توی اون سرعت و توی اون پوزیشن) و هلیکوپتر نمیتونه خودش رو جدا کنه
هیچی دیگه. اینجا دیگه یاتاقان زدم و کمرم هم رگ به رگ شد:D دیگه نتونستم این حجم از قوانین فیزیک رو تحمل کنم:D
بازم تو خوب دووم آوردی من یه ساعت بیشتر نتونستم تحمل کنم و قطعش کردم و رفتم ادامه Better Call Saul رو دیدم :D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین

من نقد ایشونو برای مثال اوردم ، گفتم صبر کنید نمره مردمی هم میاد و مشخص میشه نظر کی درست بوده ، الان چند روزی گذشته و نمره IMDB هم که پایین اومده ، خیلی از نظرات مردم خوندم اکثرا ناراضی هستن و در بهترین حالت گفتن با یه فیلم متوسط طرفیم

این فیلم داستانش با جوکر زمین تا اسمون فرق داره ( چرا میزنی به جاده خاکی ) :)) ، منم میتونم هزارتا فیلم مثال بزنم که منتقد پسند بوده ولی مردم نپسندیدن و بلعکس .

حالا شما فیلمو میبینی ، نظرتم میای اینجا میذاری دیگه ، من از روی تریلرش متوجه شدم فیلم تا چه اندازه سقوط آزاده . من از روی تجربه فیلم بینیم این حرفو زدم ، دیگه با تجربه دیدن ۲۰۰۰ فیلم قطعا میتونم در این مورد نظرمو بدم :D

حالا شما هم به کم سوادی امثال بردشاو ببخش ، امیدوارم با شاهکار T6 کیف کنی :D

دیگه این بحث ادامه نمیدم ، لطفا ریپلای نکنید ، خسته کننده شده دیگه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر