Timey Wimey

عضو تحریریه
Aug 15, 2014
260
نام
محمد زمانی
فراستی سرخپوست یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینما ایران خونده! دنیا به آخر رسیده! لامصب تمام بلیت های جشنواره مشهد برای دو فیلم متری شش و نیم و سرخپوست به فروش رفته!
همون شب اول توی میز نقد هفت گفت که از فیلم به شدت خوشش اومده. خیلی مشتاق شدم فیلم رو حتماً ببینم :D البته تیزرش هم جالب به نظر می‌رسید و یه نکته‌ی مهم دیگه که باز از تیزر و جزییات فیلم به نظر میرسه اینه که بازی نوید محمدزاده برخلاف فیلم‌های اخیر که همش توی یه تیپ گیر کرده بوده، اینجا دوباره یه بازی قوی و متفاوت رو انجام داده.

آخرین ویرایش:

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
من نظرات رو دنبال کردم و فیلم ها رو ندیدم اما متری شش و نیم، مثل اینکه هم مشکل فیلمنامه داره و هم تدوینِ پُر سوتی. برای اکران عمومی یه بازبینی و تدوین دوباره میخواد. موضوع مواد هم دوباره مطرحه.
تختی تمجید خاصی نشنیدم اما تو دو سه جا خوندم که اثر جمع و جوریه.
مسخره باز، شبیه اثر می سی سی پی نشسته می میرد (آخرین تئاتر کارگردان) از آب دراومده که خود غنی زاده هم نتونسته انکارش کنه. :D
خلاصه یه ذره بگذره ببینیم چه خبره اما ترس داشتم که روستایی فقط در همون سطح بمونه.

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
من نظرات رو دنبال کردم و فیلم ها رو ندیدم اما متری شش و نیم، مثل اینکه هم مشکل فیلمنامه داره و هم تدوینِ پُر سوتی. برای اکران عمومی یه بازبینی و تدوین دوباره میخواد. موضوع مواد هم دوباره مطرحه.
تختی تمجید خاصی نشنیدم اما تو دو سه جا خوندم که اثر جمع و جوریه.
مسخره باز، شبیه اثر می سی سی پی نشسته می میرد (آخرین تئاتر کارگردان) از آب دراومده که خود غنی زاده هم نتونسته انکارش کنه. :D
خلاصه یه ذره بگذره ببینیم چه خبره اما ترس داشتم که روستایی فقط در همون سطح بمونه.
من متری شیش و نیم و امشب دیدم، خیلی بهتر از ابد و یک روز از آب درومده، مشکلات فیلمنامش از اکثر کارای امسال کمتره و درمجموع به راحتی جزو سه فیلم برتر امساله

فرستاده شده از D5803ِ من با Tapatalk

The Fade

Winds Howling
کاربر سایت
Jul 6, 2011
1,434
نام
David
من متری شیش و نیم و امشب دیدم، خیلی بهتر از ابد و یک روز از آب درومده، مشکلات فیلمنامش از اکثر کارای امسال کمتره و درمجموع به راحتی جزو سه فیلم برتر امساله

بازی ها و کلاً نقش ها چطور بود؟ نزدیک به ابد و یک روز؟

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,392
نام
سپهر
تا جایی که من خوندم و شنیدم از اینور اونور، مسخره‌باز و درخونگاه بهترین فیلمای جشنواره بودن تا الان. سرخپوست رو نظر مثبت ندیدم خیلی درباره‌اش. متری شیش و نیم هم داستانش انگار مثل ابد و یک روز درباره اعتیاده. روز اول یک جنجال (به نظر من ساختگی) درباره عدم اکران و سانسورش به پا شد و الان همه تب دیدن فیلم رو دارن. فیلمش هم شنیدم در حد همون ابد و یک روزه.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

تو سایت سلام سینما که این دو فیلم اصلا توی رنکینگ آرای مردم توی انتهای جدول هست. وقتی تمام سانس های متری شش و نیم و سرخپوست پرهست تو مشهد، ینی باید بفهمیم که فیلم بدجور گرفته! همه بلیت ها توی همون روز اول فروش رفته. نمیدونم غلامرضا تختی برم نگاه کنم یا نه؟ آخرین بار که رفتم جشنواره موقع جدایی بود که با پارتی یکی از دوستای پدرم تو سانس فوق العاده ساعت 12 رفتیم. چسبید بدجور!

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
بازی ها و کلاً نقش ها چطور بود؟ نزدیک به ابد و یک روز؟
مجموعه بازیها از هنرورا گرفته تا بازیگرای اصلی همگی چندپله بالاتر از ابد و یکروز قرار داره، نوید محمدزاده واقعا درخشانه، پیمان معادی هم قطعا بهترین نقش آفرینی زندگیشو انجام داده، چندتا بچه هم فیلم داره که اوناهم عالین، خلاصه اینکه کار واقعا درومده.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,724
نام
nucky thompson
تا جایی که من خوندم و شنیدم از اینور اونور، مسخره‌باز و درخونگاه بهترین فیلمای جشنواره بودن تا الان. سرخپوست رو نظر مثبت ندیدم خیلی درباره‌اش. متری شیش و نیم هم داستانش انگار مثل ابد و یک روز درباره اعتیاده. روز اول یک جنجال (به نظر من ساختگی) درباره عدم اکران و سانسورش به پا شد و الان همه تب دیدن فیلم رو دارن. فیلمش هم شنیدم در حد همون ابد و یک روزه.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
مسخره باز فیلمی خوبی نیست . فقط خوراک روشن فکر نماهاست که می خوان متفاوت به نظر بیان و خاص باشن و تو تفکرات خودشون کیف کنن که ما چه قدر خوبیم. این رو به عنوان کسی می گم که هیچ مشکلی با سبک کاری غنی زاده ندارم و خودم این فیلم رو اتفاقا به خاطر غنی زاده دوست داشتم ببینم . فیلم داستان نداره . صرفا یک سری سکانس های مشهور فیلم های محبوب کارگردانش رو بازسازی کرده که خب برای فیلم باز ها این ادای دین ها و ایستر اگ ها جذابه ولی کل فیلم رو بر این پایه بگذاریم کار غلطیه و خیلی زود تاثیرشو از دست میده . از نظر فرم ولی عالیه . طراحی صحنه و بازیگر ها و جلوه های بصری فیلم و موسیقی اش سطحشون بالاست . فیلم کاملا تئاتریه و شبیه کار آخر کارگردانش در تئاتره . ولی خب من خودم شخصا به نظرم مدیوم تئاتر با سینما فرق می کنه . وقتی قراره این هارو باهم ادقام کنیم باید هرکدوم به درستی به کار گرفته بشن . برای همین به نظرم اگه مسخره باز رو به صورت یک تئاتر می ساختن موفق میشد ولی به عنوان فیلم نه. درباره متری شش و نیم هم خیلی مثل ابد نیست . المان های مشترک دارن ولی اون طوری که بعضیا درباره اش می گن نیست . خیلیا انتظار دارن یک کارگردان بیاد تو کار بعدی اش فضایی کاملا متفاوت با ساخته قبلی اش بسازه . و کوچترین شباهت از نظر فضا و لوکیشن تو فیلم رو می کوبن . در حالیکه کارگردان می تونه بیاد یک موضوع رو از زاویه های مختلف در فیلم های مختلف بررسی کنه . مثلا کسی نمیاد به تارانتینو ایراد بگیره که چرا سگ های انباری و پالپ فیکشن اش هردو درباره گنگستر ها هستن . فیلم خوب و خوشساختیه و کاملا از نظر ساختار نسبت به ابد و یک روز پیشرفت کرده .ولی از نظر کاراکتر پردازی به موفقیت ابد نیست . بازی ها هم خوب هستن . داستانش هم یکم بعضی جاهاش مشکلاتی داشت که به انسجام ابد نبود .
حالا من نمی دونم شما از کجا شنیدید که این دو فیلم بهترین بودن . چون تا الان نظر ها نسبت به شبی که ماه کامل شد و سرخ پوست و تا حدی متری مثبت بوده .

و تا الان بعد از دیدن چند فیلم به جرات میگم فاجعه ترین کار جشنواره آشفتگی جیرانیه . به نظر میرسه با توجه به آثار کارگردان های با سابقه امسال در جشنواره و البته تعدادی از پیشکسوتان در سال های قبل این عزیزان دیگه باید برن استراحت کنن . چون نه تنها به کارنامه اشون نکته مثبتی اضافه نمی کنن بلکه دارن کم کم اعتبار آثار پیشینشون رو هم خدشه دار می کنند

heroofiran

کاربر سایت
Feb 20, 2013
998
نام
احسان
من چهار تا فیلم جشواره رو دیدم تا الان.اشفتگی که فاجعه بود.یعنی یه اش شله قلمکار بود که هیچ نکته مثبتی نداشت.قصر شیرین خیلی معمولی بود از نظر من.هیچ نکته مثبتی نداشت.نه داستان قوی،نه نقطه اوجی تو فیلم،نه کشش خاصی،هیچی.بازی حامد بهدادم همونی بود که تو خیلی فیلمای دیگه ازش دیدیم.ناگهان درختم خیلی خاص نبود.یه جاهایی عاشقش میشدی،یه جاهایی خوابت میگرفت.البته تصویر برداریش خوب بود و قابای خوبی داشت ولی بازیا همه معمولی بود داستانم هیچ کششی نداشت.ولی مثل همیشه موسیقی کریستف رضایی عالی بود.اخرین فیلمی که دیدم سرخپوست بود و واقعن غافلگیرم کرد.فیلم به شدت کاره قویه.از داستان بگیر تا بازیا تا موسیقی تا تصویر برداری.نوید محمد زاده یکی از بهترین بازیاشو میکنه.قشنگ خستگی اون سه تا فیلم دیگرو دراورد از تنم.امیدوارم بازم فیلم قوی مثل سرخپوست ببینم امسال

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
بین فیلم‌هایی که تا الان توی فجر دیدم، اینا برام جالب‌تر بودن:
شبی که ماه کامل شد: بهترین فیلم جشنواره برای من تا امروز. فیلمی که هم بخش‌های اکشن محشری داره و هم روابط بین شخصیت‌ها و تغییراتی که پیدا می‌کنن رو عالی نشون میده. فیلم به شدت قشنگ و تاثیرگذاری هست و بازی‌ها و گریم‌ها هم عالی.
مسخره‌باز: از اون دست فیلم‌هایی هست که خیلی‌ها بعد از دیدن‌شون میگن خب که چی؟ :D پیامش چی بود؟ ولی من به طرز فجیعی ازش لذت بردم و حسرت میخورم که نمونه‌های مشابه این زیاد ساخته نمیشن. یه فیلم دیوانه‌وار و مسخره (از نوع خوبش) که از تک‌تک ثانیه‌هاش لذت بردم.
متری شیش و نیم: فیلم خیلی خوش‌ساختی هست با کارگردانی عالی، بازی‌های درجه یک (بهترین بازی پیمان معادی در نقش یک مامور متفاوت)، داستان جالب و یکی از بهترین استفاده‌ها از سیاهی لشکر توی فیلم‌های غیر تاریخی ایرانی. ولی در مجموع "ابد و یک روز" چیز دیگه‌ای بود برام.
ناگهان درخت: فاصله زیادی با "در دنیای تو ساعت چند است؟" داشت، ولی باز هم برام فیلم لذت‌بخش و دلپذیری بود. بزرگترین مشکل فیلم کش‌دار بودن بیش از حدش بود و بعضی جاها قشنگ می‌زد تو فاز قرص خواب‌آور، ولی باز هم لحظه‌هایی داشت که عاشق‌شون شدم و پایان عجیبش رو هم خیلی دوست داشتم.
طلا و قصر شیرین هم بد نبودن، ولی عالی هم نبودن‌.
هنوز اینا رو ندیدم: تختی، ماجرای نیمروز ۲، سرخپوست، آشفته‌گی، درخونگاه و چند تای دیگه.

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
بین فیلم‌هایی که تا الان توی فجر دیدم، اینا برام جالب‌تر بودن:
شبی که ماه کامل شد: بهترین فیلم جشنواره برای من تا امروز. فیلمی که هم بخش‌های اکشن محشری داره و هم روابط بین شخصیت‌ها و تغییراتی که پیدا می‌کنن رو عالی نشون میده. فیلم به شدت قشنگ و تاثیرگذاری هست و بازی‌ها و گریم‌ها هم عالی.
مسخره‌باز: از اون دست فیلم‌هایی هست که خیلی‌ها بعد از دیدن‌شون میگن خب که چی؟ :D پیامش چی بود؟ ولی من به طرز فجیعی ازش لذت بردم و حسرت میخورم که نمونه‌های مشابه این زیاد ساخته نمیشن. یه فیلم دیوانه‌وار و مسخره (از نوع خوبش) که از تک‌تک ثانیه‌هاش لذت بردم.
متری شیش و نیم: فیلم خیلی خوش‌ساختی هست با کارگردانی عالی، بازی‌های درجه یک (بهترین بازی پیمان معادی در نقش یک مامور متفاوت)، داستان جالب و یکی از بهترین استفاده‌ها از سیاهی لشکر توی فیلم‌های غیر تاریخی ایرانی. ولی در مجموع "ابد و یک روز" چیز دیگه‌ای بود برام.
ناگهان درخت: فاصله زیادی با "در دنیای تو ساعت چند است؟" داشت، ولی باز هم برام فیلم لذت‌بخش و دلپذیری بود. بزرگترین مشکل فیلم کش‌دار بودن بیش از حدش بود و بعضی جاها قشنگ می‌زد تو فاز قرص خواب‌آور، ولی باز هم لحظه‌هایی داشت که عاشق‌شون شدم و پایان عجیبش رو هم خیلی دوست داشتم.
طلا و قصر شیرین هم بد نبودن، ولی عالی هم نبودن‌.
هنوز اینا رو ندیدم: تختی، ماجرای نیمروز ۲، سرخپوست، آشفته‌گی، درخونگاه و چند تای دیگه.
به نظر منم شبی که ماه کامل شد بهترین فیلم جشنوارست. اگه از یه سری حرکات دوربین بی حساب کتابش صرف نظر کنیم، به راحتی جزو 5 تا فیلم برتر این چند سال اخیره، دیدنش روی پرده خیلی لذت بخش بود

bushwhacker

کاربر سایت
Oct 30, 2018
19
من تا حالا فقط مسخره باز aka مسخره بازی رو دیدم.تا انتها نتونستم دنبالش کنم و اصلا نمیدونم میون این همه شلوغ کاری بیخود،پایان داشتن یا نداشتن فیلم مهمه یا نه.شناختی از کارگردان ندارم اما شبیه بقیه "فیلمسازان جوان" امروز ایرانه.خود گولاخ پنداری فیلمساز و ترجیح "کول" بودن به فیلم ساختن."نگاه کنید من چقدر خفن و باحالم"رو تو چشم آدم فرو میکنه.این اواخر "تمارض" رو دیدم و به نظرم جفتشون از یه دنیا میاد.دنیایی که توش فیلمسازا جهان رو از دریچه فیلمایی که تو لپ تاپشونه تجربه میکنن و در نتیجه همه چیزشون "ادا"ست.مسخره باز هفتاد دست آفتابه و لگن داره و هیچ.به گل درشت ترین شکل ممکن کد میده و قراره که تماشاچی از کشف این کد لذت ببره.سرش تو آخور یه سری فیلم دیگست و خوب واقعا غم انگیزه که زندگی یه نفر فیلم باشه و دستاوردش از این زیستن،این گروه فیلمای دمده ای باشه که فیلم بهشون ارجاع میده.

badcompany

کاربر سایت
Sep 15, 2009
277
من تا حالا فقط مسخره باز و متری شیش و نیم و دیدم.
مسخره باز که تقریبا تو بیشتر نقدها به مشکلاتش اشاره شده.
متری شیش و نیم هنوز واسه منتقد ها اکران نشده، ولی تو کوروش که من فیلمو دیدم بنظر میومد بیشتر از فیلم خوششون اومده در صورتی که بنظر من فیلم خوبی نبود. فیلم اساسی مشکل فیلمنامه داره. ریتمشو نمی تونه حفظ کنه. به اصطلاح چند پاره هست و بجای اینکه خط اصلی داستان رو محور اصلی قرار بده، بخش عمده ای از فیلم میره سراغ مسائل دیگه و بیننده رو پرت میکنه از موضوع اصلی. به اصطلاح فیلم تکلیفش با خودش معلوم نیست. شخصیت پردازی فیلم بشدت مشکل داره. بعضی اتفاقای فیلم اینقدر غیر منطقی و دم دستی هست که بعضی از اتفاقات فیلم رو فقط میشه با فرض اینکه شعور کاراکترهای فیلم نزدیک به صفر هست، توجیه کرد.
بنظرم این فیلم در مقایسه با ابد و یک روز با اختلاف و بدون تردید فیلم ضعیف تریه.

• Like
Reactions: Origami 2008

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر