barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
راهنما گذاشته بودم تو اسپویلر، ایشون شاهنشاه Eric هستن تو سریال True Blood

View attachment 192473
بله میدونم البته بزرگوار کلا کارش درسته . ولی خب چون قبلا نقش تارزان رو بازی کرده بود خواستم یک شوخی ای با ایده ی کراس آور این دو شخصیت بکنم.

• Like
Reactions: Bellic

Whitebeard

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,382
نام
علی
آدام وینگارد کارگردان مستقل و شبه مولفی بود که متاسفانه در قلاب فیلم های بلاک باستری و سیکوئل های فیلم های معروف افتاد. چرا باید کارگردانی که The Guest رو میسازه، مسیرش به ریبوت بی جان جادوگر بلر، اقتباس توهین آمیز از Death Note (این توهین امیز برای طرفداران اصیل انیمه میگم ولی من شخصا از فیلم راضی بودم!) و در نهایت این فیلم VS بیافته؟! قطعا خیلی دوست دارم بدونم که در اتاق ایده سران و تهیه کنندگان شرکت های فیلم سازی چی میگذره و یا چی میزنن که چنین ایده های مضحکی را برای تولید تمایل نشون میدن و بودجه گزافی براش خرج میکنن؟!

با اینکه گودزیلا از حس و احساس و رفاقت چیزی حالیش نمیشه، احتمالا توی این نبرد کونگ میبره. شخصا شاید بخاطر بابی براون و توی ایام فصل دوم عیدانه کرونایی بشینم فیلم رو نگاه کنم.. اون کاربری که گفت بابی براون روی مخه، درست کلا بیرون از سینما و تو سوشال رو مخه. میلیونر شده چرا رو مخ نباشه؟! ولی یادتون نره که 99 درصد بخاطر بابی براون ST رو دیدند و همچنان می بینند!

من اصلا خیلی وقته توی انجمن نمینویسم و خب بخاطر مشغله و دغدغه های مختلفه. اما "99 درصد بخاطر بابی براون ST رو دیدند" یه مقدار زیاده روی در آمار نیست؟ دیگه همینجوری رو هوا آمار ندیم شاید بهتر باشه. چون 99 درصد خیلیه!

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,517
آدام وینگارد کارگردان مستقل و شبه مولفی بود که متاسفانه در قلاب فیلم های بلاک باستری و سیکوئل های فیلم های معروف افتاد. چرا باید کارگردانی که The Guest رو میسازه، مسیرش به ریبوت بی جان جادوگر بلر، اقتباس توهین آمیز از Death Note (این توهین امیز برای طرفداران اصیل انیمه میگم ولی من شخصا از فیلم راضی بودم!) و در نهایت این فیلم VS بیافته؟! قطعا خیلی دوست دارم بدونم که در اتاق ایده سران و تهیه کنندگان شرکت های فیلم سازی چی میگذره و یا چی میزنن که چنین ایده های مضحکی را برای تولید تمایل نشون میدن و بودجه گزافی براش خرج میکنن؟!

با اینکه گودزیلا از حس و احساس و رفاقت چیزی حالیش نمیشه، احتمالا توی این نبرد کونگ میبره. شخصا شاید بخاطر بابی براون و توی ایام فصل دوم عیدانه کرونایی بشینم فیلم رو نگاه کنم.. اون کاربری که گفت بابی براون روی مخه، درست کلا بیرون از سینما و تو سوشال رو مخه. میلیونر شده چرا رو مخ نباشه؟! ولی یادتون نره که 99 درصد بخاطر بابی براون ST رو دیدند و همچنان می بینند!
با این حساب 99 درصد مخاطبای ST پدوفیلی هستند.

• Like
Reactions: barneysawyer

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
اولش باید بگم زیاد فن فیلمای کلاسیک نیستم...
بعد دیدن Run و Searching فهمیدم اون حس مور مور شدن رو بهش میگن "تعلیق" (اگه اشتباه نکنم)
همیشه هم این جمله که "هیچکاک استاد تعلیق سینماست" رو به یاد داشتم پس رجوع کردم به فیلمای این کارگردان و تاپ ترینش رو انتخاب کردم ولی...
روند فیلم خعلییی کنده! یعنی ظهری که نشستم پاش، اینقدر که خمیازه کشیدم گفتم حیفه این فیلم که همش ازش تعریف میکنن رو با چشای خواب آلود ببینمش و باید بزارمش وقتی سرحالم شاید در ادامه تغییری تو روند فیلم حاصل بشه و اینکار رو هم کردم ولی فیلم تموم شد و من موندم و موهای تنم که به حالت نیم خیز واسه goosebump آماده بودن که امیدم و امیدشان ناامید شد :D:D
نه خبری از تعقیب و گریز بود، نه دلهره(غیر آخرای فیلم اونم خیلی کم)، نه پیچش داستانی...
یه مرد علیل با یه دوسدختر خوشگل نشستن تئوری جنایی میچینن
البته اینم بگم از فیلم و سریالای پلیسی هم خوشم نمیاد، زودیاک رو بیشتر از 10 دقیقه نتونستم تحمل کنم. به گمانم راه رو اشتباه اومدم! باید میرفتم سمت ژانر survival...
اسم rear window اومد نمیشد پست ندم :D
نه تعلیق سیخ شدن مو و goosebump نیست هرچند این ممکنه در قسمتهایی از فیلم که تعلیق داره اتفاق بیفته و موهای بیننده سیخ بشه.
تعلیق یا همون suspense به صحنه ها یا سکانسهایی میگن که تماشاگر میدونه قراره اتفاق بدی بیفته و حالت خودمونیش خطاب به پروتاگونیست هی داد میزنه نرو کشته میشی و درو باز نکن و موارد مشابه. به این میگن تعلیق و تماشاگر در حالت بین اینکه کاراکتر میمیره یا نه معلقه. حتما در خیلی از فیلمها موارد مشابه رو دیدین. اگر بد استفاده بشه بشدت رواعصاب و ازار دهنده است ولی استفاده خوبش همونطور که هیچکاک استفاده میکرد به فیلم مخصوصا در ژانر وحشت کمک میکنه. یه نمونه استفاده خوب اون زمانی که در فیلم روانی هیچکاک کاراگاه خصوصی از پله های داخل ساختمان بالا میره . صحنه پایین

اگر فیلم رو از اول تماشا کرده باشید اینجا حس میکنید که قراره اتفاق بدی بیفته و هی میگید نرو . اگر هم فیلم رو ندیدید ویدئو رو باز نکنید چون حیفه و بهتره در خود فیلم ببینید.

در مورد فیلم Rear window واقعا اگر دوست نداشتید بنظرم بهتره کلا فیلم کلاسیک نبینید. برای یکی مثل من که این فیلم رو چند بار دیدم و گریس کلی و جیمز استیوارت بازیگرهای مورد علاقه ام هستن دیدن این فیلم به این صورته که موقع تماشا هر چند وقت یکبار حسرت میخورم که دیگه اینها نیستن. دو نمونه مشابه با این حس و حال که فیلم علاوه بر لذت , حسرت از دست دادن بازیگرها رو داره یکی roman holiday و جای خالی گریگوری پک و ادری هپبورنه و اون یکی 12 angry men و هنری فوندا و لی جی کاب. البته مثال زیاده ولی اونهایی که اول به ذهنم میرسن رو گفتم.
کلا دیدن فیلم کلاسیک نه افتخاری داره و چیز خاصیه ولی برای دیدنش باید اینکاره باشید تا تک تک صحنه ها و سکانسها و نماها و هر چیزی ریزی براتون مثل گنج با ارزش باشه. شخصا یک ثانیه از این فیلمها رو با خیلی از فیلمای امروزی مثل tenet ( با وجود اینکه بعضی فیلمهای نولان رو دوست دارم) و wonderwoman ( که فقط بخاطر گل روی Gal Gadot تحمل کردم ) عوض نمیکنم.
ضمنا اگر انگلیسی میبینید عادت کردن به لهجه مید اتلانتیک برای دوست داشتن فیلمهای کلاسیک بی تاثیر نیست چون مدل حرف زدنشون در فیلمها با الان کاملا فرق میکنه ممکنه اذیت کنه. همچنین تماشای فیلم با انتظارات زمان ساخت اون فیلم و نه انتظاراتی که از یک فیلم امروزی داریم در دوست داشتن سینمای کلاسیک موثره.
راستی دو نکته اول جیمز استیوارت علیل نیست فقط پاش شکسته و در همون اول فیلم هیچکاک با حرکت دوربین روی اشیا مختلف تعریف میکنه چه اتفاقی افتاده.
نکته دوم اپارتمان و محیطی که میبینید همه داخل استدیو ساخته شده و واقعی نیست. من خیلی دنبال لوکیشن فیلمبرداری این فیلم گشتم و بعدا فهمیدم تمامش داخل استودیو فیلمبرداری شده.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
سلام

امروز فیلم Vivarium رو دیدم، با اینکه فیلم از زمانی به بعد خسته کننده میشه ولی به نظرم بسیار فیلم پر مفهوم و معنایی بود، حرفهای درون فیلم کاملاً مناسب به حال و روز جامعه ی امروزی دنیاست و به خوبی کلیتی از سیستم حکومت بر جامعه رو به نمایش میگذره، همچنین نکات مخفی کوچکی که درون فیلم به نمایش در اومدن واقعاً جای تامل دارند. البته فیلم مشکلات زیادی هم داره ولی برای یک بار دیدن با توجه تایم نسبت کمش ارزشش رو داره.

192806

NaRiiMaN

Equality is a Utopian Fantasy
ناظم انجمن
Jun 5, 2010
5,838
نام
نریمان
تریلر جدید HBO Max که شامل صحنه‌های جدید از فیلم های امسالش میشه.

bxd2_nwslgud.gif

zk1b_nf8lozr.gif

ivkd_aqmqir8.gif

doug ratman

کاربر سایت
Mar 12, 2016
193
فیلم با این جمله شروع میشه :
جوان بودن چیست؟ یک رویا. عشق چیست؟ درون مایه آن رویا
مسیری که مارتین در طول فیلم طی کرد که یک دور دیگه جوانیو تجربش کنه و بدستش بیاره
قبل از سکانس پایانی هم پیام های همسرش رو دریافت میکنه که همون رسیدن به عشق هست و اون آدم خسته و افسرده ابتدای فیلم از دنیای میانسالی در پایان فیلم به شور وشوق و انرژی جوانی یک دور دیگه (another round) دست پیدا میکنه و براش اون سکانس عالی رقصیدن مدس رو داریم و پایانش که جایی بین زمین و هوا تموم میشه
گیر من تو اعتیادشه و اخرشم نوشیدنشه نمیفهمم از این جا به بعد چجوری میخواد با یک نواختی زندگی کنار بیاد

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
گیر من تو اعتیادشه و اخرشم نوشیدنشه نمیفهمم از این جا به بعد چجوری میخواد با یک نواختی زندگی کنار بیاد
عذرمیخام دوست عزیز که این رو میگم، فکر میکنم شما به طرف اشتباه ماجرا توجه کردی
وقتی به لذت و عشق و شوری که میخاست رسید دیگه چه اهمیتی داره؟ و مهمتر اینکه در زندگی با هر دو جنبه خوب و بدش طرف هستی و بهتر و مهمتر ِ که توجه به سمت خوب و لذتبخش ماجرای زندگی باشه و با اون یکنواختی که چالش زندگی هست به یک شکلی طی کرد

در فیلم هم تاکیدی بر خوب یا بد بودن نوشیدن الکل نمیشه و بنظر من نکته اصلی هم نیست و قضاوتش برعهده ی بیننده قرار گرفته

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر