Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,508
نام
سپهر
یه سری از فیلم ها هستن که یا از پایانش خوشتون میاد و یا نه برعکس میشه و بدتون میاد، :D اما یه فیلم بود که من امروز دیدمش و پایانش اعصابمو خورد کرد :D و اون هم چیزی نیست جز Uncut Gems؛ نمی تونم چیزی بهتون بگم که یه وقت براتون اسپویل شه، اما به شدت توصیه بهتون می کنم که فیلم Uncut Gems رو ببیند.

خدایا این A24 رو از ما نگیر>:D<[-o<

خب این ینی چی؟ از فیلم خوشت اومد یا نه؟!

اما جدا سینمای برادران سفدی و فیلم Uncut Gems به معنای واقعی سینمای حمل اضطراب (Anxiety Induced- Cinema) دارد. هر لحظه از فیلم بحران است و این بحران ممکن است هر لحظه منفجر شود و در پایان نیز کار خودش را می کند. امیدوارم ویدیو بالایی رو ببینی که چطور سفدی فیلم نامه اثر را نوشتند. یکی از کاربران داستان را کلیشه ای خوانده بود که صد در صد مخالفم. داستان هرگز کلیشه ای نیست چون شخصیتش نمی ذارد کلیشه ای شود و هم پایان بندی اش. قطعا بازی سندلر در کنار مایکل کیتون، بهترین بازی های دهه اخیر هستند.

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
خب این ینی چی؟ از فیلم خوشت اومد یا نه؟!

اما جدا سینمای سفدی و فیلم Uncut Gems به معنای واقعی سینمای حمل اضطراب (Anxiety Induced- Cinema) دارد. هر لحظه از فیلم بحران است و این بحران ممکن است هر لحظه منفجر شود و در پایان نیز کار خودش را می کند. امیدوارم ویدیو بالایی رو ببینی که چطور سفدی فیلم نامه اثر را نوشتند. یکی از کاربران داستان را کلیشه ای خوانده بود که صد در صد مخالفم. داستان هرگز کلیشه ای نیست چون شخصیتش نمی ذارد کلیشه ای شود و هم پایان بندی اش. قطعا بازی سندلر در کنار مایکل کیتون، بهترین بازی های دهه اخیر هستند.

سپهر من از فیلم خیلی خوشم اومد و به شدت باهاش حال کردم و یکی از دلایلی که این حرف می زنم بخاطر اضطرابی بود که بهم وارد کرد - برخلاف بعضی از فیلم های دیگه که وقتی دیدمشون، سریع فراموششون کردم - اما پایانش خیلی اعصابمو خورد کرد و صدالبته شوکه شدم ( فکر کنم میدونی بخاطر چی این حرفو میزنم.:D) ادم سلندر فوق العاده و عجیب دوست داشتنی بود برام تو این فیلم؛ نمی تونم باور کنم که کسی که یه عمر میخندوندمون، اومده به این زیبایی و خفنی هنرنمایی کرده. در مورد داستانش بگم که سپهر اصلا کلیشه ای برام نیست (حتی یه تیکه اش و کاملا اوریجنال بود برام.)

این فیلم رو هیچوقت فراموش نمی کنم.

atzoriha

کاربر سایت
Sep 20, 2015
2,016
وقتی میبینم از فراستی دفاع میکنید یا احساس میکنید آدم کار درستیه، یا خیلی کول و بی تعارفه lol عمیق تر و بیشتر میفهمم که شرایط حال حاضر مناسب با تفکر جامعه است، چه بسا بدترشم مناسب ترِ, پس حالشو ببرید.
سلام
این سیستم 10درصد طرفدار و جیره خور داره که به نظر من مشکلی نیستند چون هر سیستمی بیاد روی کار اونها سریعاً خودشون رو وفق میدن و طرفدار و جیره خور اون سیستم جدید میشن!
حدود 20درصد هم مخالف داره که خب تکلیفشون معلومه و نظرشون هیچ جوره عوض نمیشه،اونا هم مشکلی نیستند!!
ولی
مشکل اصلی اون 70 درصد باقیمونده هستند که تکلیفشون اصلا معلوم نیست حتی با خودشون!،شنبه پروفایل *** میذارن،سه شنبه پروفایل هواپیما،جمعه تتلو و ..‌‌. !!!
متاسفانه تا این اکثریت 70درصدی اینجوریند نمیشه امیدوار بود که وضعیت تغییری کنه!

آخرین ویرایش:

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
یه کامنت گذاشتم که خب نمیدونم چرا حذف شد :-??احتمالا سیاسی بوده ، به هرحال کاری نداریم آزادی بیان تو این کشور همه جاش موجوده فقط آزادی بعد از بیان نداریم که خب اونم چیز مهمی نیست

شخصا همیشه برای اینکه بدونم اطرافم چه خبره اخبار رو از همه جهت میگیرم تو ذهنم تحلیل میکنم و به یه برداشتی میرسم ، طبق عادت داشتم نقد فیلمای جشنواره امسالو میخوندم هم منتقدای معمولی هم بقولی ارزشی !
متاسفانه اشخاصی قلم به دست شدن که عملا بازپرس و مفتشن نه منتقد ! طرف اومده فیلمو نقد میکنه میگه کارگردان یه ادم عوضیه خودفروختس که باید بگیرن شونصدسال بندازنش زندان ! چرا چون من از فیلم خوشم نمیاد یا موضوع و محتوای فیلمو نمیپسندم ~X( در ادامه در کمال وقاحت میاد میگه فیلم از نظر فنی عالیه اما چه فایده که تو ظرف نقره پشکل ریختن .
و در کمال تاسف بسیار قدرتمندم هستن این سری از به اصطلاح منتقدا و شما مطمئن باشید این فیلما یا رنگ اکران نمیبینن یا اگرم ببینن خیلی زود پایین کشیده میشن .

"نویسنده: امیر اهوارکی
همجنس‌خواهی!
فیلم: تومان
کارگردان: مرتضی فرشباف
ارزیابی: (بی‌ارزش) =))

فیلم عامه‌پسند از سهیل بیرقی در روز نخست جشنواره و فیلم تومان ساختۀ مرتضی فرشباف در روز دوم، زندگی افراد همجنس‌خواه (Gay) را با نگاهی همدلانه تصویر کرده‌اند. آیا تغافل و تجاهل مسئولان وزارت ارشاد و جشنواره فجر، در این موارد هم جایز است!؟ آیا خبر عذاب قوم لوط به آنها نرسیده است!؟
سخن گفتن از دقایق و ظرایف فیلمی که زیرمتن همجنس‌خواهانه (Gay) دارد چه فایده‌ای می‌تواند داشته باشد؟
بنده به وقت اکران فیلم «بهمن»، مصاحبه‌ای با مرتضی فرشباف داشتم. او به نمادین بودن فیلمش اعتراف کرد و معلوم شد که «سقوط بهمن» یک استعاره در فیلم بوده و مقصود اصلی او، «سقوط انقلاب بهمن» بوده است! و نشانه‌هایی دیگر که دلالت بر ضدیت او با جمهوری اسلامی دارد.جناب نوروزبیگی در مقام تهیه کننده نیز به این موضوع کاملاً آگاه بود و در همان ایام بهمن ۹۳ در جشنواره نزد بنده به طورخصوصی اعتراف کرد.

بخش هایی از مثلا نقد این منتقد فرهیخته :D ندونی منتقده فک میکنی یه بازپرس داره صحبت میکنه .
حالا فراستی دقیقا یکیه مثل این آقا که نمیدونم چی اسمشو بزارم !
همیشه تو هرجمعی بودم گفتم مشکل از امثال رائفی پور ، فراستی ، حسن عباسی و یه مشت ابله مشابهشون نیست احمق همیشه بوده ، هست و خواهد بود
مشکل اون اشخاصی هستن که میشینن پای مهملات اینا و براشون هورا میکشن و اینارو باد میکنن ، غرب و شرقم نداره همه جای دنیا وجود داره چنین مسئله ای .

یه جنگ علنی در گرفته بین تحجر و جهالت مطلق ، روشعنفکر پرت از جامعه و هنرمندا و روشنفکرای واقعی ! بجز اون قشر آخر هرکدوم از اون دوتای اولی جنگو ببرن فک کنم کاملا واضح باشه چه اتفاقی رخ میده .
چنین جنگی تو همه موضوعات سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی وجود داره حالا سوال اصلی اینجاس ، شما کدوم طرف وایسادید ؟

خیلی سیاسیش نکردم لطفا آزادی پس از بیان را پاس بداریم :D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
خب زیرش بخون
Graham king
تهیه کننده است
خوب Graham king تهیه کنندش بوده دیگه، تو این قسمت اسم تهیه کنندگانو مینویسن . مارتین اسکورسیزی تهیه کننده این فیلم نبوده. بهترین کارگردانم خودش شد اون سال .

مثلا کارگردان سخنرانی پادشگاه Tom Hooper بود ولی همینطور که میبینی اسمشو اینجا ننوشتن چون جزو تهیه کنندگان این فیلم نیست

128565

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,421
نه اسکورسیزی تا الان اسکار Best picture نگرفته.

خوب Graham king تهیه کنندش بوده دیگه، تو این قسمت اسم تهیه کنندگانو مینویسن . مارتین اسکورسیزی تهیه کننده این فیلم نبوده. بهترین کارگردانم خودش شد اون سال .

مثلا کارگردان سخنرانی پادشگاه Tom Hooper بود ولی همینطور که میبینی اسمشو اینجا ننوشتن چون جزو تهیه کنندگان این فیلم نیست

من کاری به اینجا ندارم اسکار رو به یه شخص میدن (بجز موارد استثنا مثل برادران کوئن که زوج تثبیت شده هستن)
حالا سوالم اینه چرا بعضی مواقع Best picture به تهیه کننده داده میشه نه کارگردان.

ویرایش : الان یه سرچ زدم، جواب اینه کلا جایزه Best Picture برای تهیه کننده هست نه کارگردان، منتها تو این دوره مدرن سینما خیلی مواقع فیلم پنج شش تا تهیه کننده داره که تقسیم کار کردن و خود کارگردان هم تهیه کننده است، برا همین اکثر مواقع کارگردان Best Picture رو میبره خونه، ولی مثلا برای Departed یا دوازده سال بردگی اینطور نبوده (دومی برد پیت اسکارش رو گرفت)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: TheGodfather

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
ویرایش : الان یه سرچ زدم، جواب اینه کلا جایزه Best Picture برای تهیه کننده هست نه کارگردان، منتها تو این دوره مدرن سینما خیلی مواقع فیلم پنج شش تا تهیه کننده داره که تقسیم کار کردن و خود کارگردان هم تهیه کننده است، برا همین اکثر مواقع کارگردان Best Picture رو میبره خونه، ولی مثلا برای Departed یا دوازده سال بردگی اینطور نبوده (دومی برد پیت اسکارش رو گرفت)
اره دیگه باید اسم کارگردان توی تهیه کنندگان هم باشه تا Best Picture بهش بدن . :D
دو ساعته همینو میگم :D

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
@only sony
در راستای تحقیقاتت درمورد فیلم های همجنس__گرایی ، فیلم I Am Michael که جیمز فرانکو بازی کرده رو بهت پیشنهاد میدم.
داستان فیلم درمورد مرد همجنس __گرایی هست که توبه میکنه و مسیحی میشه!
یعنی یکی از موارد نادر سینمای هالیوود :D
خودم فیلم رو ندیدم و صرفا از روی خلاصه داستان بهت پیشنهاد میدم ولی هیچ بعید نیست آخرش یه توییست خفن داشته باشه و دوباره طرف برگرده سمت همجنس__گرایی :D

Last edited by a moderator:

Play4Fun_0

کاربر سایت
May 2, 2019
397
سلام
این سیستم 10درصد طرفدار و جیره خور داره که به نظر من مشکلی نیستند چون هر سیستمی بیاد روی کار اونها سریعاً خودشون رو وفق میدن و طرفدار و جیره خور اون سیستم جدید میشن!
حدود 20درصد هم مخالف داره که خب تکلیفشون معلومه و نظرشون هیچ جوره عوض نمیشه،اونا هم مشکلی نیستند!!
ولی
مشکل اصلی اون 70 درصد باقیمونده هستند که تکلیفشون اصلا معلوم نیست حتی با خودشون!،شنبه پروفایل *** میذارن،سه شنبه پروفایل هواپیما،جمعه تتلو و ..‌‌. !!!
متاسفانه تا این اکثریت 70درصدی اینجوریند نمیشه امیدوار بود که وضعیت تغییری کنه!
مسئول محترمی که پست های من رو به خاطر اسپم بودن پاک کردید، ایرادی نداره، دستتون هم درد نکنه که وظیفتون رو اجرا کردید ولی ای کاش عادلانه رفتار میکردید و همه پست های اسپم رو پاک میکردید ... نه فقط انتخابی
همیشه تو هرجمعی بودم گفتم مشکل از امثال رائفی پور ، فراستی ، حسن عباسی و یه مشت ابله مشابهشون نیست احمق همیشه بوده ، هست و خواهد بود
و همچنین توهین رو ...

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,508
نام
سپهر
فاز مهران مدیری در جشنواره فجر چی بوده که عینک زده؟!

128662

پ.ن: تعریف های زیادی از فیلم درخت گردو و شنای پروانه شنیدم. خوشبختانه بلیط شنای پروانه رو گرفتم ولی درخت گردو کلا سریع ظرف 20 دقیقه پر شد!

• Like
Reactions: Cj_sa

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,421
@only sony
در راستای تحقیقاتت درمورد فیلم های همجنس__بازی، فیلم I Am Michael که جیمز فرانکو بازی کرده رو بهت پیشنهاد میدم.
داستان فیلم درمورد مرد همجنس __بازی هست که توبه میکنه و مسیحی میشه!
خودم فیلم رو ندیدم و صرفا از روی خلاصه داستان بهت پیشنهاد میدم ولی هیچ بعید نیست آخرش یه توییست خفن داشته باشه و دوباره طرف برگرده سمت همجنس__بازی :D

با این کلمه ای که استفاده کردی کل تلاش های اون فیلما به فنا رفت :D

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
@only sony
در راستای تحقیقاتت درمورد فیلم های همجنس__بازی، فیلم I Am Michael که جیمز فرانکو بازی کرده رو بهت پیشنهاد میدم.
داستان فیلم درمورد مرد همجنس __بازی هست که توبه میکنه و مسیحی میشه!
خودم فیلم رو ندیدم و صرفا از روی خلاصه داستان بهت پیشنهاد میدم ولی هیچ بعید نیست آخرش یه توییست خفن داشته باشه و دوباره طرف برگرده سمت همجنس__بازی :D
اگه فیلم همجنس گرایی معرفی میکنی لااقل لزبین معرفی کن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر