Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,374
نام
محمد
بنده خودمم فیلم های قبلی جانسون رو دوست داشتم و حتی این فیلم جدیدشم بنظرم خیلی خوب میزنه،ولی جدا باید قبول کنه سر لست جدای اشتباه کرده!
با این غرور بیش از حدش واقعا تا حد زیادی به شهرت خودش صدمه زد.
الان سه گانه ایی که هم حرفش رو میزنه شاید در آینده هم حرفش رو بزنه ولی در واقعیت احتمالش بشدت کمه که ساخته شه.

فیلم اش مشکل کم نداشته طوری که صدای مارک همیل هم در آورده بود.
تغییر درست مطمئنن خوبه ولی تغییراتی که داد جدا اشتباه بودن.
تا حد زیادی هم تقصیر لوکاس فیلم بود که نذاشت کل سه گانه دست یک کارگردان باشه، اگه بود مطمئنن تاثیر بزرگی رو کیفیت فیلم سوم میذاشت.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
نتیجه میشه چی؟ نتیجه میشه TLJ با RT: 91% و TFA با RT: 93%؟ نتیجه میشه دقیقا چی؟
اون فرد با اشتیاق هم یه سه گانه ساخت که آثار فاجعه شون توی RT و متاکریتیک و IMDB قابل مشاهده هست.

چرا با اعداد حرف میزنی :D من از Force awakens خیلی خوشم اومد، از Last Jedi نسبتا خوشم اومد، و کاری ام به نمراتشون ندارم،
این آخری بخاطر متاش تو ذوقم خورد، چون فعلا چیزی جز متا در دسترس نیست، شاید وقتی دیدم نظرم عوض شه، ولی واقع بین باشیم چقد احتمال داره خوب باشه ؟ وقتی متا زیر شصت شده و اکثر نقدا ایراد مشترک گرفتن...
تا قبل از اومدن نمرات با اطمینان میگفتم سه گانه دیزنی از پریکوئل ها بهتره، ولی الان با این وضع انگار داره عوض میشه قضیه...

ارجاعت به پریکوئل ها به حرف من ارتباطی نداشت، من فیلم سازمانی رو با فیلم شخصی مقایسه کردم، بعد تو میگی فلان شخص فیلماش افتضاح شده؟ وات؟! :D

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
بنظر من (و خیلیای دیگه) در واقع حق Parasite هست بهترین فیلم، ولی مگه غیر انگلیسی هم تو Best Picture کاندید میشه؟ :-?
شدن که میشه ولی معمولا زیاد به چشم نمیان و تابحال برنده نشدن. همین پارسال roma ِ کوارون بزرگترین شانس بود تا دقیقه آخر... سال های قبلم کم فیلم غیر انگلیسی زبان نداشتیم تو لیست. مثل amour, بابل یا اون فیلم انگ لی (ببر خیزان، اژدها پنهان :D)
حتی سال 2011 هم آرتیست فرانسویه و best picture شد. (هرچند خارجی زبان حساب نمیشه)

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
حالا دیگه رایان جانسن شده آوانگارد و مولف سینما :)) منم از Last Jedi بدم نیومد ولی کم مشکل پلات لاجیک و پلات هول نداشت،
حالا یه سری طرفدارای قدیمی به چیزای دیگه ام گیر میدن که برا افرادی مث من که تازه یکساله مجموعه رو دیدیم مساله نیستن،
اما همون ایرادا رو هم نادیده بگیریم لست جدای کم مشکل نداشت،
در کل وقتی یه "سازمان" و نه یک "فرد با اشتیاق و خلاق" فیلم بسازه، اونم سه گانه، نتیجه میشه همین، چیز خارج از انتظاری نیست

رایان جانسون! نشده مولف سینما و آوانگارد! نه اتفاقا داره دیدگاه خودش رو از نظر یک مخاطب سینما میگه. خالق یک اثر هنری همیشه باید به عنوان دانای کل از بیننده جلوتر باشه.

سینما پرده رویاپردازی هاست، پرده چیزهایی که ما خودمون (به عنوان بیننده) نمیتونستیم حتی متصور بشیم. چیزی که مخاطب از پیش در ذهن داره ارزش خاصی در تصویر سازی ش وجود نداره به جز خلق یک خاطره جمعی مشترک که بعضا زودگذر هست

مسله این نیست که لست جدای فیلم خوبی هست ولی درباره چرایی ش میشد بحث کرد.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
رایان جانسون! نشده مولف سینما و آوانگارد! نه اتفاقا داره دیدگاه خودش رو از نظر یک مخاطب سینما میگه. خالق یک اثر هنری همیشه باید به عنوان دانای کل از بیننده جلوتر باشه.

سینما پرده رویاپردازی هاست، پرده چیزهایی که ما خودمون (به عنوان بیننده) نمیتونستیم حتی متصور بشیم. چیزی که مخاطب از پیش در ذهن داره ارزش خاصی در تصویر سازی ش وجود نداره به جز یک خلق یک خاطره جمعی مشترک که بعضا زودگذر هست

مسله این نیست که لست جدای فیلم خوبی هست ولی درباره چرایی ش میشد بحث کرد.

البته پستم جواب به شما نبود
آره فیلم خوبیه زمانی که دیدم ۷/۱۰ دادم بهش
ایراداش دقیق یادم نیس ولی بیشتر در زمینه منطق روایی بود.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
Marriage Story چرا اینقد اینجوری بود؟ با تک تک سلولام دردو دارم حس میکنم الان...
با لحظه لحظه ی خوشیاشون میخندیدم، سر تک تک دعواها مخصوصا دعواهای حقوقی اینقد کلمو خراب میکرد که واقعا انگار تیغ تو گلوم بود و نمیتونستم ادامه بدم فیلمو. بقیه فیلمم همینطور قطره قطره داشتم اشک میریختم...

لعنت بهشون... 3 صبحی مارو خراب کردن باز...

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
Marriage Story چرا اینقد اینجوری بود؟ با تک تک سلولام دردو دارم حس میکنم الان...
با لحظه لحظه ی خوشیاشون میخندیدم، سر تک تک دعواها مخصوصا دعواهای حقوقی اینقد کلمو خراب میکرد که واقعا انگار تیغ تو گلوم بود و نمیتونستم ادامه بدم فیلمو. بقیه فیلمم همینطور قطره قطره داشتم اشک میریختم...

لعنت بهشون... 3 صبحی مارو خراب کردن باز...
بازی Adam Driver چطور بود ؟ میگن شانس اصلی اسکاره نقش اوله مرد هست .

در زمینه استاروارز بعد از جوکر کلا به منتقد های هالیوود نباید اعتماد کرد، همشون ثابت کردن احمقن و‌ فقط رو جو سوارن. دارن میگن فیلمش فن سرویس زیاد داره در صورتی که اندگیم هم صد برابر از این بیشتر فن سرویس داشت. طرف اصلا نمیدونه شخصیت های استار وارز کین و براش مهم نیست. باید خودتون فیلمو ببینید و منتظر واکنش مردم باشید.
اتفاقا منتقدا نظرشون درست بوده ، نظر مردم هم نسبت بهش خوب نبوده :D

125402

125403

آخرین ویرایش:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
اولین نکته درباره کاری مثل استار وارز اینه که اصلا متا و نظر منتقدان واقعا برای کسی مهم هست ؟ استار وارز یک فرمول ثابت داره و کسی جرات نمیکنه خیلی قواعد بازی رو بهم بزنه . مهم ترین اصل این سری راضی نگه داشتن طرفدار های دو اتیشه و مخاطب های نسل جدید و سرگرمیه . فردی که از این فیلم ها خوشش بیاد براش نظر منتقد ها ارزشی نداره .
درباره نظر رایان جانسون هم باهاش موافقم . بیش از حد تحت تاثیر فن سرویس باشن ذات سینما رو نابود می کنه . اقا فیلم نامه نویس و سازنده ها یک نفر هستن نه مردم. داستان همون ملانصرالدین و خرشه . بخوان به ساز مردم برقصن کلا فیلم از بین میره . نمونش گیم او ترونز که از جایی که فن سرویس رو تو روایت دخیل کردن شاهد پایین اومدن کیفیت روایت شدیم . البته خب کار جانسون هم قابل دفاع نبود . موفقیت زمانی به وجود میاد که نویسنده ها و سازنده ها به خوبی بتونن با طرفدار ها و متریال اصلی تعامل داشته باشن . یک جا بر طبق انتظارات عمل کنند در حالیکه استقلال روایی رعایت بشه و درونمایه های مد نظر خودشون رو هم نمایش بدن . البته درباره استار وارز واقعا نمیشه این طوری گفت واقعا کار سختیه یکی از عجیب ترین و غیر منطقی ترین (نه به معنی منفی اش از نظر غیر ملموس بودن خواسته هاشون) دسته افراد طرفدار های دو اتیشه استار وارز هستن . چون اگه ازشون بخوای بگن واقعا چرا مثلا لست جدای بدترین فیلم سریه و یک استار وارز خوب باید چه ویژگی ای داشته باشه خودشون هم نمی تونن دقیق بهت بگن. المان هایی رو می گن که میبینی هم تو لست جدای بوده هم تو سولو . ولی می بینی همه اون هارو مثل یک بچه ناخلف می بینن .
نکته ای دیگه ای که باید اشاره کنم اینه مشکل اصلی از این جاست که عده ی زیادی از کارگردان ها می خوان هم خر رو داشته باشن هم خرما. نمیشه فیلم استودیویی و گیشه ای که گرگ حریصی مثل دیزنی روش نظارت داره رو بسازی و انتظار داشته باشی دستت باز باشه برای روایت به سبک و سیاق خودت . یا باید از خیر پول و شهرتی که بعد ساخت یک اثر این چنینی بگذری کلا و راه خودت رو بری. یا وقتی قبول کردی دیگه به ساز پول برقصی . استثنا هایی وجود داشته ولی معمولا همیشه همینه .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Dinosaur

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,509
بازی Adam Driver چطور بود ؟ میگن شانس اصلی اسکاره نقش اوله مرد هست .

اتفاقا منتقدا نظرشون درست بوده ، نظر مردم هم نسبت بهش خوب نبوده :D

الان که تعداد نظرات مردم کمه IMDB زیاد ارزش نداره، قبل از اکران فیلم و قبل از انتشار نقد ها ۱۰ هزار تا رای داشت! نظر Audience توی RT الان معتبر تره چون برای ثبت نظرت باید اثبات کنی که بلیط فیلم رو خریدی.

125410

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
کتلین کندی چنان گندی زد با rise of skywalker که اگه من جا دیزنی بودم همین الان اینو مینداختم بیرون. شبیه یه پ*رن پارودی با بودجه بالا بود این فیلم تا اینکه closing chapter باشه.جدا خسته نباشن

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,240
الان دیدم رایز آو اسکایواکر رو. واقعا بد و بی حال بود. من از همون اولش هم دلیل وجود این سه گانه رو نفهمیدم. کرکترهای کشکی و بی هویت ، داستان زورکی .... و احتمالا حوصله سربر ترین شماره هم همین آخری باشه. باز حداقل لست جدای یکم فان بودش. این که همونم نداشت.
داستان همش زور زد که مسیر انحرافی لست جدای رو دوباره تغییر بده و به قولی باب میل فن ها بشه ولی چون هیچ ایده جدیدی نداشتن و نمیتونستن کرکترهای جدید هم وارد داستان کنن، ماسمالیتش کردن رفت.
در نهایت دید من به این شکل بود: یه فیلمی که هیچ حرفی برا گفتن نداشت و سه گانه ای که از اول هم دلیلی بجز پول بیشتر درآوردن پشتش نبود....

• Like
Reactions: Dinosaur

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
603
نام
سینا

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,506
نام
سپهر
125431

تمجید ها از فیلم Uncut Gems هنوز ادامه دارد:

یورگس لانتیموس، کارگردان فیلم های Dogtooth و The Favourite نامه ای سرگشاده به عوامل ساخت فیلم فرستاده و جدا از تمجید فراوان، آن را با آثار رابرت آلتمن مقایسه کرده است.

به گفته ی خود سندلر، دنیل دی لوییس پس از تماشای فیلم، شخصا به سندلر تماس گرفته و از بازی او تمجید و تشکر کرده و یکی از بهترین بازی های عمرش را دیده!

و فیلم Uncut Gems به پرفروش ترین افتتاحیه فیلم شرکت A24 تبدیل شد.​

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,372
نام
Majid
Misery
220px-Misery_%281990_film_poster%29.png

فیلم جالبی بود، مشترکات بین های کارهای استیون کینگ زیاده و میزری هم از قائده مستنثنا نبود. محیط و فضای فیلم دوست داشتنی و جذابه (طبیعت فوق العاده کلرادو) و ایده و روایت خوبی هم داره. کسایی که با شانینگ حال کردن از میزری هم خوششون میاد (البته فیلم فسیل شده دیگه فک نکنم کسی ندیده باشه:D)

8.5/10
من ندیدم :D اتفاقا تو فکرش بودم ببینم گفتم شاید چون خیلی وقت گذشته دیگه دیدنش حال نده بالاخره یکی یک چیزی در موردش گفت جذب شدم ببینم :D
فصل دوم Castle Rock ـو تازه تموم کردم که Prequel ـه Misery هست اگه با فیلمش حال کردی بشین اونم ببین داستان انی ویلکز قبل از Misery هست که کلا فصل جذابی بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر