Mortal Shell | PC

wallpapersden.com_mortal-shell-game-poster_1920x1080.jpg

Platforms:PC,PS4,Xbox One
Genre:Action-RPG
Release Date:2020 Q3
یک بازی Souls-like که از سیستم مبارزات سکیرو الهام گرفته و اتمسفری تاریک و گیرا را ارائه می دهد.

تریلر معرفی:

تریلر گیم پلی:

Last edited by a moderator:

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
617
مشکل که نمیشه گفت ولی خب نمیشه از فست تراول استفاده کرد که جزئی از بازیه ولی اگه بود می تونم بگم خیلی کمک می کرد.
از اول نمیشه. برای فست تراول باید یکی از shell ها را کامل اپگرید کنی و بعد یک ایتم که ماسک طلایی هست را از genessa بخری

• Like
Reactions: erfank96

erfank96

کاربر سایت
Jan 20, 2015
299
نام
عرفان
من بازی رو تموم کردم بدون شک بازی فوق العاده خوبی بود و کرکتر ها به شدت منو درگیر کردن ... هرچند به نظرم کمبود محتوا وجود داشت تا حدی ( به دلیل تیم محدود ساخت بازی) ولی به هر حال به همه ی طرفداران سری سولز این بازی رو پیشنهاد میکنم.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
من بازی رو تموم کردم بدون شک بازی فوق العاده خوبی بود و کرکتر ها به شدت منو درگیر کردن ... هرچند به نظرم کمبود محتوا وجود داشت تا حدی ( به دلیل تیم محدود ساخت بازی) ولی به هر حال به همه ی طرفداران سری سولز این بازی رو پیشنهاد میکنم.
هرکی بازی تموم کرده حالا یا تعریف کرده یا نقدی داشته، همه رو کم بودن محتوا و زود تموم شدن بازی توافق داشتن.
یعنی قشنگ مشخص که میخوان یک DLC داستانی براش بدن، با اینکه قبل انتشار گفتن برنامه ای نداریم، اما همه میدونیم که برنامه ای دارن :D

• Like
Reactions: erfank96

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
خب طبق معمول اینجور بازیا تو بخش کنسول تاپیک ندارن و اینجا مینویسم! امروز بازی رو تموم کردم روی PS5. یکی از بهترین سورپرایزای من بود این بازی. بازی به ظاهر سولزبورنی که ممکنه خیلیا بگن "ای بابا بازم یه کلون دیگه از سری سولزبورن" اما همه چیزش یونیک و مختص خودشه. از سیستم مبارزات عالی و جذابش بگیر تا آپگریدش. به لطف سیستم Hadern مبارزات بازی خیلی خوب و متفاوت هستش نسبت به بقیه بازیا. اولش سخته و تا عادت کنید طول میکشه و بارها سوتی میدید اما وقتی به طور کامل دستتون بیاد چیزی جز لذت ندارن مبارزات! به شکل عجیبی مهربون بودن با پلیر و به شکل خیلی خوبی به داج i-frame دادن که واقعا کمک میکنه. پنجره‌ی خیلی گُشادی هم داره به قول معروف :D تا آخرای بازی با همون Hollowed Sword رفتم چون خیلی خوب بود. هم استامینای زیادی مصرف نمیکردم همه دمیج خوبی میداد و رنج مناسبی هم داشت. شل هم Eredrim رو به خاطر هلث وحشتناک زیادش و شانس بیشتر برای استگر کردن انمی‌ها استفاده کردم. هر ۲ اینارو فول آپگرید کردم و مشکل خاصی وجود نداشت. تنوع انمی‌ها خوب بود هر چند اکثرشون تنوع حملات کمی داشتن اما برای من مشکلی نبود. بعضیاشون با همون چندتا دونه اتک هم اذیت میکردن و سخت بود عادت کردن بهشون. طراحی باس‌ها خیلی خوب بود ولی خب ساده بودن از نظر مکانیزمی و کشتنشون راحت بود. اما قبل تموم کردن بازی dlc رو هم خریدم و بازی رو با استفاده از شل جدید یعنی Hadern و سلاح جدید یعنی Axatana تموم کردم! هر دوی اینها برای من بهترین سلاح و بهترین شل شدن به محض اینکه ازشون استفاده کردم که فهمیدم چطوریان! Hadern رو میتونید به طور کامل کاستومایز کنید. ۴تا ابیلیتی رو میتونه از ۴تا شل دیگه بگیره که ترکیبشون عجیب غریب لذت بازی رو بیشتر میکنه و میتونید کاملا یه چیز OP از توش درارید. بقیه اسلاتای ابیلیتی هم با گزینه‌های مختلف میتونن کاستومایز بشن. Axatana یکی از بهترین و خلاقانه‌ترین سلاحایی هستش که دیدم. این سلاح میتونه از حالت Dual Katana به Heavy Axe تغییر شکل بده. با حالت کاتانا به راحتی میتونید Resolve جمع کنید و البته دمیج خیلی خوبی هم میده + اتک اسپید خیلی بالا. یه ابیلیتی داره Hadern Shell که Parry Window رو زیاد میکنه و راحتر میشه پری و در ادامه هیل کرد! میتونید از ابیلیتی Eredrim استفاده کنید تا انمی‌ها مُدام استگر شن و البته از ابیلینی Harros که وقتی Harden هستید استامینا کامل پر شه! ابیلیتی Axe که با R2+L2 فعال میشه شدیدا قوی هستش. اون گیم مود جدید که حال روگ-لایت داره رو خیلی بازی نکردم اما مشخصه یه چیز درست حسابی ساختن و حتی آپگریدهای دائمی هم داره و میتونید بعد از مُردن قویتر بشید. خلاصه اینکه باس آخر رو با استفاده ازین ۲ شل و سلاح زدم. البته ۲بار مُردم تا کامل قلقش دستم بیاد و بتونم بزنمش اما طراحی شدیدا خوبی داشت به همراه هلث بار خرکی!
در مورد گرافیک همه چیز خیلی خوب بود. طراحی محیطا رو خیلی دوس داشتم. از نظر هنری خیلی خوب و البته تاریک و غم‌انگیز! از نظر فنی هم به نظرم مشکلی نداشت و با توجه به تیم کوچیک و بودجه‌ی کم عالی عمل کرده بودن. پرفورمنس بازی رو PS5 عالی بود. اصلا افت فریم نداشت فقط یه بار یه چیزی شبیه باگ بود که فریم بازی کامل دراپ شد بین ۲۰ تا ۳۰ ولی وقتی رفتم بیرون و برگشتم درست شد. بازی دیالوگ محور نیست اما همین چندتا کرکتر و چند خط دیالوگشون خیلی حس خوبی داشت. صداگذاری شخصیتا عالی بود. ازونجایی که بازی موسیقی خاصی نداره اون فضای تنهایی و تاریک خیلی بیشتر خودشو نشون میده در کنار طراحی هنریش که فضای بازی رو خیلی سنگین کردن.
و اما سیستم آپگرید بازی چه برای شل‌ها چه سلاح‌ها عالی بود. برای شل‌ها باید Tar و Glimpse جمع کنید که Glimpse بعد از مُردن هم باهاتون میمونه. هر شل گلیمپس مخصوص خودشو داره. یعنی شما با Eredrim گلیمپس فارم کنید فقط مخصوص خودشه و نمیشه توی شل دیگه استفاده کرد. برای آپگرید سلاح باید Quenching Acid استفاده کنید و به هیچ چیز دیگه نیاز نیست. هر آپگرید یک عدد Q.A! برای افزایش قدرت Healing Riposte باید از Solemn Offering استفاده کنید و برای سریعتر شارژ شدن Resolve هم Forbidden Offering. برای به دست آوردن ابیلیتی هر اسلحه هم آیتم مخصوصا خودش! واقعا سیستم آپگرید این بازی عالی بود و شدیدا دوسش داشتم. نیوگیم پلاس هم شروع کردم و قطعا بارها تمومش میکنم و اینجا ارزش کوتاه بودنش بیشتر مشخص میشه چون راحت میشه تمومش کرد و وارد NG+های بالاتر شد :D در مورد دث پنالتی هم وقتی بمیرید Tar که جمع کردید دراپ میشه و باید برگردید تا برش دارید اما نکته‌ی جالب اینه که شما یه شانس دیگه هم دارید برای زنده موندن! برای بار اول از Shellتون پر میشید بیرون و اگر بتونید دوباره برگردید بهش با هلث پُر میتونید به بازی ادامه بدید اما برای بار دوم دیگه بازگشتی درکار نیس مگر اینکه آپگرید مخصوص برای شارژ شدنش رو به دست بیاربد!
بدون شک یکی از بازیای هستش که باید تجربش کرد مخصوصا اگر سولزبورن دوس دارید و به بازی‌های با فضاب سرد و تاریک علاقه دارید

موفق باشیم

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
@Dinosaur
آریا بیا بگو مشکلت با بازی چیه؟ دیدم تو تاپیک اینترنت همراه گفتی دووشواری داری باهاش :D
یه جوریه نوید! :D یه حالت شُل و ولی داره که روی اعصابم می‌ره!
البته از یه چیز دیگه هم ناراحت شدم. اوایل بازی کلی گشت و گذار کردم توی محیط‌ها و خیلی‌ها رو ترکوندم، بدون اینکه یه بار هم بمیرم. بعدش رفتم توی یه منطقه دیگه و رسیدم به یه دم و دستگاهی و الکی زدم روش و وارد یه باس فایت شدم و ترکیدم! :| خیلی حرصم گرفت که بیخودی اون چیزهایی که جمع کرده بودم رو از دست دادم! :| با اینکه این جزو ذات Soulsborne هم هست، ولی اینجا یه جورایی حس کردم سازنده‌های بازی گولم زدن! :-"
ولی باز این توضیحاتت رو که خوندم، مشتاق شدم برم سراغش و یه فرصت دیگه بهش بدم. :D مثل اینکه خیلی هم طولانی نیست و ارزش امتحان کردن رو داره.

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
یه جوریه نوید! :D یه حالت شُل و ولی داره که روی اعصابم می‌ره!
البته از یه چیز دیگه هم ناراحت شدم. اوایل بازی کلی گشت و گذار کردم توی محیط‌ها و خیلی‌ها رو ترکوندم، بدون اینکه یه بار هم بمیرم. بعدش رفتم توی یه منطقه دیگه و رسیدم به یه دم و دستگاهی و الکی زدم روش و وارد یه باس فایت شدم و ترکیدم! :| خیلی حرصم گرفت که بیخودی اون چیزهایی که جمع کرده بودم رو از دست دادم! :| با اینکه این جزو ذات Soulsborne هم هست، ولی اینجا یه جورایی حس کردم سازنده‌های بازی گولم زدن! :-"
ولی باز این توضیحاتت رو که خوندم، مشتاق شدم برم سراغش و یه فرصت دیگه بهش بدم. :D مثل اینکه خیلی هم طولانی نیست و ارزش امتحان کردن رو داره.

آره یه فرصتی بده بهش چون واقعا بازی خوبیه و البته کوتاه. دقیقا همونقدریه که باید باشه چون بیشتر ازین کشش نداشت به نظرم اما عوضش توی DLC کاملا کمبود محتوا رو جبران کردن و ارزش تکرارش شدیدا بالاس. اگه تونستی با بازی ارتباط بگیری و تمومش کنی حتما به فکر DLC هم باش پشیمون نمیشی. فقط مهمه که با سنگینی و کُندیش کنار بیای و Harden کردن هم دستت بیاد چون خیلی مهمه. به جورایی مکانیزم اصلی بازی برای زنده موندنه. اگه سعی کنی ندید بگیریش و فقط داج بزنی به مشکل میخوری. اگر حس کردی اذیتت میکنه برو Eredrim Shell رو پیدا کن چون هلث‌بار خرکی داره میتونه کمکت کنه اون اوایل بازی. در مورد سلاح هم من خودم تا آخر با همون Hollowed Sword رفتم قشنگ جوابه. یکم بگذره و چندتا آپگرید بگیری میفته رو دور حالشو میبری. اتمسفرش خیلی خفن و جذابه. اون دم و دستگاه منظورت همون چیزیه که برمیداره میخوره و میره جای دیگه؟ :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
آره یه فرصتی بده بهش چون واقعا بازی خوبیه و البته کوتاه. دقیقا همونقدریه که باید باشه چون بیشتر ازین کشش نداشت به نظرم اما عوضش توی DLC کاملا کمبود محتوا رو جبران کردن و ارزش تکرارش شدیدا بالاس. اگه تونستی با بازی ارتباط بگیری و تمومش کنی حتما به فکر DLC هم باش پشیمون نمیشی. فقط مهمه که با سنگینی و کُندیش کنار بیای و Harden کردن هم دستت بیاد چون خیلی مهمه. به جورایی مکانیزم اصلی بازی برای زنده موندنه. اگه سعی کنی ندید بگیریش و فقط داج بزنی به مشکل میخوری. اگر حس کردی اذیتت میکنه برو Eredrim Shell رو پیدا کن چون هلث‌بار خرکی داره میتونه کمکت کنه اون اوایل بازی. در مورد سلاح هم من خودم تا آخر با همون Hollowed Sword رفتم قشنگ جوابه. یکم بگذره و چندتا آپگرید بگیری میفته رو دور حالشو میبری. اتمسفرش خیلی خفن و جذابه. اون دم و دستگاه منظورت همون چیزیه که برمیداره میخوره و میره جای دیگه؟ :D
احتمالاً همون بوده که یه چیزی می‌خوریم (یادم نیست دقیقاً! :D)، چون بعدش رفت یه جای دیگه.
دمت گرم بابت راهنمایی. :D این کوتاه بودن هم کم‌کم داره تبدیل می‌شه به یکی از آرزوهای من و یه جورایی دارم خسته می‌شم از بازی‌های طولانی.

• Like
Reactions: Taha75 and NaViiDii

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر