Mortal Kombat | Xbox 360

دیگه وقتش رسیده که مورتال کمبت بیاد و یه حال اساسی به تمام بازی های فایتینگ بده. بازی ای که هرگز طرفدارانش رو مایوس و نا امید نکرده و تو تمام سری هاش اون جذابیت و هیجان منحصر به فردش رو حفظ کرده.

هنوز افتضاح mk vs dc یادمون نرفته....

دیگه وقتش رسیده شرکت های سازنده سری های فایتینگ با این بازی های ضعیفشون خجالت بکشن و بفهمند که بازی فایتینگ یعنی چی! واقعا زشته بعد از این همه سال که از ساخت Xbox 360 و Ps3 میگذره، هنوز یه بازی این سبکی بدرد بخور نیومده.
مورتال کمبت اعتبار و آبروی کنسولی بود به نام سگا و حالا میخواد دوباره از راه برسه و اعتبار بزرگی بشه برای کنسول های جدید.

فکر کنم دوستمون جوابتون رو دادن....

دوست من تا حالا Street Fighter و BlazBlue و MvC به گوشت خورده ؟
در وصف کمالات استریت فایتر 4 زیاد شنیدم و رفتم گرفتمش منتها متاسفانه انتظاراتم رو برآورده نکرد. یعنی در برابر مورتال کمبت ضعیف بود. البته مورتال کمبت ps2 رو میگم. من پیشنهاد میکنم صبر کنیم تا کمبت چند وقت دیگه که اومد بعد قضاوت کنیم که به چه بازی ای میگن فایتینگ. استریت فایتر 4 خوب بود اما سلیقه و انتظار خیلی ها رو برآورده نکرد. من که خوشم نیومد.

هنوز افتضاح mk vs dc یادمون نرفته....
اون بازی بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت و وقت زیادی صرف ساختش نشده بود. ایندفعه خود Ed Boon کبیر دست به کار شده و چند سال هم وقت صرف این بازی کردند تا یه شاهکار خلق کنند. ان شالله به زودی افتضاح mk vs dc رو فراموش میکنین دوست من. :d

edboon.jpg

اون بازی بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت و وقت زیادی صرف ساختش نشده بود.

به قول شما تبلیغات....ولی به چه قیمت؟؟

بین فاصله ریلیز Armageddon و MK vs Dc زمان خیلی زیادی بود...به اندازه ای یه نسل...حتی لایسنس استفاده از UE3 و استفاده از شخصیت های DC رو هم اضافه کردن....

در اخر نتیجه کار چی بود.....بازی با درجه سنی T....

در وصف کمالات استریت فایتر 4 زیاد شنیدم و رفتم گرفتمش منتها متاسفانه انتظاراتم رو برآورده نکرد. یعنی در برابر مورتال کمبت ضعیف بود. البته مورتال کمبت ps2 رو میگم. من پیشنهاد میکنم صبر کنیم تا کمبت چند وقت دیگه که اومد بعد قضاوت کنیم که به چه بازی ای میگن فایتینگ. استریت فایتر 4 خوب بود اما سلیقه و انتظار خیلی ها رو برآورده نکرد. من که خوشم نیومد.

اون بازی بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت و وقت زیادی صرف ساختش نشده بود. ایندفعه خود Ed Boon کبیر دست به کار شده و چند سال هم وقت صرف این بازی کردند تا یه شاهکار خلق کنند. ان شالله به زودی افتضاح mk vs dc رو فراموش میکنین دوست من. :d

edboon.jpg

خوب ببینید کلا انتظارات یک گیمر نسبت به SF و MK با هم فرق داره. نمیشه گفت مورتال کامبت خیلی بهتر از SF بود. بهتره بگید مثلا مورتال کامبت در سری خودش موفق تر از SF هست. چون اصلا هم قرار نیست مثل هم باشن. SF مثل مورتال کامبت فینیشنگ نداره. خوب این فینیشینگ مال MK هست و قرار نیست توی SF هم باشه. SF ویژگی های مخصوص خودش رو داره که بهتره در نقدی که ازش میشه بر اساس اون ویژگی هاش نقد بشه. در واقع بهتر بگم هر بازی فایتینگ در راستای سبک خودش به جلو میره و بر اساس و اصول خودش نقد میشه.
در ضمن SFIV بدون شک یکی از بهترین فایتینگ های نسل حاضره و درست نیست با عناوینی مثل MK V DC مقایسه بشه.

به قول شما تبلیغات....ولی به چه قیمت؟؟

بین فاصله ریلیز Armageddon و MK vs Dc زمان خیلی زیادی بود...به اندازه ای یه نسل...حتی لایسنس استفاده از UE3 و استفاده از شخصیت های DC رو هم اضافه کردن....

در اخر نتیجه کار چی بود.....بازی با درجه سنی T....

شما بهتره این بازی رو کلا یک MK به حساب نیارید :دی همون طور که من نمیارم :دی

دیگه وقتش رسیده شرکت های سازنده سری های فایتینگ با این بازی های ضعیفشون خجالت بکشن و بفهمند که بازی فایتینگ یعنی چی! واقعا زشته بعد از این همه سال که از ساخت Xbox 360 و Ps3 میگذره، هنوز یه بازی این سبکی بدرد بخور نیومده.
مطمئناً Capcom یا Arc System Works بعد از عرضه این بازی خجالت نمی‌کشن، چون اونا تئوری‌ها و روش‌های خودشون رو توی فایتینگ دنبال می‌کنن. به نظر میاد این سازنده‌های MK هستن که خجالت کشیدن و دارن یه نسخه امیدوارکننده می‌دن.

تا جایی که من دیدم، مثل اینکه توی این نسخه MK، چهار دکمه برای ضربه زدن در نظر گرفته شده که هر کدوم مربوط به دست جلویی، دست عقبی، پای جلو و پای عقب کاراکتر هستن. یادِ Tekken نمی‌افتین؟

یه چیزی شبیه Super Meter هم به بازی اضافه کردن (خطی که پایین صفحه است و کم‌کم پـُر می‌شه)، که وقتی پـُر شد می‌تونی یک بار Super Combo یا همون X-Ray Move بزنی. این همون کاری نیست که فایتینگ‌های ژاپنی 20 ساله انجام می‌دن؟
تازه از همین Super Meter میشه برای قوی‌تر کردنِ Special Move ها هم استفاده کرد، شبیه EX Moves توی سری SF3 و SF4.

دیگه دکمه Run نداریم، و به جاش Dash های کوتاه به بازی اضافه شده، شبیه فایتینگ‌های دیگه.

و چیزی که شاید برای شخص خودت بسیار جالب باشه ;) چیزی که توی بحث MvC3 گفتی رو یادت هست؟ بذار برم پیداش کنم...
ایناهاش:
اما کلا تو استریت فایترها چیزی به اسم چند ضرب اساسی وجود نداره. من تو بخش تمرین بازی هم رفتم اما مثلا گفته بود: پرش لگد + پرش لگد + لگد نشسته + لگد نشسته + لگد میانی + مشت! این که نشد چند ضرب. این چند تا تکنیک ه که با هم میزنیم و انگار یه سری ضربه رو با هم ترکیب میکنیم. یا مثلا یه مشت قدرتی رو 3 بار میزنه. تو کمبت اگه یادتون باشه برای هر کاراکتر چند ضرب های باحال وجود داشت. مثلا برای کنشی چند تا دکمه رو با هم میزدیم و بعد از زدن چند مشت و لگد باحال شمشیرش رو میکشید و 3 بار میزد. همچین چیزی رو من تو استریت فایتر ندیدم. بیشتر ضربه ها تکراری هست اینجا.

خوب به سلامتی بهت این خبر رو بدم که... به این تیکه توجه کن:
Also out is the infamous system "dial-a-Kombo", which was introduced in MK3 and used pre-defined sequences of buttons to execute "ready" combos. The combos are more akin to those found in MK1 and MKII, consisting largely of chaining regular attacks and special moves together. In the words of Ed Boon: "You're making your own combos. We aren't programming them in as much". This brings a lot of freedom to play and with the speed of return, as it is very easy to improvise a few effective beatings.
می‌بینی که، اون «چندضرب‌های باحال» که گفتی، کلاً از این گیم حذف شده، و سیستم کمبو به صورت چسبوندنِ چند حرکت معمولی یا Special پشت سر هم خواهد بود. (همون روشی که سالها توی فایتینگ‌های ژاپنی وجود داشته)

بنابراین، این MK هست که با ایجاد تغییراتی می‌خواد خودشو دوباره مطرح کنه. همه هم دوست داریم موفق بشه، اما این دلیل نمیشه بقیه رو کلاً بگیم «ضعیف»!!

دوستان دیروز یک تریلر ( + مصاحبه :d ) از بخش Challenge Tower اومد که توی یک صحنش ملت به چیزی پی بردن! :d توی عکس زیر ببینید :

یعنی احتمال داره که Smoke به صورت Cyber باشه ؟ :d

Mortal Kombat Truck Tour

دوستان دیروز یک تریلر ( + مصاحبه :d ) از بخش Challenge Tower اومد که توی یک صحنش ملت به چیزی پی بردن! :d توی عکس زیر ببینید :

یعنی احتمال داره که Smoke به صورت Cyber باشه ؟ :d

اره گویا خودشه :d
تصویر بهتر

آخرین ویرایش:
بدون شک هیچ بازی مبارزه ای رو به شخصه مثل کمبت باهاش حال نمیکنم خوراک کلکل کردن حتی با اون نسخه به قول دوستان مسخره قبلی هم خیلی حال کردیم با رفقا بی صبرانه هم منتظر این شماره موندیم از حالا هم کری ها بینمون شروع شده

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or