Multi Platform Monster Hunter: World

سازنده
Capcom
تاریخ انتشار
January 26, 2018
ناشر
Capcom
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
MHWorld_E3_art1.jpg

Publisher and Developer : Capcom
Genre: Action RPG
Platforms : PS4 - Xbox One - PC
Release Date: January 26 2018

حالا که فقط حدود 20 روز به عرضه مونده، یه تاپیک برای اخبار، هماهنگی و پیدا کردن تیم برای Co-op لازمه. یه سری اطلاعات تایید شده از بازی + اطلاعاتی که خودم از تجربه‌ی بتا بدست آوردم رو در زیر بصورت تیتروار اعلام می‌کنم که اگه احیانا کسی با بازی آشنا نیست یا اینکه از محتویات بازی اطلاعی نداره، برای تجربه‌ی بازی آماده بشه:

- محتوای داستانی بازی حدود 40 تا 50 ساعت طول می‌کشه و طبق معمولِ نسخه‌های قبل، بعدش تازه ماجرای اصلی شروع میشه که اونم مولتی‌پلیر و Co-op هستش که باعث میشه صدها ساعت دیگه، واسه شکار هیولاهای مختلف و چلنج‌های هفتگی و البته ارتقای اسلحه‌ها و زره‌ها صرف بشه!
- برخلاف نسخه‌های قبلی، کمپین داستانی فقط یه بخش تمرینی برای بخش چند نفره نیست و چالش‌های بزرگ رو هم شامل میشه.
- طبق گفته کارگردان، بازی بعد از عرضه، از رویدادهای هفتگی و آپدیت‌های منظم و رایگان زیادی بهره خواهد برد.
- بازی هم بصورت آفلاین و هم بصورت آنلاین قابل بازیه و حتما نیازی نیست همیشه به اینترنت وصل باشید.
- اغلب مراحل و ماموریت‌ها رو میشه بصورت Co-op که تا حداکثر 4 نفر هست، تکمیل کرد.
- [طبق تجربه بتا] تمام 14 اسلحه‌ی بازی کاملا از نظر کنترل، عملکرد و قابلیت‌ها، متفاوت هستند و ماهر شدن در هر کدومشون، دقت و تمرین جداگانه رو لازم داره.
- [طبق تجربه بتا] برخلاف نسخه‌های قبل، هیچ لودینگ و معطلی خاصی، بین مناطق مختلف وجود نداره و مپ‌های بازی کاملا یکپارچه هستند.
- [طبق تجربه بتا] هوش مصنوعی هیولاها پیشرفت عظیمی کرده و کاملا هوشمندانه، وضعیت نبرد رو بررسی می‌کنن و از هر وسیله‌ای (مثل محیط، عقب‌نشینی و هیولاهای دیگه) برای شکست دادنتون استفاده می‌کنن.
- [طبق تجربه بتا] پوشش گیاهی و جانوری و محیط‌ها کاملا پویا هستند و حس یک حیات وحش واقعی رو منتقل می‌کنند.
- [طبق تجربه بتا] پیشرفتی که رفتار و انیمیشن هیولاها نسبت به نسخه‌ی قبل داشتن فوق‌العادست و در حد یک نسل تفاوت رو در اونها میشه حس کرد.
- [طبق تجربه بتا] از محیط میشه حداکثر استفاده رو کرد و با آیتم‌های متنوع و ساختاری که هر محیط داره، خیلی راحت میشه روند مبارزه رو تغییر داد.
- تجربه‌ی مولتی پلیر بازی کاملا توی این نسخه ریحن فری شده و تمام بازیکنان از سرتاسر جهان، می‌تونن به هم وصل بشن و بازی رو با هم تجربه کنن...پس از نظر پیدا کردن پلیر خیالمون باید راحت باشه (مخصوصا با اعتیادی که ژاپنیا به MH دارن :D)
- [طبق تجربه بتا] وضعیت سرورها در بتا بسیار مناسب بود و خیلی راحت در عرض چند ثانیه می‌شد یه Squad تشکیل داد و شروع به شکار کرد.

بازی 6 بهمن برای PS4 و Xbox One و در پاییز 2018 برای PC عرضه میشه. اگه کسی قصد تهیه بازی رو در روزهای ابتدایی داره، همین‌ جا اعلام کنه و id خودشو بزاره که همه بتونن راحت یه گروه تشکیل بدن. منم سعی می‌کنم تو این روزهای پایانی که به عرضه مونده یه سری اطلاعات تکمیلی راجب اسلحه‌ها، هیولاها و روش‌های مبارزه توی تاپیک قرار بدم که همه با آمادگی بریم سراغ بازی <:-P

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
کلی خبر خوب برا مانستربازا:D
اول اینکه تو یه Event رایگان قراره گرالت از بازی Witcher به بازی اضافه بشه تاریخ انتشار اپدیت معلوم نیست احتمالا ماموریت و ایتمای مخصوص به خودشم اضافه میشه.
دومم اینکه اولین اکسپنشن بازی به اسم Hunter World: Iceborne معرفی شد که یه مپ جدید و برفی به بازی اضافه میشه با کلی مانستر و آیتم جدید و احتمالا رنک جدید بازی به اسم G.درباره تاریخ عرضم فقط به پاییز ۲۰۱۹ اشاره کردن.
امیدوارم دلار اون موقع قیمت مناسبی داشته باشه حتما باید تهیش کرد:D
شت! فک کنم دوباره باید برگردم سراغ بازی :D

• Like
Reactions: .:AC MilaN:.

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,488
نام
Farhad
سلام.بچها بازیش شبیه چه بازی فاینال فانتزی یا دارک سولز؟کلا قشنگه همه پسند هست؟ یکم توضیح بدین که اگه خوبه بریم برای دان:D

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
روزی که بازی عرضه شد من بدون هیچ شناختی از بازی رفتم از استور خریدمش ولی بعد از چند روز تبدیل شد به یکی از بهترین تجربه های این چند سال اخیرم
بازی یه حس ماجراجویی لذت بخشی داره و سیستم کوآپ خیلی بازی رو جذاب میکنه ... ترکیب آیتم ها و ساخت آرمورها و کلاس سلاح های بازی هم عالیه
در کنار اینها تنوع و طراحی مانسترها فوق العاده کار شده و قشنگ در حین مبارزات به چالش میکشنت

خیلی وقت بود بازی رو گذاشته بودم کنار ولی ظاهرا باید دوباره برم سر وقتش ... فقط امیدوارم قیمت DLC بیشتر از 20 دلار نباشه

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
سلام.بچها بازیش شبیه چه بازی فاینال فانتزی یا دارک سولز؟کلا قشنگه همه پسند هست؟ یکم توضیح بدین که اگه خوبه بریم برای دان:D

بازیش شبیه اونا نیست (میدونم خیلی با دارک سولز مقایسش میکنن) توی این بازی کاراکترت هیچ وقت قوی نمیشه و هیچ Skillی پیدا نمیکنه (از اول تا آخر بازی کاراکترت همونطور باقی میمونه) تنها چیزی که تغییر میکنه Gearهات هست که میتونی Lvl upشون کنی و از Skillهاشون استفاده کنی، مثلا اگر کاراکترت رو میخوای با light bow gun مبارزه کنه وسایل و لباس هایی رو انتخاب میکنی که Skill هایی رو داشته باشن که بدرد این سلاح بخوره! یا مثلا اگر با یه مانستری مبارزه میکنی که با رعد و برق مبارزه میکنه از وسایلی استفاده میکنی که lightning res یالایی دارن و . . .
من اول فکر میکردم یه بازی همه پسند هست و بعد از 4-5 ساعت اول خیلی توی ذوفم خورد، اما همینطوری که ادامش دادم و با ساختار پیچیده بازی بیشتر آشنا شدم عاشقش شدم (250 ساعت روی یکی از کاراکتر هام دارم) و بازیش رو اگر میخوای solo بازی کنی خوبه اما اگر co-op بازیش کنی معرکه هست!

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
واقعا ساپورتشون عالی نبوده اما بد هم نبوده !! بخصوص که موقع انتشار بازی هم گفته بودن که قرار نیست از این بازی ساپورت دائم داشته باشیم اما با این وجود چندین مانستر جدید هم اضافه کردن به بازی (هر چند بیشترشون همون قبلی ها با یک اسکین جدید بود! حتی Behemoth هم اسکلتش Nergigante بوده !) اما حداقل مردم رو علاقه مند نگه داشتن تا زمانی که DLC اماده بشه ، من انتظار داشتم Ultimate یا G-Rank باشه! اما همین هم خوبه . . .

امیدوارم اسکیل های جدید اضافه کنن !

نه والا فقط اسکین نبودن

جان سینا که کلا جدیده و یکی از محبوب ترینای سری بود اضافه کردن و شبیهش هیچی تو بازی نیست

لوناسترا هم والا اکثر move set هاش با تیسوسترا فرق داره

Kulve Taroth که کلا هیچی شبیهش نیست نه تو ورلد نه تو قبلیا

Behemoth کجاش اسکلتش نرگیگانتست؟ D: والا بیشتر از همه شبیه Zinogreئه که اون بنده خدا هم تو این نسخه نیست اصلا

خط آخرت هم که خودش گفت مثل G rank و Ultimate میمونه این اکسپنشن

ساپورت بازی خوب بوده من تنها مشکلم ایونتای بازیه که این همه زحمت دکور عوض کردن هاب رو میکشن ولی یه آرمور به تمام معنا زشت رو میزارن تو بازی :| بازیای قبلی شونصدتا آرمور خیلی معرکه دارن که اونارو بیارن ولی اینا دقیقا دست میزارن رو زشت ترینا :|

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
اگه تعداد مانستر ها حداقل 4تا باشه 100 درصد میخرم وگرنه با این قیمت دلار نمیصرفه:D

اینجوری که میگن حتما بیشتر از 4 تاست و حتما خیلی گرونه D:

یه یادآوری بکنم اینا همونایین که برا تجربه G rank تو قبلیا مجبور میکردن بازی رو فول پرایس و دوباره بخری >_>

اینم خیلی تو معرفیش اشاره میشد که خیلی اکسپشن بزرگیه تا الانم که Nargacuga تایید شده اون صدای قبل نشون دادن چشمای نارگا خیلی خیلی به Tigrex میخورد و خود نارگا همچین صدایی نداره

از طرفی هم هنوز 2 تا از مانسترای لیک قبل انتشار بازی رو ندادن بیرون یکی Orochi Kirin یکی Alatreon که اوروچی رو فکر کنم بیخیال رایگان دادنش بشن و بزارنش تو اکسپنشن چون اونم یکی از وحشی ترین مانسترای یخیه

ولی وای این Alatreon رو زودتر بدن لامصبا یکی از تاپ ترین مانسترای منه D:

از طرفی هم یکی که اعتبارش معلوم نیست گفت Zamtrios تو اکسپشن هست (باید باشه)

و از طرفی هم خودشون گفتن مانسترای کلا جدید هم هست پس حتما باید بالا 4-5 تا باشن ولی مهم قیمتشه که با این توضیحات فکر نکنم زیر 30 تا باشه D:

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
راستی لوگوی بازی آیکون یه مانستر جدیده D: اینم به لیست بالا اضافه بکنید D: خیلی هم خفن میزنه

و اینکه دقت کردم تو استریم گفتن نرگیگانته Arch آخرین آپدیت رایگان بازیه پس هم اوروچی کیرین هم آلاتریون رفتن برا اکسپنشن :|

Ardi360

کاربر سایت
Jun 10, 2008
1,476
نام
اردلان
لامصب ما رو که بدجور معتاد کرده این بازی
بعد از نیمه اولیه نه چندان جذاب بازی (مخصوصا برای منی که اولین بار بود این سری رو بازی میکردم) الان بازی خیلی برام دلچسب شده لعنتی
البته من کلا آفلاین و سولو میرم

• Like
Reactions: ehsan M

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
نه والا فقط اسکین نبودن

جان سینا که کلا جدیده و یکی از محبوب ترینای سری بود اضافه کردن و شبیهش هیچی تو بازی نیست

لوناسترا هم والا اکثر move set هاش با تیسوسترا فرق داره

Kulve Taroth که کلا هیچی شبیهش نیست نه تو ورلد نه تو قبلیا

Behemoth کجاش اسکلتش نرگیگانتست؟ D: والا بیشتر از همه شبیه Zinogreئه که اون بنده خدا هم تو این نسخه نیست اصلا

خط آخرت هم که خودش گفت مثل G rank و Ultimate میمونه این اکسپنشن

ساپورت بازی خوب بوده من تنها مشکلم ایونتای بازیه که این همه زحمت دکور عوض کردن هاب رو میکشن ولی یه آرمور به تمام معنا زشت رو میزارن تو بازی :| بازیای قبلی شونصدتا آرمور خیلی معرکه دارن که اونارو بیارن ولی اینا دقیقا دست میزارن رو زشت ترینا :|

"جان سینا" ؟!؟!؟!؟

لوناسترا که اصلا جدید نبود و توی بازی های قبلی بود و بیشتر حرکتاش هم دقیقا حرکتا تیوسترا بود فقط هیت باکس بیشتری داشت یا حرکاتش رو بیشتر تکرار میکرد یا rangeشون بشتر بود(مثل حرکت دمش یا آتش 180 درجه ی تیوسترا که برای این تقریبا 360 شده بود)

Kulve هم که اسکلتش و حتی ظاهرش همون Great Jagras بود !!! درسته که عوضش کرده بودن و حرکات جدیدی داده بودن بهش اما بازم همه میدونن Great Jagras طلایی بود! Kulve رو کلا دوست دارم و نمیتونم چیز بدی براش بگم بجز سیستم لوت مسخرش(صبر ایوب میخواد که اون چیزی رو که میخوای بدست بیاری!!!)

سرچ بکن توی اینترنت میبینی اسکلت Behemoth مال همون "نرجی" هست . . . ظاهرش خیلی شبیه زینو هست اما برای یک مانستری که اصلا جزء بازی هم نیست که نمیان اسکلت جدیدی اضافه کنن (الدر ها اگه اشتباه نکنم فقط سه تا اسکلت توی این بازی دارن) ، اگه دقت کنی خیلی از حرکاتش هم مثل "نرجی" هست ، یه ویدئو دیده بودم چند وقت پیش که حرکاتشون رو مقایسه کرده بود(اگه دیدمش لینک میدم)

• Like

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
"جان سینا" ؟!؟!؟!؟

لوناسترا که اصلا جدید نبود و توی بازی های قبلی بود و بیشتر حرکتاش هم دقیقا حرکتا تیوسترا بود فقط هیت باکس بیشتری داشت یا حرکاتش رو بیشتر تکرار میکرد یا rangeشون بشتر بود(مثل حرکت دمش یا آتش 180 درجه ی تیوسترا که برای این تقریبا 360 شده بود)

Kulve هم که اسکلتش و حتی ظاهرش همون Great Jagras بود !!! درسته که عوضش کرده بودن و حرکات جدیدی داده بودن بهش اما بازم همه میدونن Great Jagras طلایی بود! Kulve رو کلا دوست دارم و نمیتونم چیز بدی براش بگم بجز سیستم لوت مسخرش(صبر ایوب میخواد که اون چیزی رو که میخوای بدست بیاری!!!)

سرچ بکن توی اینترنت میبینی اسکلت Behemoth مال همون "نرجی" هست . . . ظاهرش خیلی شبیه زینو هست اما برای یک مانستری که اصلا جزء بازی هم نیست که نمیان اسکلت جدیدی اضافه کنن (الدر ها اگه اشتباه نکنم فقط سه تا اسکلت توی این بازی دارن) ، اگه دقت کنی خیلی از حرکاتش هم مثل "نرجی" هست ، یه ویدئو دیده بودم چند وقت پیش که حرکاتشون رو مقایسه کرده بود(اگه دیدمش لینک میدم)

John Cena -> Jho Ceana -> Deviljho :D

من جایی نگفتم لوناسترا جدید بود دارم میگم با تیوسترا فرق داره

اصلا به فرض هرچی که میگی درست باشه که نیست D: چه ربطی داره اسکلت مانسترا رو دوباره استفاده بکنن چیز بدیه یا باعث میشه چیز تکراری باشه؟ الان نارگاکوگا و Tigrex هم اسکلت یکی دارن اینا الان تکرارین؟

یا فرض کنیم Kulve با Jagras یکیه که بعید میدونم الان چیشون شبیه همه؟

والا Behemoth رو هیچ جا رسمی نگفتن و همش حرف ملته و من بیشتر دیدم ملت گفتن برا Zinogre هست که به نظر منم بیشتر از همه شبیه اونه حتی Zinogre خودش از رو Behemoth الهام گرفته شده

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
John Cena -> Jho Ceana -> Deviljho :D

من جایی نگفتم لوناسترا جدید بود دارم میگم با تیوسترا فرق داره

اصلا به فرض هرچی که میگی درست باشه که نیست D: چه ربطی داره اسکلت مانسترا رو دوباره استفاده بکنن چیز بدیه یا باعث میشه چیز تکراری باشه؟ الان نارگاکوگا و Tigrex هم اسکلت یکی دارن اینا الان تکرارین؟

یا فرض کنیم Kulve با Jagras یکیه که بعید میدونم الان چیشون شبیه همه؟

والا Behemoth رو هیچ جا رسمی نگفتن و همش حرف ملته و من بیشتر دیدم ملت گفتن برا Zinogre هست که به نظر منم بیشتر از همه شبیه اونه حتی Zinogre خودش از رو Behemoth الهام گرفته شده

اون خیارشور که دقیقا "انجنت" هست!! نصف حرکاتشون هم که یکی هست! پریدنشون، stompشون و . . .
اسکلت هاشون که مشکلی نداره تکراری باشه ، مساله اینه که تفاوت کافی رو ندارن ، مثلا "زنوجیوا" و "آرچ تمپر زنوجیوا" کاملا تفاوتشون واضح بود ، همون شکل و همون حرکات رو هم داشتن اما اونقدری تغییر کرده بود که یه تجربه ی جدید رو به ما داد !! در حالی که "کیرین" و "آرچ تمپر کیرین" هیچ فرقی نداشتن برای "کوشالا" هم همین طور بود ! "تیوسترا و لوناسترا" هم دقیقا همینطور بود ، حالا "وال هازاک" بازم یکم توی آرچ تمپرش تغییر ایجاد کرده بودن و اون "اودوگوران" هم که توی فایت وارد کردن حقیقتش خیلی عالی بود!!! بحثم اینه که اینا میتونن تجربه هایی مثل "زنوجیوا" و "وال هازاک" توی آرچ تمپر ها بوجود بیارن، اما در عوض برای آرچ تمپر بقیه فقط HP poolشون و قدرتشون رو زیاد کردن و هیچ حرکت جدیدی بهشون اضافه نشد !

خوب داداش یه نگاه به Kulve بنداز! دقیقا یه Great jagras غول پیکر هست(یکم ظاهر و حرکاتش فرق میکنه) اینو که توی کامیونیتی همه قبول دارن ! البته من با Kulve مشکلی ندارن چون یه تجربه کملا جدید و جذاب به ما داد(فرقی نداره از چه اسکلتی استفاده کرده)

کاری به شکل behemoth نداشته باش ، برو یه سرچ بزن توی انجمن هاش ببین چی نوشتن ، آوردن اسکلت های جدید توی این بازی کاریه که سازنده ها ازش پرهیر کردن و تا تونستن از اسکلت هایی که الان هست استفاده کردن، خودت فکر کن برای یه مانستری که اصلا مال این بازی هم نیست که نمیان یه اسکلت جدید وارد بازی کنن!!

دلیل این مواردی هم که گفتم مشخصه ، کانتنت های خوبشون رو ، مانستر های جدید و حرکات جدید و اسکلت های جدیدشون رو مشخصه که برای DLC نگه میدارن و برای بازی اصلی فقط مواردی رو اضافه میکنن که بازی باز ها میل بازی کردن رو فعلا از دست ندن!! اینا همه آپدیت های مجانی هست و نباید انتظار زیادی ازشون داشت ، من هم ازشون راضی هستم ، فقط میگم که میتونستن خیلی بهتر عمل کنن و نمونش هم آرچ تمپر "زنوجیوا" و "وال هازاک" هستن . . .

• Like

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,799
دوستان بازیش چه سبکیه من دارک و بلاد رو خیلی بازی کردم این از اونا سختره ؟
چند ساعت گیم پلی داره ؟ الان که بازی ارزون شده می خوام بگیرمش

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,944
نام
امین پاشاپور
دوستان بازیش چه سبکیه من دارک و بلاد رو خیلی بازی کردم این از اونا سختره ؟
چند ساعت گیم پلی داره ؟ الان که بازی ارزون شده می خوام بگیرمش
اولا بازی اینقدر سخت نیست. اتفاقا راحتم هست بازی نسبت به نسخ قبلی
دوما اصلا این با دارک و بلاد هم سبک نیست که مقایسه بشه
در کل هر سبکی دوست داشته باشی این بازی جادوت میکنه و عاشقش میشی

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر