Multi Platform Monster Hunter: World

سازنده
Capcom
تاریخ انتشار
January 26, 2018
ناشر
Capcom
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
MHWorld_E3_art1.jpg

Publisher and Developer : Capcom
Genre: Action RPG
Platforms : PS4 - Xbox One - PC
Release Date: January 26 2018

حالا که فقط حدود 20 روز به عرضه مونده، یه تاپیک برای اخبار، هماهنگی و پیدا کردن تیم برای Co-op لازمه. یه سری اطلاعات تایید شده از بازی + اطلاعاتی که خودم از تجربه‌ی بتا بدست آوردم رو در زیر بصورت تیتروار اعلام می‌کنم که اگه احیانا کسی با بازی آشنا نیست یا اینکه از محتویات بازی اطلاعی نداره، برای تجربه‌ی بازی آماده بشه:

- محتوای داستانی بازی حدود 40 تا 50 ساعت طول می‌کشه و طبق معمولِ نسخه‌های قبل، بعدش تازه ماجرای اصلی شروع میشه که اونم مولتی‌پلیر و Co-op هستش که باعث میشه صدها ساعت دیگه، واسه شکار هیولاهای مختلف و چلنج‌های هفتگی و البته ارتقای اسلحه‌ها و زره‌ها صرف بشه!
- برخلاف نسخه‌های قبلی، کمپین داستانی فقط یه بخش تمرینی برای بخش چند نفره نیست و چالش‌های بزرگ رو هم شامل میشه.
- طبق گفته کارگردان، بازی بعد از عرضه، از رویدادهای هفتگی و آپدیت‌های منظم و رایگان زیادی بهره خواهد برد.
- بازی هم بصورت آفلاین و هم بصورت آنلاین قابل بازیه و حتما نیازی نیست همیشه به اینترنت وصل باشید.
- اغلب مراحل و ماموریت‌ها رو میشه بصورت Co-op که تا حداکثر 4 نفر هست، تکمیل کرد.
- [طبق تجربه بتا] تمام 14 اسلحه‌ی بازی کاملا از نظر کنترل، عملکرد و قابلیت‌ها، متفاوت هستند و ماهر شدن در هر کدومشون، دقت و تمرین جداگانه رو لازم داره.
- [طبق تجربه بتا] برخلاف نسخه‌های قبل، هیچ لودینگ و معطلی خاصی، بین مناطق مختلف وجود نداره و مپ‌های بازی کاملا یکپارچه هستند.
- [طبق تجربه بتا] هوش مصنوعی هیولاها پیشرفت عظیمی کرده و کاملا هوشمندانه، وضعیت نبرد رو بررسی می‌کنن و از هر وسیله‌ای (مثل محیط، عقب‌نشینی و هیولاهای دیگه) برای شکست دادنتون استفاده می‌کنن.
- [طبق تجربه بتا] پوشش گیاهی و جانوری و محیط‌ها کاملا پویا هستند و حس یک حیات وحش واقعی رو منتقل می‌کنند.
- [طبق تجربه بتا] پیشرفتی که رفتار و انیمیشن هیولاها نسبت به نسخه‌ی قبل داشتن فوق‌العادست و در حد یک نسل تفاوت رو در اونها میشه حس کرد.
- [طبق تجربه بتا] از محیط میشه حداکثر استفاده رو کرد و با آیتم‌های متنوع و ساختاری که هر محیط داره، خیلی راحت میشه روند مبارزه رو تغییر داد.
- تجربه‌ی مولتی پلیر بازی کاملا توی این نسخه ریحن فری شده و تمام بازیکنان از سرتاسر جهان، می‌تونن به هم وصل بشن و بازی رو با هم تجربه کنن...پس از نظر پیدا کردن پلیر خیالمون باید راحت باشه (مخصوصا با اعتیادی که ژاپنیا به MH دارن :D)
- [طبق تجربه بتا] وضعیت سرورها در بتا بسیار مناسب بود و خیلی راحت در عرض چند ثانیه می‌شد یه Squad تشکیل داد و شروع به شکار کرد.

بازی 6 بهمن برای PS4 و Xbox One و در پاییز 2018 برای PC عرضه میشه. اگه کسی قصد تهیه بازی رو در روزهای ابتدایی داره، همین‌ جا اعلام کنه و id خودشو بزاره که همه بتونن راحت یه گروه تشکیل بدن. منم سعی می‌کنم تو این روزهای پایانی که به عرضه مونده یه سری اطلاعات تکمیلی راجب اسلحه‌ها، هیولاها و روش‌های مبارزه توی تاپیک قرار بدم که همه با آمادگی بریم سراغ بازی <:-P

آخرین ویرایش:

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
No Monster Hunter World Loot Boxes or Microtransactions
همونطور که انتظار می‌رفت، تایید شد که خبری از لوت باکس و خرید درون برنامه‌ای توی بازی نیست...<:-P
تهیه‌کننده بازی حرف جالبی زده...گفته که حتی اگه این چیزا توی بازی بود و اگه بازیکنا می‌تونستن با پول واقعی مثلا اسلحه‌های جدید بخرن یا آپگریدشون کنن، بازم واسشون فایده نداره چون کل بازی رو مهارت بازیکن بنا شده و اگه هم کسی با پول امکانات بازی رو آزاد می‌کرد، چون نحوه‌ی استفادش رو نمیدونه و توش مهارت پیدا نکرده پس کلا بدردش نمی‌خوره.
حرفشم واقعا درسته چون Monster Hunter عنوانی نیست که مثلا 30 ساعت وقت روش بزاری تا همه امکاناتشو آزاد کنی...اغلب بیشتر امکانات در دسترسه و باید توی استفاده ازشون و کلا استراتژی شکار کردن مهارت پیدا کنی و خوشبختانه مهارت رو نمیشه فروخت :D

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
نمیدونم چرا بازیشو میبینم خود به خود یاد آخرین نسخه فاینال فانتزی می افتم و خیلی هیجان زده ام میکنه!!!!خدا کنه حداقل یخورده شباهت داشته باشن من خیلی حال میکنم با این استایل

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
سبک بازی چیه دوستان؟ دقیقا فاز نهاییش چی هست؟ :d
سبک بازی اکشن نقش‌آفرینی هست ولی راستش فقط با دونستن سبک نمیشه یه دید کلی از گیم‌پلی بازی بدست آورد. شاید مثلا نزدیک‌ترین بازی از نظر گیم‌پلی و هدف کلی بازی، سری Toukiden باشه...یا مثلا سری God Eater هم یه شباهت‌هایی باهاش داره. ولی راستش یه عنوان مشهور و پرطرفدار غربی شبیه بهش نمیشه پیدا کرد و واسه همین هم هست که خیلیا (از جمله افرادی که تا حالا MH نزدن) واسش هایپ هستن چون توی این مقیاس چیزی مشابهش پیدا نمیشه. شاید یکم (خیلی کم!) از نظر مبارزات و وجود اسلحه‌های متنوع که هر کدوم قلق خودشونو دارن بشه گفت یه شباهت‌های ریزی با سری سولز داره ولی کلا فازش متفاوته. اگه از توضیحات پست اول چیزی دستگیرت نشد، به نظرم چنتا تریلر از گیم‌پلی ببینی متوجه میشی. مثل این: Youtube

نمیدونم چرا بازیشو میبینم خود به خود یاد آخرین نسخه فاینال فانتزی می افتم و خیلی هیجان زده ام میکنه!!!!خدا کنه حداقل یخورده شباهت داشته باشن من خیلی حال میکنم با این استایل
فطعا یه شباهت‌هایی داره :D
ویدئوی استریمر معروف Maximilian Dood که به همراه ۳تا از دوستاش توی اتاقش دارن بتارو بازی میکنن ببینین عاشق بازی میشین :D
توی یوتیوب سرچ کنین هستش
اینو رفتم دیدم...جالب بود. با اینکه تجربه‌ی قبلی نداشتن ولی خیلی خوب تونستن از پس هیولاها بر بیان...البته 7 ساعت طول کشید :D

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
8 دقیقه گیم‌پلی جدید از مپ Rotten Vale منتشر شد که پیشنهاد می‌کنم ببینید: Youtube
این منطقه اتمسفر جالب و بشدت سنگینی داره...همونطوری که از اسمش معلومه، یک محیط سمی و پر از استخون‌های هیولاهای مرده هستش که شبیه یه لجن‌زاره...کلا مکان گندیده‌ و حال به هم زنی هستش :D احتمالا هم یکی از سخت‌ترین مناطق باشه چون مشخصه فقط سگ‌جون ترین هیولاها می‌تونن توی همچین محیطی دووم بیارن و ضعیفا زیر پایه‌ی بقیه له شدن و دارن می‌پوسن :D گوینده هم منطقه و هیولاها رو خیلی باحال توصیف می‌کنه؛ انگار دارید مستند راز بقا می‌بینید :))

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
خب اولین نقد و امتیاز بازی هم از مجله‌ی بسیار قابل اطمینان (:D) Famitsu منتشر شد :
10/10/10/9 [39/40]<:-P
نمیشه به نمره‌های فامیتسو اطمینان کرد ولی خوشبختانه اینبار یه نفر خلاصه‌ای از نقد هم ترجمه کرده که میشه بیشتر به کیفیت بازی پی برد:

* almost 50-60 hours to reach the ending. Lots of replay value after that
* Massive increase in the feeling of presence, and lots of QoL changes make it a more comfortable experience. Truly worthy of being called the next generation Monster Hunter
* The seamless areas keep you in the action, without an interruptions
* The pacing of the action has also been increased
* A wide range of information, from weapon trees to monster weakpoints and parts that can be broken can now all be checked in-game, making it much easier even for new players to start the game
* Scoutflies are revolutionary
* The areas spread out in all directions, there's always more things to find or see
* The story has a strong, solid through line
* Definitely a game for cat lovers
* It also includes systems that series' fans can dig down deeper into

اوضاع بازی خیلی خوب به نظر می‌رسه....هیچ اشکالی هم از بازی نگرفته <:-P تقریبا به بیشتر نکاتی که توی بتا تجربه کردیم و توی پست اول هم گذاشتم اشاره کرده...مهمترین نکته‌ای که من از همه ‌بیشتر نگرانش بودم، داستان بود که خداروشکر مثل اینکه خیلی خوب از آب دراومده <:-P
یه مقایسه هم از امتیازایی که فامیتسو به نسخه‌های قبلی داده بود:
MH2 37
MHP2G 36
MHF 36
MH3 40
MHP3 39
MH3G 38
MH3GHD 35
MH4 38
MH4G 36
MHX 36
MHXX 35
پ.ن: فقط 10 روز به عرضه \m/

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
اگه بازی coopنری تکنفره میشه بازی یا هوش مصنوعی میاد کمک؟چون تکی زدن هیولا سخت
کسی قرار نیست بیاد کمکت فقط یه گربه داری که کارش میشه گفت هواس پرتیه هیولاست
این بازی قرار نیست راحت باشه حتی اگه کواپم بری مانسترها قوی تر میشن مثل دارک سولز

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
هر چی به تاریخ انتشار نزدیک تر میشیم دارن مانسترهای بیشتری نشون میدن
همینطور پیش بره کل بازی اسپویل میشه:|

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
خداکنه زیاد استقبال نشه از بازی تو بازار ایران سریع قیمتش بیاد پایین:D
بزرگترین آرزوی الان گیمریم هست.....من با این سبک زیاد آشنایی ندارم!!!تو بازی بیس یا کمپ داریم؟؟؟
مپ بازی همش پیاده روی هست چیزی هم میشه سوار شد؟؟؟
زیر آب هم میشه با هیولاها فایت داد؟؟

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
اگه بازی coopنری تکنفره میشه بازی یا هوش مصنوعی میاد کمک؟چون تکی زدن هیولا سخت

یه همراه گربه (اسمشون سخته میگم گربه :D ) داری

ولی فکر نکن 4 نفری دقیقا همون مانستری رو میزنی که تک نفری میزنی

شما از 1 نفر بیشتر بشی HP مانسترا 4 برابر میشه D:

• Like
Reactions: guppy

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
هر چی به تاریخ انتشار نزدیک تر میشیم دارن مانسترهای بیشتری نشون میدن
همینطور پیش بره کل بازی اسپویل میشه:|

مگه بازی معمولیه که باس هارو اسپویل بکنن بگیم بده؟ :D مثل اینه که یه بازی ریتمیک نیاد قبل انتشار همه آهنگارو نشون بده تا سورپرایز بکنه

اتفاقا باید همرو نشون بده چون یکی از بزرگترین چیزایی که مانستر هانتر ملت منتظرشن دیدن تعداد مانسترا و اینکه کدوما هستن

بعد احتمال زیاد باز 1-2 تا سورپرایز میزارن بمونه XD

ولی کلا خیلیا نگرانن که تعداد مانسترا خیلی کم باشه (که تقریبا هست) برا همین به نظرم باید نشون بدن چیا دارن که نگرانیا کم بشه

تنها ایراد خیلی بزرگ بازی تا اینجا تعداد مانستراست وگرنه از هر نظر دیگه بهتر از قبلیاست فقط امیدوارم نینتندو فن بوی بودن منتقدا گل نکنه و چون بازی رو یه کنسول دستی نیست بکوبنش زیاد چون واقعا بازیای قبلی مانستر هانتر در مقابل این یه عذاب هستن بازی کردنشون

• Like
Reactions: guppy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر