Mirror's Edge | PC

سلام

بازي Mirror's Edge اولين بار در E3 2007 معرفي شد .

اين بازي توسط استوديوي سوئدي DICE در حال ساخت است و بازي توسط كمپاني عظيم EA منتشر ميشود

استوديو DICE سري سازنده بازي معروف Battlefield هست

در زماني كه اين بازي معرفي شد سازندگان بازي اعلام كردند كه بازي Mirror's Edge بازي هست كه شما تا به حال مشاهده نكرديد . خب ...... همه سازندگان براي تعريف از محصول خودشون چنين حرفي رو ميزنند .

حدود 1 ماه پيش اولين عكس ها از اين بازي منتشر شد كه نشان ميداد سبك بازي تا حدود زيادي عجيب هست و با انتشار اطلاعات از اين بازي معلوم شد حرف DICE براي بازار يابي نبوده بلكه واقعا اين بازي يك سيك جديد در FPS ميخواهد احيا كنه

در اول اگر بخواهيم اين بازي رو شرح بدهيم بايد بگم كه اين بازي يك بازي FPS به صورت parkour هست
mjr9kx.jpg

خب به نظر شما ها parkour چي هست ؟؟؟؟؟؟؟

parkour در اصل يك نوع ورزش فرانسوي هست . اين ورزش يكي از خطر ناك ترين در عين حال جذابترين ورزش هاست . توني هاك و اسكيت برد و خطراتشو فراموش كنيد خطر واقعي روربروي شماست !!!! ورزش پاركور در اصل هنر و توانايي ذهن شماست وبه شما حس ازاد بودن و نداشتنم فيزك القا ميكنه در اين ورزش به شما ياد داده ميشه كه چه طور تمركز كنيد تا از ديوار بالا برويد از 7 متر ارتفاع بپريد و........ اگر ميخواهيد معني واقعي اين ورزش بفهميد بهتون ديدن ويدوئو اين ورزش توصيه نميكنم هر وقت بي كار بودبد به پارك ملت سر بزنيد تا حرفه ترين گروه پاركور ايران مشاهده كنيد البته اگرشانس داشتيد .........

در اين بازي شما به جاي شخصيتي به نام Faith قرار ميگيريد . شما در شهري زندگي ميكنيد كه پر از اسمان خراش ها و همچنين خيابان هايي تميز و زيبا هست اما رازي در پشت اين شهر مخفي هست

در شهري كه Faith در اون زندگي ميكنه پليس به همه چيز مسلط هست و اونها مدام در حال استعراغ سمع هستند { تا حدودي شبيه رمان بزرگ 1984 اثر جورج اورول } .

در اين شهر Faith و گروهش بزراي رساندن خبر به هم بايد از پشت بام ها و پريدن به اين و ان ور كاراهاشون به هم اطلاع بدهند و از اين طريق رازها شون فاش نميشه

در Mirror's Edge شما تمام مدت در حال تعقيب و گريز هستيد پلسي و افراد ضد شورش و حتي هليكوپتر خبر گذاري ها هم به شما وقت استراحت نميدهند
2salbi8.jpg

در اين بازي شما بايد بدويد . بپريد و با استفاده از فنون رزمي حريفانتان رو از پاي در بياوريد . { در متن گفته شده شما از اسلحه گرم در بازي استفاده نميكنتيد كه من خودم تكذيب ميكنم با توجه به پوستر اصلي بازي

فاكتور اصلي در اين بازي ميزان حركت و سرعت شماست . شما در اين بازي وقتي براي فكر كردن نداريد . اگر شما بازي رو مثل Tomb Raider بازي كرده باشيد ميدونيد كه براي حل هر معما ميتونيد به محيط اطافتون نگاه كنيد و دنبال راه حل باشيد اما در اين بازي به هيچ وجه وقت براي اين كار نداريد

دليل اين كار اينه كه در تمام بازي افراد به دنبال شما هستند اما مشكل اصلي اينه كه گلوله ها مثل مور و ملخ به سمت شما روانه ميشود و اين جا ست كه راهي به جز فرار نداريد

اما نكته جالب ابنه كه بازي اون قدر ها هم مشكل نيست در واقع در اين بازي شما توانايي به نام Faith vision داريد كه رنگ ها هر جا رو به صورت رمز و كد در اختيار شما ميگذارد { دقيقا مثل بازي Assassin's Creed } رنگ قرمر در اين بازي رنگ حياتي هست و در واقع راه فرار شماست اگر گير افتاديد خيلي نگران نباشيد با كمي نگاه به اطراف ميتوانيد راه فرار رو پيدا كنيد

و اما گرافيك ..... گرافيك بازي بسيار زيباست ساختمان ها و خيابان ها عالي طراحي شدند اما زيباتنرين نكته نور خورشيد هست كه در اين بازي فوق العاده كار شدند محيط افتابي اطاف شما رو به ياد روز ها تابستاني Los Angeles مياندازه !!!!!!!!!
nqe5b5.jpg

ممنون از کسری

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
دستت درد نکنه.
این بازی توانایی تبدیل شدن به بهترین بازی در زمینه ی نوآوری را دارد.ترکیب اول شخص و دویدن و پریدن همراه با اکشن بدون اسلحه.ایده ی جالبیه.عکس هاش که عالیه.
فکر کنم اگه سوم شخص بود شبیه :love:prototype:love: میشد.(البته از نظر ظاهر)

hosein yacuza

کاربر سایت
Jul 17, 2007
441
نام
hosein
فوق العادس!!!!!!!!!!!!!
من شدیدا منتظرم البته قبلا تریلر هاشو دیده بودم حالا هم که دوست عزیز mgs پیش نمایششو گذاشت خیلی بیشتر منتظرم !!:love:

hosein yacuza

کاربر سایت
Jul 17, 2007
441
نام
hosein
نقل قول M.G.S
در اين بازي شما بايد بدويد . بپريد و با استفاده از فنون رزمي حريفانتان رو از پاي در بياوريد . { در متن گفته شده شما از اسلحه گرم در بازي استفاده نميكنتيد كه من خودم تكذيب ميكنم با توجه به پوستر اصلي بازی

اصلا تو تریلر هاشم نشون میده طریقه استفاده از اسلحه رو و تا جایی که من یادمه اسلحه ای که میشه ازش استفاده کرد فقط یه کلته !!!!!!!!!!
فنون رزمیشم از این جفتک انداختنای الکی نیست باید خودتون ببینید !!!!!!!!!!

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین
طبق آخرين اخبار شما قابليت Bullet Time رو داريد...
بيشتر بازي روي فرار كردن از پشت بام ها تمركز دارد و شما همشيه درگيريد...
به جاي اينكه شخصيتتون آپگريد شه شما تو طول بازي ياد ميگيريد بازي كنيد و خودتون آپگريد ميشيد !
هميشه چندين هزار راه براي رسيدن به هدفتان داريد...

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
گمان می کنم این بازی مانند Portal یک بازی خلاقانه و بسیار موفق از آب در بیاد :happy: من بویژه از محیط زیبا و آرام (که یک موسیقی آرام رو بهمراه داره) خیلی خوشم اومد. اگر محصول نهایی اون چیزی باشه که فکرش رو می کنم ،یقینا Mirror's Edge یکی از بهترین بازی های امسال خواهد شد !

R-teen

کاربر سایت
Oct 28, 2007
268
نام
آرتین
مطمئنا بازي جالبي خواهد شد. نكته جالبش اينه كه اول شخصه!!! معمولا بازيهاي تو اين سبك كه بايد از در و ديوار بالا بري :biggrin1: سوم شخص هستن.

MehradCreed

کاربر سایت
Aug 16, 2008
1,706
نام
MehrλÐ
اين بازي خيلي جالبه
خلاصه اي از بازي:
اسم كاراكتر همون طور كه ميدونيد فيث(faith)هستش و دختر جواني كه پدر و مادرش سال ها پيش به دليل مخالفت با دولت حاكم كشته شدند و براي همين فيث در خيابان ها بزرگ شده.اكنون خواهر فيث نيز توسط دولت دسگير شده و فيث مجبور است براي نجات خواهرش با نيرو هاي پليس و امنيت ملي درگير شود و شخصيت مرموزي به نام مركوري(Mercury)كه از طريق بي سيم با فيث در ارطبات است.اما فيث در اين مبارزه سلاحي جز مهارت به عنوان يك دونده ندارد
دنياي Mirrors Edge الگو گرفته از شهر هايي مثل توكيو-نيو يرك-دوبي و .....
در اين بازي به جاي شليك كردن كه يكي از مهم ترين عناصر بازي هاي اول شخص(FPS) رو تشكيل ميده در اين بازي - بازي باز بايد ياد بگيرد چگونه با سرعت در پشت بام ها و ساير اماكن اين دنياي بزرگ حركت كند و بالا رفتن از ديوار ها استفاده از پرش هاي طولاني و حركت هاي اكروباتيك موانع را پشت سر بگذارد
استفاده از صلاح نيز در بازي تقريبا به صفر رسيدهو گيمر بايد تلاش كند تادر بيشتر مواقع ا از دست دشمنان فرار كند چون تلاش براي مبارزهبا مامور هاي امنيتيه ماهر و مسلح براي زني كه در زمينه استفاده از اسلحه ها هيچ اموزشي نديده نتيجه چندان خوشايندا نداره:-"
سرعت در اين بازي نقش اساسي ايفا ميكند و براي فرار از دشمنان و رسيدن به مقصد در حداقل زمان ممكن گيمربايد سرعت حركت خود را در تمام طول مسير حفظ كنه علاوه بر اين براي سرعت بالا ضروري است گيمري كه سرعت كافي داشته باشد ميتواند پرش هاي طولاني انجام دهد درها را با ضربه هاي شديد باز كند و حتا دشمنان را بر زمين بندازد
و السلام

djwolf

کاربر سایت
Dec 16, 2007
1,196
نام
حسین
اگه خدا بخواد امروز بعد از ظهر سفارشم ميرسه و نصب كنم حتما ميام براتون تعريف ميكنم
من خودم يكي از طرفداران اين بازي هستم البته فقط باي ديدن تبليغات اين بازي و روال داستاني عاشقش شدم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر