Microsoft نباید به حرف مشتریانش گوش میداد

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
Jesse-Schell.jpg

آقای Jesse Schell از طراحان حرفه ای معتقد است که تغییر در سیاست های مایکروسافت اشتباه بود نه خود سیاست ها.

در آخرین مصاحبه ای که با سایت Gl.biz در حاشیه ی کنفرانس سازندگان در بارسلون, توضیح میدهد که کنسولی که مایکروسافت (با سیاست های گذشته) ارائه میداد, کنسولی مشابه با Steam و قابلیت پوشش نیاز تمامی مشتریانش بود:
مشتریان شما میخواهند شما بدون تغییر همانند گذشته باقی بمانید, حتی اگر شما را به پایین بکشد و مایکروسافت نمیداند که این یک واقعیت است و یا حتی یک مشکل.حقیقتی که آن ها نمیتوانند خواسته های مشتریان را برآورده کنند.
در اصل مایکروسافت گفت:ما میخواهیم شبیه استیم بشویم, شما استیم را دوست دارید نه؟ و ما جواب دادیم:نه ما از این و از تو متنفریم, تو احمقی که این کار را انجام میدهی, یا اگر یک چیز جدید را معرفی کند باز می آییم و همان حرف را میزنیم حتی اگر آن چیزی باشد که به نفعمان باشد و بی نهایت دنبالش باشیم.اما الان مایکروسافت دیگر آن کار ها را انجام نمی دهد ولی بالاخره یکی انجام خواهد داد.
او در ادامه می پرسد که چرا تمامی شرکت هایی که سردمدار تغییرات در تکنولوژی هستند محکوم به فنا هستند؟خود جواب میدهد که به این دلیل است که مردم تغییرات را دوست ندارند و گوش فرا دادن به مشتریان است که این شرکت ها را به گوشه ای سوق میدهد:
این روندی است که همیشه تکرار میشود.چرا شرکت هایی که تغییراتی در تکنولوژی ایجاد میکنند محکوم به شکستند؟این در تمامی صنعت هاست.پس نکته آن کجاست؟کجای کار آن ها اشتباه است؟
همه میگویند اوه!شرکت های بزرگ همگی احمقند.آن ها نمیتوانند احمق باشند چون دیگر شرکت بزرگی نخواهند بود, مایکروسافت نیز احمق نیست اما اشتباهش این است که مشتریانش گوش فرا میدهد
او استیم را مثال میزند که به دلیل نداشتن پلتفرمی خاص به موفقیت دست پیدا کرد اما اگر او نیز پلتفرمی در اختیار داشت طرفدارانش پشتیبان این تغییر اساسی در نحوه ارائه نمی شدند
او ادامه میدهد:
مشکل آن است که رفقای هاردکور ما همه چیز را عین قبل میخواهند.وقتی که شما میخواهید چنین کاری را انجام دهید نمی توانید یک شرکت بزرگ را بردارید و همه چیز را تغییر دهید بلکه باید همانند کاری که Valve با استیم انجام داد, انجام دهید یعنی به آرامی تغییرات را اعمال کنید.
من احتمال میدهم که دیگر کار ما در این جا تمام است.ایا ما با این کنسول ها به پایان خواهیم رسید؟آیا نشانه هایی مربوط به پایان کار ما در حال نمایان شدن است؟

منبع

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
احتمالا از اونایی که با مدرک تقلبی وارد دانشگاه شده مردک چرت داره میگه داره از سیاست جدید چپاول و دزدی از گیمر حمایت میکنه
حالت خوبه!؟ حتمن همه بازیا رم اصل میخری که اینجوری داری میتوپی به این بدبخت!؟ بنظرت THQ واسه چی ورشکست شد !؟ Team Bondi چرا بساطشُ چم کرد رفت؟!2000 تا شرکت کوچیک و بزگ دیگه هستن که فقط بخاطر پا گرفت خورده فروشایی مثه گیم استاپ و کیک استارتر از بین رفتن یا اگرم بوجود بیان بزودی نابود میشن...سازنده ها احمق بودن که نفهمدین مایکروسافت داره به نفع همه کار میکنه نه به ضرر هیچکس!!! حتی به نفع خود گیمر ها ام بود , نسل بعد و نسلای بعد قیمت دیسکهای فیزیکی اونقدر بالا میره که نتونی بخری...

آخرین ویرایش:

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
اگه به هر دلیلی شما یک ماه اینترنتت قطع باشه و نتونید بازی کنید باز هم همین حرف ها رو میزنید؟
البته توی کشور زیبای ایران همچین اتفاقی میفته که 1 ماه اینترنت قطع بشه. در کشور های خارجی تنها در حالتی قطعی اینترنت رخ میده که سونامی ای، زلزله ی وحشتناکی یا از این قبیل اتفاقات بیفته که 1 ماه اینترنت قطع بشه که در اون صورت بازی کردن که هیچ، شبا باید توی خیابون خوابید.
احتمالا از اونایی که با مدرک تقلبی وارد دانشگاه شده
مگه ایرانه ؟ بهتره یه تحقیقی در مورد دانشگاه CMU داشته باشید.

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
Steam میزاره آفلاین هم بازی کنیم ولی Xbox One چی؟ :|

اگه به هر دلیلی شما یک ماه اینترنتت قطع باشه و نتونید بازی کنید باز هم همین حرف ها رو میزنید؟
حالا بماند که یه سری ویژگیهاشم مثل cloud برای ما که اینترنت خوبی نداریم عملا استفاده ای نداره

چرا جو الکی میدی!؟ کی گفت اتصال دائم؟! خود استیم ام همیشه آفلاین نمیشه باهاش بازی کرد , آپدیت که میاد مجبوری وصل شی به نت...ایکس وان هم دقیقن همین بود ...
تازه گفته بود آپدیتا در حدِ کیلوبایتِ , با اینترنت گوشی ام گفته بود میتونی وصل شی...تو افغانستان و پاکستان ام میشه از کسنول استفاده کنی چه برسه اینجا!

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
مشتریانش ؟ والله 80 درصد کسایی که اعتراض می کردن هیتر های مایکرو بودن که قصدشون فقط ماهی گیری از آب گل آلود بود !

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,252
ماکرو نمیتونه برای پیش بردن تکنولوژی خودش رو فدا کنه اونم در حالی که بعضی شرکتها (سونی) از ترس عقب میکشن و حاضر نیستن تکنولوژِ جدید رو بیارن روی کار فقط به خاطر اینکه به خودشون مطمئن نیستن و نمی دونن آیا شکست می خورن یا نه..
الان میشه بگی میاکرو چه تکنولوژی رو خواست رواج بده ؟جز اینکه کنسول خودش رو از نظر سخت افزاری اپدیت کرد . DRM و خون مشتری رو تو شیشه کردن از نظر شما تکنولوژی به حساب میاد ؟ !!!

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
الان میشه بگی میاکرو چه تکنولوژی رو خواست رواج بده ؟جز اینکه کنسول خودش رو از نظر سخت افزاری اپدیت کرد . DRM و خون مشتری رو تو شیشه کردن از نظر شما تکنولوژی به حساب میاد ؟ !!!

شما چند سال این خون به شیشه کردن رو تجربه کردین؟

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
یکم بعضیاتون خجالت بکشید ! اگه همون عده به مایکرو اعتراض نمیکردن که هنوز باید درحال یاد گرفتن نحوه ی share کردن بازیهاتون بودید ! دفاع کردن تا حدّ مرگ بخاطر چی؟ شما میخواید بازی کنید یا ماکیروسافت رو بپرستید؟ DRM و بلاک کردن بازیهای دست دوم به نفع شما بوده ؟ خوشم میاد حاضرید از منافع خودتون بگذرید ولی نگید فلان کار مایکرو اشتباه بوده ( هرچند خداروشکر خودشون پی بردن و درستش کردن )
من حرف هاشو باور کردم!خیلی قانع کننده بود!
در مورد حرف شما هم برا قضاوت زوده!خیلی زود!!!این موضوع اگه برا گبمر خوب باشه برا سازنده خیلی بده و اگه برا سازنده هم خیلی بد باشه یعنی برای گیمر بده

من اصلاً متوجه منظور شما نشدم :-/ من زود قضاوت میکنم؟ دیگه بعد از دو دهه گیمر بودن اگه ندونم DRM چیه به نفع گیمر هست یا نه که دیگه هیچی :D حالا اصلاً حرف من اشتباه ، ولی چیزی که حقیقته اینه که فشار انقدر روی مایکروسافت زیاد بود که مجبور شد یه تغییر 180 درجه ای تو سیاست هاش بده که الان تو فروم های خارجی بهش میگن X180 . با اون سیاست ها X1 نیومده شکست خورده بود ! نمیدونم چی واسه قضاوت زوده؟ یکی بیاد شرح بده این قضیه ی دیجیتال چیه؟ مگه غیر از همینی ـه که الان رو PS Stroe موجوده ؟ یا چک آنلاین 24 ساعته هم شاملش میشه؟

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
یکم بعضیاتون خجالت بکشید ! اگه همون عده به مایکرو اعتراض نمیکردن که هنوز باید درحال یاد گرفتن نحوه ی share کردن بازیهاتون بودید ! دفاع کردن تا حدّ مرگ بخاطر چی؟ شما میخواید بازی کنید یا ماکیروسافت رو بپرستید؟ DRM و بلاک کردن بازیهای دست دوم به نفع شما بوده ؟ خوشم میاد حاضرید از منافع خودتون بگذرید ولی نگید فلان کار مایکرو اشتباه بوده ( هرچند خداروشکر خودشون پی بردن و درستش کردن )
من حرف هاشو باور کردم!خیلی قانع کننده بود!
در مورد حرف شما هم برا قضاوت زوده!خیلی زود!!!این موضوع اگه برا گبمر خوب باشه برا سازنده خیلی بده و اگه برا سازنده هم خیلی بد باشه یعنی برای گیمر بده

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
البته توی کشور زیبای ایران همچین اتفاقی میفته که 1 ماه اینترنت قطع بشه. در کشور های خارجی تنها در حالتی قطعی اینترنت رخ میده که سونامی ای، زلزله ی وحشتناکی یا از این قبیل اتفاقات بیفته که 1 ماه اینترنت قطع بشه که در اون صورت بازی کردن که هیچ، شبا باید توی خیابون خوابید.
منم با توجه به اینکه با یه ایرانی دارم صحبت میکنم اون حرفو زدم!
چرا جو الکی میدی!؟ کی گفت اتصال دائم؟! خود استیم ام همیشه آفلاین نمیشه باهاش بازی کرد , آپدیت که میاد مجبوری وصل شی به نت...ایکس وان هم دقیقن همین بود ...
تازه گفته بود آپدیتا در حدِ کیلوبایتِ , با اینترنت گوشی ام گفته بود میتونی وصل شی...تو افغانستان و پاکستان ام میشه از کسنول استفاده کنی چه برسه اینجا!
پس اون اتصال دائم که میگفت چی بود؟ اینکه می گفت هر چند ساعت یکبار چک میکنه؟
در ضمن شاید یکی کلا اینترنت نداره، تکلیف اون چیه؟

در مورد Steam هم: یعنی اگه کلا اینترنت رو قطع کرده باشیم و آپدیت داده باشه بازم باید وصل شیم؟ آخه اینجوری که اصلا وصل نمیشه که بخواد بفهمه آپدیتی داده! (اینو چون دقیق نمیدونم می پرسم)
اگه Steam هم اینجوری باشه پس Steam هم ناجوره! :|

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی
منم با توجه به اینکه با یه ایرانی دارم صحبت میکنم اون حرفو زدم!

پس اون اتصال دائم که میگفت چی بود؟ اینکه می گفت هر چند ساعت یکبار چک میکنه؟
در ضمن شاید یکی کلا اینترنت نداره، تکلیف اون چیه؟

در مورد Steam هم: یعنی اگه کلا اینترنت رو قطع کرده باشیم و آپدیت داده باشه بازم باید وصل شیم؟ آخه اینجوری که اصلا وصل نمیشه که بخواد بفهمه آپدیتی داده! (اینو چون دقیق نمیدونم می پرسم)
اگه Steam هم اینجوری باشه پس Steam هم ناجوره! :|

هر 24 ساعت 1 بار در حد کیلوبایت...دیگه همه الان همچین اینترنتی دارن دیگه....
واسه استیم یه سری بازیا آره یه سریا ام نه... ولی بالاخره واسه آپدیت باید وصل شی دیگه و گرنه از استیم استفداه نکنی یا نکنی اصن فرقی نداره که

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
هر 24 ساعت 1 بار در حد کیلوبایت...دیگه همه الان همچین اینترنتی دارن دیگه....
واسه استیم یه سری بازیا آره یه سریا ام نه... ولی بالاخره واسه آپدیت باید وصل شی دیگه و گرنه از استیم استفداه نکنی یا نکنی اصن فرقی نداره که
من قبول دارم که الان دیگه تقریبا همه اینترنت دارن (مخصوصا کسایی که بازی میکنن) و اینترنتی که لازم داره نیاز نیست خیلی با کیفیت باشه ولی مسئله اینه که این موضوع اصلا ضروری نیست یا حداقل نباید باشه (الان کنسول های این نسل مثلا، برای اجرای بازی نیازی به اینترنت ندارن) وقتی یه ویژگی رو اضافه میکنن که ضروری هم نیست نباید دیگه اون رو تحمیل کنن، ما هم نباید وقتی دارن یه چیزی رو بهمون تحمیل میکنن ازش طرفداری کنیم حالا میخواد مایکروسافت باشه یا سونی یا استیم یا هر شرکت دیگه ای ...

البته منکر این قضیه هم نمیشه شد که این حق مایکروسافته که هر قانونی دوست داره برای مصرف کالای خودش بزاره ولی وقتی قانونش در راستای مشتری مداری نباشه دودش تو چشم خودش میره (و البته ما چون اگه بر فرض مایکروسافت از این حوزه بره کنار، رقابت کم میشه و به احتمال زیاد شاهد اُفت خواهیم بود)

به نظر من ضروری بودن این موضوع هیچ ربطی هم به پیشرفت تکنولوژی نداره، الان این نسل مگه مشکلی داریم؟ هر کی دوست داشته باشه میتونه به لایو وصل شه و از ویژگی های آنلاین بازی ها و کنسول لذت ببره
من خودم اکثرا بازی آنلاین دوست دارم تا آفلاین (تنها بازی نسل بعدی که ازش خوشم اومد فقط و فقط The Division هست که تمام لذتش هم به آنلاین بودنشه) ولی دلیل نداره که مجبورم کنه به اینترنت وصل باشم

در مورد Steam هم من در جریان نبودم و الان میگم که اونم به نظرم خوب نیست ولی از اونجایی که زیاد با PC کار ندارم در موردش صحبت نمیکنم :d

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
دیگه بعد از دو دهه گیمر بودن اگه ندونم DRM چیه به نفع گیمر هست یا نه که دیگه هیچی :D
شما که می دونی DRM چیه میشه ضررش رو هم بگید؟
البته غیر از اینکه مجبور میشیم قیمت واقعی هر بازی رو پرداخت کنیم و پولش هم به شرکت سازندش برسه؟

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
کاملا مثال اشتباهی زده استیم اجباریه کسی چاره ی دیگه ای نداره سیستمی بهتر یا ازادتر وجود نداره مثل: اپل که ابتدای کار محدودیت هاش رو تحمیل می کرد سیستم بهتری هم نبود اما الان که اندروید اومده به خاطر ازادی بیشترش بیش از 60 درصد بازار رو گرفته ماکروسافتم همینه تا زمانی که سونی سیستم ازادتری ارائه کنه این سیاست هاش هیچ جایی رو نمی گیره

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
شما که می دونی DRM چیه میشه ضررش رو هم بگید؟
البته غیر از اینکه مجبور میشیم قیمت واقعی هر بازی رو پرداخت کنیم و پولش هم به شرکت سازندش برسه؟

دوست عزیز اگه شما با بلاک کردن بازیهای دست دوم مشکل نداری پس همون سیاست های قبلی مایکرو مناسب شما بوده.
در ضمن الان 7 ساله که دارم اوریج بازی میکنم ، نیازی نیست شما به من بگی قیمت واقعی بازی رو پرداخت میکنیم و پولش میرسه به سازندش !!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر