Microsoft نباید به حرف مشتریانش گوش میداد

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Jesse-Schell.jpg

آقای Jesse Schell از طراحان حرفه ای معتقد است که تغییر در سیاست های مایکروسافت اشتباه بود نه خود سیاست ها.

در آخرین مصاحبه ای که با سایت Gl.biz در حاشیه ی کنفرانس سازندگان در بارسلون, توضیح میدهد که کنسولی که مایکروسافت (با سیاست های گذشته) ارائه میداد, کنسولی مشابه با Steam و قابلیت پوشش نیاز تمامی مشتریانش بود:
مشتریان شما میخواهند شما بدون تغییر همانند گذشته باقی بمانید, حتی اگر شما را به پایین بکشد و مایکروسافت نمیداند که این یک واقعیت است و یا حتی یک مشکل.حقیقتی که آن ها نمیتوانند خواسته های مشتریان را برآورده کنند.
در اصل مایکروسافت گفت:ما میخواهیم شبیه استیم بشویم, شما استیم را دوست دارید نه؟ و ما جواب دادیم:نه ما از این و از تو متنفریم, تو احمقی که این کار را انجام میدهی, یا اگر یک چیز جدید را معرفی کند باز می آییم و همان حرف را میزنیم حتی اگر آن چیزی باشد که به نفعمان باشد و بی نهایت دنبالش باشیم.اما الان مایکروسافت دیگر آن کار ها را انجام نمی دهد ولی بالاخره یکی انجام خواهد داد.
او در ادامه می پرسد که چرا تمامی شرکت هایی که سردمدار تغییرات در تکنولوژی هستند محکوم به فنا هستند؟خود جواب میدهد که به این دلیل است که مردم تغییرات را دوست ندارند و گوش فرا دادن به مشتریان است که این شرکت ها را به گوشه ای سوق میدهد:
این روندی است که همیشه تکرار میشود.چرا شرکت هایی که تغییراتی در تکنولوژی ایجاد میکنند محکوم به شکستند؟این در تمامی صنعت هاست.پس نکته آن کجاست؟کجای کار آن ها اشتباه است؟
همه میگویند اوه!شرکت های بزرگ همگی احمقند.آن ها نمیتوانند احمق باشند چون دیگر شرکت بزرگی نخواهند بود, مایکروسافت نیز احمق نیست اما اشتباهش این است که مشتریانش گوش فرا میدهد
او استیم را مثال میزند که به دلیل نداشتن پلتفرمی خاص به موفقیت دست پیدا کرد اما اگر او نیز پلتفرمی در اختیار داشت طرفدارانش پشتیبان این تغییر اساسی در نحوه ارائه نمی شدند
او ادامه میدهد:
مشکل آن است که رفقای هاردکور ما همه چیز را عین قبل میخواهند.وقتی که شما میخواهید چنین کاری را انجام دهید نمی توانید یک شرکت بزرگ را بردارید و همه چیز را تغییر دهید بلکه باید همانند کاری که Valve با استیم انجام داد, انجام دهید یعنی به آرامی تغییرات را اعمال کنید.
من احتمال میدهم که دیگر کار ما در این جا تمام است.ایا ما با این کنسول ها به پایان خواهیم رسید؟آیا نشانه هایی مربوط به پایان کار ما در حال نمایان شدن است؟

منبع

تا وقتی که استاد بالمر در راس مایکرو هست،مایکرو ضرر میده!
چون سیاست هاش اشتباهه اونم از نوع وحشتناک.

خوب بعضی ها نمیخوان قبول کنن یا نمیدونن که اگه بالمر بره کی میخواد جاش بیاد تا الان حتی کارکنان شرکت هم از خودشون دو درصد بنیه نشون ندادن که بتونن شرکت راست ریست کنن اگه بالمر بره .

سیاستی هم مگه داره بالمر ؟:d تا الان یک جورایی به اعتبار ماکروسافت خدشه وارد کرده این چند وقته با این عملکردش .:|

از طرف دیگه امده به جای اینکه با چند تا شرکت بزرگ نرم افزاری برای تهیه نرم افزار مناسب برای Win Phone اقدام کنه امده میگه من تا 100 هزار دلار پاداش میدم خوب یک سری نرم افزار مناسب باید خودش کمک به ساختش بکنه شخصا بعد بیاد یه همچین کاری بکنه بگه پشتیبانی کنید ملت من جایزه میدم باید یک حرکتی در فروش گوشی های ویندوز دار بشه بعد این عمل کمک کنه به سازنده ها که ریسک عرضه نرم افزاری برای این گوشی ها قبول کنن بعد با ساخت نرم افزار مناسب پاداش بگیرن .

تا وقتی که استاد بالمر در راس مایکرو هست،مایکرو ضرر میده!
چون سیاست هاش اشتباهه اونم از نوع وحشتناک.

خوب بعضی ها نمیخوان قبول کنن یا نمیدونن که اگه بالمر بره کی میخواد جاش بیاد تا الان حتی کارکنان شرکت هم از خودشون دو درصد بنیه نشون ندادن که بتونن شرکت راست ریست کنن اگه بالمر بره .

سیاستی هم مگه داره بالمر ؟:d تا الان یک جورایی به اعتبار ماکروسافت خدشه وارد کرده این چند وقته با این عملکردش .:|

از طرف دیگه امده به جای اینکه با چند تا شرکت بزرگ نرم افزاری برای تهیه نرم افزار مناسب برای Win Phone اقدام کنه امده میگه من تا 100 هزار دلار پاداش میدم خوب یک سری نرم افزار مناسب باید خودش کمک به ساختش بکنه شخصا بعد بیاد یه همچین کاری بکنه بگه پشتیبانی کنید ملت من جایزه میدم باید یک حرکتی در فروش گوشی های ویندوز دار بشه بعد این عمل کمک کنه به سازنده ها که ریسک عرضه نرم افزاری برای این گوشی ها قبول کنن بعد با ساخت نرم افزار مناسب پاداش بگیرن .
اینجوری هم نیست دیگه :d
بیشترین سود دوران مایکروسافت دوران همین آدم بوده هرسال هم بیشتر شده. از نظر اقتصادی به شدت برای مایکروسافت مثبت بوده. درسته ممکنه خیلی از کارهاش اشتباه یا مسخره بوده باشه، ولی سود مایکروسافت و سرمایش بیشتر از هر زمان دیگه ای بوده.
به شخصه سر courier اصلا خوشم ازش نمیاد. اما همه چیز تقصیر اینم نیست. مثلا وقتی سینوفسکی با اون سابقه درخشانش یه دفعه سره یه چیزای مسخره ای خراب میکنه، خب تقصیر بالمر که نیست. یا جاهای دیگه. تیم مایکروسافت کلا قدیمی بود و باید عوض میشد که همین چند وقت قبل شد. مشکل این بود طبق نظر خودشون که طولانی مدت یه سری آدم بودن که یکنواخت کرده بود کارشون رو. که خب تغییر سیاست و ساختاری همین اول تابستون دادن.

اینجوری هم نیست دیگه :d
بیشترین سود دوران مایکروسافت دوران همین آدم بوده هرسال هم بیشتر شده. از نظر اقتصادی به شدت برای مایکروسافت مثبت بوده. درسته ممکنه خیلی از کارهاش اشتباه یا مسخره بوده باشه، ولی سود مایکروسافت و سرمایش بیشتر از هر زمان دیگه ای بوده.
به شخصه سر courier اصلا خوشم ازش نمیاد. اما همه چیز تقصیر اینم نیست. مثلا وقتی سینوفسکی با اون سابقه درخشانش یه دفعه سره یه چیزای مسخره ای خراب میکنه، خب تقصیر بالمر که نیست. یا جاهای دیگه. تیم مایکروسافت کلا قدیمی بود و باید عوض میشد که همین چند وقت قبل شد. مشکل این بود طبق نظر خودشون که طولانی مدت یه سری آدم بودن که یکنواخت کرده بود کارشون رو. که خب تغییر سیاست و ساختاری همین اول تابستون دادن.

صحبتت قبول دارم منم از روی خنده تا حدودی این صحبت کردم درسته خوبی های هم داره اما مشکلاتی هم داره .

اینم درسته که سود زیادی کرده بله اما بیشترین کاهش ارزش سهام ماکروسافت هم در زمان بالمر اتفاق افتاده .

بزرگترین اشتباه ماکروسافت این بود که این شرکت باید کم کم این افراد جایگزین میکرد میدونی همین ها تا بیان با هم هماهنگ بشن چند سال طول میکشه ؟

بعدشم بزرگترین اشتباه اینها این بود که اینها قبلا ویندوز ویستا رو تجربه کرده بودن امدن ویندوز 8 اینجوری ساختن که همونجوری که میبینی ملت روی خوشی بهش نشون ندادن و ماکروسافت داره ویندوز جدید میسازه من خودم از طرفداری ویندوزم اما واقعا تجربه خوبی نبود جالب بود اما خوب نبود کار با win 8 .

اینها نشون میده که تجربه مدیریتی مناسبی نداره بالمر یا سیاست خوبی نداره نکه نداشته باشه اما نتونسته ماکروسافت در چنگالش بگیره و به صورت صحیح اداره کنه .

اینم قبول دارم که اینها رو آینده نشون میده چه کارهای عالی بالمر برای ماکروسافت انجام داده اما تا اینجای کار نتونسته قدرت خودش به کارکنانش دیکته کنه و بر روی پروژه ها مدیریت درستی داشته باشه به عنوان مدیر ماکروسافت .

هنوز خیلی جا داره بتونه به بیل گیتس برسه درسته انم اشتباه زیاد کرده اما بالمر ماکروسافت در بهترین شرایط دست گرفته برای همین یکم انتظار ازش بالاست .

Steam میزاره آفلاین هم بازی کنیم ولی Xbox One چی؟ :|

اگه به هر دلیلی شما یک ماه اینترنتت قطع باشه و نتونید بازی کنید باز هم همین حرف ها رو میزنید؟
حالا بماند که یه سری ویژگیهاشم مثل cloud برای ما که اینترنت خوبی نداریم عملا استفاده ای نداره
داداش Cloud اینترنت خوب نیاز نداره ...
و One هم موقع بازی حتما نمی خواست آنلاین باشی ... روزی یک بار ... من الان با 360 PC و حتی وقتی PS3 دوستم رو میگیرم با نت 256 له همش آنلاینم ...
دیگه کسی که توی جایی غیر ایران زندگی میکنه ....
مشکل ما همیشه آنلاین بودن نبود ... مشکل ما بی اطلاعی و صد در صد جو زدگی بود طوری که تغریبا منم داشتم قانع میشدم داره ازم دزدی میشه اما وقتی فکر کردم دیدم نه ما پیشرفت رو دوست نداریم حالا به هر شکلی ...
جدیدا هم جو جو ترول هست ... فرق نمیکنه کی کجا چی ... فقط ترول کنیم...
احترام رو یادمون رفته ...
مثل همین بازی دست 2 ...
شما با سیاست قبلی ماکرو میتونستی با 10 نفر شیر کنی نیازی به DVD هم نبود ... الان که DVD هست ( حالا بلو ری گیر ندید :) ) شما ماکس به 1 نفر بازی رو بتونی بدی ...
ملت ترسیدن کپی نشه نتونن دزدی کنن ...
اونیم که اون بالا برگشته میگه ... خفه شو شما میخواید پول بازی دست 2 بگیرید از ملت ... چند بار پول بازی دست بازیساز داده ؟؟ چند بار ؟ چند دفعه بازیسازش رو حمایت کرده ؟
به من گیر ندید که هم ACC اوریجینم هست هم بلیزاردم هم یو پلی ام هم استیمم ...
من ویچر 3 هم با اینکه DRM نداشت اصلا اوریج خریدم ...
وقتی شما ماکس پولی که به سازنده میدی 800 پوینت واسه آنلاین پسه ... حق نداری بش بگی دزد ... اگه اون دزده شما شاه دزدی ...
شرمنده به خاطر لحن بد بعضی جاها آدم نمیتونه ساکت بمونه ...

داداش Cloud اینترنت خوب نیاز نداره ...
و One هم موقع بازی حتما نمی خواست آنلاین باشی ... روزی یک بار ... من الان با 360 PC و حتی وقتی PS3 دوستم رو میگیرم با نت 256 له همش آنلاینم ...
دیگه کسی که توی جایی غیر ایران زندگی میکنه ....
مشکل ما همیشه آنلاین بودن نبود ... مشکل ما بی اطلاعی و صد در صد جو زدگی بود طوری که تغریبا منم داشتم قانع میشدم داره ازم دزدی میشه اما وقتی فکر کردم دیدم نه ما پیشرفت رو دوست نداریم حالا به هر شکلی ...
جدیدا هم جو جو ترول هست ... فرق نمیکنه کی کجا چی ... فقط ترول کنیم...
احترام رو یادمون رفته ...
مثل همین بازی دست 2 ...
شما با سیاست قبلی ماکرو میتونستی با 10 نفر شیر کنی نیازی به DVD هم نبود ... الان که DVD هست ( حالا بلو ری گیر ندید :) ) شما ماکس به 1 نفر بازی رو بتونی بدی ...
ملت ترسیدن کپی نشه نتونن دزدی کنن ...
من بحثم اصلا نه هک هست نه بازی دست دو و ...، اگه چند تا پست بعدی منو میخوندید متوجه منطقی که پشت حرفم هست میشدید
در مجموع بنده حرفمو زدم و منطقشم توضیح دادم و کاری به هک و بازی های دست دو و ... هم ندارم و با توجه به منطقم حتی این قضیه هک و ... رو هم توجیه موجهی برای سیاست های قبلی مایکروسافت نمیدونم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or