Metro: Last Light | PS3

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
METRO_LL_PS3_FOB.jpg

مطمئنا می توان Metro Last Night را یکی از بهترین و نوآورانه ترین شوتر های سال 2010 دانست که به خصوص بر روی پلتفورم PC با استقبال مناسبی مواجه شد ولی برخی مشکلات موجود در گیم پلی بازی مانع از آن شد تا علی رغم فوق العاده بودن از لحاظ فنی ( به نوعی اولین عنوانی که قابلیت های Dx 11 را نمایش داد) تبدیل به یک شوتر بی نقص شود.
اما حالا ظاهرا THQ آماده است تا به بها دادن بیشتر به این Ip و شرکت سازنده این عنوان را تبدیل به یکی از قطب های ژانر شوتر تبدیل کند .بازي با موتور اختصاصي و ارتقا يافته 4A ساخته ميشود .اكشن بازي هنوز حفظ شده است .ترس در بازي هنوز وجود دارد مخلوطي از ترس DS و اكشن Stalker

Metro Last Night مارس 2013 عرضه می شود. عرضه شود .
Metro: Last Light
قرار است وقایع 20 سال آینده را بازگو کند، زمانی که تمام روسیه به علت بمب ها و عوامل شیمیایی ویران شده است، و زیرزمین های این شهر اکنون به نوعی ایالت های روسیه را تشکیل می دهند. درگیری و جنگ های داخلی بین ساکنین این مترو ها و زیرزمین ها به مشکلات هسته ای روسیه افزوده است. شخصیت اصلی بازی یعنی "آرتیوم" موظف است که به این مشکلات خاتمه دهد، اما در این بین با چند گروه دیگر مانند"نازی های جدید"و"خرابکاران" نیز باید دست و پنجه نرم کند.

هسته ی اصلی داستانی Last Light را همین چند خط تشکیل می دهد و با اینکه چندان داستانی غنی و ابتکارانه ای نیست اما باید ببینیم که نوع روایت آن چگونه خواهد بود و با چیزی که در قسمت اول دیدیم، مطمئنن 4A Games به همراه نویسندگانش در این زمینه خوب کار خواهند کرد.
با این که قبلا بحث دنباله ی بازی با نام 2034 به میان آمده بود و همه داستان نسخه ی دوم بازی را بر مبنای کمیک نوشته شده توسط Dmitry Glukhovsky می دانستند، اما اینگونه نشد و 4A Games اعلام کرد که Last Light دارای داستانی جداگانه نسبت به کمیک 2034 می باشد.
Last Light عنوانی است که با توجه به اینکه سبک "تیراندازی اول شخص" دارد اما سبک"وحشت" را نیز یدک می کشد. محور Metro یک دنیای آخرالزمانی ـست که باید بیشتر اوغات خود را در میان تونل های سرد و تاریک سپری کنید و در این اماکن به کشتن دیوانه ها، خرابکاران و حتی موجودات عجیب الخلقه بپردازید. ما در نسخه ی قبلی شاهد بخش "چند نفره" نبودیم اما حالا با این که قول داده اند به زیبایی هر چه تمامتر برای بخش تکنفره وقت بگذارند ولی یک بخش "چند نفره" هم برای بازی کننده ها و دوستداران بازی های چند نفره در نظر بگیرند. نکته ی دیگر که بسیار نیز صدا کرد این بود که بازی قرار است به غیر از کنسول Xbox و PC، برای PS3 و Wii U نیز منتشر شود. این امر شاید باعث ناراحتی طرفداران مایکروسافت شده باشد اما مدیر 4A Game، هدف این کار را تنها برای لذت بردن بیشتر مردم از این عنوان اعلام کرده است.
تاپيك تصاوير بازي

Developer : 4A Games
Publisher : THQ
Genre : Sci-fi FPS
Release Date : مارس 2013

foodix

کاربر سایت
Aug 17, 2010
305
نام
فواد
گذاشتم رو دانلود یجورایی برای اولین باره میبنم 360 دیرتر لیک میشه!

امیدوارم گرافیکش رویه پلی 3 خوب از کارشده باشه ودلو نزنه!
اخه مدت هاست گیم نزدم به بدن

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
بیا بگو چجوریه، از اتمسفر نگو همه میدونن شاهکاره. از گیم پلی برا ما بگو،دوستان مراحل برفی هم داره؟

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
Bioshock Infinite هم خیلی زودتر از 360 لیک شد!
دیشب هر کار کردم نسخه کنسولی رو دانلود کنم دلم نیومد!
چند روز دیگه تحمل میکنم و نسخه PC رو میگیرم. حیف این بازیه رو کنسول بری ...

mohsen gt5

کاربر سایت
Oct 8, 2010
859
من مرده این والپیپره تیزرشم,لامصب با این که تا حالا خودم به شخصه این بازیو نرفتم با دیدنه این کاملا میگیری چه جو خوفی دارهالبته این یکی داره دانلود میشه....:)

Legioner

کاربر سایت
May 10, 2012
527
نام
سام

امیدوارم گرافیکش رویه پلی 3 خوب از کارشده باشه ودلو نزنه!
اخه مدت هاست گیم نزدم به بدن
به احتمال زياد مثل بازي هاي Hitman و tombraider و يا resident evil 6 كه نسخه ps3 شون گرافيك بهتري نسبت به xbox 360 داشت اين بازي هم همينطور خواهد بود.

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
بازی رو گرفتم . الان تپش قلب بالاس . بعدا میام توضیح میدم کمی :d

ویرایش :

خب. حدود یک ساعتی بازی کردم. بازی تا اینجا که بد نبوده و خوب پیش رفته. . گرافیک بازی خوبه. کیفیت بافت ها تقریبا خوبه تسکچر های ضعیف هم دیده میشه .یه مشکلی که بازی داره اینه که با حرکت دوربین تسکچر ها غیب میشن و دوباره ظاهر میشن. یه چیزی تو همون مایه های بازی rage ولی نه دیگه اونقدر شدید. . نور پردازی بازی هم در حد متوسطه. تو بعضی از موارد منبع نور اصلا فاقد هرگونه انعکاس و نور پردازی هست ولی تو اکثر محیط ها نور پردازی زیبایی داره . در کل گرافیک بازی بالانس نیست . افت فریم و پارگی تصویر هم گاهی اوقات تو محیط های سنگین دیده میشه .
اصل همون اتمسفر و جو بازی هست که تا اینجا عالی بوده .

انتظار شاهکار نداشته باشین . متوسط به بالاس .

آخرین ویرایش:

Bestboyiran

کاربر سایت
Sep 5, 2012
210
نام
Ali
من هم یه ساعتی بازی کردم . اگه شوتر هایی مثل Resistance و این رو از شوتر های جنگی واقعی (یتل و کال و ...) جدا کنیم ، بهترینه تو سبکش . من هم عاشق اینم و هم عاشق Resistance

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
من بازیو دوبار تموم کردم
توی بازیهای شوتر از مدل های COD و BF گرفته تا kZ و رسیستنس من به یه چیزی اعتقاد دارم و اون کلاس بازی شوتره

توی خیلی از بازیها ما نمیتونیم یه تجربه واقع گرایانه رو ببینیم مثلا توی رسیستنس با وجود گیم پلی بسیار زیبا اما بیشتر موقع بازی احساس میکنیم با یک دوربین داریم حرکت مینیم چون نوع حرکت و چرخیدن خیلی مصنوعیه
این به میزان کمتر در COD و بتل هم وجود داره و Killzone بهترین تجربه شوتر توی این نسل بود

بعد از کیلزون تنها بازی که من دیدم بهش نزدیک بشه همین مترو بود

من توی سه نسل اخیر تقریبا تمام بازیهای شوتر بزرگ رفتم و همون تیر اولی که توی مترو زدم فهمیدم با یه بازی خیلی خوب و با سطح بالا طرف هستیم

بطور کلی بخوام بگم ما در بسیاری از بازیهای شوتر یه داستان خوب و داستانسرایی خوب نمیبینیم اما داستان مترو از تمامی شوتر های رقیب یه سروگردن بالاتره

در مورد گیم پلی من با دو چیزش مشکل داشتم
یکی طراحی مراحل
دومی هم هوش مصنوعی

این گزینه دومی ضربه شدیدی به بازی وارد کرده بود و واقعا حیف بازی به این خوشساختی بود که چنین مشکلی داشته باشه

در مورد گرافیک فقط همینو میتونم بگم من بعد از The Last Of Us بهترین بازی از دید گرافیک بر روی PS3 همین مترو هستش خود من این بازی روی یک TV 42 با وضوح تصویر 1080p اجرا کردم و محیط های باز بازی از نظر گرافیکی کم نظیر بودن

در کل بازی من افت فریم هم مشاهده نکردم و یه گرافیک کم نقص بیرون داده بودن

صداگذاری اما یه مشکل دیگه بود روی یه سری از جزئیات خوب کار نکردن اما از طرفی موسیقی بازی فوق العاده بود

امسال من از موسیقی دو بازی لذت بردم یکی The Last Of Us و یکی هم همین مترو
مخصوصا موسیقی داخل منو و پایانی بازی ....

در کل نمره دهی من به بازی اینطوریه

داستان 9.5
گیم پلی 8.5
گرافیک 10
صداگذاری 8

امتیاز نهایی : 9

به نظر من نمره 9 که سایت گیم اسپات به بازی داده کاملا حق این بازیه ....

مترو بعد از Killzone خوش ساخت ترین شوتری بود که در این نسل رفته بودم اما متاسفانه یه سری ایراد مثل هوش مصنوعی باعث شد به اون چیزی که حقش داشت نرسه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر