Metro Exodus | PC

fgy6_header_(1).jpg

Metro Exodus
Developer:
4A Games
Publisher: Deep Silver
Platforms: PC,X1,PS4
Release Date: 15 Feb 2019
9yww_ff04bc4a3f368b0911844ee640ce7cbd3f4f3cab.jpg

سومین قسمت از سری مترو با نام Metro Exodus در جریان کنفرانس مطبوعاتی Microsoft با تریلری In-Engine معرفی شد. این قسمت ادامه ای بر پایان خوب بازی Metro: Last Light می باشد و بار دیگر شاهد حضور Artyom به عنوان شخصیت اصلی خواهیم بود. دموی نشان داده شده قسمت پایانی یکی از ماموریت های داخل بازی است، اما کمی هم ویرایش شده تا برای اولین نمایش مناسب باشد. سازندگان گفته اند که کیفیت نهایی بازی همان چیزی خواهد بود که مشاهده کردید و تنها در یک سری قسمت ها به صورت جزیی تفاوت خواهد بود.

اطلاعات منتشر شده:

• بازی به مدت 3 سال است که در دست ساخت می باشد و بزرگترین پروژه 4A Games تا به حال است.
  • در این بازی باز هم در نقش Artyom بازی خواهید کرد و پایان خوب بازی قبل یعنی Metro: Last Light در نظر گرفته شده است.
  • یکی از اهداف بازی خارج شدن از شهر مسکو (مکان اتفاقات دو بازی قبلی) است. این کار به وسیله قطاری که در تریلر مشاهده شد انجام می پذیرد. تعداد دیگری از بازماندگان نیز در این قطار هستند و در این راه شما را همراهی می کنند.
  • در این قسمت به فضای سطح زمین (خارج از تونل های مترو) بیشتر پرداخته می شود.
  • بازی هم دارای مراحل خطی به صورت قبل هست و هم مراحلی با وسعت بیشتر که از آن با نام Sandbox Survival یاد می شود.
  • سیستم ارتقا اسلحه در این نسخه بهبود داشته و همچنان شاهد المان های قبلی نیز می باشیم.
  • موجودات جهش یافته بیشتری در بازی وجود دارند. مثلا خرس و گرگ هایی که در تریلر مشاهده شدند.
  • بر خلاف بازی های قبلی که فقط در فصل زمستان جریان داشت، داستان این بازی در مدت یک سال روایت می شود و شاهد هر چهار فصل خواهیم بود.
  • فصلی که در اولین تریلر مشاهده کردید پاییز بود.
  • مناطق آلوده اینبار پراکنده هستند (هم در زیر زمین و هم در سطح آن) و همچنان ماسک تنفس و المان های گیم پلی آن در بازی نقش مهمی دارند (تایمر فیلتر و ... )
  • اتمسفر سنگین بازی که یکی از قسمت های شاهکار این سری به حساب می آید در این شماره هم وجود خواهد داشت.

عکس های بازی:

آخرین ویرایش:

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
دوستان سلام
یه سوال داشتم
من هنوز نه کتاب های مترو رو خوندم نه هیچ ورژن از بازی هاش رو انجام دادم.
الان سوالم اینه که اول کتاب رو بخونم یا اول بازی رو انجام بدم ؟
ممنونم
دو شماره اول برو که اصل جنس هستند... من خودم روی هم چهار بار رفتم

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
بازی به شدت cpu نیازه
ظی تست هایی که داشتم با چندین سیستم پیشنهاد میکنم از یک cpu 6 هسته ای خداقل استفاده کنید. هیچ وقت فکر نمیکردم بازی بتونه 60% از این پردازنده رو به این رودی پرکنه!

n205807_.png

آخرین ویرایش:

HAMID-ROG

کاربر سایت
May 9, 2010
284
نام
حمید رضا
من روی 1440p و با g-sync و 1080ti توی ultra و extreme فرق خاصی نمیبینم . ولی تفاوت فریم حدود 17 فریم هست . روی 144hz و ultra داشتن فریم 95-110 خیلی بازی لذت بخش هست . حالا نمیدونم extreme چیکار میکنه دقیقاً انقدر فریم کم میکنه !

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
عکس غم انگیزیه! اما چندتا برداشت هم می‌شه ازش داشت:

jwcs_2-16-2019_2-10-09_am.jpg

اولین چیز که کاملا مشهوده، میزان پلیرهای همزمان مترو هست که توی اولین روز عرضه روی استیم به نزدیک ماکزیموم 12 هزار نفر رسیده! حتی کمتز ار بازی مثل FC ND که یه عنوان فرعی هست و واقعا هایپ خاصی هم پشتش نبود. اما مثلا RE2 که جزو بازی‌های جدید عرضه شده هست رکورد 75هزار رو داره!
نمی‌دونم حالا روی اپیک وضعیت چطور هست، اما واقعا فکر نمی‌کنم چنین خبرهایی باشه.
نکته دوم اینه زمانی که اعلام کردن بازی قراره به اپیک شیفت کنه، بازی توی تمام چارت‌های استیم جزو پرفروش‌ترین‌ها بود، اما می‌بینیم که پیش فروش اونقدرها هم زیاد نیست، حتی با چنین شرایطی! حالا یوبی آمار داده که پیش فروش دیویژن 2 حدود 6 برابر بوده (گرچه 2 پهلو بوده جمله)، با دیدن این شرایط پیش فروش، فکر نمی‌کنم درصد زیادی از فروش روزهای اول رو شامل بشه و میزان زیادی از خریدها بعد از اومدن نمرات و عرضه بازی هست ...

Monster Hunter

کاربر سایت
Aug 3, 2014
453
نام
محمد
عکس غم انگیزیه! اما چندتا برداشت هم می‌شه ازش داشت:

jwcs_2-16-2019_2-10-09_am.jpg

اولین چیز که کاملا مشهوده، میزان پلیرهای همزمان مترو هست که توی اولین روز عرضه روی استیم به نزدیک ماکزیموم 12 هزار نفر رسیده! حتی کمتز ار بازی مثل FC ND که یه عنوان فرعی هست و واقعا هایپ خاصی هم پشتش نبود. اما مثلا RE2 که جزو بازی‌های جدید عرضه شده هست رکورد 75هزار رو داره!
نمی‌دونم حالا روی اپیک وضعیت چطور هست، اما واقعا فکر نمی‌کنم چنین خبرهایی باشه.
نکته دوم اینه زمانی که اعلام کردن بازی قراره به اپیک شیفت کنه، بازی توی تمام چارت‌های استیم جزو پرفروش‌ترین‌ها بود، اما می‌بینیم که پیش فروش اونقدرها هم زیاد نیست، حتی با چنین شرایطی! حالا یوبی آمار داده که پیش فروش دیویژن 2 حدود 6 برابر بوده (گرچه 2 پهلو بوده جمله)، با دیدن این شرایط پیش فروش، فکر نمی‌کنم درصد زیادی از فروش روزهای اول رو شامل بشه و میزان زیادی از خریدها بعد از اومدن نمرات و عرضه بازی هست ...
خیلی غم انگیزه. بخاطر حماقت پابلیشر، توسعه دهنده هم قطعا آسیب میبینه و سودش کمتر میشه. همین الان ویچر 3 بعد از حدود 4 سال انتشار، 12 هزار تا پلیر همزمان داره ولی روز اول این بازی...
خیلی قبطه خوردم اگه این مسخره بازیا نبود الان منم داشتم بازی میکردم و آمار پلیرای بازی خیلی بیشتر از این حرفا بود

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
تا جایی که به یاد دارم سری مترو همیشه جزو عناوین قابل احترام نزد گیمرها بوده و هست. مطمئنم خیلی ها من جمله خودم با سیاست های جدید سازنده دلخور شدن ولی چیزی از علاقه شون به بازی کم نمیشه. مطمینا خیلی ها منتظر کرک شدنش هستن.

• Like
Reactions: Ƥ.s.Y.c.H.o

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
بازی به شدت cpu نیازه
ظی تست هایی که داشتم با چندین سیستم پیشنهاد میکنم از یک cpu 6 هسته ای خداقل استفاده کنید. هیچ وقت فکر نمیکردم بازی بتونه 60% از این پردازنده رو به این رودی پرکنه!

n205807_.png

اختلاف بین 4 هسته و 6 هسته فقط 5 فریم بوده و 6 و 8 هسته هم هیچ تفاوتی نداشتن!! تازه با 2080Ti، با کارتای ضعیف تر تفاوت ازینم کمتره.

Capture.JPG

• Like
Reactions: Natural Killer

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
اختلاف بین 4 هسته و 6 هسته فقط 5 فریم بوده و 6 و 8 هسته هم هیچ تفاوتی نداشتن!! تازه با 2080Ti، با کارتای ضعیف تر تفاوت ازینم کمتره.

View attachment 101582
احتمال میدم این بنچ ها مربوط به سکانس های اول بازی باشه که کمی سبک تره
سیستمی مجهز به i5 که 4 هسته فیزیکی داره در مقایسه با سیستمی مجهز به پردازنده ryzen 2600 فریم حدود 8 تا 10 فریم اختلاف داشت! و در سیستم 4 هسته در صحنه های شلوغ تر افت بیشتری نسبت به رایزن داشت که قطعا طبیعه. بحث کلی من در مورد مینیمم فریمه که در سیستم اول مینیمم کمتره
پ.ن:جفت سیستم ها با گرافیک 1070

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
احتمال میدم این بنچ ها مربوط به سکانس های اول بازی باشه که کمی سبک تره
سیستمی مجهز به i5 که 4 هسته فیزیکی داره در مقایسه با سیستمی مجهز به پردازنده ryzen 2600 فریم حدود 8 تا 10 فریم اختلاف داشت! و در سیستم 4 هسته در صحنه های شلوغ تر افت بیشتری نسبت به رایزن داشت که قطعا طبیعه. بحث کلی من در مورد مینیمم فریمه که در سیستم اول مینیمم کمتره
پ.ن:جفت سیستم ها با گرافیک 1070

فکر میکنم نتیجه بنچمارک خود بازی باشه، البته من خودمم همیشه مینیموم فریم و 99th Percentile برام خیلی بیشتر اهمیت داره تا متوسط فریم که حالا شاید به قول شما پردازنده توی این مینیموم ها بیشتر ار متوسط فریم تاثیر داشته.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
آقا بازی به شدت باگ داره و کرش میکنه. 1 ساعت کلا رو دوتا سیستم مختلف بازی کردم. (یکی روی رزولوشن 2k کیفیت ultra با گرافیک 1070GTX و cpu i7 6700 و 16 گیگ رم که البته فریم تا 41 هم پایین میومد، یکی دیگه روی 1080p و گرافیک extreme با گرافیک 1080TI و cpu i9 7960 و 64 گیگ رم که فریم روی 60 ثابت بود) ولی بازی روی سیستم اولی که کرش کرد. روی سیستم دومی هم blue screen داد. به طور کلی هم تو بافت ها باگ اینا کم نبود. خطای آبی از سرو دست کارکتر ها بیرون زده بود دو قسمت. بعد همه اینا در حالی هست که رو هر سیستم شاید کمتر از 30 دقیقه بازی کردیم. منم احتمال زیاد Refund میکنم میزارم سال دیگه که این باگهای بازی رفع و رجوع شده باشه دوباره بازی رو میگرم، این همه بامبول بازی در اوردن یک بازی درست حداقل تحویل میدادن. حالا سیستم اول ضعیف کرش میکنه، خدایی سیستم دوم روی 1080 نباید کم بیاره...

وقتی صحبت از BSOD میشه یعنی شما مشکل سخت افزاری داری و به بازی مربوط نیست، احتمالا از اورکلاک ناپایدار یا چیزی مثل اون. به کم آوردن ربطی نداره.

واقعا ؟ انتظار داشتم بين ٤٥-٣٥ فريم بگيرم .. حيف شد معلومه بهينه نيست

اگر نسخه های قبلی رو بازی کرده باشید مطمئنا نمی گید غیر بهینه هست. اتفاقا بهیه هست ولی بسیار سنگینه.
بنچمارک رسمی بازی هم بدترین و سنگین ترین سناریوی ممکن رو تست می کنه که در بازی فریم خیلی بهتری خواهید گرفت.

بازی به شدت cpu نیازه

بله، به راحتی می تونه پردازنده های 6 یا 8 هسته ای رو کاملا درگیر کنه. موتور این بازی از قبل هم به Multi Thread بودن سنگین معروف بود.

.Maximum.

کاربر سایت
Oct 1, 2010
298
انصافا تفاوت خیلی زیاده. گرچه یه عکس کم حجم شده نمی تونه تفاوت اصلی رو نشون بده
ولی نسخه XONEX تقریبا در حد تنظیمات HIGH هست (روی PC دولول بالاتر ultra و extreme هم وجود داره)بدون HairWorks, PhysX, DXR و tessellation والبته 30 فریم
2.jpg

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
الان میگید چیکار کنیم ؟ بدم عزای عمومی اعلام کنن ؟؟
عجب گیری کردیم دو کلوم در مورد خود گیم پلی بازی حرف بزنید قصش رو بزارید کنسول گیمرا بخورن دست از سر این مسائل چیپ و هزاربار تکرار شده بردارید !!

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
با اینکه من کنسول فنم ولی معتقدم این سری باید انحصاری PC میشد.

کنسول ها توان پردازش این گیم رو ندارن

کلا هرچه قدر بدی همون قدر آش میخوری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر