Metro Exodus | PC

fgy6_header_(1).jpg

Metro Exodus
Developer:
4A Games
Publisher: Deep Silver
Platforms: PC,X1,PS4
Release Date: 15 Feb 2019
9yww_ff04bc4a3f368b0911844ee640ce7cbd3f4f3cab.jpg

سومین قسمت از سری مترو با نام Metro Exodus در جریان کنفرانس مطبوعاتی Microsoft با تریلری In-Engine معرفی شد. این قسمت ادامه ای بر پایان خوب بازی Metro: Last Light می باشد و بار دیگر شاهد حضور Artyom به عنوان شخصیت اصلی خواهیم بود. دموی نشان داده شده قسمت پایانی یکی از ماموریت های داخل بازی است، اما کمی هم ویرایش شده تا برای اولین نمایش مناسب باشد. سازندگان گفته اند که کیفیت نهایی بازی همان چیزی خواهد بود که مشاهده کردید و تنها در یک سری قسمت ها به صورت جزیی تفاوت خواهد بود.

اطلاعات منتشر شده:

• بازی به مدت 3 سال است که در دست ساخت می باشد و بزرگترین پروژه 4A Games تا به حال است.
  • در این بازی باز هم در نقش Artyom بازی خواهید کرد و پایان خوب بازی قبل یعنی Metro: Last Light در نظر گرفته شده است.
  • یکی از اهداف بازی خارج شدن از شهر مسکو (مکان اتفاقات دو بازی قبلی) است. این کار به وسیله قطاری که در تریلر مشاهده شد انجام می پذیرد. تعداد دیگری از بازماندگان نیز در این قطار هستند و در این راه شما را همراهی می کنند.
  • در این قسمت به فضای سطح زمین (خارج از تونل های مترو) بیشتر پرداخته می شود.
  • بازی هم دارای مراحل خطی به صورت قبل هست و هم مراحلی با وسعت بیشتر که از آن با نام Sandbox Survival یاد می شود.
  • سیستم ارتقا اسلحه در این نسخه بهبود داشته و همچنان شاهد المان های قبلی نیز می باشیم.
  • موجودات جهش یافته بیشتری در بازی وجود دارند. مثلا خرس و گرگ هایی که در تریلر مشاهده شدند.
  • بر خلاف بازی های قبلی که فقط در فصل زمستان جریان داشت، داستان این بازی در مدت یک سال روایت می شود و شاهد هر چهار فصل خواهیم بود.
  • فصلی که در اولین تریلر مشاهده کردید پاییز بود.
  • مناطق آلوده اینبار پراکنده هستند (هم در زیر زمین و هم در سطح آن) و همچنان ماسک تنفس و المان های گیم پلی آن در بازی نقش مهمی دارند (تایمر فیلتر و ... )
  • اتمسفر سنگین بازی که یکی از قسمت های شاهکار این سری به حساب می آید در این شماره هم وجود خواهد داشت.

عکس های بازی:

آخرین ویرایش:

Monster Hunter

کاربر سایت
Aug 3, 2014
455
نام
محمد
شما تهیه اش می کنید ؟؟؟
بخاطر این مسخره بازی انحصاری کردنش اونم توی اپیک، هرگز تهیش نمیکنم
حاضرم عقدشو تو دلم تحمل کنم ولی بازیش نکنم
جالبیش اینه نسخه 2033 redux رو چند وقت پیش توی استیم رایگان کردن که گیمرای استیم واسه نسخه جدید هایپ بشن، بعدش این کارو کردن:|

• Like
Reactions: kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
جالبیش اینه نسخه 2033 redux رو چند وقت پیش توی استیم رایگان کردن که گیمرای استیم واسه نسخه جدید هایپ بشن، بعدش این کارو کردن:|
لایک داری... موافقم همچین آشی هم نیست که ...

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
DLSS هم بالاخره روی این بازی و بتلفیلد پیاده سازی شد:
Metro Exodus Benchmark Performance, RTX & DLSS
میتونید روی اسکرین شات ها زوم هم بکنید تا ببینید DLSS چقدر تصویرو مات کرده و جزئیات رو به باد داده تا فریم بهتری بده، اصلا در حد اون الگوریتم هوش مصنوعی که میگن ازش استفاده میکنه نیست به نظرم، DLSS به طور خلاصه تصویر رو در رزولوشن پایین تری رندر میکنه و بعد به رزولوشن مد نظر شما اپ اسکیل میکنه و جزئیات از دست رفته رو با الگوریتم های هوش مصنوعی ـش تخمین میزنه و پر میکنه. یگسری محدودیت ها هم انویدیا برای استفاده ازین قابلیت روی کارتای مختلف RTX گذاشته.
نکته بعدی هم افکت RTX هست:
Metro Exodus Benchmark Performance, RTX & DLSS
مقایسه ها نشون میده نورپردازی چقدر بدون RTX اشتباهه اما نکته جالب اینه که تا زمانی تصاویر کنار هم نباشن شما متوجه این پردازش اشتباه نورپردازی نمیشید و بدون RTX هم حقیقتا گرافیک بازی زیباست!

RTX هنوز خیلی کار داره
بیس موتور های گرافیکی الان همه تکسل بیسه
با کارتای الان نمیشه
یعنی زورش نمیرسه 2080 و اینا برا آینده هست

فعلا مهم اینه که ریل تایمه این مهمترین قسمتشه..
اما کم حجمه
ریل تایمه اما مثلا موازی با تکسل نیست
یه مرحله جدا داره
اینا مشکلاتیه که الان داره
موتور های گرافیکی خیلی پایپ های تکسل رو اصلا باید حذف کنن
از اطلاعات RT برای تصویر سازی استفاده کنن
نه اینکه دوباره کاری کنن
خیلی جا داره
الان حدود 40% از بار های فعلی کسی بلد نیست چطور اطلاعات رو از RT بگیره. دوباره میره مراحل نسل قبلی رو طی میکنن
هنوز خیلی خیلی جوونه
اما آینده است دیگه - اگر کارتا اونقدی زورش رو پیدا کنن شدنیه..
الان هم داریم به ترانزیستور شرانک میرسیم دیگه زیاد پیشرفتی نمیبینیم توی قدرت در آینده..
کاری بوده که باید میکردن و بعد 20 سال تازه الان شده
بخوان رفلکشن،سایه ها و منابع نوری (همگی ریل تایم) روی همه چی هم اعمال کنن فعلا در حد گرافیک QUAKE 2 میتونن پیاده کنن..
مسیر یابی نور تمام اطلاعات محیطی شامل سایه ها و میزان نور و گلوبال افکت رو همه اینارو فعلا باهم نمیشه با این کارتها..

مشکل اصلی انجین ها هستن..
هنوز مراحل دیگه بصورت ورتکس/پیکسل شیدر میره جلو
اما چند سال آینده باعث میشه تمام تصاویر مصنوعی و پیش ساخته فعلی یکم شکل واقعی تر بگیرن
اما خوب از یه طرفم دیگه تراشه ها پیشرفت نمیکنن
به خاطر کاهش هزینه ها نمیتونن که یه تراشه 20 میلیاردی بزارن
مجبورن راه همیشه ورتکس/پیکسل رو ادامه بدن
بعید میدونم نسل بعد هم تغییر خاصی بکنه
خیلی بعیده ..
ریتریس ممکنه حتی تو کنسولهای نسل بعد پیاده بشه اما مث الان که تو مترو میبینیم.
بنیان موتور های گرافیکی مث قبل میمونه
باید یه حرکت جهادی و جهانی باشه
و خیلی هم وقت گیرتره
الان موتور های گرافیکی 20-30 سال طول کشیده با ورتکس/پیکسل به اینجا رسیدن
این خیلی بیشترم طول میکشه و هزینه خیلی بیشتر

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
عجب !!!

Metro Exodus тест GPU/CPU | Action / FPS / TPS | Тест GPU

این بنچمارک GameGPU :

View attachment 101453

معلوم نیست Extreme با Ultra فرقی داره یا نه !!

بله، فرق دارن
توی پیش فرضِ Ultra گزینه‌ی Shading Rate روی 100 درصد هست که در Extreme به 200 درصد یعنی دو برابر افزایش پیدا می‌کنه! از نظر منتقدِ Guru3D هم استفاده از این گزینه غیر کاربردی و بدونِ توجیه هست و توی کیفیت خروجی هم تاثیری نداره. برای همین هم تست های خودش رو با Ultra انجام داده.

تست GameGPU هم با نتایجی که داره به نظرم توی Ultra انجام شده باشه، نه Extreme.

اگر فن بازی بودید می تونستید تا چند هفته پیش بازی رو با قیمت خیلی نازل از استیم استور تهیه کنید. اپیک استور گویا نیاز به فیلتر شکن داره و اونم دائمی، وگرنه گفته میشه با 260 تومن میشه نسخه ی روسی شو تهیه کرد.

Monster Hunter

کاربر سایت
Aug 3, 2014
455
نام
محمد
اگر فن بازی بودید می تونستید تا چند هفته پیش بازی رو با قیمت خیلی نازل از استیم استور تهیه کنید. اپیک استور گویا نیاز به فیلتر شکن داره و اونم دائمی، وگرنه گفته میشه با 260 تومن میشه نسخه ی روسی شو تهیه کرد.
فن بازی هستم، میخواستم بگیرمش از استیم ۱۹۰ تومن حدودا میشد. دقیقا همون موقع مسخره بازیشونو شروع کردن و به همین دلیل بیخیالش شدم وگرنه الان واقعا دارم اذیت میشم هرجا هم میرم عکس و تبلیغشو میبینم هوس میکنم بازیش کنم
اگه ریجن اپیک رو به هند تغییر بدید میشه ۱۶ ۱۷ دلار ولی اصلا راضی نیستم از اپیک خرید کنم

• Like

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
بله، فرق دارن
توی پیش فرضِ Ultra گزینه‌ی Shading Rate روی 100 درصد هست که در Extreme به 200 درصد یعنی دو برابر افزایش پیدا می‌کنه! از نظر منتقدِ Guru3D هم استفاده از این گزینه غیر کاربردی و بدونِ توجیه هست و توی کیفیت خروجی هم تاثیری نداره. برای همین هم تست های خودش رو با Ultra انجام داده.

تست GameGPU هم با نتایجی که داره به نظرم توی Ultra انجام شده باشه، نه Extreme.

تنها تفاوت قاحش الترا و اکستریم در rtx است
بازی پریلود نداره استیم حالا فردا تست میکنم ببینم چی به چیه اما چیزی مشخصه الترا حداکثر بازی است و اکستریم برای بازاریابی انویدیا است و در سایه هاو نور rtx تفاوتشه. هایپ این بازیم بسیار بالاست و بهترین اتمسفرو داره!

• Like
Reactions: s.1 and kamyy

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
تنها تفاوت قاحش الترا و اکستریم در rtx است
بازی پریلود نداره استیم حالا فردا تست میکنم ببینم چی به چیه اما چیزی مشخصه الترا حداکثر بازی است و اکستریم برای بازاریابی انویدیا است و در سایه هاو نور rtx تفاوتشه. هایپ این بازیم بسیار بالاست و بهترین اتمسفرو داره!
اون جداست چون خیلیم سنگینه و جدیده جزو Preset ها حسابش نکردن

• Like
Reactions: kamyy and s.1

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
عجیبه که توی اکانت توییتری رسمی بازی اعلام کردن روی استیم قطعا پری لود داره، ولی فقط چند ساعت مونده به انتشار بازی هیچ نشانه ای از پریلودش نیست!

• Like

Farzad1998

We are all In a big Nightmare
کاربر سایت
Mar 23, 2011
1,067
نام
Farzad
لایک داری... موافقم همچین آشی هم نیست که ...
دوست عزيز شما كه بازيو دوست ندارى كسى مجبورت نكرده دربارش نظر بدى با رفتنت از تاپيكِ اين بازى هم منو هم همه طرفداراى اين بازيو خوشحال كن

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
خیلی نت این مملکت خوبه اینا هم پری لود رو استارت نمیزنن که نمیزنن !
یعنی چشمم به استیم خشک شد سر پری لود این بازی

• Like

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
عجیبه که توی اکانت توییتری رسمی بازی اعلام کردن روی استیم قطعا پری لود داره، ولی فقط چند ساعت مونده به انتشار بازی هیچ نشانه ای از پریلودش نیست!
داره شروع شد!
با سزعت 2-3 مگ فک کنم 4 ساعتی طول بکشه
m061546_.png

خیلی هایپ این بازی هستم یجورایی با مترو و کتاباش زندگی کردم
خیلی هم داخل توییترشون تهدید کردم که ریفاند میکنم بخاطر اپیک و... ولی چه کنم بخاطر علاقه شدیدم به این فرانچایز زر مفت بوده :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر