Multi Platform Metal Gear Solid: Master Collection

mgscc.JPG

سازنده: کونامی
ناشر کونامی
پلتفرم: PC, PS5, Xbox Series X|S
Nintendo Switch
تاریخ عرضه: 24 اکتبر 2023
کونامی از عرضه مجموعه ای از سری متال گیر سالید برای پی سی و کنسول رونمایی کرد.
براساس گفته های کونامی این مجموعه شامل پورت نسخه های HD نسل هفتم میشود, و براساس تایتل Vol1 بنظر میرسد که کالکشن های دیگری نیز در آینده منتشر خواهد شد.
لیک هایی در مورد پورت Metal Gear Solid 4 در Vol2 پخش شده که خبر از پورت این بازی برای اولین بار بصورت مولتی پلتفرم را میدهد.

نسخه پی سی شامل پشتیبانی از موس و کیبورد میشود, اما توجه داشته باشید که تنها قست سوم از موس پشتیبانی خواهد کرد و در قسمت دوم موس کمی ساپورت شده, و اما نسخه ای دیگر نیازی به موس نداشته و فقط از کیبورد پشتیبانی میکنند.

صحبت های تیم توسعه:

"در حال حاظر, تیم توسعه در حال کار برای ساخت محیطی است که طرفداران بتوانند به تجربه و لذت از عناوین سری متال گیر برروی پلتفرم های اخیر بپردازند.

ما سری متال گیر سالید: مستر کالکشن را خواهیم ساخت, کامل ترین مجموعه ای که برای جشن 35 سالگی سری در نظر گرفته شده.
متال گیر سالید: مستر کالکشن به طرفداران اجازه میدهد که به تجربه عناوین سری به همان گونه که بوده اند بپردازند.

امیدواریم که از سری متال گیر برروی آخرین پلتفرم ها لذت ببرید."

قسمت اول این مجموعه شامل:

METAL GEAR SOLID (1998)
1200px-Metal_Gear_Solid_logo.png
"یک مرد قوی نیاز به پیش بینی آینده نداره.
اون خودش آیندش رو میسازه."

در سال 2005, گروه سرکش FOXHOUND جزیره ای در آلاسکا به نام Shadow Moses را که مجهز به سلاح های هسته ای است تحت کنترل خود میگیرند.
این گروه متشکل از سربازانی جهش یافته از نظر ژنتیکی است که هرکدام توانایی انجام کاری را دارند.

این گروه دولت آمریکا را به استفاده از سلاح های هسته ای در ازای دریافت یک میلیارد دلار و بقایای بدن بیگ باس تهدید کرده
از همین رو کلونل روی کمپل سالید اسنیک را از بازنشستگی درآورده, و او را به ماموریتی خطرناک به شدو موزس میفرستد
تا از خطر جلوگیری کند.

METAL GEAR SOLID 2: Sons of Liberty
Metal_Gear_Solid_2_logo.png

"ساخت آینده و زنده نگه داشتن گذشته هردو یکی هستن."

دو سال پس از حوادث شدو موزس, گروه دو نفره اسنیک و اوتاکان به نام Philanthropy اطلاعاتی از ساخت مدل جدیدی از متال گیر به نام RAY توسط را بدست می آورند
که براساس این اطلاعات این متال گیر در تانکری به زیر رودخانه هادسون پنهان شده.

اسنیک با قصد فاش کردن وجود ری و پخش عکس هایش در اینترنت به تانکر نفوذ کرده و اما پس از ورود آسلات به همراه گروهی از شبه نظامی های روس
نقشه خراب میشود, متال گیر ری به دست آسلات که پس از ترکیب دست لیکوئید با بدنش خود را لئکوئید معرفی کرده می افتد و مقصر این حادثه اسنیک دانسته میشود.

دو سال بعد در سال 2009 گروهی از سربازهای جهش یافته رئیس جمهور را در انباری وسط دریا به نام Big Shell که برای تمیز کردن نشتی تانکر در حادثه دو سال پیش تاسیس شده گروگان میگیرند و دولت را تهدید به نابودی بیگ شل میکنند.
براساس ادعاهای این گروه که خود را Sons of Liberty مینامند رهبر آنها سالید اسنیک نام دارد.

از این رو فاکس هوند سربازی جوان به نام رایدن را برای پیدا کردن رئیس جمهور و نابودی تروریست ها به بیگ شل میفرستد
که در بین راه سربازی از Navy Seal به نام پلیسکین و یک نینجا روباتی به او یاری میرسانند.

اما سوال این است که چرا حوادث این داستان شباهت زیادی به شدو موزس دارد
آیا فاکس هوند پس از اتفاقات شدو موزس منحل نشد؟

METAL GEAR SOLID 3: Snake Eater
Metal_Gear_Solid_3_logo.png

"بالاخره چی میشه؟ وفاداریت به من, یا وفاداریت به ماموریت؟"

به 1964 و جنگ سرد خوش آمدید, دورانی که تنش بین دو ابر قدرت دنیا یعنی آمریکا و شوروی زیاد است.
در این داستان شما در نقش نیکد اسنیک ایفای نقش میکنید, مردی که بعد از خیانت استادش یعنی باس در ماموریتی به نام اسنیک ایتر وارد مرزهای شوروی میشود
تا مایکرو فیلمی به نام philosophers legacy را بدست آورده و باس را به قتل برساند.

اما او در بین راه به چه مشکلاتی برمیخورد؟, چه حقایقی برملا میشود و او مجبور به گرفتن چه تصمیم هایی میشود.

و البته

Metal Gear!
Mgs_logo.png

"من برای هیچی میمیرم, اما تو با من میمیری."

در سال 1995 و اواخر قرن بیستم, غرب متوجه وجود سلاحی اتمی در پادگانی نظامی در آفریقای جنوبی میشود
پادگانی به نام Outer Heaven.
گروه نظامی فاکس هوند بهترین مامورش گری فاکس را برای تحقیق به اوتر هون میفرستد
با ناپدید شدن گری فاکس و پیام آخرش "متال گیر..."
بیگ باس فرمانده فاکس هوند چاره ای بجز فرستادن مامور دیگری ندارد که اینکار را به سرباز تازه کاری به نام سالید اسنیک میسپارد
ماموریت در operation intrude n313 اسنیک پیدا کردن گری فاکس, آزاد کردن گروگان های گروه مقاومت و پیدا کردن معنای متال گیر اس.

اما چرا بیگ باس یک سرباز تازه کار را برای چنین مامورین مهمی انتخاب کرده؟...

Metal Gear 2: Solid Snake
155-1557860_metal-gear-metal-gear-2-solid-snake-logo.png

"کابوس ها؟ اونا هیچوقت از بین نمیرن, اسنیک "

در ده 90 و در حالی که جنگ سرد همچنان ادامه دارد, دنیا با کمبود نفت مواجه شده و به دنبال چاره میگردد
تا اینکه دانشمندی اهل کشور چک به نام کیو مارو از دستاورد جدید خود به نام OILIX کرده که به گفته خودش مشکل نفت را حل خواهد کرد
اما قبل از اینکه بتواند اویلیکس را به صورت رسمی در سال 1999 رونمایی کند, سربازان کشوری به نام زنزیبار او را میدزدند.
کشوری که در سال 1997 در جنگی با شوروی استقلالش را بدست آورد.

زنزیبار دنیا را با کنترل نفت از طریق اویلیکس و بدست آوردن موشک های اتمی که برای کم کردن تعداد سلاح های هسته ای کنار گذاشته شده بودند تهدید میکند
از همین رو کلونل کمپبل فرمانده جدید فاکس هوند اسنیک را از بازنشستگی در میاورد تا بار دیگر دنیا را در شب کریسمس نجات دهد.

(نسخه NES)
Mgs_logo.png

نکته: این نسخه پورتی ضعیف تر از ورژن MSX ضعیف تر است و بخشی از سری اصلی به حساب نمی آید.

Snake's Revenge
sr.JPG

ادامه نسخه NES که بخشی از سری اصلی نیست.

سه سال پس از اتفاقات اوتر هون, فاکس هوند خبر دار میشود که کشوری در خاورمیانه به نقشه های ساخت مدل جدیدی از متال گیر دست یافته است
برای همین سالید اسنیک و دو مامور دیگر به نام های جان ترنر و نیک میر را به مرزهای دشمن فرستاده تا در ماموریت 747 پرده از راز آنها بردارد.​

مستر کالکشن در تاریخ 23 اکتبر 2023 عرضه خواهد شد.

آخرین ویرایش:

majid dadpur

کاربر سایت
Jul 4, 2007
32
بازی برای سوییچ لیک شده، رفتیم برا دانلود:D
کار نمیکنه من گرفتم میگه اپدیت میخاد من که هرکاری کردم نتونستم اجراش کنم

اپدیت روز اول رو میخاد حجمش هم باید ۲۰گیگ به بالا باشه

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,404
نام
مــاکــان
کار نمیکنه من گرفتم میگه اپدیت میخاد من که هرکاری کردم نتونستم اجراش کنم

اپدیت روز اول رو میخاد حجمش هم باید ۲۰گیگ به بالا باشه
منم نمیدونستم.
مثل اینکه خود کونامی گفته بود قبلا.
456d65bede5d779758a6f4e8d7fe734a1494ae25702978a072b123a5906fbf8a.jpg

سوال بود برام که چرا اینقدر حجمش کمه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,404
نام
مــاکــان
پورت رو دست چه استودیوی تنبلی دادن.
MGS 1 که یک چندم امولاتور روی گوشی ها هم خروجی تصویر نداره.

MGS 2-3 هم فقط خروجی رو 1080p کردن و تمام.
عملا همون HDکالکشن 2011 دست پخت بلوپیونته که MGS1 با بدترین پورت ممکن بهش اضافه شده.
حتی توی منوی بازی به خودشون زحمت ندادن که تاریخ 2011 رو عوض کنن🤦‍♂️

Disney 23

کاربر سایت
Jul 26, 2023
223
نام
D23

عملا همون HDکالکشن 2011 دست پخت بلوپیونته که MGS1 با بدترین پورت ممکن بهش اضافه شده.
عوضش به خودشون زحمت دادن و اسم کوجیما رو حذف کردن

FERYGAMER

کاربر سایت
May 5, 2013
377
نام
فرنود

بعد این کالکشن میاد نمره ۷ و ۸ میگیره 🤡

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
ظاهرا خیلی وضعش خرابه, Konami at it's finest
mgs2و3 که ساخت بلوپوینتن و زحمت کشیدن 1080ش کردن, ریویوهای استیم افتضاح, تازه میگن mgs3 رو pc رزلوشنش 720!
شبیه سازی MGS1 فاجعه هست, کیفیت تصویریش از ps1 هم پایین تره :)).

نسخه gog اینو میزاره تو جیبش, تکسچراش همه تمیزن که هیچی, تک تک کنترل ها با هر دسته و کیبوردی تنظیم میشه
اون "outdated content" کالکش هنوز رو مخمه, اما اگه چیزی رو از بازی حذف و سانسور نکردن بخاطر اینه که حال و توانایشو نداشتن, mgs2 دقیقا چیزیه که دوست دارن از روی زمین محو بشه.
آقا نخرید, نزارید کونامی سرتون رو کلاه بزاره, اگه MGS3 رو میخواید با شبیه ساز بزنید, یا اینکه کرک شدش رو برید.

Vol2 تو کد بازی پیدا شده, MGS4, پیس واکر و 5, فکر نکنم بتونن 4 رو که به اندازه 2 حساسه سانسور کنن, چون چیزی از کدش نمیفهمن
ولی احتمال سانسور شدن 5 هست که در اون صورت مورد لطف و عنایت فن ها قرار خواهند گرفت :).

آخرین ویرایش:

Disney 23

کاربر سایت
Jul 26, 2023
223
نام
D23
ظاهرا خیلی وضعش خرابه, Konami at it's finest
mgs2و3 که ساخت بلوپوینتن و زحمت کشیدن 1080ش کردن, ریویوهای استیم افتضاح, تازه میگن mgs3 رو pc رزلوشنش 720!
شبیه سازی MGS1 فاجعه هست, کیفیت تصویریش از ps1 هم پایین تره :)).

نسخه gog اینو میزاره تو جیبش, تکسچراش همه تمیزن که هیچی, تک تک کنترل ها با هر دسته و کیبوردی تنظیم میشه
اون "outdated content" کالکش هنوز رو مخمه, اما اگه چیزی رو از بازی حذف و سانسور نکردن بخاطر اینه که حال و توانایشو نداشتن, mgs2 دقیقا چیزیه که دوست دارن از روی زمین محو بشه.
آقا نخرید, نزارید کونامی سرتون رو کلاه بزاره, اگه MGS3 رو میخواید با شبیه ساز بزنید, یا اینکه کرک شدش رو برید.

Vol2 تو کد بازی پیدا شده, MGS4, پیس واکر و 5, فکر نکنم بتونن 4 رو که به اندازه 2 حساسه سانسور کنن, چون چیزی از کدش نمیفهمن
ولی احتمال سانسور شدن 5 هست که در اون صورت مورد لطف و عنایت فن ها قرار خواهند گرفت :).

چیش رو سانسور کنن ؟حضور کوجیما رو یا چیز دیگه ایش رو ؟

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
زباله خاصل به این پورت میگن
برا من اصلا اجرا نمیشه :)), شاید بخاطر سیستم قدیمیمه ولی اجرا هم اگه بشه هزارتا مشکل کرش, صدا و رزلوشن داره
کنترل موس تو mgs3 نوبرشه, میگن موس در واقع کار آنالوگ راست رو شبیه سازی میکنه :)).

کسی مشکل اجرا نشدن رو داره؟, برا من یک ثانیه صفحه سفید میده و خلاص.

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
846
شاید خیلی ها هنوز شبیه ساز duckstation رو نشناسن
DuckStation | PS1 Emulator
این شبیه ساز صد برابر تجربه بهتری رو از mgs 1 ارائه میده هم رزولیشن بالاتری میشه گرفت + واید اسکرین
........................................................
فقط فایل های توضیحات داستان و تایم لاین سری و شخصیت ها که تو master collection گذاشتن جالبه و کسانی که تازه با mgs اشنا شدن توصیه میشه مطالعه کنن.

• Like
Reactions: fire emblem

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
577
زباله خاصل به این پورت میگن
برا من اصلا اجرا نمیشه :)), شاید بخاطر سیستم قدیمیمه ولی اجرا هم اگه بشه هزارتا مشکل کرش, صدا و رزلوشن داره
کنترل موس تو mgs3 نوبرشه, میگن موس در واقع کار آنالوگ راست رو شبیه سازی میکنه :)).

کسی مشکل اجرا نشدن رو داره؟, برا من یک ثانیه صفحه سفید میده و خلاص.
برای منم اینجوری شد صفحه سفید میاد هیچ اتفاقی نمیفته جالب اینکه اون اول که باید accept بزنی دسته ایکس باکس ایکس سریزمو نشناخت با کیبورد ردش کردم بعد صفحه سفید میمونه

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
برای منم اینجوری شد صفحه سفید میاد هیچ اتفاقی نمیفته جالب اینکه اون اول که باید accept بزنی دسته ایکس باکس ایکس سریزمو نشناخت با کیبورد ردش کردم بعد صفحه سفید میمونه
برا من بدون لانچرم نمیومد, برای لانچر باید اسکیپ بزنید که برتون میگردونه به صفحه accept و اونجا میشه درستش کرد
اصلا چیز بیخودیه وقتتون رو باهاش حدر ندید, با شبیه ساز بازی کنید.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,049
نام
سهند
شاید بی ربط باشه اما جالبه .
واقعا ژاپنی‌ها آدمای بافرهنگین . امروز تو مینی چت داشتم با یه دختر ژاپنی حرف میزدم که گیتار الکتریک میزد لعنتی چقدرم مودب و خوشگل بود=P~. صحبت گیم رو پیش کشیدم. میگفتش پرستاره دو شیفته واسه همین زیاد وقت بازی کردن نداره اما عاشق Naked snake و کوجیما بود :x.

• Like
Reactions: Dante _Sparda

kourosh1907

کاربر سایت
Jan 8, 2024
69
سلام خدمت دوستان عزیزم
چرا metal gear should 2 دو تا نسخه داره ؟
هر دو تا هم شبیه به هم هستند تفاوت هاشون چیه؟کدوم نسخه بهتره برای بازی؟
یا اگه داستانشون متفاوته کدوم رو اول بازی کنم بهتره؟
ممنونم

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,404
نام
مــاکــان
سلام خدمت دوستان عزیزم
چرا metal gear should 2 دو تا نسخه داره ؟
هر دو تا هم شبیه به هم هستند تفاوت هاشون چیه؟کدوم نسخه بهتره برای بازی؟
یا اگه داستانشون متفاوته کدوم رو اول بازی کنم بهتره؟
ممنونم
تو این کالکشن که فقط یک نسخه از هر بازی هست.

اگه منظورت substance و subsistance ازmgs2 و 3 هست که به اونها شبیه نسخه های کامل یا بقولی difinitive edition نگاه کن.

یکسری تغییرات ریز تو دیالوگ یا مراحل vr اضافه داره.
در مورد mgs3 زاویه دوربین سوم شخص هم هست.

همه این موارد جز یکسری که واقعا مهم نیستن تو همین کالکشن اضافه شده و موجودن.

این کالکشن بهترین نسخه برای بازی کردنه.
فقط اگه رویpc بازی میکنی چند تا ماد هست که باز تجربت رو بهبود میده.
مثل تکسچرهای باکیفیت
صداگذاری بهتر
فریم آنلاکر
و...
Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 – 10 Best PC Mods

اگه نه رو کنسول میزنی که خب بازی کن بره.

kourosh1907

کاربر سایت
Jan 8, 2024
69
تو این کالکشن که فقط یک نسخه از هر بازی هست.

اگه منظورت substance و subsistance ازmgs2 و 3 هست که به اونها شبیه نسخه های کامل یا بقولی difinitive edition نگاه کن.

یکسری تغییرات ریز تو دیالوگ یا مراحل vr اضافه داره.
در مورد mgs3 زاویه دوربین سوم شخص هم هست.

همه این موارد جز یکسری که واقعا مهم نیستن تو همین کالکشن اضافه شده و موجودن.

این کالکشن بهترین نسخه برای بازی کردنه.
فقط اگه رویpc بازی میکنی چند تا ماد هست که باز تجربت رو بهبود میده.
مثل تکسچرهای باکیفیت
صداگذاری بهتر
فریم آنلاکر
و...
Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 – 10 Best PC Mods

اگه نه رو کنسول میزنی که خب بازی کن بره.
ممنونم از لطفت
منظورم نسخه‌های ps2 هست ولی در کل از توضیحات شما متوجه شدم که این نسخه Substance یه مقدار تکمیل تر از اون یکی هاست

• Like
Reactions: m.d.makan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر